Diabli

• Austrálie

Komedie / Horor

USA, 1985, 82 min

• SOLOM.

Ghoulies jsou takovou oddechovkou, která vás nemá vystrašit, ale spíš pobavit. V průběhu filmu se jim to však povedlo jen několikrát, protože zbytek filmu je docela katastrofa. Je potřeba ovšem pochválit i ztvárnění jednotlivých příšerek, které se tvůrcům docela povedly. Přestože nejde o žádné mistrovské díla, tak jistá dávka originality a pestrosti tu vidět je. Pro mě jsou asi tím nejlepším co zde lze spatřit.(4.5.2010)

Démonická skazka o miniatúrnych zloduchoch, ktorá sa dostala do tieňa známejších hororových filmov s podobnou témou - Gremlins (1984) a Critters (1986), ktoré vznikli v rovnakom období. Aj Ghoulies je takisto horor ladený zľahka komediálne. Má viacero predpokladov zaujať: opustené šľachtické sídlo s tajomnou minulosťou, schátralé hroby s podivnými nápismi skryté v zarastenej záhrade, neviazaná študentská párty a nerozvážna evokácia démonov... Bercovicimu sa miestami darí budovať strašidelnú atmosféru,občas aj vzbudzovať desivé obavy a zdynamizovať príbeh. Len ten humor, a vôbec, miešanie žánrov je akési rozpačité...(23.1.2010)

První díl, za kterým stojí režírující herec Luca Bercovici, se ještě místy snaží o jakési vážné pojetí, i když uprostřed osmdesátek a s partou teenagerů v hlavních rolích to vážně prostě nešlo. Příběh je hloupučký a šílený jak jen vyprávění o šíleném satanistovi, jeho šíleném synkovi a skupince šílených skřetů být může, ale pokud se hodíte na stejnou vlnu jako tvůrci, rozhodně vám to nemůže příliš vadit. Já to dokázal a tak jsem se u Ghoulies průměrně bavil. Rozhodně nebudu mít velký problém s tím, mrknout se na ně za rok znova.(21.5.2005)

• MontyBrogan

Niečo som včera pozeral, pozostávalo to z niekoľkých mutácií známych hercov v hlavných úlohách, tie ale dohromady žiadneho herca netvorili. Tiež sa tu dali nájsť mutácie akéhosi podivného slizu, potkanov a liliputánov. To už bol ale asi úmysel. A scenár bol odpísaný z nejakého okultistického porna. No a to je všetko. Neviem ako mám s týmto zážitkom naložiť. Keby som mal v hlave možnosť "Empty the Recycle Bin", bolo by to ľahšie.(14.1.2013)

• tron

No, ako to povedať slušne... Blbosť. Blbý scenár, blbé herecké výkony a množstvo wtf scén. Samozrejme, niekoho to určite bude baviť, nič proti tomu, ale ja som si to pozrel len na doplnenie základného hororového vzdelania na tému malé potvory (Critters, Gremlins, Leprechaun...) a pri tom aj zostalo. Jednu hviezdu za Ghoulies (čosi medzi gigantickou krysou a miniatúrnym vlkolakom), druhú za osemdesiatkoú atmosféru. Scenár je jeden obskúrny, na môj vkus príšerný bordel. Kuriózne, nechutné, chaotické. Hlavne ale nie príliš dobré. Vlastne zlé. Dosť zlé.(1.10.2017)

• - Jeffrey Combs sa zúčastnil konkurzu na úlohu Jonathana Gravesa. Nakoniec ju dostal Peter Liapis. (beso74)

• - Mariska Hargitay v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Na projekte sa začalo pracovať od roku 1983, spočiatku pod menom Beasties, kedy bol spájaný s menami Charles Band a tvorcom špeciálnych efektov Stanom Winstonom, ktorý mal vytvoriť príšerky. (beso74)