Reklama

Reklama

Vládci kouzel

(seriál)
všechny plakáty
Dobrodružný / Sci-Fi
Austrálie / Polsko, (1995–1997), 19 h 56 min (Minutáž: 22–24 min)

Režie:

Noel Price

Hudba:

Ian Davidson

Hrají:

Zbigniew Trofimiuk, Gosia Piotrowska, Heather Mitchell, Andrew McFarlane, Andrzej Grabarczyk, Stanisław Brejdygant, Lenka Kripac (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Skupina studentů se vydá v rámci školního projektu na cestu do kempu, kde se stane něco neobvyklého. Paul Reynolds se svým kamarádem Alexem se pokusí vystrašit děvčata a technickým omylem a souhrou náhod se mu podaří otevřít "bránu" do paralelního světa. Touto bránou projde, brána se uzavře a pro náš svět jak ho známe je Paul nezvěstný. Ocitá se ve světě, který je v mnoha ohledech odlišný od našeho. Lidé žijí v jasně dané hierarchii, která odlišuje běžný lid od vládnoucí vrstvy, tzv. Vládců kouzel. Tento svět je specifický tím, že vládnoucí vrstva působí represivně na lid, zákony stanovují zákaz vynalézání nových věcí a inovaci starých postupů a kdo v jakémkoli ohledu zákaz poruší, je vyhnán ze země. Vládci kouzel žijí uzavřeně od ostatního lidu v zámku a není žádoucí, aby běžný lid o nich věděl cokoli bližšího. V zásadě si Vládci kouzel sami pro sebe střeží technologické postupy, které jim dodávají moc a díky kterým mohou vládnout a korigovat všeobecný život. Paul začíná chápat zdejší poměry a uvědomuje si, že je v pěkné kaši. Jedinou otázkou zůstává - je vůbec možné, aby se mohl vrátit zpět? Později zjistí, že toto není zdaleka jediný problém, který musí vyřešit. (FIBO)

(více)

Recenze (47)

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemný seriál, s jedním z nejpříšernějším českým dabingem a dost zvláštním původním znění. Příběh má dost děr a nelogičností, s postavami jednajícími povětšinou chaoticky a s, aspoň pro mne, dost nesympatickým hlavním hrdinou. Nicméně krátká metráž, dobrodružné prvky a sbližování světů (postmoderní Austrálie s pseudostředověkým Polskem) jsou docela sympatické. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Jako malý jsem tento seriál doslova a do písmene žral. Děj sice jednoduchý, místy docela táhlý jako rozteklý sýr, ale pořád se jedná o jednu ze srdcovek, na kterou rád vzpomínám (a vzpomínat budu). Škoda jen, že už jsem ho dlouhá léta nikde neviděl. Jakoby televize na tyto kvalitní díla zapomněly. Třeba se ale pletu. 80% ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vládci kouzel jsou vlastně docela jednoduchým příběhem, kdy se nešťastnou náhodou jeden chlapec dostane do jiného světa, který ovládají Vládci kouzel. V tomto světě se seznámí s dívkou, které zachrání život a ta ho na oplátku seznámí s tím, jak to tam u nich funguje. Setká se tak i se zlovolnou Ashcou, která chce tuto realitu ovládnout, a když se dozví, že existují i jiné dimenze, rozhodne se, že by mohla vládnout i jim. Celkově se jedná spíše o průměrný seriál, který dokáže zabavit jen díky krátkosti svých epizodek. 4* dávám jen z toho důvodu, že jako malému se mi Vládci kouzel, a zvláště druhá řada, nesmírně líbili. ()

FIBO 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle je mazec :) Pamatuju si, jak jsem vždycky ráno vstával a jednotlivý díly si nahrával na video. Jednoduchá předloha - náš svět vs. Spellbinders, kde jsou jasně oddělení lidi od vládnoucí vrstvy, která si represivně buduje respekt a koriguje funkci zdejšího světa. Nesmět nic vynalézat, neprotivit se Vládcům kouzel, neznat jejich "tajemství", to no bylo něco :) Jako malýmu klukovi se mi hrozně líbil magický oblek a chtěl jsem taky takovej mít :D Jednotlivé zvraty, slabší i silnější momenty, na to se nedá zapomenout. Zlá Ashka, záškodníci, létající lodě a mimo jiné famózní hudba Iana Davidsona. Není co řešit, kdo umí, ten umí. ()

Mr. Filuta 

všechny recenze uživatele

Pamatuju si tu dětskou křivdu, kdy jsem z různých důvodů nedokázal zastihnout následující díl (každý zcela záměrně končí v "napínavou" chvíli), a tak jsem si před pár lety řekl, že to napravím. I přes to, že jediná dosažitelná verze byl nějaký pochybný VHS rip (nebo spíš Potato rip) jsem rád, že jsem tak učinil, a že jsem při koukání mohl být opět desetiletým chlapcem. Desetiletý chlapec s radostí dává 4*. Ostatní fanoušci, zavzpomínejte si ZDE ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení "moderního světa" probíhalo v australském Sydney a Blue Mountains. Naopak natáčení "paralelního světa" probíhalo v polském Kraków-Częstochowa Upland, Ogrodzieniec, Zawiercie a zámku Czocha. (DexMASTER094)
  • Létající loď vládců kouzel byla vyrobena v Austrálii, kde se také natáčely veškeré scény, v nich se loď objevuje. Exteriér byl při natáčení zvedán velkým jeřábem, interiér byl postaven ve studiu. V Polsku byla vyrobena havarovaná loď, která se objevila v 9. a 12. epizodě. (DexMASTER094)
  • Hrad vládců kouzel, který byl použit v seriálu, se jmenuje Czocha a leží u města Lešna nedaleko česko-polských hranic. (DexMASTER094)

Reklama

Reklama