Ve válkou zničeném Japonsku se vládce Tokugawa zoufale snaží nastolit mír mezi svým lidem a z toho důvodu si objedná vraždy nepřátelských válečníků, kteří by mohli ohrozit mír válkou a dostat se k moci. Překrásná mladičká žena, která byla vychovávána od útlého věku ješte spolu s dalšími 9 sirotky, se stane vrahem. Jmenuje se AZUMI, nekompromisní zabiják. A pouť za smrtí začíná... (BUD-SFIS)

Paldini

Mně připadaly daleko zajímavější postavy na straně záporáků (i když na tom být nájemným vrahem taky není nic kladného) počínaje úchylnými bratry Sajiki přes psího ninju Sarua až konečně po mého největšího oblíbence - transvestitu Bijomaru Mogamiho. ()

Madsbender

Silný úvod, okúzľujúca Aya v hlavnej úlohe, zaujímavá zápletka o skvele vycvičenej skupine zabijakov a poriadna nálož skvele spracovaných a natočených, správne krvavých a akčné súbojov. Problémom je však slabší príbeh, prílišný výskyt šialených a bizarných postáv (chlapík v bielom totálne prehráva), zbytočné a otravné pokusy o odľahčenie inak vážneho filmu a úplne zbytočných záverečných 15 minút. A postrádal som tam ten ikonický japonský pátos spojený so samurajskou cťou a ideálmi. ()

sheen

Nekompromisních 5*. Přesně můj styl:)) nehorázná řežba, kdy mladinká, krásná dívka pobíhá a vše okolo kosí katanou, výborný příběh, výborný OST, výborné bojové scény. Ten OST je sakra nášup! ()

Deimos

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 10/10/// +neuvěřitelná porce masa, krve, mečů a soubojů, John Matrix se může jít zahrabat, emoce, hudba, kamera, velkolepé finále, postavy, záporáci, příběh, zajímavá výprava a hezké prostředí -pár chybek se najde, třeba krev někdy nestříká tam kde by měla, občas si všimnete nelogičností v choreografii soubojů, hrdince při skoku do moře chybí meč (přitom ho před chvílí ještě měla), v další záběru už ho zase má, některé souboje jsou trošku přestřelené, zvláštní neúmrtnost jednoho z posledních přeživších hrdinů, úplný závěr je nějak prapodivně sestříhán/// Všechny tyto zmíněné chyby jsou však jen kosmetické. Azumi se mi 5 let válela na disku (kdyby se mi tak válela někde jinde) a já se na ni celou tu dobu těšil. Mnohokrát jsem si sjížděl různé záběry z filmu, ale k němu samotnému jsem se dostal až dnes. Podívaná to je neuvěřitelná, zážitek odzbrojující. Závěrečný souboj ve stylu jedna proti dvou stům zůstane dlouho nepřekonán a při závěrečným souboji s hlavním záporákem kdy kamera několikrát obeplula tento souboj jsem si připadal jak na kolotoči, tedy úplně unesen jsem se vznášel./// Celkem 91%/// ()

MaedhRos

Hrdinové mi byli místy poněkud protivní a jejich poslání od začátku do konce úplně volné. A protože Aya Ueto není můj typ, její úhrnem asi tři výrazy se mi okoukaly po čertech rychle. Za záporáky ale dávám velkou červenou jedničku. Na film Sajiki brothers nebo Bijomaru Mogami bych se podívala mnohem, mnohem raději. ()

IQ Tiqe

Na to, jak je děj přímočarý, bych čekal zajímavější průběh nebo "atraktivnější" cíl. Boje jsou kolikrát dost nepřesvědčivé, opět se objevuje otravný fenomén létajících bojovníků (jako v Hrdinovi), jeden z nich navíc vydává zvuky jako pes. Trochu mám pocit, jako bych se vrátil o nějakých 15 let zpátky, kdy se točilo dobrodružně ve stylu Opičího krále. Například u Hrdiny jsem strhával body za to, že lidé létají, i když byl zbytek svým zpracováním dokonalý. To u Azumi bohužel neplatí. Pro mě to je průměr, v některých ohledech až podprůměr. ještě, že je Aya Ueto tak hezká. ()

strougy

Občasný vizuálně zajímavý moment či povedeně bizardní postava nedokážou změnit můj odpor k podobně nezvládnutému filmu. Důvod pro podobně přestřelenou stopáž se mi ztrácí v mlze, zvlášť když příběh vykazuje potenciál na dílo zhruba o hodinu a nějaké drobné kratší. Postavy až na malé výjimky postrádají specifickou osobitost a zejména hlavní skupinka by se klidně mohla v průběhu děje proházet a nejspíš bych si toho ani nevšimnul. Navíc díky chybějícímu psychologickému pozadí nedává smysl jejich rozdělení v průběhu děje a následující chvilkové odlišné směřování se tam pak objevuje asi pouze z důvodu, aby se ukázalo znechucení hlavní hrdinky ze zabíjení, což ji automaticky kvalifikuje na nejsilnějšího zabijáka v okolí. Vrcholem všeho jsou příšerně natahované zpomalené záběry dovedené až za přijatelnou mez, které mě už ke konci iritovaly nehorázným způsobem. A vůbec, mnohem radši bych se koukal na dobrodružství šíleného sadisty Bijomari Mogamiho než na otravné směřování skupinky zabijáků za zpacifikováním Japonska... ()

nash.

