Dobrodruh, frajer a silniční šoumen přezdívaný „Bandita“ uzavře sázku, že převeze náklad neprocleného piva z 800 mil vzdáleného místa do 28 hodin. Pomáhá mu v tom parťák Cledes. Vše ale zkomplikuje mladá nevěsta, která právě utekla od obřadu a jede s Banditou v autě. Proto je honí její budoucí tchán, neúnavný šerif z Texasu. (Česká televize)

svik

Když mi bylo kolem 10, táta mi film pustil od těch dob skoro každý den si video od filmu neodpočinulo. Skvělké scény dobré honičky, skoky kde se tají dech, kráská žabka (nevěsta na útěku) , nepříjemný tlustý polda, jeho debilní syn, který vše zmrvil a nakonec neodolatelný Bandita. K tomu není co říct je to nezapomenutelný a skvělý film. ()

corpsy

Turbulentná, čistokrvná ( hlavne ) americká zábava, ktorá je prakticky non-stop naháňačkou po cestách, výpadovkách, prašných cestičkách a všemožných iných lokáciách. Plyn je stále na podlahe, film má okrem buranského, aj inteligentný humor a skok cez rozbitý most je zrejme ikonou kaskadérskej činnosti v Hollywoode. Takže milé prekvápko. ()

Derek

popularita burta reynoldsa v juznych statoch v amerike bola tak obrovska ze dokazala smokeyho a bandita vytlacit az na druhe miesto najuspesnejsich filmov roku (za STAR WARS proti ktorym nikdo nemal sancu). dnes je to uz trocha zostarnuta banjo odrhovacka ktora tazi hlavne zo sarmu burta (ktory ho ma na rozdavanie a dost sa podoba na pedra pascala) a roznych buraciek ktore i ked nie su nejako velkolepe, je ich stale dost. humor ma hlavne obstaravat texasky serif banditovy na stope (s jeho asi postihnutym synom), ale az na jednu hlasku som sa prilis nenasmial (Soon as I get home, first thing I'm gonna do is punch yo mamma in da mouth!)... ()

Petroff

Taková ta pohodová nedělní komedie pro celou rodinu. Tvůrci se snad jen měli víc zaměřit na vtipy a obecně scénář, než na to, aby Burt Reynolds vypadal v každym záběru jako dokonalej frajer. ()

Martin741

Reziser Needham natocil dalsiu nudnu americku komediu, ktora nema dohromady cim zaujat. Americky zmysel pre humor je na mile vzdialeny tomu europskemu a na tomto filme to krasne vidiet. Zasmiat sa nie je comu, pribeh je umelina az strach, rezia je priemerna, Burt Reynolds /, Deliverance, Nemy Film/ to nedokaze zachranit. A navyse z tejto umeliny vznikla dokonca trilogia - tomu teda nechapem. Na dvojku ani na trojku sa v dohladnom case nechystam a Needham by si mna ako divaka tymto filmom urcite neziskal. 50 % ()

MrPierc

Nudný a předvídatelný film. Pár bouraček, stupidní děj bez energie a benjo orgie v pozadí. Trpěl jsem až do konce. Jestli tohle lidi milovali, tak měli v hlavě asi jen flanel a benjo. ()

andrii

Nepodá si, nepozastaví euforii.  Klauniáda "barmana plnejch beden fanfaronství." Nabitá "hoodovstvím" podél, pod azurovou baladou oblak, a dál po... ()

Peß

Obstojná komedie, u které jsem se tedy jako malý chlapec bavil o mnoho více, leč ani teď to nebylo tak špatné. Ke konci jsem se trochu nudil, na druhou stranu musím ocenit stylovou hudbu. 55% ()

Jizni Tlapa

"Jezdim z místa na místo a dělam co mi jde nejlíp. A co to je? Frajeřina" Naprostá šílenost (v tom dobrém - lehce nadprůměrném smyslu) napěchovaná vtipem (skvělý dabing), honičkami, bouračkami a frajersky frajerským Reynoldsem s tradičním knírkem, "zvonáčema" a červenou cowboy košili s rozhalenkou.-) ()

ZkuKol

S Burtem jsem viděl hodně málo filmů a ještě méně dobrých. Tomuhle dílku se nedá upřít zábavnost a konečně chápu jeho zbožňování v "cornbeltu," na středozápadě a v podobných lokalitách. Óda na buranství, auta, honičky, drobné podvody a zlodějny plná hloupých strážců zákona, prohnilých motorkářů a voňavých hamburgerů zde zakořenila opravdu hluboko. Soundtrack je naprosto nesnesitelný, cca 4 country písničky jedou furt dokola, příběh složitý jak z dětského leporela a postavy zhruba stejně komplikované. Humor na úrovni nevulgární grotesky a režie slušně rutinní (projeví se v romantické etudě, když Burt konečně vystoupí z auta:-) Jenže honičky slušně odsýpají, vše je takové příjemně naivní a poselství celého filmu je: ropná krize skončila, všichni za volant! Bandita je borec, jenž vše dokáže a s ničím si neláme hlavu, takže výlet přes pár států, unesená nevěsta, kamion plný piva a celý rajón policistů za prdelí ho prostě nemůžou rozhodit... 60% ()

Han22

Výborná oddechovka s krásnými auty a skvělými postavami. Už se těším na další díl. EDIT 2023: I přes moji únavu ze 70s honičkových filmů je i v opakovaném shlédnutí Polda a bandita asi nejzábavnější z těchto filmů. Absolutní frajer Reynolds, který zná každýho s vysílačkou napříč státy, k smrti roztomilá Fieldová a fanstastický Jackie Gleason jako klející, urputný polda, který si musí poradit s dementním synem i armádou často nepřejícících konkurečních poldů. Doslova gejzír hlášek, vtípků a nonstop jízda plná povedených bouraček. A potěšilo i finální vzájemné vyjádření respektu obou soupeřů a pomrknutí na další díl. 4* ponechávám. ()

KoRner

Nadupaná správne 70-tková komédia, plná frajerského Reynoldsa, debilných policajtov a sexi zadku Sally Fieldovej. ()

Kovaja

Skvělá oddychovka,film sice není obvzláště náročný ale v jednoduchosti je síla.Člověk se kolikrát pořádně zasměje,největší dravec vve filmu je jednoznačně šerif Buford T Justice. ()

Mikino00

Přehlídka amerického buranství pro buranské publikum, aneb jak si představuji jih Spojených států. Každopádně film stojí na automobilových honičkách a občas nějakém tom vtípku, za mlada by se mi to jistě líbilo více, takhle bych už asi psychicky další díly této série nezvládl. ()