Oheň v oblacích

Fire in the Sky

Oheň na nebesiach

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

USA, 1993, 109 min

Má to několik dobrých scén, včetně samotného finále, ale celkově se mi to zdálo utahané. Přitom to na béčko má ty triky sakra slušné, ono to po té technické stránce je dost dobré, ale má to prostě místa, kde jsem se nudil a bohužel jich není málo. On i ten příběh je takový jednoduchý a bez zvratů a na dvě hodiny není určitě, takže ono se i dá čekat, že to bude nudit. Kdyby to bylo víc dějovité, bylo by to lepší. Takhle to má silné scény, ale jako celek to prostě spíš nudí. 3*(10.3.2019)

Velký podíl na tom, že není Oheň v oblacích příšerné béčko, má atmosféra nejednoznačnosti. Hned na začátku filmu vás totiž titulky upozorní, že jde o příběh na motivy skutečných událostí. Jenže příběh oněch dřevorubačů je natolik sci-fi, že pokud nejste opravdu zarputilý příznivec teorie o mimozemských únosech, budete mít tendence přiklánět se k poněkud racionálnějšímu vysvětlení. Celý film se tak bavíte tím, že přemýšlíte jestli si vymýšlí, nebo ne a jestli ano jak to udělali a jestli se na to nakonec přišlo, nebo se přiznali... .Těm kteří v tom mají "jasno", bude tento film připadat spíše jako zfilmované story z časopisu Hrom. Nicméně natočené je to zručně, herci se snaží nepřehrávat, hudba neruší...takže lepší průměr. Pokud v mimozemské únosy věříte, nebo jste pravidelným návštěvníkem ufounských laboratoří, přidejte si hvězdičku a považujte Oheň v oblacích za další "jasný důkaz", že Oni existují. PS: Díky takovým filmům se snadno může stát, že první kontakt člověka se šedými mužíčky, bude dobře mířený úder mezi jejich bulvy.(11.2.2012)

"They won't come back, I don't think they like me." Nad průměr film zvedá vlastně jen část z UFO, už kvůli ní bych se na to klidně koukla znova. Zbytek na mě působil trochu nudně, ačkoli oceňuju snahu o co nejpřesnější zachycení Waltonových vzpomínek (ať už si o nich myslíte cokoliv), i na úkor vizuálně efektních scén.(10.12.2011)

Jestli si to protagonisté vymysleli jenom kvůli slávě, tak jsou to pěkný hovada :-). Škoda, že nejlepší část filmu podle "skutečné události" není. I tak se však jedná o nejpůsobivější film o únosu mimozemšťanů, co jsem viděl, protože je prvním, co mě donutil přemýšlet, jestli ono na tom skutečně něco nebude.(18.2.2015)

Snímok "Oheň v oblakoch" je kvalitne spracovaná adaptácia knihy "Waltonove zážitky". Napísal ju Trevor Walton a vylíčil v nej autentický príbeh o tom ako sa stal obeťou mimozemského únosu. Päť dní ho väznili podivné bytosti na ich vesmírnej lodi. Podstúpil sériu bolestivých experimentov. Stalo sa to v roku 1975 v arizonských Bielych horách. Americký titul "Fire in the Sky" je jednoznačne najlepší sci-fi film o únose človeka mimozemšťanmi aký som doposiaľ videl. Vyborná ufo dráma natočená (vraj) podľa skutočných udalostí. ****(14.10.2016)

• - Dodávka, ve které parta jezdí, je Dodge D-200 Crew Cab z roku 1965. (nocturne)

• - Expert, ktorý vyhodnocoval výsledky detektorom lži, povedal, že chlapci hovoria pravdu. (kongamato2)

• - Travis Walton sa v skutočnosti tiež stratil a objavil sa až po piatich dňoch. (kongamato2)