Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

max cady

Gellar je poradna mrcha.Whiterspoon zase takovy andilek a Phillippe skvely frajirek.Skvele rozjety film ja nakonci az moc pekombinovany.Skoda.Kazdopadne herecke vykony jsou skvele ()

cocaine

Vím, že to není zrovna nějakej extramyšlenkovej film, ale zato příjemně propletená milostná hra a kupodivu zasazení do moderní doby oproti origiánálu vůbec neuškodilo. Možná je to z mojí strany spíš nostalgický hodnocení, protože nevím, kdy bych si to zase pustil, ale minimálně 4 hvězdičky už jen za jeden podle mě z nejlepších soundtracků. ()

montel

Nevlastní sourozenci Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillipe) uzavřou mezi sebou ďábelskou sázku. Sebastian má za úkol svést dvě nevinné slečny, které má zbavit panenství. Pokud prohraje, příjde o své milované auto. Sebastian ovšem netuší, že by se do jedné z nich mohl zamilovat...Romantické drama, které jistě zaujme širší publikum. Výborná hudba film skvěle doplňuje. Pro mě jistě jeden z těch lepších milostných filmů. 70% ()

SobikGSXR

Už jen za hudbu by tento film zasloužil 3 hvězdy, Counting Crows - Colorblind, notoricky všem známá The Verve - Bitter Sweet Symphony. Celý film silně emotivní, ale přitom dokonale vyvážený, nic nepředstírá na nic si nehraje, proto takové hodnocení. ()

raadec

Dnes už kultovní film o strastech a slastech života zlaté třídy. Sedl mi více než jeho starší kolega s Malkovichem, možná proto, že R. Phillipe opravdu vypadá jako slizký svůdce, kdežto Malkovich je jenom slizký, vzhledově mi nesedí na tuto roli.. Navíc i zasazení příběhu do soudobého života mi přijde lepší. Jinak výborný výkon S. M. Gellar, ta je jako mrcha naprosto ukázková, i když Glenn Close z Dangerous Liaisons je taky prvotřídní. ()

marttul

Klidně odříkám nazpaměť scénář k tomuto filmu :D Neexistuje totiž žádný, který bych viděla vícekrát...jistou dobu mého života byl pro mě jako droga..=o) Mezi filmy pro teenagery se tento skví jako diamant...Není přihlouplý, hrají zde skvělí mladí herci a je plný (pro mě) nesmrtelných hlášek. Mou nejoblíbenější postavou je dlouhá léta Kathryn, i když ten konec jí opravdu přeju :D Tohle snad viděl každý, no ne? =o) ()

Kivis

Když jsem našel ve škole CD s tímhle filmem, nenapadlo mě, že se tak vryje do mého života. Ale stalo se. Sarah Michelle Gellar se stala mou nejoblíbenější herečkou, Bittersweet Symphony nejoblíbenějším ploužákem. Zkrátka mladé začínající hvězdy, jeden z nejlepších soundtracků, vděčná zápletka. Sarah je božsky svůdná mrcha, Ryan typický floutek a Reese byste tu nevinnost taky skoro věřili. Těžko říct, jak moc bych se do příběhu zažral nebýt hudby, ale je zbytečné nad tím spekulovat, protože ta hudba tam prostě je a je mistrovsky vybraná. Je to zkrátka perfektně zpracovaný materiál, takže poctivé čtyři hvězdičky. Na pět tomu chybí takové to něco navíc, po čem by mi zůstala brada dole. ()

lucassino

Skvelý dráždivý, ale vkusný film pri ktorom ostane človek v napätí až dokonca. Výborné herecké obsadenie Sarah Michelle Gellar a Ryan Phillippe,ktoré zvládlo svoju úlohu na 1*. ()

novi74

filmové zpracování, klasiky, které je zasazeno do současnosti. Ne vždy je to vhodné, ale toto se opravdu povedlo, přestože všichni víme jak to dopadne, netroufnete si odskočit od obrazovky, jen aby vám něco neuniklo ze skvělých hereckých výkonů podkreslených úžasnou hudbou 90% film, 100% soundtrack ()

martpolak

Film o mladých lidech znuděných svými životy plnými luxusu, kteří hledají východisko ze stereotypu bohatství sázkami, manipulací s lidmi a sexualitou. Film s dobře zvoleným hereckým obsazením a přímo výborným soundtrackem, je počátkem již ne tak dobré série. Zápletka je velice zajímavá, děj příjemně graduje a závěr je více než skvostný. Již zmiňovaná hudba dokonale podtrhuje většinu z důležitých scén. V čele s Placebo a The Verve, kteří bezchybně doprovází závěrečnou scénu, je tento film skvělý i po hudební stránce. ()

Chegí

Přestože ani jeden z herců nepatří mezo mé oblíbené ani mezi kvalitné herce, byl kus Vemi nebezpečné známosti něco velmi překvapujícího. Reese Whiterspoon hrála naivní dívenku přesvědčivě a sourozenecké duo naprosto úžasné. ()

camomilla

Pamatuju si, jak jsem tenhle film prinesla z videopujcovny a vubec nevedela, co cekat. Nez jsem ho druhy den vratila, tak jsem ho sjela jeste tak 3x. Michelle je skvela devka a soundtrack je muj oblibeny dodnes. ()

teseth

myslím že je to velmi zdařile udělaná předělávka na téma Valmonta. Dokonce bych řekl, že toto ztvárnění se mi líbí daleko více než od Formana. Sarah role naprosté nevypočitatelné svině sedne jak hrnec na prdel. Reese je tu už od pohledu jak andílek, který potřebuje svést a hlavní herecká role byla Phillippsem ztvárněna velmi dobře. Závěr je korunovaný nejlepším songem, který kdy film měl. ()

Phoeniyx

Pro mě nejlepší psychologická hra s výbornými hereckými výkony vždycky když se chci naštvat a zamyslet nad životem musím si to pustit. Je to naprosto krásná filmová hříčka. ()

wCholito

Film z klasického žánru dospívajicí mládeže té doby, scenař nijak se linkou nelišící od ostatních filmů stejné tématiky. Takže jsem od toho nemohl čekat nějaký lepší děj než u ostatních, 3hvezdičky to dostalo jen jako sentimen z ato že je to jeden z prvních filmů tohoto žánru. Musí se uznat propracovaná psychologie nátur postav ale to je tak vše čím mě to nadchlo jinak lehká ukázka toho jak si žijí děti bohatých rodin v americe. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“