Akční hvězda Arnold Schwarzenegger je tentokrát frustrovaným předměstským šerifem Markem Kaminskim, který doufá, že se bude moci vrátit k FBI. Soukromě se pustí po stopách mafiána Luigi Patrovity, který kontroluje organizovaný zločin a černý trh v Chicagu. Oficiální kruhy nejsou schopny proti mafii nic učinit, ale Mark městu pomůže... (Bontonfilm)

Gilmour93

Když na vás doma čeká opravdu silně frustrovaná manželka, stává se infiltrace nelítostného mafiánského gangu jednou velkou oázou klidu a odpočinku.. Arnie zapojil stejný počet mimických svalů, jako když byl T-800, princi béčkových záporáků Robertu Davimu půjčil brýle a když spustili Rolling Stones ve štěrkovně svou Satisfaction, stal se v kožené bundičce Terminátorem definitivně (závěrečná desinsekce padoušského hnízda dala vzpomenout na čistku policejní stanice se Sarah Connor). Uprostřed velmi plodného „hereckého“ období přišel i tento poměrně tupý výpadek, ale pan guvernér to ustál se ctí. Je to snadné, když toho po něm zase tolik nechceme.. ()

Tuxedo

Netypický Arnieho film, jenž sráží především ta netypičnost a absence akčních scén, jež jsou v případě Arnieho filmů nutností. ()

sniper18

Medzi svojimi kultovými filmami Komando a Predátor stihol Arnold Schwarzenegger natočiť aj toto na prvý pohľad nevýrazné béčko, ktoré sa medzi ostatnými pomerne stráca, ale to nie je môj prípad, pre mňa je aj Špinavá dohoda žánrová klasika a jeden z jeho lepších filmov. Zápletka nepôsobí nijak ambiciózne, jednoducho sa len bývalý agent infiltruje do zločineckej organizácie, aby ju zničil, pričom o nejakom výraznejšom tempe sa tu hovoriť nedá a film sa skutočne rozbehne vlastne až v závere, ale aj toto prevedenie mi vyhovuje. Celá úvodná fáza, kedy sa divák zoznámi nielen s hlavným hrdinom, ale aj dôvodmi, prečo sa má do organizácie infiltrovať je veľmi dobrá, potom tempo trochu upadne a film pôsobí až prekvapivo civilne, ale mne sa tu dej aj tak páči, vojna dvoch organizácií, nedôvera k nováčikovi, policajti za chrbtom a podobné bežné prvky tohto typu filmu sú tu podané dobre a navyše sa mi tu páči, že aj keď samotný Schwarzenegger tu má predstavovať relatívne obyčajného agenta, aj tak je sám sebou, vyžaruje z neho rešpekt, neustále je pred všetkými a v akcii nemá súpera, jednoducho pravé akčné osemdesiate roky, aké mám rád. Nesklamú ani postavy, Schwarzenegger je tu po všetkých stránkach výborný, jeho priateľ z FBI je sympaťák, ktorému som ten smútok za stratu syna veril, takže som im prial tú ich spoločnú pomstu a veľmi dobrí záporáci, kde sa nájde viacero výrazných postáv. Veľmi spokojný som aj po stránke akcie, možno jej tu nie je zase až tak moc a napríklad súboje pôsobia dosť neohrabane, toto nikdy nebola Schwarzeneggrova silná stránka, ale tých pár prestreliek je výborných, sú drsné, krvavé a nekompromisné a navyše aj so štýlovou hudbou. A ani automobilová naháňačka vôbec ie je zlá. Najviac sa mi páči samozrejme celé dvojité finále, vystrieľanie štrkoviska a následne mafiánskeho sídla je klasika, na toto sa dá pozerať stále, ale aj úvodná likvidácia agentov sa vydarila. A spomenúť musím aj scénu ozbrojovania, toto sa mi páčilo. Režijne je to možno až moc vážne, tu by som uvítal trochu viac odľahčenejší štýl, ten tu ponúka vlastne len samotný Schwarzenegger, ale inak mi to vyhovovalo a ako som spomínal, akcia je zvládnutá skvelo. A veľkým plusom je aj hudba. Takže vôbec ma neprekvapuje, že sa Špinavá dohoda v Schwarzeneggrovej bohatej filmografii dosť stratila, má podstatne slávnejšie filmy, ale ja ani na takéto poctivé béčka nedám dopustiť a videl som ju už veľakrát. 79% ()

