Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

Blazkowicz

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tady je to za plný počet! To je určitě Arnieho nejlepší komedie a možná jedna z nejlepších vánočních komedií vůbec. Těžko popsat cca první hodinu filmu, to se musí vidět. Velkou zásluhu na tom má i Sinbad (kdo to je?). Pak už to tak nesrší vtipem, hlavně kvůli té rodinné části, ale pořád dobré. Nejhorší je jednoznačně konec. Část s Turbo Manem je nehorázná blbost a nejradši bych to z filmu vymazal. Spolu s tím bych vymazal i malého Anakina, který by si zasloužil pár facek. Nic z toho mi ale zážitek z filmu nepokazilo. 5-* ()

Hyperbolic

Feel-good vánoční jízda s Arnoldem, který si zde jede to svoje. Spousta vtipných a absurdních scén, kdybych tento film viděl jako menší, byl by jedním z vánočních oblíbenců. Teď jsem si ale aspoň užil postavu Teda a ty hrozivé implikace. ()

hackstolle odpad!

Tento ... ani nevím jak to pojmenovat..., by měli pro dobro lidstva zakázat a pak znehodnotit a vymazat všechny jeho kopie včetně těch zkomprimovaných. Veškerá další slova jsou tu naprosto zbytečná a jen ztrátou času. Palec dolů, -30%, žumpa a všech odpadu futral. Každý máme někoho, koho povazujeme za na tomto světě zbytečného. Nechte takového člověka tři dny bez jídla a poustejte mu dokola tento nesmysl. Bude to trest největší. ()

gargamel22

Arnold by se měl přestat cpát stereoidama. Jak je vidno, leze mu to na mozek. Krom toho... obsadit ho do komedie byl sám o sobě vtip. ()

AdrianMonk

Možná si o mě budete myslet, že jsem idiot, ale mě se to líbilo maximálně. Jak už řekl monolog, vztahy otce a syna jsou ve filmu velice důležité, a tady mě to i docela dojalo. Schwarzík mi tu vůbec nevadil a Sinbad mi přišel skvělý. Když se na to díváte o Vánocích, přidá vám to k hodnocení min. 20%. Jednoduše skvělá vánoční komedie. ()

moviepill

Malý Jake Lloyd a Arnie = skvelá kombinácia. Výborne som sa bavil. Pozor, je to vianočný film...preto buďte trochu tolerantnejší k zopár nepodareným scénam. ()

Weirdman

V zásade sa jedná len o jednu z mnohých vianočných hlúpostí, ktoré v tomto čase bežia v TV. Ale bez mučenia sa priznávam, že na mňa to celkom zabralo... (●) ()

Toumyk

Arnold a komedie k sobě zkrátka nepatří...nějaký výbuchy, nábojnice, tanky a hned by to bylo jinačí...:-) poměrně nostalgická vánoční komedie, která mě tako malýho fakt bavila ale teď když jsem to viděl v televizi hnedka mi bylo nějak trapně..:D ()

Anworon

Film si skvěle utahuje z amerického konzumního stylu života a soutěživosti. Je zábavné pozorovat, jak Arnie zoufale napíná síly celkem v mezích zákona pro takovou pitomost, jakou je hračka Turboman. Opravdu se snaží a duch Vánoc se definitivně vytrácí. Definitivně? Ne, nakonec nebude tak zle. Rozhodně jsem se nenudil a slabší místa člověk komedii odpustí. Například proč brojit proti tomu, že se Arnie stal nakonec tím, koho celou dobu nesnášel a diváci s ním, když jsou Vánoce a udělá tím synkovi maximální radost? Na začátku byl Schwarzenegger civilní pan Langston, na konci je postavou, u které nevíte, jestli jí dělá radost být Turbomanem nebo si dělá srandu ze supermana. Nebo si dělá srandu ze Schwarzeneggera? Nejspíš vůbec z hrdinů, když ví, že pod kostýmem hrdiny se skrývá pan průměrný a pan nadprůměrný mluvka. Díky tomu mi ani nesnesitelně americký, povinně superdobrý konec dojem z filmu nezkazil. A dodívali jste závěrečné titulky? Jestli ne, přišli jste o vtípek coby třešničku na dortu. Chci říct coby hvězdu na stromku. ()

Nonna

Tak jsem letos před Vánoci marně sháněla hračku, na kterou šla reklama, všechny děti už ji měly a moje dcera ji prostě Musela mít taky..........marně. A doma jsem si pak vyslechla:"Už jsi pochopila, o čem Arnold natočil Turbomena?" Pochopila. Scénárista, který napsla předlohu, to rozhodně taky zažil. Samozřejmě, že ve filmu je spousta patetických a hodně protivných amerických keců, kde rodina řeší krizi, kdy otec na syna a manželku nemá čas, zato vlezlý a dokonalý soused ano, ale je zde taky spousta docela zábavného vtipu. Znovu mě pobavilo, jak si velký Arnie umí udělat srandu sám ze sebe (zvlášť na konci, kdy se promění v akčního hrdinu), ale příjemné jsou i narážky na americký spotřební způsob slavení Vánoc - podloudná továrna plná falešných Santů, útočný sob a ke všemu odhodlaný pošťák (Sinbad), který chce pro svého syna také Turbomena. Prostě docela příjemný rodinný film, který doporučuji shlédnout před tím, než vyrazíte na vánoční nákupy. Až na několikáté kouknutí jsem zjistila, že tam hraje malou roli představitel Pee Weeho z Burtonova filmu - takže pro mě milý bonbonek navíc. ()

route60

Prkené herectví Arnieho je v této komedii až kladem když se začne křenit ne řvát tak je to legrační více než tvůrci chtěli. 50% ()

Marty_cz

Když jsem byl malý byla tohle moje jedna z nejoblíbenějších vánočních komedií a pořád jsem to pouštěl na VHS. Co z toho, že když jsem pak povyrostl a koukl se na to znovu, tak jsem se chytl za hlavu, jak jsem se mohl na takovou šílenou kravinu koukat, ale když mě to dokázalo zaujmout, alespoň když jsem byl malý, tak to bude nejspíš komedie pro mladší. Jsem rád, že jsem se u toho zvládl dřív zabavit a Sám doma nebo Santa Clause a další legendární vánoční komedie měli tuhle dobrou posilu. Jenom nevím jak na to budete reagovat vy, ale co se týče mě tak tenhle film zrovna už dvakrát nevyhledávám, ale přesto někde cítím, že po dlouhé době by jsem se u něj zase zasmál. Zjistíte, jenom když zkusíte. ()

Filouz10

Americká předvánoční koko..na, aneb jak získat panáčka ze seriálu pro svoje dítě za každou cenu. Možná se ten film měl jmenovat pošťák vs manager nebo tak nějak, to by odpovídalo více ději. Arnold neumí hrát bez kulometu v ruce. Jediné z tohohle filmu, co si budu pamatovat, je Trotlmén:-) ()

lobo87

Hrozný Arnie v typickej americkej vianočnej komédii, kde sú doslova všade samé zvončeky a Santovia. Ale cez vianočné sviatky som voči takýmto hlúpostiam imúnny a film bol fajn. Ale inokedy by som ho asi nedokázal pozerať.. 55% ()