Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Zagros

Američané krmí tenhle žánr horem spodem a točí jednu teen komedii za druhou. Hodně je jich známých i u nás. Mám pocit, že u nás tvůrci v tomhle žánru dlouho netočili vůbec. Případně se to žánrem nakonec minulo. Pro mě to změnili právě Snowboarďáci, kteří jsou v rámci žánru téměř bezchybní. Jinak to snad hodnotit ani nelze. Jako teen komedie mě to velmi pobavilo už v době svého vzniku a taky po mnoha letech u opakování. Co chtít víc než sympatické obsazení, chytlavou hudbu, bláznivé situace, ujeté dialogy a pubertální humor. Všeho se mi dostalo a já jsem spokojen za velmi dobré tři hvězdy. Navíc to odstartovalo slibné kariéry Vojtěcha Kotka i Jirky Mádla, kteří se úspěšně  uchytili ve filmovém průmyslu u nás a snaží se kluci, což je fajn. ()

matthew.d

Na rozdíl od všech těch českých "velkofilmů" od Hřebejka a Svěráka, kde se prolínájí snad všechny žánry a styly, které se snaží zaujmout co nejširší masu publika, tu konečně někdo přišel s žánrem o mnoho více specifičtějším, což je obrovské pozitivum téhle komedie. Je úpně jasné, že poloplešatý čtyřicátník se slizkým knírkem tento film v jednom nejmenovaném filmovém měsíčníku zlynčuje, ale mladá generace z tohoto skvělého pokusu může udělat kult. Škoda jen, že v realitě je všechno jinak než ve filmu... ()

Eraserhead

Přesně ten typ filmu, který neurazí ani nenadchne. Né že bych se nudil, ale příběh je tak zoufale ohraný, že ho z průměru nedokáže vytáhnout ani těch pár slušných hlášek. ()

cab

Dávám ciste 4 * ! Souhlasím, že je tento kousek opravdu určen vyhrazené skupině lidí a těmi jsou náctiletí. Takže asi do této skupiny patřím. Protože jsem se nenudil. Užil jsem si ty útrapy loserů, kteří nakonec doopravdy dosáhnou čeho po celý pobyt na horách usilovali. Ženský!!! Myslím, že herci jsou slušní a mají budoucnost. A taky si myslím, že tento druh filmů u nás chyběl. Takže držím palce dalším a plně je podporuju. Lepší českej než americkej. Nemysíte? A samozřejmě nesmím zapomenout na fantastický hudební doprovod. 80% ()

Perry-

Nechápu, co se všem na tomhle typu filmů líbí. Absolutní blbiny. Dva kluci chtěj zbalit pár holek a při tom zdevastují půlku Krkonoš a chovají se jako blbci. Takhle bych se holku teda okouzlit nesnažil. Pokud je vám více než 15 filmu se raději vyhněte obloukem. ()

eagle-eye

Typ takovýchto filmů mi hýbá žlučí. Jestli mi někdo tohle pustí čirou náhodou u sebe doma, tak nezaračuji, že jeho TV zůstane ve své finální podobě. K hodnocení jen krátce, trapná ústřední dvojka, trapné dialogy, trapné situaci dělají tento film doslova trapným. Přesto dávám za 1*, kvůli Pavle Tomicové a zčásti i za hudební doprovod, nemám namysli Bártovu nejhorší písničku, nýbrž skvělou vypalovačku Rock The Snow od Lenky Dusilové. ()

F.W.Colqhoun

Repríza po sedmi letech. Jednou takhle odpoledne, stižen chřipkou a zimním splínem, jsem se nechal od přítelkyně zase jednou ukecat k "pohodovému filmu". Kdyby se Vám zdálo, že se jalově vymlouvám, máte recht. Začnu zhurta: Snowboarďáci jsou často trapní, amatérští, opatření neuvěřitelně nechutným soundtrackem, jakýmsi levným a uhlazeným pastišem snowboarďáckého punku. Bárta se jistě stydí, ale asi ani netušil, jak moc se "In My Head" bude hrát... Kotek je coby herec falešnej jako pětka. Jediní dva slušní herci, Langmajer a Tomicová (scéna, kdy všechny ostatní očividně "odrovnává", je klenot - na druhou stranu to cosi vypovídá o profesionalitě ansámblu), nemají dost prostoru, aby cokoliv zachraňovali. 2/3 situací jsou přitažené za vlasy tak, že ani argument "je to film pro teenagery" neobstojí. Na druhou stranu má film jakési přirozené kouzlo. Kadence vtipů, bez ohledu na kvalitu, je slušná, takže i když dva ze tří odsoudíte jako smíchu nehodné, třetí zabírá (je nejspíš ukradenej odjinud, ale to nevadí - stříkání snowboardu vypadající jako masturbace, psí žrádlo na Langmajerově talíři...). A když vezmeme v úvahu, jaké film česká kinematografie produkuje pro zcela dospělé (a jaké vyprodukoval sám Janák později), není to zas až takový průšvih. Poznámka na závěr: Na Sněženky & machry to samozřejme nemá. ()

Paity

Bohužel musím konstatovat, že tohle se celkem povedlo. Jsem v podstatě alergický na ty dva zastydlé puberťáky. Ale tvůrci se trefili do poptávky lidí. Takže to sklidilo úspěch. Na co je si ale důležité vzpomenout je to, že film udělal z hodně procent také neuvěřitelně chytlavý soundtrack, který se hrál v rádiích pořád. ()

Anderas

No konečně zas nějaká srčka. A tentokrát monumentální. Ani nevím co mi vadilo víc, zda pseudo-coolovost a drsnost střihu a hudby, nebo dva uchylové s dementním xichtem v hlavní roli a nebo ta křišťálově průzračná snaha tvůrců vytesat divákům do mozku spooooustu nových a vtipných hlášek. Prosím vás, co je na větě "No co to je ty vole" vtipnýho? Proč se mám smát když na sebe řvou "Stříkej", nebo když ti dva debilové dráždí psa jmenem "Mazliku" a vypadají pak jak dva homouši? Největší hrůza pak ale je slýchat tyhle exkrementy na ulici mezi teenagery, kteří šli na snowboarďáky třeba pětkrát. No jen počkejte na příští rok, to budou puberťácké sklizně. ()

iampatrik

Když Snowboarďáci vznikli, byl to hit a mě se to v té době (jako puberťákovi) líbilo. Splňovalo to snad všechno, co takový mladý člověk k filmové zábavě potřeboval, asi taky proto, že sami herci byli ve stejném věku, tudíž se v nich mohl člověk vidět. Tehdy by to bylo za 4*. Dnes, po pár letech, kdy už mě tahle věková kategorie minula se sice bavím, ale už to není zdaleka jako dřív. Hodnotil bych ta lepší 2*. Celkově za 3. ()

ondrula

Pamatuju si, že v roce 2004 všichni kvůli tomuhle filmu strašně uchcávali (pravděpodobně proto že se někdo konečně pumpnul natočit českou komédii pro puberťáky), ale shlédl jsem jej až asi pět let poté. Přestože uznávám, že Mádl má určitý herecký talent a Esterku Geislerovou mám rád, tak jsem se dost nudil a s překvapením shledal, že další díl (Rafťáci), dopadl o dost líp, což nebývá u pokračování "kultovních" snímků zrovna pravidlem. ()

Mo.

Jedna z nemnoha českých teenagerovských komedií. Na celém filmu je zřetelná snaha o napodobení amerického vzoru. Tudíž tahle komedie je cool přesně tím způsobem, kterým je obecně zažitá představa o tom, co je to cool. Puberťáci se chovají přesně tak, jak si scénáristé myslí, že si lidé myslí, že se puberťáci chovají. Ona by se dala udělat inteligentní teenagerovská komedie o patnáctiletých výrostcích, jejichž jedinou starostí je zasunout, jen by to asi dalo pánům filmařům moc práce. Snowboarďáci jsou tím pádem bohužel spíše trapní a strašně, strašně moc klišoidní (ano, i s přihlédnutím k tomu, kdo je cílovou skupinou). Kdyby to nebyla česká produkce a nebyly tam zhruba ty tři vtipné scény, kterým jsem se zasmál a jedna z holek nebyla Barbora Seidlová, tak bych šel zřejmě s hodnocením ještě o něco dolů. ()

Prochy38

A už jsou tady ty filmy, díky kterým si začínám připadat fakt už starý. A tímto přesně začíná moje averze vůči V . Kotkovi jako herci. J. Mádl mě tolik netrápí, ale tento film je natolik špatný, že je to fuk. Pokus o českou teen-komedii, kde tradičně o nic jiného než sex nejde, dopadl asi dle očekávání. Divákům do 16 let se třeab líbil, ostatním spíše asi ne. * za kočky Vondráčkovou a Seidlovou a * za kvalitní pilotní píseň. Nic víc! ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi