Reklama

Reklama

Oheň v oblacích

Trailer

Obsahy(1)

5. listopad 1975. Parta lesních dělníků přichází v Arizoně oznámit policii, že pohřešují kamaráda Travise Waltona. Místní šerif Blake Davis povolá k případu šerifa Franka Walterse, nejlepšího vyšetřovatele v kraji. Předák Mike mu vypráví, jak se vše seběhlo: po skončení práce, už za tmy, viděli před sebou záři, a když přijeli blíž, uviděli podivné vznášející se těleso. Všichni byli zděšeni, jen Travis vystoupil z auta a šel si těleso prohlédnout zblízka. Tam upadl po zásahu neviditelné síly na zem, ostatní zpanikařili a ujeli. Walters je přesvědčen, že někdo z party Travise zabil a ostatní ho kryjí. Všichni podstoupí test na detektoru lži, ale zdá se, že si nikdo z nich příběh nevymyslel. Druhý test ovšem všichni odmítnou. Po pěti dnech se Travis telefonicky ozve Waltersovi. Ten pro něj okamžitě jede a najde ho zcela vyděšeného. Odveze ho do nemocnice. Po propuštění z ní si Travis začíná pomalu vybavovat vše, co v uplynulých dnech prožil... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (117)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Stalo se to skutečně, jak tvrdí Travis Walton, údajná oběť tajemného únosu? Film zachycuje jeho vyprávění o tom, co (snad) prožil. Jestli je ale pravdivý, nebo ne, to ví jen sám Walton a pár jeho známých. Každopádně je třeba vyzdvihnout trikovou část snímku. Děj samotný je také dostatečně dramatický a napínavý a přestože jde jen o béčkový film, hodnotím jej vysoce právě pro onu napínavou atmosféru, která by mohla být ještě hrozivější, pokud by to opravdu byla pravda. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Kvalitní sci-fi filmy s tématikou ufo nejsou mrtvé. Doba Akt X je pryč, ale tady je pozůstatek, který dělá čest svému žánru. Více jak hodinu sledujeme vyšetřování (bez agentů FBI, jinak Akta jak vyšitá) party dřevorubců, kteří tvrdí, že jeden z nich byl unesen neznámým létajícím předmětem, který zářil na obloze jako oheň. Film skvěle zachycuje americkou (i všeobecnou) nedůvěru k podobným tématům, stejně jako chuť "města" lynčovat již předem vinné bývalé všeobecně oblíbené známé. To nejlepší však všechny čeká v závěru, po atmosférickém čekání na rozřešení případu přichází skok o dvě kvalitativní úrovně výš (ano, na hranici geniality pokořena). Stačilo 10 minut, aby se z filmu stala událost, na kterou nezapomenete a díky ní nikdy nepůjdete zvědavě koukat na podivný objekt zářící nad vámi... Mysl uneseného vám totiž předvede krutou, syrovou a nepříjemnou vizi místa, kde byl vězněn. Kým? A je to opravdu všechno pravda? I kdyby nebyla, je to hodně mrazivá vize (a jak říká správný vědec:"Mé grafy nelžou..."). Mimochodem lehce oplácnutý a vlasatý Robert Patrick díky tomuto filmu získal roli v Aktech X. Zaslouženě a kruh se uzavřel. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Dějový oblouk by sice vystačil jen na párstránkovou povídku, ale děj jako takový není tím, kvůli čemu se vyplatí Fire in the Sky vidět. Tím něčím je dechberoucí sekvence v závěrečné části filmu, jejíž přesný obsah nechci prozrazovat, kterou by mohla závidět i Akta X. Kvalitních snímků o mimozemských únosech zas až tolik není, tenhle si zaslouží šanci. Je to béčko, ve kterém v podstatě o nic nejde, ale pocit nejistoty a mrazení ve mně vyvolal spolehlivě. Horror movie of the year ()

tron 

všechny recenze uživatele

V 90. rokoch boli v móde teórie o únosoch mimozemšťanmi a nikto o tom nevie rozprávať lepšie, ako Akty X. V rovnakom roku, ako sa na trhu objavila prvá séria, do kín zavítal zaujímavý sci-fi triler s Robertom Patrickom, vďaka ktorému sa o pár rokov neskôr uzavrel kruh, keď vystriedal Davida Duchovneho práve v Aktoch X. Oheň na nebesiach vtedy príliš nezaujal a vyšumel do prázdna, ale s odstupom desaťročí ide o zaujímavý film so slušnou atmosférou a v dobrom šialeným finále. Každopádne k úvodnej vete, že je to natočené podľa skutočných udalostí, by som bol „trochu“ skeptický. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Velice chytře natočený sci-fi film, kterému neuškodila ani přílišná obrazová popisnost v závěru. Snímek je ve svém vyznění hodně temný a jeho vize není právě příliš optimistická, syrové až naturalistické scény v závěru snímku trochu připomínají (alespoň subjektivně) povedený obdobně temný Horizont událostí, čímž je řečena zásadní věc - tenhle sci-fi film ocení především příznivci subžánru UFO... Ty ,,skutečné události" tam prostě musíte chtít vidět... :-) Každopádně jde o trochu polozapomenutý, přitom ale nadprůměrně podařený a hodně temný sci-fi film... Podobné filmy: Čtvrtý druh, Paranormal Activity, Invaze, Blízká setkání třetího druhu ()

Galerie (7)

Zajímavosti (9)

  • Travis Walton sa v skutočnosti tiež stratil a objavil sa až po piatich dňoch. (kongamato2)
  • Po návrate mal Travis Walton problémy so žalúdkom, aj po obyčajnej strave všetko vyvrátil. (kongamato2)
  • V roce 2010 se skutečný Travis Walton objevil v americké verzi pořadu Nic než pravda (Momenth of truth), kde na otázku zda byl opravdu unesen odpověděl "ano". Jeho odpověď byla detektorem vyhodnocena jako lež. (Abmont)

Reklama

Reklama