Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

tomtomtoma

Karel Janák, jako jeden z mála současných českých filmových tvůrců, naplno porozuměl zákonům kapitalistického tržního hospodářství a americký úspěch adaptoval na soudobé domácí podmínky. Toto přizpůsobení českým poměrům posouvá funkčnost zábavy do mnohem širšího záběru rodinného filmu. Osobně nejsem příznivcem podbízivě trendového marastu a slovní pojem "cool" se ve svém významu posunul spíše do označení žánru v přijmutí povrchnosti spotřebního náboženství za všeobecný mamon a smysluplnou hodnotu. Bez americké mondénnosti by mé akceptování filmu bylo snesitelnější, na druhou stranu si Janákův film Snowboarďáci nalezne své oddané příznivce a uctívače i bez mé pomoci. Herecká stránka a svěžest alespoň částečně zpříjemňují celkový zábavný zážitek. Ústředním párem příběhu je dvojice nerozlučných středoškolských studentů Rendy (příjemný Vojtěch Kotek) a Jáchym (zajímavý Jiří Mádl) v lačné pouti dospívajících po dospěláckém druhu odreagování v celé kráse i rozpolcenosti životních zážitků. Hlavní ženskou postavou je Jáchymova škodolibá sestra Marta (zajímavá Ester Geislerová) v neustálém sourozeneckém popichování a se systematickým znepříjemňováním zážitkového dobrodružství. Výraznou postavou je Jáchymův bratranec a správce krkonošské horské chaty Milan (dobrý Jiří Langmajer), nepřítel sněhuláků a nepracujících příbuzných. Nevyužitou pomoc nezkušenému mládí představuje Gábina (dobrá Pavla Tomicová), vytrvalá ve svém vábení samečků. A protože je to coolový film, nescházejí atraktivní dívky a mladé ženy. Nejvytíženější je trojlístek ze stejného místa pobytu: Tereza (půvabná Barbora Seidlová), Klára (sympatická Lucie Vondráčková) a blondýnka Lucie (pohledná Martina Klírová). Z dalších rolí: Rendyho starostliví rodiče (příjemní Veronika Freimanová a Otakar Brousek ml.), neochotný taxikář (Pavel Nový), bojácná kuchařka (Valérie Zawadská), Jáchymův vzteklý otec (Bohumil Klepl), či dva nejaktivnější z nadřazených Černých panterů Roberto (Martin Písařík) a Marko (Branislav Polák). Výhodou filmu je, že divák nemusí stále znechuceně obracet oči v sloup a oblíbenost závisí na míře vytříbenosti v rámci komerčního vkusu konzumní společnosti. ()

C0r0ner

Je tam jedna pěkná písnička, jsou tam kozy a jinak je to taková kravina pro třináctileté blbečky (jako jsem byl já, když jsem to poprvé viděl). Rozhodně je to jednoduchá zábava, kterou stačí vidět jednou na půl oka a už nikdy se s ní nesetkat. Je smutné, že tenhle film patří do lepší půlky, co v ČR vzniká. 55% ()

bourec

V tomhle filmu je spousta věcí, který se mi nelíběj. Ale když vono je to až kreténsky ujetý a vtipný.70%. ()

Wormboy

V rámci žánru a v porovnaní s obdobnými americkými a francúzskymi "filmami" dávam ***. V podstate som sa celkom dobre bavil, nenudil a občas dokonca aj nahlas zasmial a to je podľa mňa na "film" obdobného razenia dosť. ()

MarekT

Co se týče porevolučních let, umíme být v tuzemsku vůbec originální? Po sitcomech, telenovelách a kdoví čím ještě další plagiát západních myšlenek, navíc, jak už to většinou u kopií bývá, s příšerným výsledkem. ()

Laputa

Mylím si asi tohle: člověk by musel být slepý a k tomu ještě vyplí zvuk na televizi aby tohle přežil: tradá teď se na to dá dívat respektive nedívat. ()

