Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Rosaviva

Když jsem to viděla poprvé tak mě to moc nenadchnulo, ale o několik let později jsem tomu dala druhou šanci a musím říct, že to vlastně nebylo tak špatný, ba naopak se mi to líbilo. Výborný soundtrack, zajímavý (i když samozřejmě nereálný) příběh a hlavně naprosto úžasně roztomilá krysa v hlavní roli :D 4* ()

Cappuccino

Príjemne ukuchtená omáčka s občasne chýbajúcimi ingredienciami. Ratatouille vlastní porciu krásnej animácie, prepracované ulice Paríža a sympatického, myšieho šéfkuchára Remyho. Hlavný zápor spočíva v nadmernej absencii vtípkov, z ktorých sa celé kino smeje na plné obrátky (poznáte to). Navonok voňavé, chutné, ale ku koncu málo záživné sústo. __ Na druhej strane nemôžem poprieť celkové kvality a možno..možno by zaslúžil i väčšie hodnotenie. Jeho príbeh na detské srdcia zapôsobí v plnej paráde a staršie publikum minimálne neurazí __ Ak si chcete navodiť chuť na kvalitné jedlo, niet nad lepšiu radu ako "choďte do toho!". Revolúciu v animovaných filmoch však vonkoncom nečakajte - na to je réžia až moc "rodinne založená". ()

misterz

Perfektný animák, krásny príbeh, sranda aj smútok. To všetko sa tu nájde a výsledok je ohromujúci. Pixar opäť nesklamal. Jasný plný počet hviezd. ()

HAL

Ratatouille je nepřekvapivě přesně takové jaké jsem čekal. Esteticky vydařené, chutné při konzumaci, ale zasytit nedokáže... je to přece jen dětská porce ze starých známých ingrediencí, nic víc ;-) 7/10 ()

Peytl

Hrozně milá záležitost, a to na animáky a filmy, kde je napsáno rodinný většinou koukám s nedůvěrou. Díky svýmu malýmu tyranovi mi kmetský zrak spočine na dílko i dvakrát denně a krom tiku v levém varleti jsem v celkem ucházejícím stavu. To o něčem vypovídá. Navíc, Zdenda Pohlreich by měl radost!!! ()

Adam Bernau

"Nejoriginálnější komedie letošního léta" je další otravný produkt o tom, jak looser zvítězil. Jak je dobré spolupracovat s krysami, vpustit je do kuchyně a nahradit jimi dejme tomu francouzské kuchaře, je také jen variací na stále se opakující téma. Socraates nebude daleko od pravdy. ()

mzss1

[85%] Velmi povedená pixarovka, která se zaměřuje na vyhlášená jídla Paříže. Postava „kuchaříčka“ – krysáka je určitě skvělá a ani si nemůžu stěžovat na toho bláznivého zmatkáře, který by bez té malé krysy nic nezmohl. Sem tam mi přišel až moc ujetej, ale jinak dobrý. Má to spoustu vtipných pasáží a především je to celé krásně animací vyladěné, ostatně jako většina pixarovek. Hudba je vydařená. I když jsem dal lepší 4/5*, tak přesto nemám snad žádné výtky. Možná by to chtělo přidat nějaké ty emoční scénky či něco navíc, co by mě dostalo víc do kolen. Ale opravdu tu není prostor pro kritiku. Je to zábavné a vhodné pro celou rodinu. ()

Legas

Zíral jsem u aut, zírám i u Ratatouille. Některé scény vypadají jako živé, až neuvěřitelně živé. Ovšem byla by škoda se zabývat jen technickou stránkou, protože Ratatouille je sám velmi živým film. Spousta nápadů ("dálkové ovládání" kuchtíka) a výborných scén (kritikův návrat do dětství), stylově "krysí" akce. A k tomu ten úžasný dabing. ()

Šakal

Předně musím říct, že nepatřím zrovna k velkým obdivovatelům animáků, ale tento se přátelům z Pixaru opravdu povedl. Krásný, milý, dojemný snímek s dobře propracovaným příběhem o krysákovi Remym zasazený do Paříže. Společně s ním jsem se nechal unášet příběhem a snil jeho sen stát se šéfkuchařem ve vyhlášené pařížské restauraci. Po tomto snímku, začnu uvažovat nad každou další kladenou pastičkou na chatě :o) Pouze nedoporučuji tento snímek sledovat s prázdným žaludkem, protože to by mohlo mít na vás nedozírné důsledky :o) Já sám jsem po zkončení snímku ihned zamířil do restaurace na steak a zapil to dobrým vínem. Jen ta Paříž mně k úplné dokonalosti scházela........,ale jak se říká nic není dokonalé a je pořád co zlepšovat, tak snad někdy příště....... ()

InJo

Z Birdovy animákové "svaté trojice" Železný obr-Úžasňákovi-Ratatouille je poslední jmenovaný sice asi nejslabší (lépe řečeno: nejméně skvělý), protože je nejvíce zaměřený na menší diváky a především nejméně nápaditý a fanouškovsky koncipovaný, ale zase u srdce možná nejhřejivější... Celou dobu sice balancuje na hraně typického uslintaného disneyovského kýče, ale zásluhou pana režiséra onu pomyslnou hranici v podstatě nikdy nepřekročí a proto perfektně funguje snad každý vtip (včetně těch nejinfantilnějších), stejně jako všechny roztomilé a dojemné momenty. A i když mi úplně nevoní Linguiniho jednorozměrná poťouchlost (Remy je bez výhrad v každém ohledu), famózní slzopudný flashback Antona Ega to na těch 5* vždycky s přehledem vytáhne... Zkrátka další prvotřídní pixarovka. 90 % ()

gilmore_girl

Tak tohle me nejak minulo... krysa tahajici cloveka za vlasy (!?) s nim manipuluje jako s loutkou? Nechapu. Ano, postavicky jsou roztomile, ale to je tak vsechno, bohuzel pribeh me ani trochu neoslovil, ackoli myslenka, ze i nekdo, od koho se to neceka, muze dosahnout velkych veci, kdyz se nevzda, je dobra. ()

Sobis87

Pro ty, kteří byli zklamáni opravdu nepovedeným třetím Shrekem a už je nudí neustálý nával animálů druhé cenové, je Ratatouille opravdovým balzámem. Je to dokonale vypiplaný kus filmařiny, ve kterém není nic navíc a nic nechybí. Je to film spíše úsměvný než třeskutě vtipný, nesnaží se, jako například již zmiňovaný Shrek, narvat co nejvíce vtipů do celkové stopáže. Naopak, každý vtip je dokonale promyšlený a sedí do příběhu..vtipy jsou zde pro příběh a ne naopak. Nebál bych se Ratatouille označit za zatím nejvyspělejší a zároveň nejméně mainstreamovou pixarovku. U něho je nejvíce cítit touha vyprávět svůj příběh a ne jen bavit diváky. Akční sekvence, kterých není mnoho, se blíží grotesce a jsou velmi nápadité. Dětem se budou spíše víc líbit předešlá Auta, protože jsou dravější a barevnější, ale opravdový filmový gurmán bude z Ratatouille určitě nadšen. ()

dzej dzej

Člověk je ze zhypeovaných recenzí vyblázněn na nejvyšší možnou míru, usedne v kině, fascinovaně si užívá dokonale propracovaný animovaný svět, sžívá se s postavou a příběhem, mávne rukou nad průměrnou scénou, mávne rukou nad moralistně-šablonovitým vývojem příběhu, je mírně naštvaný z další průměrné scény, je mírně naštvaný ze stále více moralistně-šablonovitého vývoje příběhu, rezignuje na hlavní příběhovou linii a baví se detaily. Tak to u mě chodí se všemi pixarovkami a 3D animačními filmy... Jediná výjimka: Příběh hraček 2. Z celého Ratatouille se mi nadlouho do paměti zapíše pouze naprosto GENIÁLNÍ (a vím, že tím slovem se má šětřit) postava Antona Ega, jehož činnost i závěrečný monolog naprosto přesně vystihují marnost a pomíjivost všech kritických soudů a kritické praxe vůbec... PS - Ratatouille je film o kamarádství, vzájemné pomoci, respektu k odlišnostem a dalších kladných hodnotách a přesto byl během jeho natáčení taktně umlčen a vyhozen tvůrce prvotního nápadu, animátor a původní režisér celého filmu, syn českého emigranta Jan Pinkava... ()

HoneyBunny

Tisíckrát omletý příběh dostává v pixarovském balení neuvěřitelně hravou, roztomilou a dokonce chytrou podobu, která obsahuje tu tajemnou ingredienci, díky které filmy milujete (snad je to filmově romantická Paríž, snad je to ten Remyho pohled se sepjatými pacičkami, snad minipříběh Antona Ega). O tomhle se nemluví, to se musí vidět. Jsem nadšená, že po delší době můžu nějakému filmu dát nejvyšší hodnocení. ()

Jordan

neviem, či som v množine celovečerných digitálnych animákov videl krajšie zanimovanú rozprávku, naozaj radsoť pozerať sa na to; navyše je to veľmi milé, miestami zábavné, miestami akčné a veľmi jednoduché a úprimné - a také rozprávky majú byť; ()

Tsuki

Viděno s českým dabingem (na doporučení jedné osoby, která si nepřeje být zmíněna :D a která mi potvrdila, že se jedná o jeden z lepších českých dabingů) a byla jsem příjemně překvapena. Ratatouille se ukázalo jako velmi milý animák, který potěší a pobaví. Jako každá pohádka je to sice předvídatelné, ale udržuje se to na hodně originální a nápadité rovině, a co víc - u množství scén jsem se skutečně nasmála. Postava mouly Linguiniho byla vytvořena skvěle. A to množství detailů! Stejně jako mistrovsky vytořená porce jídla, tohle byla pastva pro oči. Do pěti hvězdiček tedy za mě zbývá jen skutečně malinký ždibec. ~(4,4)~ ()

Anderton

Asi najväčšia dilema v rámci hodnotení skákajúcej lampy. Takže ak som pri Nemovi trochu pridal, pri Ratatouille trochu uberiem. Ratatouille sa nedá označiť ako film pre deti, alebo ako film pre dospelého, ale ani ako rodinný film, kde sa deti permanentne bavia a rodičia sa občas zasmejú na nejakej im určenej narážke. Je to film, ktorý jednoducho funguje na všetkých úrovniach pre všetkých divákov. Škoda, že som ho nikdy nevidel v originálnom znení a v kine, vtedy by to hodnotenie bolo asi vyššie. ()

Carol Pifková

Ten Ratatouille vyzeral tak lahodne! A Remy bol proste taký ťuťu ňuňu potkaníček. Túto rozprávku si vždy rada pozriem, ale kedže brat to videl tak 20x už to akosi moc nevyhľadávam. EDIT: Práve to ide v telke a musela som na to prepnúť proste som neodolala. ()

Frajer42

WOW. Marně hledám slova, za jejichž pomocí bych dokázal něco filmu vytknout. Byl jsem naprosto omámen dokonale zvládnutou 3D animací, že jsem snad ani nestíhal sledovat něco tak povrchního jako je nějaký příběh. Film je neobyčejně svižný, nikdo se ani na okamžik nezastaví, stále se něco hýbe a stále se něco děje. Ten animační kabát je dotažený až k naprosté animační genialitě. Pravda. Okamžiků, kdy se člověk skutečně zasměje tu příliš není. Já si vzpomínám asi na jeden. To samé by se dalo říct o mementech citových, kdy se mi tep zpomalil asi také jen jednou. Film jako celek je však úžasný. Mohu vám zaručit, že si z něj odnesete minimálně pořádný hlad. Lepší 4*. O nižším hodnocení je hřích vůbec uvažovat. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)