Oheň v oblacích

Fire in the Sky

Oheň na nebesiach

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

USA, 1993, 109 min

Setsakra dobré UFO sci-fi. Od začátku do konce napínavé. Pořád jsem váhal, jestli si to kluci v čele se skvělým Robertem Patrickem opravdu nevymysleli. Kdo ví. Každopádně Fire in the Sky má u mě zatím nejpůsobivější UFO scény. První únosová byla taky výborná, ale na tu uvnitř lodi nemá. Lepší než jakákoliv z Akt X. Tady mě mrazilo v kuse. Řádně beznadějná atmosféra hlavně díky hudbě. Na filmek jsem narazil náhodou a bylo to mé štěstí. Ani jsem si na židli nepoposedl. -"I searched the woods and... But he wasn't... There was nothing... They took him."(18.8.2009)

Ano, ano , ano. Takové filmy mám osobně velice rád - zajímavé, napínavé a ještě k tomu sci-fi, navíc konec byl hodně dobrý - ne že by to co bylo před ním, bylo špatné, naopak bylo to uvěřitelné, což je u tohoto filmu velká výhoda. Jak říkám: "Rozhodně se vyplatí na tento film podívat kvůli Robertu "T1000" Patrickovi (má dobré páčo), atmosféře a výbornému finiši." Oheň v oblacích mi neuvěřitelně sedl… Parádní.(24.1.2008)

V pravom zmysle slova mysteriózna dráma s prvkami trileru a sci-fi. Atmosféra filmu funguje od začiatku po koniec a divák sa môže oprieť o skvelú réžiu. Jeden z dvoch hlavných hercov - Robert patrick, ktorý dva roky predtým hviezdil v terminátorovi, u mňa dominuje. Samozrejme záver s flashbackom únosu bol trochu preexponovaný, no a v aboslútnom závere mi chýbala nejaká pointa, ktorá by veci uviedla na pravú mieru, resp. dovršila načrtnuté skutočnosti. Nič také sa ale neudialo.(24.6.2015)

Příběh, byť založen na skutečných událostech, hodil by se spíš jako námět pro jednu epizodu Akt X. Takto je děj zbytečně natahován a rozkládá sáhodlouhý prostor pro vedlejší motivy, které sice jednotlivé postavy zasazují do identifikovatelného prostředí, přesto jen ve výsledku oddalují očekávané zvraty. Nakonec je ale člověk vděčný, že k nim aspoň dojde. Z herců se mi nejvíc pozdával Robert Patrick, u něhož nejsem příliš zvyklý na civilní postoje. Účast Henryho Thomase, který svého času laškoval s E.T., je potom vzhledem ke zdejší povaze mimozemšťanů, docela zábavná. 55%(18.2.2009)

Velice chytře natočený sci-fi film, kterému neuškodila ani přílišná obrazová popisnost v závěru. Snímek je ve svém vyznění hodně temný a jeho vize není právě příliš optimistická, syrové až naturalistické scény v závěru snímku trochu připomínají (alespoň subjektivně) povedený obdobně temný Horizont událostí, čímž je řečena zásadní věc - tenhle sci-fi film ocení především příznivci subžánru UFO... Ty ,,skutečné události" tam prostě musíte chtít vidět... :-) Každopádně jde o trochu polozapomenutý, přitom ale nadprůměrně podařený a hodně temný sci-fi film... Podobné filmy: Čtvrtý druh, Paranormal Activity, Invaze, Blízká setkání třetího druhu(31.3.2009)

• - Dodávka, ve které parta jezdí, je Dodge D-200 Crew Cab z roku 1965. (nocturne)

• - Po návrate mal Travis Walton problémy so žalúdkom, aj po obyčajnej strave všetko vyvrátil. (kongamato2)

• - Spoiler: Snímek je inspirován skutečným případem, údálosti na palubě vesmírné lodi ve svém svědectví Travis Walton ale líčil jinak. Po prozření na něm podle jeho slov nebyly páchány žádné násilnosti, ani nebyl svědkem jakýchkoliv znepokojujících skutečností. Údajní mimozemšťané s ním naopak komunikovali a provedli ho po interiéru korábu. (oje)