poster

K-9, můj přítel se studeným čumákem

 • USA

  K-9

 • Slovensko

  Môj partner z K-9

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1989, 98 min

 • RenataD
  ****

  Kdo má rád psy, určitě viděl "Komisaře Rexe",. Ani tento pes se moc neliší od Rexe. Je často inteligentnější než jeho pán a není jen jeho přítelem ale dokáže mu pomoci v nebezpečných situacích. Němečtí ovčáci jsou krásní hlídači, kteří milují svého pána, a proto se mi tento příběh moc líbil. Už tolik nezáleží na tom, jestli pes může dokázat, co příběh ukazuje.(27.12.2015)

 • Falko
  ****

  Zazitok, ktory som mal pri tomto filme, ked som ho videl asi pred 17-timi rokmi na nemeckej RTL sa neda porovnat s dnesnym reprizovym zazitkom, ale aj tak som sa prijemne pobavil. Rod Daniel je skor serialovy reziser a bolo to citit aj v tejto komedii, pretoze tie zvuky, ktore vydaval ten pes a to jeho spravanie absolutne netreba porovnavat s realitou. Proste je to natocene cisto len pre zabavu a scenar? Ten mi bol vlastne ukradnuty, pretoze som to bral cisto len ako zabavu specialne kvoli psikovi. Niekde v zaujimavostiach som cital, ze je to skutocny policajny pes a v roku 1991 bol zastreleny pri skutocnej policajnej akcii, kde nasiel drogy v hodnote 1,2 miliona dolarov, ak sa to samozrejme vsetko zaklada na pravde... Rad by som si pozrel aj pokracovanie tejto komedii, ktora bola natocena presne o 10 rokov neskor... 10.11.2009 ______ James Belushi - (Dooley) +++ Mel Harris - (Tracy) +++ Kevin Tighe - (Lyman) +++ Ed O´Neill - (Brannigan) +++ James Handy - (Byers) +++ John Snyder - (Freddie) +++ Sherman Howard - (Dillon) +++ Cotter Smith - (Gilliam) +++ Hudba: Miles Goodman +++(10.11.2009)

 • ClintEastwood
  ****

  Známý komik a herec James Belushi, už měl v roce 1989 za sebou malou roličku ve snímku Záměna a dvě důležité, ovšem vedlejší role v takových trhácích, jako Salvador či Rudé horko, ve kterých si zahrál např. po boku Jamese Woodse či Arnolda Schwarzeneggera. Tentokrát však dostal šanci, nejspíš na vrcholu své slávy, zahrát si i hlavní úlohu a prodat tak svůj nezpochybnitelný herecký talent. A podařilo se. K-9 je povedená krimi-komedie z konce 80. let, která jako oddychová podívaná splní svou roli na jedničku (je tady i odkaz na Čelisti a dozvíme se, co je to kolumbijská kravata). Režisér Rod Daniel už na sebe v budoucnu upozornil pouze příjemným pokračováním Beethovena, ale ani za tenhle studený čumák se rozhodně stydět nemusí.(17.12.2020)

 • lennyd
  **

  Mike Dooley (James Belushi), detektiv z San Diegského protidrogového oddělení, má namířeno na velkou rybu - významného obchodníka Lymana. Ten ale ví, že po něm Dooley jde, a rozhodne se jej zabít. Dooley však přežije, a navíc dostává nového, ale netradičního, parťáka - psa. I přes prvotní rozpory se Dooley s Jerrym Lee (jak se pes jmenuje) dají rychle dohromady, a pak už je jen otázkou času, kdy se dostanou Lymanovi na kobylku... Tento film by se v pohodě vyjímal jako díl v seriálu Komisař Rex, byť po americku - jasně, rýpalové namítnou, že seriál vznikl až pět let po tomto filmu - a možná to bude taky důvod, proč jsem se u rakouského seriálu bavil o řád víc. Tento film - kromě toho že je příšerně předvídatelný, mne nijak moc nebavil, a ani nezazlívám, že je to z velké části díky Jamesi Belushimu, který mi ale opravdu nesedí. Naštěstí to trochu vyrovnával Jerry Lee, takže nemusím s hodnocením skončit někde u odpadu....(19.10.2013)

 • Odpadlik
  ****

  Jako obdivovatel Jamese Belushiho mám tuhle komedii rád, i když vím, že nejde o žádné veledílo, ale "jen" o příjemnou komedii na nedělní odpoledne. Některé hlášky jsou opravdu dobré, příjemná je účast Mel harrisové a ten pes je prostě výborný (ovšem viděl jsem to ještě před "nástupem" Komisaře Rexe).(19.6.2003)

 • - Natáčení probíhalo v San Diegu. (reich)

 • - Tříletý ovčák, představitel hlavní zvířecí role, musel projít tvrdým tříměsíčním výcvikem známé trenérky Kate Ann Millerové. (Terva)

 • - Jednou ze skladeb použitých ve filmu je „Oh Yeah“ od švýcarského electro-dua Yello. (Frontie)