Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

Ganka

Kdybych napsala, že se Sean Penn pro roli retarda narodil, devalvovala bych tím jeho vynikající herecký výkon. Takže stejně jako u Milka si u něj potvrdím to, že je to chameleon, který dokáže zahrát cokoliv. A bezvadně. Jinak je to přehlídka známých tváří s neotřelým dějem, ale pravdou je, že kdyby to bylo dramatičtější a vyhrocenější, vůbec by to filmu na kráse neubralo. ()

Brigitte

Velké očekávání, ale nakonec velké zklamání. Sean Penn mi ve své roli lezl na nervy a celý děj mi přišel tak trochu absurdní. ()

teekanee

Film na mě jako na dítě udělal docela dojem a ústřední myšlenka mi opravdu utkvěla v paměti, tak jsem si řekl, že je na čase podívat se na film znovu a musím říct, že zklamán opravdu nejsem. Penn hraje duševně postiženýho natolik skvěle, že zapomenete, že vůbec hraje. Fakt zvládl všechny nuance chování těchto lidí a ukázal jakej je to Pan herec. Málá Dakota tu hraje na stejný úrovni, což je na tehdy šestiletý děcko obrovský úspěch a ukázka obrovskýho talentu a inteligence, potřebné k pochopení role. Proměna materialistický a sobecký právničky je tu ztvárněna taky výborně a musím říct, že jsem se s její postavou stotožňoval asi nejvíc. Celkově velice milý film. 83% ()

burg

Jsem rád, že jsem na film narazil. Sice jsem o něm dost četl, ale dosud jsem neměl tu čest. Vlastně jediná věc, co mi dost vadila (nebo spíš srala) byla ta roztřesená kamera. To mělo být jako co? ()

CSGoddess

Penna je jinak nesympatický kokot kterého vidět nemusím, tohle je ovšem jediná výjimka kde mi fuckt nevadil a to díky tomu že hraje dementa pro kterého se snad i se svým ksichtem narodil. Takže tu další drama s Pfeiffer která se ho téhle roli hodí a dá se na to vcelku koukat. Jen ty zkurvený Beatles mohlo vynechat. A partička debilů co jsou kámoši hlavního hrdiny jsou celkem vtipný. ()

StandikK

Zpočátku mě film bavil. Pak však děj nějak ustal. Na konci byla snaha o nějaké zakončení, ale nic zvláštního se nekonalo. ()