Skvělá samurajská řezanice. Pět mladých vrahů se vydává za posláním - Zabít tři mocné muže, kteří svými ambicemi znemožňují mír v Japonsku. V závěrečné bitvě poznáte jak má vypadat "1 proti 100" i když je to spíš "jedna proti dvěma stům"... :-) spousta krve, výrazných postav, nádherných záběrů a typické žánrové stylizace (která nemusí každému sednout). Sympatická orientální kráska a spousta mečů a několik scén, které opravdu patří k nezapomenutelným (poslední test, přepadení vesnice, závěrečná bitva). ()

klerik

Tomu vrávim mlátička, že aj KILL BILL môže závidieť. Nieže by sa tvorcovia snažili o dokonalosť, oni to skrátka prepchajú "obyčajnými" bitkami a krvou (!) a do toho zakomponujuú pár dychberúcich záberov (otáčajúcu kameru si určite zapamätáte), prípadne groteskne brutálnu scénu o ktorej neviete či sa máte smiať, alebo byť zhnusení... A ono to spolu zaujímavo funguje - pokiaľ máte slabosť na šikmáčsku kinematografiu. Film stojí hlavne na režisérskej zručnosti Ryuhei Kitamuru, ktorý má zmysel pre obraz a štýlizáciu. Po druhom zhliadnutí a na veľkom plátne na mňa pôsobili akcie omnoho menej obyčajne a hlavne finále si priam žiada niečo omnoho väčšie ako je monitor PC... ()

ainny

Scenérie jak z Travel Channelu, kamera s kterou si tvůrci hodně vyhráli a dala filmu neokoukaný ráz. A to je asi tak všechno. Děj nic moc, žádné překvapení se nekonalo. No a stopáž. Ta stopáž... zbytečně dlouhá, Být to o půl hodiny kratší, tak bych si to možná v budoucnu dala ještě jednou. Takhle to rozhodně nehrozí. ()

Jirka_Šč

Jsou filmy, ve kterých vypnete náročnost příběhu. Azumi je přesně ten případ. Obvykle nemám filmy typu "skupina bouchačů rozseká všechny na salát" v oblibě, aktuální Cinema (konkrétně Miloš Bárta) však tento film vynachválila dostatečně na to, aby podnítila moji zvědavost. Musím souhlasit s komentářem, že je "Aya Ueto v hlavní roli opravdu nadstandardně k sežrání" a samotný příběh je "nekomplikovaný, ale nedebilní" (nekomplikovaný až natolik, že jsem viděl v japonštině, bez jakéhokoli překladu a nevadilo mi). Důvod, proč dávám takovémuto filmu 4* spočívá ve faktu, že když už jednou přijmu styl filmu (a žánru), zjišťuji, že je to vpodstatě velmi dobré. Až příliš na nižší hodnocení. ()

SOLOM.

Svůj 7000 komentář jsem se rozhodl věnovat právě Azumi. Tento filmeček ocení především režisérovi věrní fanoušci, mezi které se počítám. Ryûhei Kitamura točí dosti specifické filmy (hlavně tedy ve své dřívější tvorbě) a snažil se nabídnout solidní řežbu a zajímavé kamerové triky i přes prvotní nízký rozpočet. Na nějakou logiku v ději sral, on to točil pro zábavu a vyžíval se v tom. Azumi je rovněž pěkně krvavá podívaná, navíc s okouzlující herečkou v hlavní roli. Partička vrahů v čele s mistrem sice měla nejednu „mouchu“, ale já si to užíval od první minuty. Jejich protivníci byli taky správně jebnutí po hlavě (bratrské trio, opičí ninja, magor s růží v bílém…). Finální jatka sice byla dost přehnaná, ale jako užíval jsem si to. Už se těším na pokračování. ()

