Začnu negativy: kde film opravdu cíluje na typického amerického diváka, snaží se ždímat city, nebo naopak jenom rozesmívat; opravdu vytržené záběry z kontextu běhu života této jednostranné mince hozené divákovi s despectem do tváře. Pozitiva: když odhlédnete od této prvoplánové manipulace, tak ve filmu naleznete opravdu kvalitní herecké výkony, co tak příjemně hladí důvěru ve věrohodnost, Penn je pan Herec, Pfeiffer uvěříte její proměnu a fantastická Fanning získala za tuto roli ocenění v kategorii dětí. Rozhodně se zasmějete z plných plic a zároveň si připravte kapesníky...(27.11.2013)

• Eldrick

Hej Seany, nechceš si zahrát dementa, kterýmu odebrali dceru? Budou ti kvůli roli muset vytrhat obočí, abys vypadal i v reálu jako retard. No jasně, z toho kouká Oscar. Když ho dali Hanksovi za Forresta, tak proč ne mně, že jo? Vůbec nevadí, že to bude působit trapně, bude to plitký až k poblití... Narážka Roberta Downey Jr. v TROPICKÝ BOUŘI dokonale sedí.(18.8.2005)

Jedna hvězda za Beatles, druhá hvězda za Beatles a třetí hvězda... taky za Beatles. Oukej, ať nežeru, film to není špatný, ale tohle citový vydírání na úrovni čtenářů Řiťmusu života a diváků TV Nova mi je prostě proti srsti, o to spíš, že tu měl rejža k dispozici herce ražení Seana Penna a Michelle Pfeiffer, pak je docela blbý, když je tu všechny válcuje šestiletá Dakota. Do filmu jsem tak šel jen přes soundtrack, přezpívané Beatlovské songy (Pearljamský Eddie Wedder bestofní) mi teď hrajou furdokola :-) (Každopádně dabing Josefa Cardy Retardy retardovanému Samovi (Penn) dává novej rozměr :-)).(23.10.2014)

Samův (Sean Penn) mentální vývoj se zastavil na úrovni asi sedmiletého dítěte - a ani nyní, v dospělosti, si nedokáže stoprocentně uvědomit všechny dopady svých činů. Neuvědomuje si to ani poté, co se díky jedné bouřlivé noci stává otcem. Matka malé Lucy si ale nechce prožít svůj život s dítětem a zaostalým druhem, a tak nechává Sama i malou Lucy na pospas. Dokud je Lucy malá, tak Sam - za pomoci přátel - svoji úlohu otce jakžtakž zvládá. Ale v okamžiku, kdy jej Lucy začíná mentálně převyšovat, sociální pracovníci usoudí, že Sam není schopen se dále o Lucy starat... Z tohoto filmu mám trochu rozporuplné pocity. Na jedné straně výborný Sean Penn, a stejně tak Dakota Fanning - být film jen o nich a o jejich soužití, tak dám klidně i deset hvězdiček. Na druhé straně extrémně nesympatická Michelle Pfeiffer (už poněkolikáté si říkám, je to opravdu jen rolemi, nebo už tu nesympatičnost má vepsanou v tváři?) a vůbec celá příběhová linie s odebíráním malé dcerky mi vůbec neseděla. Celkově u mne ale převládají kladné pocity...(12.1.2012)

Velmi solidní dílko. Sean Penn si sice při přípravě na roli popletl ústav, v němž okoukával grimasy, neboť spíše než mentálně ochuzený vypadá chvílemi buď jako aplikátor heroinu v absťáku, nebo jako vegan, snažící se rozehnat úpornou zácpu, ovšem snaha se počítá a nebylo jí málo! Mišelka je standartně k olíznutí a ta malá holka děsivá tak, jak to máme rádi. Jsem dojat natolik, až spouštím slzu, která se na mém převislém spodním rtu elegantně pojí s již dříve vyběhnuvším nudlanem. A za hospodské dýchánky lobotomiků, tolik připomínající kalbičky mé staré party, přihazuji čtvrtou Rudou hvězdu, ať nežeru.(9.11.2012)

• - Malá sestra Dakoty Fanning (Lucy) Elle si zde zahrála tříletou Lucy. (HappySmile)

• - Sean Penn chtěl, aby soundtrack k filmu obsahoval jen písničky od Beatles, ale nepodařilo se mu na ně získat práva, takže oslovil různé umělce, aby zahráli písničky Beatles, které chtěl použít. Aby znovu nahraná hudba přesně seděla do filmu, museli hudebníci použít přesně stejné tempo jako Beatles. (HappySmile)

• - Když měla Dakota Fanning natáčet smutné scény, myslela na to, jak jí umírá její rybička Flounder. (zajda404)