Akční hvězda Arnold Schwarzenegger je tentokrát frustrovaným předměstským šerifem Markem Kaminskim, který doufá, že se bude moci vrátit k FBI. Soukromě se pustí po stopách mafiána Luigi Patrovity, který kontroluje organizovaný zločin a černý trh v Chicagu. Oficiální kruhy nejsou schopny proti mafii nic učinit, ale Mark městu pomůže... (Bontonfilm)

Lacike

Netradicna Schwarzeneggerovka. Pôsobi to jak keby zobrali tuctovy scenar nejakeho akcneho krimi o infiltrovani sa do gangu, obsadili Arnieho a scenar vôbec neprispôsobili Arnieho stylu a schopnostiam. Takze v akcnych scenach nie je vôbec vyuzite, ze je Arnie namakany bozsky svalovec a namiesto toho je väcsinu filmu nuteny civilne hrat obycajneho policajta, ktory si po malych krokoch ziskava dôveru clenov gangu a popritom odraza zvadzanie od zenskej, ktora po nom ide. Sakra, keby aspon jeho postava nebola ženata s takou otravnou zenskou a on si to s nou mohol rozdat. Ale nie, aj v tomto ohlade musi byt za cestneho skautika. S inym hercom v hlavnej ulohe by to mozno mohlo fungovat perfektne, pretoze by strhujuco uhral aj tu dlhu prostrednu pasaz bez akcie. Ale s Arniem v hlavnej ulohe to je po uvodnej nahanacke a demolacii baru uz len dost dlhe a trochu nezazivne cakanie na to, kedy konecne zastrci ten novy vynalez s nazvom audiokazeta do prehravaca a za zvuku Rolling Stones rozputa akcne finalne inferno. Z hereckeho obsadenia zaujme este Robert Davi ako slizky poskok, ale finalny stret s Arniem je znova taky nemastny neslany. Tento film ma v mladosti minul a videl som ho az po dlhych rokoch na TV Luna. Vtedy ma uz prilis nenadchol. Zaujimalo by ma ako by ma bavil za mlada. To sa nedozviem. Ale teraz po rokoch som si ho celkom uzil. Je to sice len standardny film svojej doby, ktory sa odlisuje len netypicky obsadenym hercom v hlavnej ulohe, takze nečudo, ze vo svojej dobe neuspel a zapadol. Ale stylom solidne prevedenej akcie a retro atmosferou ma v dnesnej CGI dobe, ked je uz naviac Arnie davno z formy, dost slusne zabavil. A musim pochvalit aj kvalitny dabing Novy, ktory je nastastie aj na DVD. 6/10. ()

Johny_fork

Totální masakr, závěrečná čtvrthodinová přestřelka podbarvená hardrockovou hudou je masakrální. Arnie je celý film neskutečně drsný a cool. Hlášky sou neskutečné: "Hej kotě, tady v tý tašce máš čtvrt milionu dolarů, sou tvý, užij si je, a teď už běž!". Nevim jestli to bylo chtěný, ale ganstři a Arnie - zkrátka film obsahuje jakousi komickou drsnost, opepřenou geniálně stupidními dialogy. A vůbec i ten děj, jak se snaží infiltrovat do mafie a pak je v masakrálním závěru všechny vykosí - rulezzzzz!!!!:) Kdo nedá 5* tak to nepochopil. ()

Terva

Agent FBI degradovaný na šerifa nějaké zakopané prdele.....už jen tato vědomost nás nutí zamyslet se nad tím, zda ten film za to bude stát. No, ale toho šerifa hraje Arnold Schwarzenegger a to by měla být záruka zábavy. CITÁT - Neměla bys pít, když pečeš ( dort z nápisem SHIT ).......... Vždycky čekám na slavná Arnoldova slova " Já se vrátím", které říká skoro v každém filmu. V tomto snímku je napůl použije v sedmnácté minutě, kdy prohlásí : CITÁT - Myslíš, že mám na to se vrátit ?.......... Jeho slavná věta však plně zazní ve čtyřicáté minutě. CITÁT - Já se vrátím.......... Svůj arzenál nakonec vyndá ze skříně a za hudebního doprovudo skupiny Rolling Stones a songu Satisfactionhttp://www.youtube.com/watch?v=3a7cHPy04s8 , ho použije. Jeden z těch horších filmů, kde Arnold hraje. ()

JayZak

Béčkový akční film z 80. let s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Co si můžem víc přát? Samozřejmě tohle nebude pro každého, ale minimálně po těžkém dni je tahle kombinace ideální :).. -Špinavá dohoda není ovšem takovej nářez jako klasika Komando, více se tu mluví(někt. Arnoldovy pokusy hrát byly víc než směšné:) a málo řeže, byť to Arnold zachraňuje hláškama. To, na co tak čekáme, tedy pořádná řežba, přijde až ke konci, kdy se Arnold vyzbrojí arzenálem a vydává se na cestu krvavé pomsty. Záběry jak Arnold kosí týpky s přesností snipera v jedoucím autě se samopalem v jedné ruce jsou k nezaplacení. I kvůli takovýmhle nelogičnostem se dá film označit jako blbost, ale zatraceně zábavná blbost :). Nejlepší hlášky: Hláška č.1: -"Joseph P. Brenner. Whats the P stand for?" -"Pussy." (grády téhle hlášce dodává přeložení pussy jako "pusa" v CZ titulkách) Hláška č.2: -"I'm impressed" -"I'm hungry" ()

