Hornblower II - Vzpoura (TV film)

Hornblower: Mutiny

Chris O'Dell

John E. Keane

Kostýmy:

John Mollo

Nadějný mladý důstojník a, po mnohých eskapádách minulých dílů, jistě i náš hrdina má nové umístění pod legendárním však stárnoucím kapitánem. Nadále graduje střet ideálů s realitou, Horatio sice cítí, že činy a rozhodnutí slavného nadřízeného jsou při nejlepším nevhodné, ale také se obává postavit se jeho autoritě a dle námořních zákonů riskovat i trest nejvyšší. Stav kapitánovy mysli se však rapidně zhoršuje a tak nezbývá, než v kritickém okamžiku převzít spolu s kolegy důstojníky iniciativu a odstavit jej. Vše navíc komplikuje fakt, že cílem jejich mise je nebezpečný útok na španělskou državu, jejíž situace také není z počátku zcela jasná. Ale to se již dostáváme do děje další, přímo navazující, části...(20.11.2013)

Po ročnej odmlke od posledného dielu sa poručík Horatio Hornblower opäť vracia v plnej sile a paráde, v kondícii lepšej ako vo Vojvodkyni a diablovi. A to je len dobre. Tentoraz musí čeliť svojráznemu, paranoidnému kapitánovi Sawyerovi, ktorý v ňom vidí potenciálneho nepriateľa a velezradcu. Na mori sa rozohráva napínavá dráma, v ktorej je len otázkou času, kedy sa proti nemu postavia dôstojníci... v čele s absolútnym hlupákom. Po Rovnakých šanciech a Dôstojníckych sjúškach najlepší diel.(16.8.2013)

Hornblower je opět na moři (paráda!), k dispozici má osmého (Doctora) a Pellew má opět málo prostoru. Já tentokrát nejspíš půjdu proti proudu, když řeknu, že to není jeden z nejlepších dílů, je prostě stejně dobrý jako všechny ostatní, možná dokonce nejslabší, ale ne o moc. Akce funguje skvěle, jednoduchý scénář opět skvěle odsýpá, herecké i dabingové obsazení opět špičkové, parádní hudba a vše samozřejmě zpět na lodi (Horacio už to opravdu potřeboval). Tentokrát musím vypíchnout starého kapitána, proti kterému ona vzpoura proběhne a kterému právě dabing hodně přidává. Druhá série se standartně drží kvality té první, takže za mě opět spokojenost téměř všude, kde to jde. 80%.(10.3.2015)

Možná nejlepší část celkově vynikající série. Kdo má smysl pro romantiku a koho baví námořní tematika, ten tu má dokonalou ukázku toho, jak vypadal život v námořnictvu největší mocnosti světa na přelomu 18. a 19. století. Velkorysá produkce zajistila, že loďstvo Jeho Veličenstva je tu ztvárněno jako živé.(7.7.2007)

Hornblower po dvoch dieloch strávených na súši sa vracia naspať na more a je to teda drsný návrat. Nemyslím drsný po akčnej stránke, ale drsný pod velením kapitána Sawyera. Napriek tomu, že tento diel nie je skoro vôbec akčný, je doposiaľ najlepší, pretože konflikty medzi posádkou, kapitánom a Horatiom majú skutočne vyhrotenú a tuhú atmosféru. Na záver ako bonbónik samozrejme nechýba pár výbuchov s diel. Rovnako ako predošlý, tak aj tento piaty diel ma zarazil do sedačky. 90% - 5*(23.6.2014)