JASON_X

Míru musí být dosaženo i za cenu války! Kdo čeká mládežnický comics o sexy holčičce s katanou, bude možná překvapený. Ano, místy je to hodně infantilní, ale místy i překvapivě tvrdé a nelítostné (třeba hned na začátku nečekaná scéna selekce mezi asasíny, nebo nečinné přihlížení plenění vesnice bandity). Ale něco mi na tom filmu pořád neštymuje, zkusil jsem ho po letech znovu a není to nějak ono, ta jeho forma mě prostě neoslovuje. Prapodivná hudba, prapodivné kostýmy, prapodivný děj... Ale na druhou stranu jsou v něm úžasně prapodivné postavy, v jejichž středu se na piedestalu tyčí vražděním posedlý tranďák v bílém kimonu s růží v ruce. ()

prome

Vysloveně jsem se při sledování nudil a to jsem od toho očekával řežbu (zvláště po tolika kladných ohlasech tady), která mě přišpendlí k obrazovce a já budu hltat každý moment a bojovou scénu. Bohužel se tak ale nestalo a já v průběhu přemýšlel, jestli se koukám na stejný film jako lidi, kteří to tady hodnotili 4* a výše a raději jsem to párkrát zkontroloval. Jenže koukal. ()

stub

Příjemně koukatelná věc. Dějová linie není příliš originální (a ani se to od ní nečeká), ale obsahuje několik zajímavých prvků a má svižný a přitom dynamický spád, některé akční scény jsou až překvapivě nápadité. Podařilo se předejít typickým neduhům komiksových remaků, přestože výrazná stylizace je všudypřítomná - to je podle mě nejsilnější stránka Azumi. Poněkud sporná je práce kameramana, který hýří nápady, přičemž výsledek je místy vysloveně zdařilý, místy trochu křečovitě vyhrocený (méně někdy znamená více). Skutečností zůstává, že žánr zažil své zlaté časy na přelomu 60. a 70. let a v posledním desetiletí vzniklo jen několik kousků, které stojí za pozornost - Azumi mezi ně bezesporu patří. ()

Lacike

Uz ma to nebavilo tak ako kedysi. Vadilo mi, ze to pôsobi skôr ako samurajsky komix ako historicky film. Vsetci ti samurajovia su strasne stylizovany a namiesto poriadnych subojov viac predvadzaju grimasy. V subojoch sa väcsinou len mava mecmi bez poriadnej choreografie a nakoniec su zakoncene gejzirom krvi. Akurat to obcas Kitamura ozvlastni vynaliezavymi hratkami s kamerou. Ale ani tie uz dnes neohuria, kedze boli napodobnene v mnohych dalsich filmoch. Samotna zapletka ma tiez prilis nebavila. Nic jednoduchsie uz ani vymysliet neslo. My sme ti dobri a oni su ti zli a tak ich vsetkych zabijeme. Najväcsim plusom pre mna bola sympaticka a nadherna Azumi. Dvojka mi pred rokmi pripadala po kazdej stranke ovela slabsia, takze na jej repete nemam chut uz vôbec. 6/10. ()

corpsy

45 kilová sexy čajočka vypráši stovku chlapov a nezlízne pri tom ani škrabanec. To už je čo povedať. Mám rád prehnané akčné scény, no musia oslniť. V tomto prípade to nefunguje. Film je veľmi zlý. Slabý, detinský, amatérsky. Samurajským sekaniciam robí skôr hanbu. A tá takmer dva aj pol hodinová minutáž, je pri takomto nevýraznom snímku naozaj vražedná. ()

Z0oMb3E

Nádherné prenesenie aktuálnej situácie v Kongu. Kedy jeden generál dostane skvostný nápad ako krajine pomôcť zo sračiek. Vycvičí a vygumuje mozgy armáde negramotných pubertiakov, za slušné správanie dostanú vlastný Kalašnikov a hor sa likvidovať konkurenčných generálov, ktorí majú s krajinou samozrejme svoje najsamlepšie plány. Tu však máme česť s originálnou Japákovinou. Takže sa pripravte na poriadnu priehršť šermovačiek, lietania a samozrejme mŕtvol. To že po čase dostanete zo všetkých Kawasakiov, Tamagočiov či Karaokeiov pekný guláš už k podobným východným filmom už asi patrí. Ale čo ozaj poteší očko akčnejšie naladeného diváka sú samozrejme bojové scénky. Tu Japončíci ozaj na ničom nešetrili a poslali do boja všetko čo mohli. Assassini, ninjovia, banditi či len bežní ozbrojení okoloidúci tí všetci priložili ruku k dielu aby si človek projekciu do sýtosti užil. Všetci dokonca imidžovo odetý! Na to že krv občas nevyzerá ako krv, alebo dvadsiati protivníci efektne poskakujú a ceria zuby, kým ich dvoch kamošov porcujú si tiež musí človek zvyknúť. Potom to už ide samo. Na sexi osemnástku Ayiu by bol jeden sonet málo, takže tam nieje o čom. Parabolický film kedy sa emočne na úvod a záver stred nechytá, i keď ľudia umierajú. ()

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)

Vlak plný masa

Vlak plný masa

04.04.2007

Bývalý fotbalista, mlátička z gangsterek Guye Ritchieho, popřípadě Juggernaut z třetích X-Menů Vinnie Jones nikdy neměl nouzi o role, které sice neoplývaly dialogy, ale přesto byly nadmíru šťavnaté.… (více)