Tak tohle je moje srdcovka... Parádní výkon Seana Penna !!! To co v tomto filmu předvedl on, jen tak někdo další nepředvede !!! Já jsem si rozhodně to citové vydíraní v tomhle filmu užil a vůbec mi nevadilo že jsem byl skoro celej film naměko... Překvapivě mi to nepřišlo ani moc dlouhé a když film skončil,tak jsem si dokonce řekl že by to mohlo být klidně i o pár minut delší... Samozřejmě nesmím zapomenout pochválit výkon M. Pfeiffer,která zde předvedla že roli ''nerváka'' umí zahrát pěkně a výkon malé Dakotky Fanning,která už tady dokázala že z ní jednou bude hvězda !!! Já rozhodně nemůžu dát jinak než 5* :-)(1.6.2012)

"OK, remember when Paul McCartney wrote the song 'Michelle' and then he only wrote the first part, Annie said. And then he gave that part to John Lennon, and he wrote the part that said, 'I love you, I love you, I love you.' And Annie said that it wouldn't have been the same song without that..and that's why the whole world cried when The Beatles broke up on April 10, 1970." Mix Forresta Gumpa a Rain mana. Excelentní výkon Seana Penna a nadějné Dakoty Fanning (ta podává skvělé výkony stále..např. ve filmu Man on fire). U tohoto snímku bude asi hodně záležet, jakou máte zrovna náladu. Mě opravdu dojal. "All you need is love."(5.11.2006)

Nepoznať Penna, tak som v tom, že to je naozaj retard ... a najlepší ocko. Dakota Fanning je klenot filmu. Jej postava Lucy je samozrejme nadpriemerne inteligentné a milé dievčatko, ktoré nechce byť múdrejšie ako jej ocko a preto mu stále dáva čítať knižku, ktorá pre neho nie je ťažká. Veľmi pekný pohľad na to ako si postihnutý človek dokáže nájsť viac času na dieťa ako normálny. Dojímavé a v istých momentom treskúco vtipné. Prvý film čo som dopozeral v sede na stoličke bez operadla :,-).(21.10.2008)

Samův (Sean Penn) mentální vývoj se zastavil na úrovni asi sedmiletého dítěte - a ani nyní, v dospělosti, si nedokáže stoprocentně uvědomit všechny dopady svých činů. Neuvědomuje si to ani poté, co se díky jedné bouřlivé noci stává otcem. Matka malé Lucy si ale nechce prožít svůj život s dítětem a zaostalým druhem, a tak nechává Sama i malou Lucy na pospas. Dokud je Lucy malá, tak Sam - za pomoci přátel - svoji úlohu otce jakžtakž zvládá. Ale v okamžiku, kdy jej Lucy začíná mentálně převyšovat, sociální pracovníci usoudí, že Sam není schopen se dále o Lucy starat... Z tohoto filmu mám trochu rozporuplné pocity. Na jedné straně výborný Sean Penn, a stejně tak Dakota Fanning - být film jen o nich a o jejich soužití, tak dám klidně i deset hvězdiček. Na druhé straně extrémně nesympatická Michelle Pfeiffer (už poněkolikáté si říkám, je to opravdu jen rolemi, nebo už tu nesympatičnost má vepsanou v tváři?) a vůbec celá příběhová linie s odebíráním malé dcerky mi vůbec neseděla. Celkově u mne ale převládají kladné pocity...(12.1.2012)

To by se mohl Sean Penn třeba rozkrájet, ale z podobně vykonstruovaného melodramatu prostě skvělou podívanou neudělá. Hlavní hrdina tohohle čistě ženského filmu (Michelle Pfeiffer, Dianne Wiest, Laura Dern a v neposlední řadě Dakota Fanning představují všechny ostatní důležité postavy) totiž naráží zejména na scénář, který nemá pořádný tvar, příliš tlačí na pilu a občas se zbytečně vleče a zamotává.(21.4.2007)

• - Název filmu byl inspirován postavou z knihy Dr. Seusse "Green Eggs and Ham" (Zelená vajíčka a šunka). (HappySmile)

• - Malá sestra Dakoty Fanning (Lucy) Elle si zde zahrála tříletou Lucy. (HappySmile)

• - Sean Penn chtěl, aby soundtrack k filmu obsahoval jen písničky od Beatles, ale nepodařilo se mu na ně získat práva, takže oslovil různé umělce, aby zahráli písničky Beatles, které chtěl použít. Aby znovu nahraná hudba přesně seděla do filmu, museli hudebníci použít přesně stejné tempo jako Beatles. (HappySmile)