Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Jeremiah

Dva drsní a čestní policisté, mstivý padouch, poctivý ředitel věznice a krásná sestra jednoho z policistů, do které se samozřejmě zamiluje druhý z policejních es. Tak tohle bylo i na mne trochu dost, takže s vyjímkou trefných hlášek a toho, že jsem nad filmem nemusel moc přemýšlet mne z toho víc než 3 nevylezlo. ()

theSaint

Nostalgie. Jeden sekáč větší než druhej! Celý film má takový "šibalský nádech". Akční libůstka na kterou se vždy rád podívám, když ji zastihnu. Tahanice mezi hlavními protagonisty, kdo je větší „masér“, mě perfektně baví. Má to styl, má to šmrnc, má to vtip, je to svižné, je to svěží a je to hravé..+ kočička v podobě neposedné sestry....marná sláva, jasných 5*. Myslím, že především u něžnějších poloviček musí tenhle film celkem slušně bodovat.. i když je to, z mého pohledu, vyloženě film pro chlapy. ()

Aere

Nadupaný béčkový buddy akčňák, ze kterého osmdesátky jen dýchají! Tenhle film stojí na dvojici Stallone–Russell a jejich nepřetržitém přívalu tough hlášek. Nečekal jsem nic víc, a královsky jsem se bavil. ()

Bozvav

Vtipné, zábavné až hravé. Akce spíše průměrná, zápletka ohraná, ale jako celek slušná zábava i díky hlavním představitelům. Za mne 65%, tedy tři poctivé hvězdičky. ()

godycz

na tu dobu zahlaskovany akcni buddy movie. sly to mel vic herecky zmaknute navzdory povesti. takze dobry. po20 letech me to neurazilo. ()

Chundys

Dej mi svojí zbraň. Počkej, jakto že máš větší jak já? Tak je to se vším “piňďo” :D. Mam pro tebe dvě zprávy: jednu dobrou a druhou špatnou, kterou chceš slyšet dřív? Tu špatnou. Dochází nám benzín a teď tu dobrou? Ještě trochu máme :D. Hláškami nabitá akční komedie s vynikajícími herci ale upřímně si řekněme, že kdyby Sly neměl Kurta Russela za parťáka, tak by to tak netáhlo. Alespoň můj názor! A co napálíme tam plný počet, protože za ty hlášky, za chemii mezi Tangem a Cashem, za Reqiuna a za nádhernou Kiki (Teri Hatcher). ()

derek007

Jak nemusím buddy movies, tak tahle mě sedla. Hlavně díky skvělé chemii ustřední dvojice. "Náhodou je to slušnej klacek, říkej si co chceš." ()

Floydie

Kdyby hodně neujížděla logika logika scénáře jsou to čtyři! Stallone a Russell se výborně vyplňují a chrlí hlášky, ale co je to platné, když příběh je prostě....nelogický a to hodně! ()

*Colorado

Pěkně ulítlá akčňárna konce 80.let (hlavně druhá půlka filmu). Vyzdvihnout musím ale především humornou stránku filmu, protože jde o neuvěřitelný hlášky! Filmu už je dvacet let, ale jako oddychovka je to stále super. ()

-Marc-

Na konci 80' let se sešli dva velice slavní herci Sylvester Stallone a Kurt Russell a při skleničce alkoholu mluvili o své kariéře a jak čas plynul ubýval i alkohol v láhvi... "Hej, hej... ty, ty, ty.. budeš Tango.hehe" řechtal se Russell; "Jo..hehehe a ty, ty..ty budeš Cash..hahaha..." takhle se bavili celý večer až nakonec usnuli spokojeným spánkem opilce. A když se ráno probudili s pořádnou opicí, ale i s papírem plným poznámek... a takhle začal film Tango a Cash.(Nebo to takhle alespoň mohlo být ;-). Ale teď k tomu co je opravdu jisté..film je pln skvělých hlášek a pěkných akčních scén a situací a já se celou dobu výborně bavil. A ty osmdesáté léta dopadli docela dost i na tento film hlavně když vyjedou úplně na konci v tom předimenzovaným džípu. ()

mala_kea

Hraje-li Stallone v komedii, tak to stojí za to. Nevezmu-li v potaz klasický příběh, ale vezmu v potaz hlášky od obou hlavních aktérů, zůstávám pořád na vysokém hodnocení, protože Stallone se tak často nevidí v béčkovém filmu, který sahá na hranici áčka. Oba hlavní hrdinové se svou rolí dokonale vypořádali a mě nezbývá než hodnotit vysoko. 75% ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)