Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  ***

  Zatracene otravny film, ktery se neskutecne vlece. Podobne filmy nemam rad a nemaji u me sanci pohnout s city. Relativne vysoke hodnoceni davam jen diky velmi dobremu hereckemu obsazeni. Penn vyborny jako vzdy, i kdyz jeho role si pro podobne dobry vykon sla sama, k tomu velmi koukatelna Pfeiffer a juniorka Fanning...(23.3.2018)

 • Radiq
  *

  Když jsem dokoukal tenhle film, vzpomněl jsem si na dialog z Tropické bouře: "Dustin Hoffman - Rain Man. Vypadá jak retard, chová se jak retard, ale není jím. Počítá párátka, podvádí u karet. Autistické, jasně. Ale ne retardované. Forrest Gump. Nechápavý, možná retardovaný. Měl dlahy na nohách. Ale okouzlil Nixona a vyhrál soutěž ve stolním tenise. To není retardované. Peter Sellers v Byl jsem při tom. Infantilní jo, retard ne. Ale vzpomeň na Seana Penna, Jmenuji se Sam z roku 2001. Vzpomínáš? Hrál úplného retarda." A taky že jo. Fakt mě ten film nebral.(14.12.2008)

 • hellstruck
  **

  Na film jsem se vážně těšila a nakonec to dopadlo tak, že mi trvalo celé odpoledne jej dokoukat. Rozhodně se jedná o nadprůměrný kousek, ale přeci jen jsem podobných filmů už viděla dost a tady mě zážitek a dojetí vážně minulo. Sean Penn se mi ve své roli nelíbil a přestože to nerada přiznávám, jeho postava mi skutečně brnkala na nervy. Malá Dakota zde ještě neuměla vůbec hrát, v každém jejím výrazu jsem prostě viděla, že to hraje, že to skutečně necítí. Ale co chtít od sedmileté holčičky..Michelle Pfeiffer však byla naprosto výborná. Ale na větší hodnocení to u mně nestačí. Možná někdy jindy, v jiné náladě.....(31.10.2012)

 • nash.
  *****

  Jakou naději má milující otec a jeho dcera pokud neodpovídají společenské představě ideální rodiny? Nádherné, dojemné, strhující drama, možná nereálné, přesto nezapomenutelné. A to nejen díky vynikajícím hereckým výkonům Seana Penna, Michele Pfeiffer a malé Dakoty, ale především příběhem a řadou scén, které mě střídavě bavily, dojímaly a dostávaly do kolen. Dojímá, okouzluje a rozvíjí nešifrované a možná pro někoho příliš přímočaré úvahy nejen o rodině, lásce, rodičovství, ale také zažitém despektu společnosti k retardovaným, a to nejen ve scénách, kdy proti sobě staví prosťáčka Sama a jeho úspěšnou obhájkyni.(6.12.2010)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// moc se mi líbili herci, snad poprvé vůbec nevadila dlouhá stopáž, nádherná hudba protknutá celým filmem, kamera -snad jen místy ne úplně reálné/// K tomuhle sníku jsem přišel náhodou. Jednoho dne jsem si ho nahrál a jiného dne se na něj podíval. Konkrétně to bylo dnes ve 3 ráno. Řikal jsem si "nechce se mi spát, tak na něco mrknu, aspoň na půl hodinky" No popravdě: měl jsem velkej problém se od filmu odtrhnout. S velkou přesností vystřeleného míčku na bránu mě těžce zasáhl. Dakota zde úplně zazářila narozdíl od některých pozdějších filmů a proto jsem si ji znovu oblíbil. Sean Penn, ač jsem ho dříve nevyhledával získává stále více a více mích sympatií. A kupodivu mě sedli i ostatní herci. A to i přesto, že charaktery byly dost výrazně nalajnované. Potěšilo jak se spousta lidí snažila Samovi pomoct. Je to milej, příjemnej ale hlavně hodně dojemnej příběh./// Celkem 79%///(24.2.2008)

 • - Název filmu byl inspirován postavou z knihy Dr. Seusse "Green Eggs and Ham" (Zelená vajíčka a šunka). (HappySmile)

 • - Malá sestra Dakoty Fanning (Lucy) Elle si zde zahrála tříletou Lucy. (HappySmile)

 • - Ve filmu se měl Brad (Brad Silverman) původně zeptat Rity (Michelle Pfeiffer): "Máš na sobě Wonder Bru? Dnes totiž vypadáš úžasně..." (pozn. Wonder Bra je značka podprsenky). Ovšem Silverman tuto větu odmítl říct kvůli manželovi Michelle Pfeiffer Davidu E. Kelleymu. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace