Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

genetique

Musím sa priznať, že aj keď nápad bol úplne obohraný, postaviť film na rozdvojenej osobnosti, spracovanie bolo veľmi príjemné a aj romantické črty milo pobavili. Prvá časť sa ešte celkom drží. 60%. ()

Eliott

Jako je to píčovina a teď už se na to nedá vůbec dívat. 90% se zdá být jen zaměřená na prdění, ale přesto jsem to poprvé viděl jako dítě a tehdy se mi to líbilo. dávám extra hvězdu, kterou si ale film ve skutečnosti nezaslouží a na podruhé jsem to nedokoukal ani z nostalgie. ()

sud

Originální nápad se cení. Jinak je to podprůměrná nevkusná záležitost. Ale přesto si myslím, že je to malinko světlejší okamžik v novější Eddieho tvorbě. ()

castor

Dvakrát hlavní role, čtyřikrát vedlejší role. Eddie Murphy není žádný troškař. Škoda, že ve své velmi úspěšné komedii kombinuje poměrně laskavý úsměvný příběh s humorem nejhrubšího zrna. Tohle chaotické míchání žánrů ho tak sráží zbytečně dolů. ()

Xmilden

Další z řady fekálně připitomnělých rolí pro Eddieho. Jak už je u něj zvykem vdechl život několika postavám. Několik solidních scén je ovšem často přebito hloupými až trapnými dialogy veskrze Klumpovy rodinky. Srovnání s Norbitem se jistě nabízí. ()

Hrabka

Nemám rád Eddie Murphyho a on nemá rád mě, takže hodnocení tohoto filmu nemohlo dopadnout jinak... Moc se mi to nechce komentovat, laciný humor o ničem. Celkem marnost. Pořád se mi to plete s Dr.Dolittelem, který je ovšem o poznání vydařenější! 20% ()

Fiftis

Jediná sranda na tomto filme je, do akých kostýmov sa Eddie Murphy prezliekol. Inak je to podpriemerná komédia bez normálneho vtipu, občas je to pekná zhovadilosť. Tým začínajú Murphyho "prevlekové" filmy, kde už sa mi trápnosťou až skoro nechutnosťou niektorých scén sprotivil. Neortodoxný Eddie ma po väčšinou bavil, ale tentoraz to dohnal až na najvyšší stupeň stupídnosti a nájsť tu trošku vtipu je nadľudská úloha. Pre mňa klasická americká stupídna komédia. ()

ajuska

Hodně slabý pokus o komedie. Vtipy jsou dost mizerný a většinou na hraně vkusnosti (přijde někomu soupeření v prdění vtipný..?). Jedna hvězdička za to, že se Eddie převlékl do šesti různých postav. ()

Indiana

Je to sice dobrá podívaná, ale bez Murphyho (který zde hraje asi dvacet postav) by to bylo o poznání horší a navíc film příliš střídá žánry (od bláznivé komedie po dojemnou komedii až k té romantice), což se mi zrovna u tohoto nelíbilo. ()

petaspur

Nemohu tomuto snímku dát odpad! Jednak kvůli křečkovi v kafi, ale hlavně proto, že existuje dvojka, která dokázala nemožné a byla skutečně o hodně horší než tohle. ()

mzss1

Bohužel, tahle komedie mi nějak nejlépe nesedla. Neříkám, že je to vyloženě hrůza. Je to lehce podprůměrný film. Mohl zde být lepší příběh, to by pak možná dopadlo trochu lépe. Vtipných scén je dost, ale ne všem se zcela zasměju. Eddie Murphy podává skvělý herecký výkon, o tom není pochyb. Romantický nádech filmu výsledný dojem ještě o něco kazí. Proto hodnotím celkově jen na 44% = ** ()

Kothy

Není to úplně špatné. Dá se na to dívat na rozdíl od 2. Eddie Murphymu se jako vědci podaří radikálně zhubnout. Ale za cenu, že se jeho nové já chová úplně jinak. "Tvoje máma je tak tlustá. Že si ji v zoo, kde pracuje, pletou s hrochy." :D ()