tibenskym

Film, z ktorého hodinu môžete kľudne ustrihnúť a výsledok sa nezmení :-) Až na posledných 15 minút je vlastne oničom :D:D až na tých pár solídnych vtipov. A počas tých pár záverečných minút, ktoré snáď patrili inému filmu, som sa smiechu tiež neubránil. Nedá sa povedať, že by sa Arnie uhýbal guľkám, skôr guľky jemu. :D:D ()

villon17

Moh se občas netrefit, moh někoho ušetřit, mohlo toho bejt spoustu jinak, ale co, žee, když de o takovýho akčního hrdinu:) ()

corpsy

Arnold v tomto filme nehraje až takého nadčloveka ako vo svojich ostatných filmoch, čo však filmu neuberá na kvalite. Legendárna je scéna keď Švarci masakruje gangsterov na stavenisku za doprovodu piesne Satisfaction od Rolling Stones. Skvelá akčná kriminálka, ktorá vo svojej dobe trošku zašla a v dnešnej dobe si na ňu málokto spomenie. ()

ConanVJ

Gangsterka s průměrným scénářem Arniemu taky sedla. Sice zde není tak nabitá akce, jako u jeho jiných filmů, ale nenudil jsem se. Akce přijde hlavně na konci, ale je povedená a pěkně natočená. 80% :) ()

Kryton

Po několikátém vidění upravuji hodnocení i komentář. Raw Deal je mix mafiánského filmu a totálně revenge akční pecky 80.let. Akce je tu tolik, že film jede svižně jako dobře namazaný náklaďák do mafiánského kasina. Už začátek filmu nabídne nekompromisní popravu svědka! Film je celkově hodně krvavý. Mimochodem nechat vybouchnout celou chemičku na skrytí své smrti , tak to může opravdu jen Arnold. Finální konfrontace ve štěrkovně a následně v mafiánském klubu se dá rovnat jen Komandu a Terminátorovi. Hodnocení OST: Rocknroll! Rolling Stone při masakrování mafie. 9/10 ()

Korbitch

Je fakt, že tenhle film se zcela tak nepovedl. Jenže byla 80. léta, v čechách frčel Michal David, hitem byl plast, pomáda na vlasy, tripoidní barevné disco oblečky a američani měli zase místy nelogický a hektický akční filmy. A když to porovnám, sem na 3 hvězdách. ()

gogos

Další akčňárna... o poznání slabší než Komando, ale přesto je to vynikající akční béčko... A přesně tyto filmy se hodí na zkaženou pozdní páteční hodinu, či k odpolednímu kafíčku....Opet doplneno o syrove hlasky.... Nemel bys pit, kdyz peces :D ()

topi

Kriminálka, ve které Árnie vyčistí mafiánské gangy svým klasickým destruktivním způsobem. A teče u toho spousta krve. Film sice nepatří mezi nejlepší Arnoldovky, ale já jsem se u něho vždycky bavil výborně. Hláškama se nešetří - " Musíme ho zabít my než zabije on nás! ". Pamatuji si, že v porevolučním kolování nahraných VHS kazet x-tých kopií, byl tento snímek překládán jednohlasným dabingem jako "Městský žralok" :). ()

CageDepp

Koukat se na to trochu dalo, ale ani chvilka napětí a děj hodně o ničem. A Arnold mě nějak nebavil a to se nestává. Kdyby tohle patřilo do filmografie Seagala nebo Van damma tak je to určitě mezi 100 nejhoršíma. ()

kinderman

Ne tak zábavné jako Komando, které si udržuje nadhled po celou dobu. Špinavá dohoda začíná natvrdo, pak to chvíli vypadá, že se bude hrát ve stylu Policajt, nebo rošťák (kasino), ale ve druhé půlce filmu už se zase berou tvůrci poměrně dost vážně. Takže divák si nakonec nevybere. ()

dyfur

Vizuálne tu bol na tom A.Schwarzenegger veľmi dobre- v plnej sile,ale príbeh i na jeho pomery strašne plytký.Celú moju výtku by som dal do jednej otázky:"Načo sa mal votrieť do priazne mafiánov "-načo celá tá väčšia polovica filmu - keď ku koncu i tak všetko vystrieľa ....jááj to by vlastne film mal len tak do pol hodiny dĺžky.... - čiže ten "infiltračný úvod" bol len vlastne "predlžovák"-predohra k sólu pre jednoho strelca. ()

lekr

Normální akční kriminálka s Schwarzeneggerem v hlavní roli, která celkem potěší i když nemá žádný originální námět a ke konci ta přestřelka připomíná scény z Komanda. ()

Martin741

Arnold asi rok pred vznikom Predatora natocil Spinavu Dohodu, ktoru reziroval neznamy John Irvin. Pribehovo to vsak nie je ziadna slava a Arnold hrat nevie. Keby tu nebolo dostatok akcie, tak dam dve hviezdicky, ale ze je tu ta akcia, ktora film zachranuje, dam 66 % ()

rakovnik

Arnold je můj hrdina od dětství dodnes. A jako každý hrdina, i on má své slabosti, jako měl Superman svů Kryptonit. Za něj považuji právě tento film, kdy se Schwarzenegger v době své strmě vzrůstajcí slávy pustil i do krimi, navíc do krimi s velmi slabým scénářem. S krvácejícím srdem píši: nezáživná jednoduchá jednohubka. Možná že v osmdesátých letech se dalo na tento film dívat, ale dnes působí opravdu úsměvně. Na rozdíl od tohoto filmu se Komando alespoň nebralo tak vážně. Naivní, hloupoučké, o ničem. Komicky působí závěr, kdy zmizela milovaná žena a dojemné scény si nechali autoři na přátelství. ()