Výkon Seana Penna mi otevřel hubu dokořán! Nominace na Oscara je zcela na místě, kdybych o tom mohla rozhodnout já, neváhala bych ani chvilku a udělila bych mu ho všema deseti. Malá Dakota je také úžasná a s Seanem se skvěle doplňovali, působili přirozeně a uvěřitelně. I Am Sam sice není film, který bych chtěla v brzké době vidět znova, ale hned po prvním shlédnutí se řadí mezi ty, které mě pořádně zasáhli, donutili přemýšlet a dojali. Přesně tohle si představuji pod pojmem kvalitní psychologické drama.(18.12.2011)

Velice milej film, u kterého jsem se bál ještě mnohem emotivnějšího konce. Sean Penn hraje jako o život a Oscaru se nelze ani divit. Ukazuje jak je současná společnost špatná/zlá. Akorát mi to přišlo trošku zbytečně roztahovaný. Ani to na mě nepusobilo jako takový citový vydírání, jsem od tvůrců zvyklej na horší kousky.(14.1.2011)

Nepoznať Penna, tak som v tom, že to je naozaj retard ... a najlepší ocko. Dakota Fanning je klenot filmu. Jej postava Lucy je samozrejme nadpriemerne inteligentné a milé dievčatko, ktoré nechce byť múdrejšie ako jej ocko a preto mu stále dáva čítať knižku, ktorá pre neho nie je ťažká. Veľmi pekný pohľad na to ako si postihnutý človek dokáže nájsť viac času na dieťa ako normálny. Dojímavé a v istých momentom treskúco vtipné. Prvý film čo som dopozeral v sede na stoličke bez operadla :,-).(21.10.2008)

• Radiq

Když jsem dokoukal tenhle film, vzpomněl jsem si na dialog z Tropické bouře: "Dustin Hoffman - Rain Man. Vypadá jak retard, chová se jak retard, ale není jím. Počítá párátka, podvádí u karet. Autistické, jasně. Ale ne retardované. Forrest Gump. Nechápavý, možná retardovaný. Měl dlahy na nohách. Ale okouzlil Nixona a vyhrál soutěž ve stolním tenise. To není retardované. Peter Sellers v Byl jsem při tom. Infantilní jo, retard ne. Ale vzpomeň na Seana Penna, Jmenuji se Sam z roku 2001. Vzpomínáš? Hrál úplného retarda." A taky že jo. Fakt mě ten film nebral.(14.12.2008)

Samův (Sean Penn) mentální vývoj se zastavil na úrovni asi sedmiletého dítěte - a ani nyní, v dospělosti, si nedokáže stoprocentně uvědomit všechny dopady svých činů. Neuvědomuje si to ani poté, co se díky jedné bouřlivé noci stává otcem. Matka malé Lucy si ale nechce prožít svůj život s dítětem a zaostalým druhem, a tak nechává Sama i malou Lucy na pospas. Dokud je Lucy malá, tak Sam - za pomoci přátel - svoji úlohu otce jakžtakž zvládá. Ale v okamžiku, kdy jej Lucy začíná mentálně převyšovat, sociální pracovníci usoudí, že Sam není schopen se dále o Lucy starat... Z tohoto filmu mám trochu rozporuplné pocity. Na jedné straně výborný Sean Penn, a stejně tak Dakota Fanning - být film jen o nich a o jejich soužití, tak dám klidně i deset hvězdiček. Na druhé straně extrémně nesympatická Michelle Pfeiffer (už poněkolikáté si říkám, je to opravdu jen rolemi, nebo už tu nesympatičnost má vepsanou v tváři?) a vůbec celá příběhová linie s odebíráním malé dcerky mi vůbec neseděla. Celkově u mne ale převládají kladné pocity...(12.1.2012)

• - Sean Penn chtěl, aby soundtrack k filmu obsahoval jen písničky od Beatles, ale nepodařilo se mu na ně získat práva, takže oslovil různé umělce, aby zahráli písničky Beatles, které chtěl použít. Aby znovu nahraná hudba přesně seděla do filmu, museli hudebníci použít přesně stejné tempo jako Beatles. (HappySmile)

• - Kvůli přípravě na svou roli navštívil Sean Penn L.A. Goal, centrum pro mentálně postižené osoby v Los Angeles. (HappySmile)

• - Když měla Dakota Fanning natáčet smutné scény, myslela na to, jak jí umírá její rybička Flounder. (zajda404)