Malá upovídaná rybka Oscar je sice obyčejným čističem jazyků v myčce velryb, ale touží po slávě a exkluzivním bydlení na špičce útesu. Proto hodně sází, ale bohužel jen prohrává a dluží nerudnému šéfu Sykesovi už pět tisíc škeblí. Ten je potřebuje, aby mohl zaplatit výpalné gangu mafiánských žraloků, vedených Donem Linem. Naštěstí je tu Oscarova vyvolená Angie, pracující v myčce jako recepční. Maskuje jeho pozdní příchody do práce a pomůže mu zaplatit dluh velkou růžovou perlou po babičce. On je však nepoučitelný a místo splacení dluhu vsadí na dostizích mořských koníků. Samozřejmě prohraje a je za trest svržen do hlubin. Tady ho překvapí synové Dona Lina, žraloci Frankie a Lenny. Lenny je dobrák a navíc vegetarián, ale Frankie nehodlá nechat rybku uniknout. Při honičce ho náhodou zabije padající kotva a z Oscara se stává slavná hvězda. Lenny, který se před ostatními žraloky schovává, protože má výčitky z bratrovy smrti, najde úkryt u Oskara. Ten vymyslí plán, který by jim oběma mohl pomoci. Zinscenují souboj v ulicích, při němž Oscar Lennyho jako zabije. Posílí si tím postavení hrdiny, Lenny bude moci zmizet. Angie však jejich plán odhalí a s Oscarem se rozejde. Jenže chobotnice ve službách mafiánského bosse Angie unesou. Pokud ji chce Oscar zachránit, musí se tentokrát postavit samotnému Donu Linovi a jeho gangu. (TV Nova)

Streeper

Je to jeden z mých oblíbených animovaných filmů. Mám ho ráda díky písním a vtipu, ve kterém příběh plave. Navíc skvělé dabingové obsazení. Všichni jsou ve své "hlasové" roli úžasní. ()

Darth Revan

Můj nejoblíbenější animák. Je fajn slyšet De Nira jako mafiánského žraloka, neboť si tím slavný Italoameričan dělá srandu sám ze sebe. Fajn je i Will Smith a ksicht jeho postavy, Oskara, je úplně stejný jak ten jeho. A hlavně, na animák má Příběh žraloka hlášky, srozumitelný děj a ucházející délku. Prostě animovaná klasika. 5* ()

Crawler-D

Hiphopový animák, který vznikl jenom proto, aby De Niro, Smith, Zellweger, Jolie, Black a Scorsese měly přesné rybí dvojníky. ()

dubinak

Tohle je jeden ze spousty animáků, který si můžu pustit víc než jednou. Je to občas díky hláškám hlavní postavičky Oscara docela vtipné a děj je jakbysmet víc než slušný. Rozhodně se to nedá nějak srovnávat s Hledá se nemo, ale pro mě je to asi druhý nejlepší animák s podvodní tématikou. ()

C0r0ner

Na Pixarovské geniality samozřejmě Příběh žraloka nemá, ale i tak se jedná o příjemnou podívanou, kde je vidět, že se tvůrci a dabéři (parádní obsazení) celou dobu velmi bavili. V porovnání s Hledá se Nemo je to však slaboučký odvar, ale to už bude asi navždy každý podmořský animák. 70% ()

JohnRambo

Film o hlúpom, zakomplexovanom rádoby frajerovi, ktorý sa zamotáva vo vlastných klamstvách aby si získal umelý rešpekt? Deťom to naozaj nepúšťajte. ()

Wormboy

Celkom slusne spravena rozpravocka, avsak s minimalnou snahou oslovit aj "starsieho" divaka a to je skoda, pretoze potencial tu (minimalne v hercoch) bol.... ()

Flynn

Jeden z méně atraktivních animáků. Některé si pouštím rád, ikdyž jsem je viděl spoustukrát, ale Příběh Žraloka jsem viděl asi 2x a víckrát asi není potřeba. Docela se vyvedly ty drobné detaily, které jsou podpisem každého herce dabující svou postavičku. Obzvláště žralok se znamínkem v podání De Nira je fajn. Ale jinak je to taková obyčejná podívaná, pobaví spíše mladší publikum... ()

Morzael

Jak poznáte podprůměrný film? Že za pár let vůbec nevíte, že jste ho vlastně viděli. Podivný pokus o napodobení nedostižného Nema. ()

Sammya

"Takhle ta písnička není, vole!" Úžasný animák se spoustou hlášek, sice se na to nedá koukat pořád, ale čas od času ano, a je pořád tak vtipný jako předtím. ()

emo

Skvelá zábava, avšak pre veľkých! Aj keď je film animovaný(čo je pre mnohých ľudí synonymom pre detský) je vhodný skôr pre starších divákov. Zažil som projekciu na ktorej bola polovica detí a tie chúďatká sa zasmiali hádam trikrát, zatiaľ čo skúsený filmový fanúšik ledva lapal dych... Tento film možno ťažko označiť za premyslený a skvelo vypointovaný, jeho silnými stránkami sú bezbrehý humor, parodovanie nejednej klasiky a "čierne" ryby! Zimmerova hudba tiež stojí za zmienku... ()

KajusaK

"Já jsem Oscar zabiják žraloků" :)) Perfektní animovaná pohádka,jedna z nejlepších. U mě na úrovni se Shrekem ap. :)) ()

PADDY

Ne tak srandovní jako třeba Finding Nemo, nebo Shrek ale co se mu nedá upřít je to, jak je namluvený.Smith, De Niro a hlavne Scorsese jsou absolutně úžasní. Docela dlouho sem se tomu filmmu stranil, ale nakonec docela milé překvapení. ()

tomeek

Já moc nemám rád tadyto připodobňování postav dabérům. Nesmí se to přehánět. Jinak je to ale naprosto klasický příběh, kdy se někdo pohádá a pak udobří a někdo se změní k lepšímu. Dojem mi kazí to, jak je to strašně pro děti. ()

wendelin9

Animáky mám hodně ráda, ale příběh o Oscarovi a jeho kámošovi Lennym mě nějak neoslovil... Ale díky skvělé animaci ode mě dostává 3* ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)