Walter Matthau podává jeden ze svých nejlepších výkonů v roli proslaveného fyzika, který musí vyřešit zvlášť ožehavý problém - odlákat svou oduševnělou neteř Catherine (Meg Ryanová) od snoubence, naškrobeného anglického suchara, a převést ji do náruče automechanika (Tim Robbins). Ten se k ní perfektně hodí, avšak stojí to velké úsilí změnit zaolejovaného chlapa v nablýskaného šlechtice. I když se vám to zdá nemožné, nepodceňujte nápady strýce Alberta a sílu lásky! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DonQ

Musím říct, že ačkoliv jde bezesporu o zcela průměrnou komedii, tak mne sedla, jak obsazením tak příběhem. Milé a místy kupodivu na americké poměry i zábavné! ()

Perry-

Příjemná romantická komedie. Hlavně W. Matthau jako Einstein je opravdu vynikající. Opravdový Einstein by se jistě bavil stejně, jako vy. E=m c*c ()

divak84

ta scéna jak ti vědatoři sedí vedle sebe a radí robbinsovi při řešení těch otázek je le-gen-dár-ní !!!!!! ()

Paity

Já nevím, Tim Robbins je prostě nudným automechanikem, takže hodnocení musí podle toho vypadat. Meg Ryan je sice opět okouzlující, stejně tak (ale jiným způsobem) i Einstein v podání legendy legend Waltera Matthaua. Film jsem viděl, ale opakovat nebudu, romantických počinů s Meg, které jsou lepší než I.Q. je celá řada. ()

DocBrown

Roztomilá blbost. Prvně před dávnými lety jsem hlavně žral krátkovlasou Meg, po dlouhé době v originálu jsem si vychutnal hlavně brilantní Fryův britský přízvuk, Matthauův německý a detaily jako "cube over pie" ()

Petr.Kocfeld

Ryan a Mattheau zde nejsou spatni.Tato dvojice hercu spojila sve sily a tento snimek je vcelku dobry.Einstein,ktereho ztvarnil Walter Mattheau je zde jako vetchy ded kourici z dymky a povidajici si se svymi kolegy vedci a fyziky.60 procent si tento snimek urcite zaslouzi...Ryan zde ztvarnila rovnez vedkyni a Einsteinovu pribuznou zde pozna,ze laska je nad vsechnu vedu. ()

Jeržik

Lepší nic moc než moc nic. Bavil jsem se, romantická linie odsýpá, Meg je chvílemi(jako vždy) nesnesitelná, Robbins je zmatený a Watler si to užívá. 7/10 ()

Yardie

Příjemná komedie. Lepších 60%. Celý film táhne parta starých vědátorů, jejichž hlášky a situace s nimi jsou fakt vtipné. Bez nich by to byl film o ničem. Zápletka je jasná od začátku do konce, tam nelze čekat nic objevného. Film utíká velmi svižně a dost se u něj člověk pobaví. Ale jak jsem řekl, nebýt tam ti staříci, bylo by to asi zlé. Každopádně, nejspíše takhle to bylo myšleno a výsledek se celkem povedl. Howgh! ()

Raimok

Velmi dobrá a příjemná komedie, která si ode mě míň než čtyři hvězdy nezaslouží. Už jen kvůli Meg Ryan v nejlepších letech. 77 % ()

Lukoye

Skutečně nedoceněná romantická komedie. Celý film je prostě rozkošný, možná až moc rozkošný, ale dohromady ohromně milá sranda. Aneb jak to vypadá když se automechanik s velikým srdcem zamilje do lehce afektované matematičky, která nachází větší zalíbení v číslech než ve svém nudném snobském snoubenci. To by ale nesměla mít za dědečka Alberta Einsteina. Ten společně si hrou náhody se svými přáteli z vědeckých kruhů oblíbí mechanika a společně s přáteli se z něho snaží udělat vědeckou hvězdu. Potom čekají, že se do něho Meg zamiluje. Všechno se ale zamotá, když teorie kterou společně vymyslí znamená průlom ve vědě a příbeh automechanika, který proti své vůli hraje vědce jenom proto aby dostal srdce Meg nabere nečekané obrátky s vyznamenáním až u prezidenta USA. Mimo jiné se mi velmi líbila kamera tohoto filmu, křištálově čistý film s krásnými exteriéry. Už při dívání se na něho, natož potom, jsem se cítil jako očištěný, jak po sauně. Skvělý pocit z filmu. Už proto stojí znovu za vidění, což je u mě solidních pět. ()

Amper01

Trochu zvláštní romantická komedie. Zvláštní, protože se odehrává ve vyšší inteligenční sféře. Aby tomu opravdu dodali šťávu, jedna z hlavních postav byl Albert Einstein. Jinak ale příjemní herci a netradiční pokoukání. Nemůžu než doporučit :) ()

Brtniik

V podstatě jsem to chtěl vidět kvůli hl. hrdinům, ale je to totální americká volovina a navíc „čumivý“ film, co vlastně souvisí. Co ty mladé amíky učí ve škole?! „...Je to dokonalé jako když leštíš závit na blatníku...“ Páni, to je něco! Producent si měl raději leštit bambus namísto placení něčeho takového. Mesidž (hlavně pro američany) Einstein byla skutečná postava!... Jedena hvězda za auťáky, další za půvabnou Meg a zbylá, abych to zas až tak nestrhal. :-) ()