Tři svérázní studenti Derek, Jones a Travis se rozhodli zpracovat pro svou závěrečnou ročníkovou práci zdánlivě nevinný projekt: Jak vznikají a jak se šíří pomluvy? Ale to první, co pro svou práci potřebovali, byla právě ona fáma. A tak jedné noci, když spatřili v jednom klubu v objetí Beaua a Naomi, dostali ďábelský nápad, že upřímný vztah zamilované dvojice bude sloužit jako základ jejich pomluvy. A pak už bylo dílem okamžiku vypustit vražednou fámu... Naomi, po celém campusu známá svým zásadním odmítáním předmanželského sexu se záhy dozví, že při svém odchodu z nočního klubu byla znásilněna. Ona si však, díky přemíře alkoholu vypitého ten večer, pamatuje pouze to, že odešla se svým přítelem Beauem. A tak vzniká podezření, že byla znásilněna právě Beauem! Přízrak pomluvy obludně narůstá a nedá se zastavit. (oficiální text distributora)

kingik

Některé názvy filmů nejsou bezpečné. Asi se podivíte, co tím myslím, ale tenhle film vám zamotá kebuli, než řeknete fáma. Je důležité sledovat děj, protože ten vás natolik zmátne a několikrát svede z cesty, až budete v závěru nevěřícně kroutit hlavou. Děj se moc vyprávět nedá, protože bych silně musel spoilerovat, proto je lepší si ho pustit nepřipravený a nečíst příliš komentáře kolem. Ale zase nějaká bomba to není. Je předně trochu seriálově natočený, o kvalitní kameru se postaral zkušený Andrzej Bartkowiak, ale David Guggenheim je režisér, který točí dost na jistotu, z jeho filmů je cítit, že to není nějaký zručný řemeslník. Nicméně, pokud film vidíte poprvé (podruhé ho s největší pravděpodobností absolvovat nebudete) má v sobě porci originality, je zajímavě vymyšlený, ale silným příběhem nevládne. 60% ()

Campbell

Celkem zajímavý nápad. Bohužel je v dost scénách prázdno a nuda. Herci hrají skvěle a jsou tu clkem známí tváře. No škoda tý nudy možná bych dal 4*. ()

Zodd

Vše, co takováto fáma ve filmu způsobuje, se může stát i ve skutečnosti, ne že ne. Natočené je to dobře, herci jsou v pohodě, má to skvělou hudbu, atmosféru... ale ten konec byl pro mě velkým zklamáním. Jinak bych dal klidně o hvězdu víc. ()

rikitiki

Nápad dobrý - zpracování (hlavně druhé poloviny filmu) prachmizerné. Kupí se schválnost na schválnost a závěrečná past je tak složitá, že by z ní nenašel cestu ani David Copprefield, natož skupna rozmazlených vysokoškoláků. O kvalitách snímku vypovídá, že jsem si až před závěrečnými titulkami uvědomila, že už jsem to kdysi viděla. Milosrdná paměť nad tím zatáhla oponu a já ji takhle neopatrně sama znovu otevírám! /10. 6. 13./ ()

MM11

Film sám o sobě je docela v klidu a při nulovém očekávání Vás nasytí vydatně. Jen by to chtělo mírně zinvenčnit ty dnes přehnaně užívané dějové zvraty a hry scénáristů ve stylu "zapomeň, cos doteď viděl, všechno je jinak". Ale nechtěl bych tenhle snaživý film házet do pytle se slab(oduch)ou neoriginalitou podobných kousků, Fáma totiž jako vtipný a napínavý thriller srovnání bez problémů ustojí, jenom Vám toho výraznějšího brouka do hlavy nezavrtá. ()

eraserhead666

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Byť je ta bouře příliš na efekt, než aby byla realistická. Ano, ten vytýkaný závěr je opravdu až moc filmový. Ale jinak zajímavý kombinační kousek s dobrým obsazením. Jen té Elisabeth Shue jsem si nikde nevšiml... ()

oLí

Příběh si udržel mou pozornost po celou dobu sobotní noci - v těhle hodinách se na to dívá moc příjemně. A Norman Reedus je správnej bufeťák. 60% [červen 2006] ()

bouncer

Docela dobrý snímek...byl jsem mile překvapen. Slušný námet, kvalitní režie, i méně známí herci výborně odehráli své role. K ještě lepšímu zážitku tomu ale stále něco chybí. ()

