K-9, můj přítel se studeným čumákem

• slovenský

Môj partner z K-9

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1989, 98 min

„Pripadá ti to ako chyba? Ako deväťmilimetrová chyba?“ Čo to všetci v roku 1989 mali s tými psami? TURNER A HOOCH s Tomom Hanksom nebol príliš dobrý, ale v rovnakom roku zaštekajúci MÔJ PARTNER Z K-9 to aspoň sčasti zachránil. Samozrejme, scenár je od prvých minút odhadnuteľný a akcia, ak tu vôbec niekedy nejaká je, je nezaujímavá (preskakovanie striech, záverečná akože prestrelka). Napriek tomu ma to bavilo o čosi viac, ako 40%-ný TURNER A HOOCH. Tam, kde sa pišišvoril nezáživne vlasatý Hanks, tu na seba strháva pozornosť komik od narodenia, James Belushi, v niekoľkých scénach naplno dokazujúci, prečo v čudných osemdesiatych rokoch 20. storočia patril ak nie k hviezdam, tak aspoň hviezdičkám (a na rozdiel od svojho predávkovaného brata Johna prežil): hovorím napríklad o takmer strhujúcej one man show, keď napochoduje na veľmi noblesnú večeru ústredného zlosyna a nás čaká smršť nezastaviteľného monológu – ruku na srdce, koľkým hajzlom z vášho života ste niekedy túžili spraviť niečo podobné? Belushi, vtedy ešte chudý, vie v správny čas preniesť suchú akčnú hlášku („Teraz je tu skutočne niekto, kto má právo byť ticho.“) a bahní si v zábavných dialógoch („Ten pes je váš?“ – „Formálne?“), poteší aj relatívne realisticky sa správajúci vlčiak a svižný soundtrack. P.S. Belushi, pretože sa mu nedarilo, bohužiaľ neodolal a v roku 1999 hral vo videofilme K-911 a 2002 vo videofilme K-9: SÚKROMNÝ DETEKTÍV, ale to už radšej znova „Komisára Rexa“.(5.6.2005)

Celkem průměrný, až podprůměrný snímek, kde prim hraje chlupatý parťák potrhlého detektiva Jamese Belushiho. Ti dva jsou jako oheň a voda, aby se nakonec, div se světe, stali nejlepšími "parťáky". Hodně slabé a průhledné, ale kousky chlupatého detektiva jsem se hodně bavil, a určitě nejenom já, a proto dávám 3*(24.6.2012)

Vcelku dobrá akční komedie, která hodně těží z dobré práce se psem před kamerou, ten vždy dokáže průměrný film vytáhnout o chloupek výš. Uvidíme vcelku rutinní detektivní příběh s poldou typu drzosti Eddie Murphyho z Beverly Hills, jen ne tolik zábavného. Ale hafoš se umí moc pěkně tvářit a tak hlavně díky němu dokráčel tento film k velmi solidním a lepším 60 %.(2.6.2004)

Absolutně průměrný film, který neurazí a nenadchne. Takové poctivé řemeslo bez přidané hodnoty, které je ale velmi lehce snesitelné a nepůsobí pozvolnou ztrátu IQ jako mnoho jiných filmů. Psy teda zrovna nemusím, ale K-9 byl moc fajn a Belushimu zdatně sekundoval. Neobjevné, neurážlivé, obyčejné. 60%(26.10.2016)

Jako obdivovatel Jamese Belushiho mám tuhle komedii rád, i když vím, že nejde o žádné veledílo, ale "jen" o příjemnou komedii na nedělní odpoledne. Některé hlášky jsou opravdu dobré, příjemná je účast Mel harrisové a ten pes je prostě výborný (ovšem viděl jsem to ještě před "nástupem" Komisaře Rexe).(19.6.2003)

• - Natáčení probíhalo v San Diegu. (reich)

• - Dooley (James Belushi) jezdí ve filmu ve voze Ford Mustangu GT z roku 1964. (reich)

• - Spoiler: Byly odvysílány dvě verze smrti Lymana. V první postřelí Jerryho Lee při útěku do helikoptéry a nato je zastřelen Dooleym. Ve druhé verzi postřelí Jerryho Lee a následně je zastřelen posádkou vrtulníku. (HellFire)