Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Radko

Spojenie vysokého s nízkym (francúzska inovatívno aranžujúca kuchyňa nouvelle cuisine v réžii potkanov z kanála) a kulinárska filmová chuťovka, okorenená zopár adrenalínovými naháňačkami je na svete. Roztomilé zvieratká, v ktorých správaní i pohľadoch bolo niečo z pokľudného nostalgického šarmu pixarovského krátkeho filmu Geriho hra. Umelecký tvorivý vplyv režiséra tohto Oscarom ovenčeného kraťasu, Jana Pinkavu (mimochodom syna geniálneho českého spisovateľa Jana Křesadla), bol zmiešaný s producentskými požiadavkami na väčšiu akciu, ktorú obstaral dokončujúci režisér Brad Bird. Osobne mi jedlá, kde na taniere hranatých tvarov veľkosti polovice stola prinesú svižne pripravenú krpatú jednohubku zloženú z mäsa ibisa japonského, okorenenú šafranom a zaliatou jemnou omáčkou z hľuzoviek neveľmi sedia, v danom prípade som si, vďaka nezvyčajnej, no prepečlivej príprave celého filmu, pochutil. ()

akisha

Bezchybná animace a živost animovaného světa se všemi jeho všedními, nepostřehnutelnými detaily je u pixara samozřejmostí, takže už se to skoro ani nedá brát jako plus. Je to hlavně ta pohoda a francouzská gurmánská atmosféra, která z filmu na diváka dýchne a "přenese" ho do jedné restaurace v Paříži... Za orignálnost a nepředvídatelnost by Ratatouille zrovna metál nedostal. Ale ta linie s Antonem Ego byla super a výborný dabing O'Toole+Ian Holm... Jedna z mých nejoblíbenějších pixarovek. ()

Falko

Jednoducho obdivujem tvorcov, do akych detailov dokazu vytvorit nadherny svet Pariza, roznych ulic, samotnych potkanov alebo ludi, ale pritom aj pribeh, ktory ma svih, humor a ani chvilku ma nenudil. Proste od tvorcov Maleho Nema, Priseriek s.r.o. alebo Toy Story je tu dalsia genialna animovana komedia a z mojho pohladu jedna z najlepsich, ake som v poslednom obdobi videl... ________ Patton Oswalt - (Krysák Remy) +++ Ian Holm - (Skinner) +++ Lou Romano - (Linguini) +++ Brian Dennehy - (Django) +++ Peter O´Toole - (Anton Ego) +++ Brad Garrett - (Gusteau) +++ James Remar - (Larousse) +++ Produkcia: John Lasseter, Andrew Stanton +++ Hudba: Michael Giacchino +++ ()

Jezinka.Jezinka

Rada vařím a mám ráda hlodavce, dvě velká plus pro tento film. Ten film o "myšce, co umí vařit" se moc líbí i dětem, což je další a mnohem podstatnější plus. Konec je, bude to znít absurdně, málo sentimentální pro mě a málo nevím co pro mladšího potomka, neb před koncem vždy odchází, takže na plnou hvězdnou palbu to, ač nevím přesně proč, není. ()

psy.cho

Tak premňa ako gurmána bol zážitok z filmu ešte o to viac umocnený. Krásny príbeh o myšiakovi, ktorý sa túžil stať kuchárom. Film mal základ veľmi dobrý so štipkou humoru, poliaty dojemnými scénami a všetko bolo zmiešané a výsledný efekt bol = VÝBORNÝ ANIMÁK za 4*. ()

castor

Animovaná Paříž pod dohledem Brada Birda rozhodně nezklame. Tentokrát svoji jízdu vyplňuje spíše jemnými pousmáními, multikulturními narážkami a pro Pixar již téměř tradičním modelem rodiny. Remy je krysa, kterou ale namísto rejdění mezi odpadky přitahuje nějaká ta špičková kuchyně s kombinacemi těch nejlahodnějších vůní. Tenhle chlupatý gurmán se najednou ocitne nejen ve vyhlášené restauraci, ale má i ovlivnit názor rachitického jídelního kritika (úžasné sekvence). Nejednou nám nápady a animace hračiček z Pixaru vyrazí dech (paní domu deratizující pomocí brokovnice, Remyho první a zběsilá „návštěva“ Gusteauovi kuchyně, velká krysí krádež), doslova tepou životem a bez potíží dojmou (romantická scéna). Skutečně nelze předvídat, kam až tohle studio svoji geniální animaci (kouřící speciality na pánvi nebo na talíři) dovede, oko diváka musí potěšit dokonalé zobrazení reálií, famózní celky na rozzářenou Paříž a k tomu všemu dokonale pasující francouzské melodie. Jedno je jisté, pro zbožňovatele pixarovského studia se Ratatouille stane provoněnou klasikou!! O patnáct minutek kratší stopáž by mi přesto nevadila!! ()

viperblade

Krásný animák. Krysy byly velice příjemné a prostředí kuchyně snad ocení každý divák, protože kdo by se rád nepohyboval v kuchyni? ()

Rex Mundi

Ja neviem - štyri, päť? Medzi animákmi určite 5*. Príbeh je zároveň rozprávkový i dosť komplikovaný, aby zaujal aj dospelého diváka. Je to nielen klasicky milé, ale aj veselé vystrájanie dua Ťuťmák&Krysiak a nemenej komického sekundujúceho ansámblu. O animácii ani nemusím hovoriť - nádherná, a čo viac - skvele dolaďujúca atmosféru. ()

MM_Ramone

Ostal som dosť zarazený z vysokých hodnotení, ktoré sa tu tomuto filmu dostalo. Príbeh nie je ničím výnimočný. Skôr by som povedal, že je prevídateľný a zdĺhavý. Taktiež sa tomuto snímku nepodarilo nejak výraznejšie pohnúť mojimi emóciami a ani ma nadmieru pobaviť. Tým však nechcem povedať, že "Ratatoulle" je stratou času. Pretože čo sa týka animácií, tak tam je naozaj čo obdivovať. Ľudia z Pixar Animation Studios sú v tejto oblasti dokonalými profesionálmi. Ale to u mňa stačí tak akurát na tri hviezdy. *** ()

Niktorius

Nakonec i já jsem podlehnul příznivým referencím na onu vyhlášenou restauraci jménem Pixar a vyrazil jsem do jejich útrob rozhodnut posoudit kvalitu jejich proslulé kuchyně na vlastní chuťové buňky. Již interiér samotného podniku dával tušit, že jsem právě vstoupil do stravovacího zařízení, jemuž přísluší přívlastek luxusní. Pokrmy byly nošeny na zlatých mísách a víno se nalévalo do křišťálových pohárů. Na efekt dobré, mne však zajímalo především jídlo samotné. Když přede mne číšník položil talíř s malebně vypadající krmí, bylo mi hned jasné, že šéfkuchař své řemeslo ovládá na úrovni mistra a ani jeho kuchtíci v ničem nazaostávají. Leč možná místní kuchyni trochu chybí větší fantazie, větší kreativnost, či řekněme touha zkoušet něco nového. Dostalo se mi pokrmu umně připraveného a náramně chutného, avšak v principu jednoduchého a prostého. Mnohé mlsné jazýčky by mohly být i tak maximálně spokojeny, mé chuťové pohárky jsou však zhýčkanější. ()

troufalka

Jsem překvapená. Tyhle animáky moc nevyhledávám, ale jak už to tak bývá, člověk se jim nevyhne, jednou to muselo přijít. Příběh byl naivňoučký, animace pěkná. Myslela jsem si, že mě to nebude bavit a brzo to vypnu, ale nakonec jsem vydržela až do konce. Nedokážu si to vysvětlit, ale bavilo to i mé dva kocoury ... ()

freddy

Úchvatný animák, který jednoduše nemá chybu. Dost možná jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob. Upřímně už jsem nečekal, že by mě Pixar mohl něčím zaujmout, protože Úžasňákovi mi přišli jako jeden z nejméně povedených animáků, které jsem kdy viděl, a tak jsem byl docela skeptický i k tomuto filmu. Ale ten film mne přesvědčil o tom, že stojí za to. Úžasný příběh z neobvyklého prostředí krys skloubený s prostředím luxusní pařížské restaurace. To vše ale k sobě velmi bezchybně pasuje a vytváří z toho možná neuvěřitelný příběh, ale příběh, který je krásně koukatelný a který dokáže pobavit i dojmout. A konec je více než příjemný a optimistický. Co se týče animace, tak tam skutečně nemám co vytknout, přesně tento druh animace mi velmi sedí a velmi dobře na mě působí. Co se týče českého dabingu, tak tam také nemám výhrady, v rámci možností velmi dobře nadabováno, obzvláště Karel Heřmánek v roli Remiho otce a Michal Novotný v roli Remiho bratra byli vybráni více než dobře. Ale i kdyby byl dabing špatný, tak na mém hodnocení se to nepromítne, protože hodnotím pouze film, a ten u mě obstál na výbornou, takže s klidným svědomím uděluji maximální hodnocení. ()

Spooner

Jako každý rok tak i tento nám hoši z Pixaru udělali radost. Ratatouille je opět trochu jiný a trochu více vzdálený dětem. Ale je opravdu vidět, s jakou láskou byl tento animák dělán (což se o jiných říct nedá) a měl jsem po skončení filmu chuť jít si koupit letenku do Francie, a to ještě větší než po Dobrém ročníku :-). A navíc je tam božská postava kritika Antona Egona, která vážně neměla chybu. Prostě Pixar to opět zvládnul, ale musím se také přiznat, že letošní Divoké vlny se mi líbili ještě o chloupek víc. ()

petero

Je jasné že tvorcovia z Pixaru sú borci a keď si mám pozrieť nejakú rozprávku tak to bude určite od nich. Po stránke CGI sa Pixar samozrejme zdokonaľuje viac a viac na druhej strane nie je tá kúzelná animácia vôbec rušivá. V príbehu mi však chýbalo novátorstvo a prijal by som aj viac uletenej zábavy. ()

Davies182

Tak děsně jsem se na to těšil, a tak hrozně mě to zklamalo... Upřímně říkám, že to sám nechápu, ale já se vážně dost nudil... Zlatý WALL-E. ()

Mahalik

Stejně jako bylo pro Antona Ega těžké psát recenzi na restaurant, který už dávno odepsal, tak i pro mě je psaní o Ratatouille přímo nadlidský úkol. V žádném případě nechci, abyste si mysleli, že jsem Pixar odepsal, to ne. Jen prostě nevím co bych chtěl říct dřív. Mám začít geniální vizuální stránkou? Nebo úžasnou režií Brada Birda? Či skvělým českým dabingem (Jan Přeučil rulezz) ? Na to jsou tady jiní maníci, kteří to určitě zvládnou lépe než já, takže... Ehm. Hodně lidí se obávalo, že Rate... totiž Ratatouille bude prvním zakopnutím Pixaru. To já se zas obával, že až přijdu před pokladnu kina a budu chtít říct název filmu, vypadne ze mě zvláštní skřek a pokladní si mě na to konto vyfotí a pošle do Blesku jako raritu numero uno, která ani neumí vyslovit jednoduché slovo (já vím přeháním :D). Žádný člověk na světě by mi ale nevymluvil, že tohle bude krok vedle. Vždyť vytvořit osm (!) filmů bez jediného hluchého místa, to už něco znamená. Takže ne, nebál jsem se. Navíc když člověk miluje Francii, jídlo, hudbu a lá Amélie z Montmartru a animovaný film, nemůže být tímto filmem zklamán. Takže s chutí do toho a bude hotovo. Bon Appétit! ()

Amarcord_1

83% - Překrásný animák s originálním příběhem, vypracovynými postavami, a krásnou myšlenkou. Musím přiznat, že tento film ještě posílil mou lásku k vaření (zejména k experimentování). Proč tedy nedám pět hvězdiček? Těžko říct... Asi cítím, že podobných filmů již bylo hodně, a hlodavá zvířátka mě jinde dojala víc. Třeba se na podruhé polepším. ()

Xmilden

Nevím čím to, ale kromě Toy Story je u všech Pixarů lepší dabing než originál. Příběh ale opět nemá chybičku. ()

liborek_

Jsem velmi mile překvapen! O animaci netřeba zbytečně trousit již mnohokrát vyřčené. Pixar je prostě Pixar. Ovšem vynikající animace sama o sobě nic neznamená - vždyť na první pohled nádherná ženská taky může být ve skutečnosti úplně hloupá :-) Ratatouille však staví na velmi inteligentním a vtipném scénáři, který dospělého diváka potěší možná ještě víc než toho dětského. Pravda, některé momenty už zavánějí okoukaností, ale to nic nemění na tom, že tento snímek je dle mého skromného názoru prototypem rodinného filmu, u něhož přívlastek "rodinný" není vyslovován s ironickým úšklebkem, ale naopak se spokojeným pokyvováním. Škoda, že ač se příběh odehrává v Paríži, není film natočený ve francouzštině... Chutě by byly znásobeny.. :-) Jinak skvělá zábava. ()

Real Tom Hardy

"THE WORLD IS OFTEN UNKIND TO NEW TALENT, NEW CREATIONS." ----------- S odstupom času aj ten najväčší nefanúšik animákov (ja) musí uznať kvalitu animovaných filmov z minulej dekády. Alebo všetkého z minimálne minulej dekády. Ratatouille okrem iného nefalšovane reprezentuje staré známe, že Francúzsko je národ, ktorý žije, aby jedol a nie naopak. Veľmi dobre sa naň pozeralo, najmä na animácie a pestrofarebné pokrmy, pri ktorých vyhladne aj nasýtený. Sympatiu voči myšiakovi (potkanovi) som síce nezdieľal, lásku k jedlu však áno. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)