NinonL

Není to špatný příběh. Jak vznikají a šíří se fámy, pomluvy? O tom se rozhodnou tři studenti napsat školní práci a skutečnou pomluvu vymyslí. Vyberou si zamilovanou dvojici Naomi a Beaua a začnou o dívce šířit fámu, že byla na proběhlém večírku znásilněna. Naomi si večer z větší části nepamatuje, hodně pila, ale čím si je jista je, že odcházela se svým chlapcem Beauem. Přitom její hoch věděl, jak vehementně Naomi odmítá předmanželský sex. Že by se skutečně dopustil něčeho tak ohavného? Nebo snad někdo jiný? Fáma se šíří mezi spolužáky a narůstá geometrickou řadou do nebývalých rozměrů, protože k získaným informacím si každý přidává svou trošku. Nedá se zastavit a čím dál víc vtahuje do svých chapadel i svoje tři tvůrce. A právě oni jsou následky zpočátku svého experimentu postiženi nejvíce. Nenápadný, ale dobrý psychothriller, který docela nevinně začíná a moc nešťastně končí. ()

ivishka

Jakou rychlostí se šíří drby je neuvěřitelné. Komu je dobré věřit a komu ne? Obsah filmu mě zaujal podobně jako obsazení těmito skvělými herci: James Marsden, Norman Reedus, Kate Hudson a musím uznat, že se v lepším světle ukázala i Lena Headey i když na naprostou změnu mého skeptického názoru bude potřeba více jejich rolí (ale s tím nespěchám). Když jsem to tak sledovala tu neuvěřitelnou rychlost posílání drbů po škole a šuškání na hodinách došlo mi, že takový koncept se zobrazuje ve všech podobných dramatech/thrillerech. Je parta kamarádů co spolu na něčem pracují a v té hlavní dějové linii se zobrazuje nejen ta zápletka, která je důležitá, ale vybere si jednoho z přátel a na něj poodhaluje určitá fakta, resty, minulé prohřešky. Je to typické, ale nikoliv stereotypní. Originálním způsobem zamotané do sebe, že to dávalo smysl a konec myslím člověka nějak před ním samotným i napadne - a v tom je ten kousek originality. ()

kombajn

Asi jsem viděl moc takových filmů, protože konec byl předvídatelný. Ale stále velmi slušný nadprůměr a rozhodně za jedno zkouknutí stojí. ()

BUD-SFIS

Trosku mne nesedel styl a provedeni. Neco bylo o trosku jinak. Mozny stylem scenare a strihu. Ale jinak obstojny film s dobrou zapletkou. ()

Juto

Tento film vám ukáže, prečo sú klebety zlé.Herectvo je vynikajúce a vierohodné, aj keď dej je trochu pritiahnutý za vlasy. 6/10 ()

dr.fish

Gossip je takové studentské dílko, takové filmové cvičení. Rejža prostě zkusil pár věcí zkombinovat do sebe, jestli z toho něco nevypadne. A hle- on vypadl docela slušný film. Tři spolubydlící na bytě a jeden z nich notorický lhář. Jak zjistit pravdu o lhářově podivné minulosti? Za vší hledej ženu. 60% ()

Radiq

Fáma neni famóní film, ale má chytlavej děj. Co si budeme řikat - každyho sem tam nějakej ten drb zaujme, tak proč by nepodrbal i nějakou tu krávu nebo zmrda. To, že se to tady trošku vyhrotí, je jenom ku prospěchu a napětí se pne, až to začne byt pak trochu podezřely, takže se dá odhadnout, co bude dál, což je maličko škoda. Ale bavilo mě to. Ale né tolik, abych se na to dival ještě někdy jindy. ()

Pavlínka9

Fáma...Vše, co slyšíme může být fáma - ať Vám to říká přímo člověk, který to prožil a lehce si to přikrášlil či člověk, který to "slyšel" přímo od zdroje....Pokud to sami neprožijeme - nemůžeme si být jisti, kolik pravdy na dané informaci je. Tenhle film bych povinně pustila všem kolem sebe, jelikož je to tak jednoduché a máme to kolem sebe každý den. Je to jednoduché - je to pouze psychologická hra. Celou dobu mi snímek připomínal další ze skvělých děl a to je Mělký hrob. Jak kvůli postavám, tak i interiérům a tomu, jak bojují se svými "démony". Svědomí, které pak nedá hlavní hrdince spát, strach, neustálé výhružky, podpůrné léky, alkohol, obvinění,...a to všechno kvůli vyřčené informaci, která se nestala... :) Bravo. ()

nevermore

ČÁST SPOILERŮ Kdyby film skončil vraždou Johnesonové, věřím nárustu procent. Ale že to skončilo tak mravokárně a dali hlavnímu padouchovi za vyučenou větou kterou sám dříve ve filmu užil, to to srazilo. 55% ()

cross

"Drobná pomluva nemůže nikomu uškodit, ne?" - Přesně to si mysleli hlavní hrdinové filmu a zjistili, jak šaredně se spletli. U tohoto thrilleru se určitě nudit nebudete, protože je opravdu precizně natočen, zahrán a napsán. Když navíc přidáte velkou dávku originality, dostáváme zde opravdu výborný snímek, který si určitě zaslouží vaši pozornost. ()