Nepoznať Penna, tak som v tom, že to je naozaj retard ... a najlepší ocko. Dakota Fanning je klenot filmu. Jej postava Lucy je samozrejme nadpriemerne inteligentné a milé dievčatko, ktoré nechce byť múdrejšie ako jej ocko a preto mu stále dáva čítať knižku, ktorá pre neho nie je ťažká. Veľmi pekný pohľad na to ako si postihnutý človek dokáže nájsť viac času na dieťa ako normálny. Dojímavé a v istých momentom treskúco vtipné. Prvý film čo som dopozeral v sede na stoličke bez operadla :,-).(21.10.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// moc se mi líbili herci, snad poprvé vůbec nevadila dlouhá stopáž, nádherná hudba protknutá celým filmem, kamera -snad jen místy ne úplně reálné/// K tomuhle sníku jsem přišel náhodou. Jednoho dne jsem si ho nahrál a jiného dne se na něj podíval. Konkrétně to bylo dnes ve 3 ráno. Řikal jsem si "nechce se mi spát, tak na něco mrknu, aspoň na půl hodinky" No popravdě: měl jsem velkej problém se od filmu odtrhnout. S velkou přesností vystřeleného míčku na bránu mě těžce zasáhl. Dakota zde úplně zazářila narozdíl od některých pozdějších filmů a proto jsem si ji znovu oblíbil. Sean Penn, ač jsem ho dříve nevyhledával získává stále více a více mích sympatií. A kupodivu mě sedli i ostatní herci. A to i přesto, že charaktery byly dost výrazně nalajnované. Potěšilo jak se spousta lidí snažila Samovi pomoct. Je to milej, příjemnej ale hlavně hodně dojemnej příběh./// Celkem 79%///(24.2.2008)

"OK, remember when Paul McCartney wrote the song 'Michelle' and then he only wrote the first part, Annie said. And then he gave that part to John Lennon, and he wrote the part that said, 'I love you, I love you, I love you.' And Annie said that it wouldn't have been the same song without that..and that's why the whole world cried when The Beatles broke up on April 10, 1970." Mix Forresta Gumpa a Rain mana. Excelentní výkon Seana Penna a nadějné Dakoty Fanning (ta podává skvělé výkony stále..např. ve filmu Man on fire). U tohoto snímku bude asi hodně záležet, jakou máte zrovna náladu. Mě opravdu dojal. "All you need is love."(5.11.2006)

Tak tohle je moje srdcovka... Parádní výkon Seana Penna !!! To co v tomto filmu předvedl on, jen tak někdo další nepředvede !!! Já jsem si rozhodně to citové vydíraní v tomhle filmu užil a vůbec mi nevadilo že jsem byl skoro celej film naměko... Překvapivě mi to nepřišlo ani moc dlouhé a když film skončil,tak jsem si dokonce řekl že by to mohlo být klidně i o pár minut delší... Samozřejmě nesmím zapomenout pochválit výkon M. Pfeiffer,která zde předvedla že roli ''nerváka'' umí zahrát pěkně a výkon malé Dakotky Fanning,která už tady dokázala že z ní jednou bude hvězda !!! Já rozhodně nemůžu dát jinak než 5* :-)(1.6.2012)

Príbeh o zložitej a závažnej téme, len škoda, že si netrúfol zájsť hlbšie do danej problematiky. Napriek tomu nám film predkladá pekný príbeh, ktorý takisto bolí ako aj oslobodzuje. Film je nadpriemerný hlavne zásluhou Seana Penna, ktorý výborne stvárnil Sama, šikovnej Dakoty a v neposlednom rade Michelle Pfeiffer, ktorá príjemne osviežila scenár. Od samotného príbehu dostaneme aj poriadnu dávku amerického klišé, ale dá sa cez to preniesť.(11.7.2011)

• - Keď sa Sam nachádza v jednej strmej uličke, má oblečené krémové nohavice, sako, biele ponožky a čierne papuče. Je to odkaz na Rain Mana (1988), v ktorom rovnako oblečený Raymond stojí pred psychiatrickou liečebňou. (Karush)

• - Dakota a Elle Fanning majú v skutočnosti postihnutú tetu. (Karush)

• - Název filmu byl inspirován postavou z knihy Dr. Seusse "Green Eggs and Ham" (Zelená vajíčka a šunka). (HappySmile)