Juto

Tento film nie je dokonalý, ale ja som sa veľmi dobre zabával. Výborné sa dopĺňajú duo Kotek a Mádl. 6/10 ()

dr.fish

Se vstupem série American Pie do filmového světa pochopilo hodně lidí, že na zábavě v tomhle stylu se dá dost vydělat. U nás to došlo Janákovi jako prvnímu, úspěch byl zaručen. Obsadil správné herce, zajistil průměrný scénář, okořenil, zamíchal, podusil a nepřipálil. Podával lehce odleželé. Výsledkem je neoriginální, ale česká řachanda, která nechá chladné pouze intelektuály s vyschlou mízou, dále ty co chtějí vidět v kině umění, ty co už se nesmějou hovadinám, a také ty co nemyslí na sex dvacetkrát denně. Ostatní diváky film musí nakonec zlomit, protože řada věcí je sice trapných, ale některé jsou naopak vymyšleny dosti povedeně. Po shlédnutí ve mně sice nic nezůstalo, ale to je úplně jedno...70% ()

WolfR

Taková první Česká teen komedie. A povedla se! Humor nenucený a přirozený, fajn prostřední, solidní hlášky a dobrá dvojka Kotek – Mádl, Kotek sice moc hrát neumí, ale přesto v kombinaci s dobrým Mádlem, mě pobavili. Navíc se mi líbil, pro tento film vhodný, soundtrack. Snowboarďáci překvapili a potěšili, 3 hvězdy. ()

KajusaK

Slabší než rafťáci , celý film držel J. Mádl , vtípky nebyly tak dokonale zpracované jako v rafťácích. Průměrná česká blbinka. ()

filmharmony odpad!

po plyšovém puči se český film propadl (až na nepatrné výjimky) do hodně hlubokého hrobu... na stále probíhacím pohřbu je málo truchlících, ale o to vydatněji plačíčch diváků... no, o mrtvých jen dobře a tak říkám dobře nám tak... ()

Flyer

Příjemná česká komedie, která pobaví a pohladí po duši. Film sice nese označení "teenagerovská komedie," přesto je natočen tak, že může zaujmout všechny věkové kategorie. Na závěr musím pochválit výkony mladých herců a zejména Jiřího Mádla, který zahrál svoji roli fantasticky i přesto, že stál poprvé před kamerou. 70% ()

otík

Slušná česká (upozorňuji TEENAGERSKÁ) komedie vyznačující se vřelým humorem, dobrými gagy a dobře načasovanými scénam. A také mladí herci zahráli moc dobře. Přesto ale je to hodně povrchní a jde tam jen o to užít si. Takže filmařsky za 80 %, ale celkově film nemůže dostat za to, co hlásá, víc než 60 %. PS: poté, co jsem přeci jen o několik let dospěl, musím přiznat, že mě tento film hodně zklamal a že už mu tak nějak nerozumím. Je to opravdu pro mladé lidi, starší si musí už jen říkat, že se v mnohých scénách hrdinové chovají jako dementi. Hudba: Miroslav Chyška ()

bk81

Slušná česká komedie pro náctileté, u které jsem se i já zasmál. Každopádně Langmajer zahrál svou postavu skvěle. Jo a těm holkám to tam taky moc sluší. ()

AdaMM

nemám rád zimu, nemám rád kotka a náctiletým hrdinům přeji mnohem větší muka, než jakých se jim dostalo. ()

Noviik

Jako prvotina je to slušné, ale celkově to nemá takovou úroveň, otázka však je, jestli vůbec u tohoto žánru lze dosáhnout nějaké větší úrovně ... ()

wendelin9

Když jsem film viděla poprvé líbil se mi hodně, napodruhé už to tak slavné nebylo a po třetí sem už ho ani nedokoukala... Duo Mádl-Kotek už se mi nejspíš okoukalo... Takže sečteno podtržena 3* ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi