K-9, můj přítel se studeným čumákem

K-9

Môj partner z K-9

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1989, 98 min

Skvělá kriminální komedie, která by byla pouze nadprůměrná nebýt úžasného německého ovčáka Jerry Leeho. Mike Dooley je celkem cool polda, ale teprve se svým parťákem to fakt rozbalí... No mě se to prostě líbilo, konec je sice fádní, osmdesátky z toho taky přímo čiší, ale jinak je to bezva zábava...90%(3.7.2020)

Já vím, že je to mírně stupidní:-) ale-čím víckrát ten film vidím, tím lépe relaxuju a vzpomínám na svého huňáče. Jestli krom jiného nějaký jiný film dokázal lépe zachytit porozumění a humor mezi člověkem a psem, a ještě takhle ušatým a ukecaným, nemůžu si prostě vzpomenout. To, že pes ve skutečnosti posléze zahynul při výkonu své policejní práce, je o to smutnější.(2.9.2013)

Ani si nespomínam, kedy som sa takto dobre naposledy nasmial na komédii pochádzajúcej z USA. Veľmi dobré dialógy, skvelý nemecký vlčiak a konečne niečo oživujúce aj v manželskom páre, kde on je kriminalista a ona manželka, večne čakajúca na svojho manžela. V tomto prípade si však obaja vedia z toho druhého utiahnuť a neprežívajú svoj osud nijak dramaticky. Keď pribudne "do rodiny" vlčiak, je to ešte zábavnejšie.(15.1.2010)

Malinko, ale dosecla malinko, mě film zklamal. Představovala jsem si, že tam bude více zážitků s tím pejskem. James BELUSHI najde ten správný vztah k tomu psímu kamarádovi až téměř ke konci filmu. Je to obyčejná detektivka (něco jako "REX"), jenže zde to není až tak vtipné a James BELUSHI zde příliš nepravděpodobně exceluje se svým auťákem. Jsou zde momenty, kterým nemůžete věřit ani náhodou.(12.4.2009)

James Belushi nepatří k mým oblíbeným hercům a za to malou hvězdičku dolů. Německý ovčák je moje nejmilejší psí rasa a za to velkou hvězdu nahoru. Samotný film je detektivně-akční komedií s několika dobrými hláškami a vtipnými momenty, ale vlastně nic extra. Jediným výrazným kladem filmu je tedy ta chlupatá továrnička na hovna - Jerry. 60%(20.1.2010)

• - Spoiler: Byly odvysílány dvě verze smrti Lymana. V první postřelí Jerryho Lee při útěku do helikoptéry a nato je zastřelen Dooleym. Ve druhé verzi postřelí Jerryho Lee a následně je zastřelen posádkou vrtulníku. (HellFire)

• - Koton (Jerry Lee) byl ve skutečnosti policejní pes oddělení v Kansas City v Missouri. 18. listopadu 1991 byl zastřelen při pronásledování podezřelého ze zabití policisty. Deset dní před svou smrtí našel Koton 10 kg kokainu v celkové hodnotě přesahující 1,2 miliony dolarů. (HellFire)

• - Dooley (James Belushi) jezdí ve filmu ve voze Ford Mustangu GT z roku 1964. (reich)