TheRaven

Trošku netypický Arnold ve filmu, který je pro mě ryzím obrazem osmdesátek. Mraky výborných scén, akce, nadhled, vtip a především hudba dělají z Raw Deal jeden z mých top Arnieho snímků. ()

Hellboy

Od začátku drsné i vtipné. Arnold je prostě boží. Ještě rok po Komandu hrál v tomto relativně neznámém filmu...ale dal do toho všechno:) Je to oldschool a to čiší z každého záběru. Jen ta "romantická" linka jinak docela nabušenej snímek zbytečně zpomaluje. ()

Le_Chuck

Otázka znie, či sa Vám chce čakať 90 minút na to pekelné vyúčtovanie. Až do doby kedy za Arnieho začnú štekať kvéry, to je otras. ()

Spiker01

Uznávám, že je Špinavá dohoda třetiřadý film s Arnoldem a málokdy si jej člověk pustí, když si může pustit Komando. Já ale chtěl dohnat ty zbytky, se kterými jsem neměl tu čest a tak bídné hodnocení si rozhodně nezaslouží. Neříkám, že je to pecka, z dnešního pohledu najdeme mnoho úsměvných situací, ale minimálně na tu akci se dá stále docela dobře koukat...7/10 ()

Lavran

Cha chá! Existují dva druhy filmů, které člověka zaručeně rozesmějí: komedie (samozřejmě, jak které) a velmi vážně pojaté špatné filmy. Hádejte, do které skupiny patří Špinavá dohoda? ()

sud

Pořádná akce přichází sice až čtvrthodiny před koncem, ale vyplatí se na ni počkat. Arnold tentokrát zkouší i více hrát a nejde mu to vůbec zle :-). 60% ? No...ale jo, proč ne. ()

castor

Když plukovník John Matrix kosil své do ran ochotně padající protivníky, mělo to určitou poetiku (nejen díky zastřihávání růží těžkým arzenálem), nadsázku, neotesanost a lákavou naivitu. Zásobníky zřejmě nikdy nedojdou ani šerifovi Marku Kaminskému, jenže zatímco v Komandu Schwarzenegger vše předešlé korunoval zběsilou popravou početné armádní ochranky a daroval nám tak nesmrtelnou béčkovou klasiku, tady mu síly dochází nepříjemně brzy. Učebnicová ukázka akčního béčka bez tempa a nevyužitým potenciálem věčný rutinér John Irvin nepodpořil téměř žádnou scénou s přidanou hodnotou (že jich v Komandu bylo!!), takže u lepších béčkových zítřků se budu těšit na viděnou!! ()

ClintEastwood

Neměla bys pít, když pečeš! Příběh sice není kdovíjak originální, některé Arnieho hlášky v českém dabingu nedávají smysl, hudba je typicky osmdesátková, film nám trošku hraje na city, ale - dejte dohromady Schwarzeneggera a Rolling Stones, připočtěte si spoustu vypálených kulek a ran pěstí a přidejte obstojného záporáka a máte tady akční oddychovku jako vyšitou. Rok před vznikem kultovního Predátora, se budoucí guvernér rozehřál Špinavou dohodou, kterou sice notně ohlodal zub času, ale některé její sekvence jsou nestárnoucí. P.S. Závěrečná čtvrthodinka z Patrovitova doupěte, dost nápadně připomíná scénu vystřílení policejní stanice z prvního Terminátora. ()

*CARNIFEX*

Človek by povedal, že s týmto "eins zwei" rakúskym mutantom videl už všetko, no div sa svetu, predsa sa tu našiel snímok, ktorý sa akosi vytratil z hľadáčika, a tak bolo zapotreby "poslednú" skladačku z puzzle doplniť. Nebolo to najhoršie, veď hádam nikto nečakal dialógy z Rain Man-a, scenár na úrovni "Vykoupení z věznice Shawshank", či akčné scény z Ramba v Pekle, čo sa nikdy nevráti späť. Je to proste Béčko "tamtej" doby, ktoré už iné skrátka nebude ... ()

MM_Ramone

Šerif Mark Kaminsky dostane šancu vrátiť sa späť do radov FBI, odkiaľ bol pred pár rokmi prepustený. Musí sa infiltrovať ako tajný agent do nebezpečnej zložineckej organizácie. S touto ponukou súhlasí. Opustí manželku, nafinguje svoju smrť, zmení si meno a odchádza do Chicaga. Tam sa mu podarí stať sa dôležitým členom ochranky vplyvného mafiánskeho bossa. Musí byť však obozretný, pretože sa dostal do spoločnosti chladnokrvných zabijakov. Tento film bol natočený v roku 1986, kedy sa herecká kariera Arnolda Schwarzeneggera rozbiehala na plné obrátky. Avšak tento snímok nebol zrovna tá najsprávnejšia voľba. Je to dosť nudný akčný krimi titul s nie moc podareným scenárom. ** ()

Wacoslav1

Arnold v klasické gangsterce? A proč by ne? Dneska jsem si náhodou tenhle film po hodně dlouhý době pustil a musel jsem přehodnotit a jednu hvězdu přidat. Není to sice nic extra po stránce scénáře. Složitej příběh? (mzss1 neblbni) tohle bylo úplně stupidní a předvídatelný od první do poslední minuty, ale Arnold byl, je a vždycky bude takovej borec, že aurou svojí osobnosti utáhne cokoliv. Osmdesátý léta z toho stříkají na míle daleko a já tu lehčí nablblost a předvídatelnej děj odpustím, protože to prostě k týhle době a těmhle filmům patří.70% ()

pepo

milujem arnieho filmy, ale toto?pridávam hviezdičku za ten Rolling Stones.inak vážne je to na 1*. a keby ste nemali náhodou radi arnieho tak odpad jak vyšitý ()

Xmilden

Raw Deal má jednu obrovskou nevýhodu oproti jiným Arnoldovkách a to v tom že je přímo neskutečně blbá. Arnold hlášky umí, ale tady se bohužel tvůrci pokusili i o jakousi dějovou nádstavbu v podobě infiltrace policisty do mafiánské struktury a zle to dopadlo. Závěrečná přestřelka v klubu až neskutečně připomíná Rakušanovo řádění o dva roky dříve na policejní stanici v LA. 50% ()

cheyene

Příjemná oddechovka s Arnoldem Schwarzeneggerem, který opět potvrzuje, jak mu sluší veškerý palebný arzenál, ale také tvrdé údery a demonstrování svých svalů a síly. Výborná scéna je ta, jež je doprovázena písní I Can Get No Satisfaction. ()

Shakers

Mám rád tento typický akčný žáner, ale to len vtedy ak je tam herec, ktorý dokáže utiahnuť film. A Arnie takým "hercom" určite je. Dej je jednoduchý, navyše je obohatený o žáner krimi, takže o typicky akčný film tak úplne nejde, kedže sa Arnie musí infiltrovať medzi bandu mafiánov. Pravé peklo rozpúta Arnie až v závere. Čo sa akcii týka, tak sú fajn (nekonečno nábojov v zbrani tu neexistuje), scenár je tiež celkom fajn, v ktorom nechýbajú drsné hlášky (skončíš rýchlejšie ako záručná doba toho auta) a ja som sa tiež celkom dobre bavil. Pre mňa jeden s tých lepších Arnieho akčňákov. Ako hovorí Superpero a ako sa zároveň hovorí aj vo filme - Komu se tenhle film nelíbí tak může buď odejít, nebo bude obžalován. 80% - 4* ()

Indiana

Arnold kosící padouchy v jedoucim autě někde na stavě za zvuků Rolling Stones, to byla parádní scéna. Jinak jeden z jeho slabších akčňáků. ()

-OverLord-

V rámci "arnoldovek" takovej normální průměr. Žádnej průser, ani žádná bomba. Příběh je béčkovej až to neni hezký, ale skvěle to zachraňuje právě Arnold v nejlepších letech a moc dobrá akce. Ostatní herci taky hrajou výborně. Nakonec to ani nepůsobí tak kýčovitě, jak by se mohlo ze začátku zdát a je z toho docela slušnej akční thriller. ()