Reklama

Reklama

Vládci kouzel

(seriál)
Austrálie / Polsko, (1995–1997), 19 h 56 min (Minutáž: 22–24 min)

Režie:

Noel Price

Hudba:

Ian Davidson

Hrají:

Zbigniew Trofimiuk, Gosia Piotrowska, Heather Mitchell, Andrew McFarlane, Andrzej Grabarczyk, Stanisław Brejdygant, Lenka Kripac, Elizabeth Lackey (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Skupina studentů se vydá v rámci školního projektu na cestu do kempu, kde se stane něco neobvyklého. Paul Reynolds se svým kamarádem Alexem se pokusí vystrašit děvčata a technickým omylem a souhrou náhod se mu podaří otevřít "bránu" do paralelního světa. Touto bránou projde, brána se uzavře a pro náš svět jak ho známe je Paul nezvěstný. Ocitá se ve světě, který je v mnoha ohledech odlišný od našeho. Lidé žijí v jasně dané hierarchii, která odlišuje běžný lid od vládnoucí vrstvy, tzv. Vládců kouzel. Tento svět je specifický tím, že vládnoucí vrstva působí represivně na lid, zákony stanovují zákaz vynalézání nových věcí a inovaci starých postupů a kdo v jakémkoli ohledu zákaz poruší, je vyhnán ze země. Vládci kouzel žijí uzavřeně od ostatního lidu v zámku a není žádoucí, aby běžný lid o nich věděl cokoli bližšího. V zásadě si Vládci kouzel sami pro sebe střeží technologické postupy, které jim dodávají moc a díky kterým mohou vládnout a korigovat všeobecný život. Paul začíná chápat zdejší poměry a uvědomuje si, že je v pěkné kaši. Jedinou otázkou zůstává - je vůbec možné, aby se mohl vrátit zpět? Později zjistí, že toto není zdaleka jediný problém, který musí vyřešit. (FIBO)

(více)

Recenze (48)

Cassovian 

všechny recenze uživatele

Klasický detský seriál z deväťdesiatych rokov. Ako dieťaťu mi nesmierne imponoval, bolo to niečo nové, napínavé a celkovo dokázal zaujať. Dnes sa dá nájsť na jutube, pri sledovaní príde nostalgia, ale zároveň nový pohľad, ktorý seriál značne stráca na svojej príťažlivosti, avšak stále je sledovateľný. Detaily, ktoré predtým detský divák ani nevníma, s odstupom rokov priam bijú do očí - tvorcovia si na tie absurdné kulisy a vybavenie mali dať sakramentský pozor. Zbych Trofimuik však podal chvályhodný výkon. Celkovo vzaté - koprodukčný poľsko austrálsky seriál bol z toho vydarenejšieho, čo "made in Poland" wyprodukoval. ()

FIBO 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle je mazec :) Pamatuju si, jak jsem vždycky ráno vstával a jednotlivý díly si nahrával na video. Jednoduchá předloha - náš svět vs. Spellbinders, kde jsou jasně oddělení lidi od vládnoucí vrstvy, která si represivně buduje respekt a koriguje funkci zdejšího světa. Nesmět nic vynalézat, neprotivit se Vládcům kouzel, neznat jejich "tajemství", to no bylo něco :) Jako malýmu klukovi se mi hrozně líbil magický oblek a chtěl jsem taky takovej mít :D Jednotlivé zvraty, slabší i silnější momenty, na to se nedá zapomenout. Zlá Ashka, záškodníci, létající lodě a mimo jiné famózní hudba Iana Davidsona. Není co řešit, kdo umí, ten umí. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viacmenej rodinná záležitosť, z ktorej si matne pamätám iba druhú sériu. Čiže žiadna nostalgia u mňa nehrozí. Po opätovnom zhliadnutí môžem konštatovať, že čas seriálu ani neublížil, pretože sa môže spoľahnúť na silne dobrodružné spracovanie, kedy sa neustále niečo deje. Napomáhajú mu aj cliffhangery na konci každej epizódy. Aj keď mikrozápletky odpovedajú rodinnému zaradeniu seriálu a sú dosť jednoduché a čo je na škodu, aj často sa opakujúce - úteky, prenasledovanie, pokusy o návrat domov či časté vysvetľovania, že mladý hrdina či neskôr mladá hrdinka nepochádzajú z onoho sveta. Ale seriál ťaží hlavne z toho, že je ukážkovo rodinne-dobrodružný, podobne ako ďalšie austrálske seriály pre deti mládež, ktoré sa vtedy točili. ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzpomínám si, jak jsem u babičky běhal s molitanovým polštářem ze židle nasazeným na hlavě jakožto regent a vrhal žlutý míček jakožto onen elektrický výboj, nebo co to metaj Spellbinders:D Sérii jsem z nostalgie shlédnul před pár lety na netu a musím říct, že je to rozhodně kvalitnější podívaná, než co servíruje TV dětem dneska. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Jako malý jsem tento seriál doslova a do písmene žral. Děj sice jednoduchý, místy docela táhlý jako rozteklý sýr, ale pořád se jedná o jednu ze srdcovek, na kterou rád vzpomínám (a vzpomínat budu). Škoda jen, že už jsem ho dlouhá léta nikde neviděl. Jakoby televize na tyto kvalitní díla zapomněly. Třeba se ale pletu. 80% ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Hrad vládců kouzel, který byl použit v seriálu, se jmenuje Czocha a leží u města Lešna nedaleko česko-polských hranic. (DexMASTER094)
  • Natáčení "moderního světa" probíhalo v australském Sydney a Blue Mountains. Naopak natáčení "paralelního světa" probíhalo v polském Kraków-Częstochowa Upland, Ogrodzieniec, Zawiercie a zámku Czocha. (DexMASTER094)
  • Létající loď vládců kouzel byla vyrobena v Austrálii, kde se také natáčely veškeré scény, v nich se loď objevuje. Exteriér byl při natáčení zvedán velkým jeřábem, interiér byl postaven ve studiu. V Polsku byla vyrobena havarovaná loď, která se objevila v 9. a 12. epizodě. (DexMASTER094)

Reklama

Reklama