poster

Magnetické vlny léčí (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1965, 30 min

Režie:

Vojtěch Jasný

Předloha:

O. Henry (povídka)

Kamera:

Josef Střecha

Hudba:

Jiří Šlitr
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (37)

 • Lish84
  ***

  Příběh je prostinký, pointa snadno předvídatelná už od začátku, scénář bez jiskry a i přes krátkou délku je to kapku rozvláčné. Až příliš se spoléhalo na to, že vtip dodají herecké legendy Jan Werich a Jiří Sovák. Oba uznávám a nad mnoha jejich rolemi se bavím, ale nepatřím k těm, kteří by každý jejich výrok (zejména ty Werichovy) tesali do kamene a u každé grimasy byli u vytržení. Takže jsem se sice trochu pobavil a určitě neurazil, protože oba si natáčení zjevně užili, ale na nějaké velké libování nad kvalitním humorem to nebylo.(9.7.2007)

 • Karlos80
  ***

  Příjemná westernová mikrokomedie, s dobrými hereckými příležitostmi jak pro Biddleho tak pro podvodného léčitele Wu-Ha nebo pro Bankse. Akorát si teď zrovna nevzpomenu jak se jmenoval ten povedený Šterclův slouha..? To byla také postava-:)) Kratičký ale milý film s celkem otevřeným koncem..Samozřejmě kvalit Uspořené Libry však nedosahuje, a co se týče dua Werich-Sovák, tak krom Libry si společně už mockrát nezahrály-ještě se mě vybavuje televizní film Slzy které svět nevidí. Že by tedy jen 3x?(5.7.2007)

 • sud
  ***

  Příjemně zábavná přímočará jednohubka, která se však krčí ve stínu dalších Werichových (mikro)komedií. 60%.(1.3.2014)

 • troufalka
  *****

  Ležérně nahozený westernový příběh.(9.2.2015)

 • Radko
  **

  O ničom príbeh, pár dobrých postrehov v dialógoch. Dobovo zamrznutý televízny podpriemer, oživovaný len kvôli Werichovej účasti. To je na výraznejšiu pochvalu veľmi málo.(9.2.2015)

 • D.Moore
  *****

  "Vy musíte věřit, abyste svobodně mohl chtít. A když svobodně budete chtít, tak se vám bude lépe muset."(15.9.2011)

 • cheyene
  ****

  Skvělá krátkometrážní komedie, v níž excelují vynikající herci Jan Werich a Jiří Sovák. Jejich herecké grimasy, gesta a interpretace textu je výborná a dělá celý tento snímeček opravdovou a úžasnou oddechovkou, při níž se člověk baví díky inteligentnímu humoru.(16.11.2010)

 • Aky
  *****

  Jedna z několika mála krátkometrážních televizních perel, které po sobě zanechal Jan Werich; jednak, aby byly schopné pobavit i za sto let, a jednak aby stále připomínaly, co všechno mohl Jan Werich po sobě zanechat, kdyby mu to vládci o mnoho kilogramů hloupějěí než on, dovolili.(4.2.2012)

 • Mariin
  ***

  Dnes zajímavé asi už jen jako ukázka dobrého herectví Sováka a Wericha, jinak se jedná o celkem tuctový příběh s předvidatelným koncem.(21.12.2010)

 • nascendi
  ***

  Túto televíznu drobnosť som vlastne predtým videl iba v rozsahu klipu s pesničkou Evy Pilarovej v najlepšej forme. A s poľutovaním musím konštatovať, že tá jediná predstavuje pretrvávajúcu hodnotu. Inak to bolo bez iskry, nudné a oživovala to iba prítomnosť Jana Wericha. Tá ale vytiahla celé toto dielko iba na úroveň priemeru.(14.2.2015)

 • triatlet
  ****

  Vtipná krátká hříčka, v níž zapůsobí především přestřelka (slovní) mezi Janem Werichem s Jiřím Sovákem.(16.11.2010)

 • špaček421
  *****

  -Jak se jmenujete? - Biddl. -Tak, pane Bidlo... -Ne, Biddl. - Tak, pane Biddl, podejte mi židl.(19.12.2010)

 • vypravěč
  *****

  Vidoucně snímaná adaptace důvtipné O’Henryho povídky se nezadrhla o drsný povrch prostoty, kterou herecky dokonale naplnili snad všichni zúčastnění. Žádná macha, žádné kulisy, žádné předstírání – jen život. Herci odevzdaní svým směšným i směšno-heroickým rolím surfují na vlnách vzedmutých americkým tajfunem, subverzivně vyvracejícím základy navyklých staveb osvojených konvencí – jakoby přesně podle melodií těch nejhezčích partitur koňských kopyt.(25.12.2017)

 • Anderton
  ***

  Čakal som viac, prihoretosť Sovákovej postavy je tak očividná, že je od začiatku jasné, kam to celé smeruje. Možno to chcelo jednu dve podarené hlášky, ale na tak krátky filmík a ešte k tomu televízny je to obstojná zábava. Netreba dodávať, že v podstate iba vďaka hercom.(11.2.2015)

 • hous.enka
  ****

  Českému filmu šedesátých let westernové komedie slušely. A zejména pak ty, ve kterých hrál Jan Werich, Jiří Sovák a kde zpívala Eva Pilarová. Právě díky té písničce jsem měla dojem, jako bych film už kdysi viděla. Pointa není komplikovaná, což nevadí, protože film stojí na Janu Werichovi. A ten je zkrátka výborný. Kraťas, který rozhodně stojí za to vidět.(11.2.2019)

 • fragre
  ***

  Kvítek oteplení šedesátých let, kdy i na obrazovce čs. televise se mohla objevit westernová hříčka (snad v následku úspěchu Limonádového Joea a na rostoucí vlně Vinetouománie) dle námětu amerického autora O´Henryho. Škoda, že scénář je tak narychlo spíchnutý, takže i když výkony pánů Wericha, Sováka, Štercla i Mareše jsou nadprůměrné na 4* toto zábavné dílko nedosáhne. Snad nejhezčí je hudební vložka s Evou Pilarovou v roli saloonové zpěvačky.(29.7.2010)

 • topi
  ****

  Aneb jak obrat starostu Jiřího Sováka o 250 babek podvodníky Janem Werrichem a Jaroslavem Marešem. Pohodová mini komedie v režii Vojtěcha Jasného.(11.2.2019)

 • easaque
  **

  +2* tuhle westernovou jednohubku vyzdvihuje téměř ke 3 hvězdičkám jen výkon Jana Wericha, i když ani to pro mě nestačí. Na tehdejší televizní poměry je to ale slušné a koukatelné. Já ji shlédl tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](19.12.2017)

 • Rodriguez
  ***

  "Vy jezdíte na koni? Já? Já ne, já musel nechat koně utratit. Proč? On měl tak velké uši, že sem neviděl na cestu. A co vidíte támhle na tý větvy? Vrabce. Prásk, prásk, prásk. A teď tam vidíte co? Furt vrabce."(28.12.2010)

 • dr.fish
  ***

  Vcelku příjemná, ale ničím vyjímečná westernová jednoaktovka, kde nikdo ani moc neexceluje. Jelikož se nejedná o nijak nadčasové a geniální dílo, herci nemají mnoho prostoru ani zajímavých dialogů. Jedním uchem tam a druhým ven....60%(3.7.2011)

 • otík
  ****

  Vskutku perlička z českého filmového archívu, která sice není nijak úžasná, ale přesto jde o jedinečnou parodii na americký venkov. Kulisy dokonce snad zůstaly po Limonádníkovi a i vše ostatní vypadá velmi zajímavě. Krátké, ale výstižné. Stojí za shlédnutí.(9.7.2007)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace