Vládci kouzel (TV seriál)

• Austrálie

Spellbinder

Dobrodružný / Sci-Fi

Austrálie / Polsko, 1995, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Vzpomínám na svá dětská léta, kdy jsem tento seriál sledoval v televizi a byl jsem jím unesen. Svět, kterému vládnou Vládci kouzel mající kouzelné obleky, které metají blesky... Krása. Nedávno jsem měl možnost shlédnout seriál znovu a je pravdou, že příběhem je přímočarý a jednoduchý. Postavy směřují od jednoho cíle k druhému a nic moc víc se od nich očekávat nedá. Navíc už od nějakého 8 dílu jsem doslova nesnášel "tupé" dospělé, kteří ničemu nevěří, ale v druhé půlce jsem jim už musel za tu neuvěřitelnou tupost nadávat. Ale dobrá, mají takoví být tak takoví jsou. I tak mohu říci, že je to hezký seriál a dobrý příběh.(28.8.2011)

To snad není možné! Je to už tolik let co jsem to viděl naposledy, že bych to už ani nespočítal. Ten pocit, když něco najdete po takové době, to je k nezaplacení. Přiznám se, že mě to až dojalo, že po tolika neúspěšných pokusech jsem to nakonec našel a vděčím za to ČSFD. Tohle je absolutní nostalgie. Seriál mého dětství, který jsem tak miloval, ale zároveň po tolika letech jsem si vybavil jen krátké záblesky, že jsem nebyl schopný se dopátrat. Okamžitě jdu najít nějaké díly a těším se na oživení zaprášených vzpomínek. Co se týká hodnocení, tak nemůžu jinak, než za plný počet, i když s odstupem času to určitě budu vnímat jinak. 90%(10.7.2015)

Tak tohle je mazec :) Pamatuju si, jak jsem vždycky ráno vstával a jednotlivý díly si nahrával na video. Jednoduchá předloha - náš svět vs. Spellbinders, kde jsou jasně oddělení lidi od vládnoucí vrstvy, která si represivně buduje respekt a koriguje funkci zdejšího světa. Nesmět nic vynalézat, neprotivit se Vládcům kouzel, neznat jejich "tajemství", to no bylo něco :) Jako malýmu klukovi se mi hrozně líbil magický oblek a chtěl jsem taky takovej mít :D Jednotlivé zvraty, slabší i silnější momenty, na to se nedá zapomenout. Zlá Ashka, záškodníci, létající lodě a mimo jiné famózní hudba Iana Davidsona. Není co řešit, kdo umí, ten umí.(9.8.2008)

Po patnácti letech jsem si vzpoměl na seriál, který jsem jako dítě miloval. Stačilo krátké hledání, abych našel: Spellbinder. Z principu jsem se rozhodl sehnat obě řady v originálním znění a absolvovat maraton mezi paralelními světy. Pohled dospělého se však (možná bohužel) od pohledu dítěte velmi liší.. První série je plná až křečovitého nastavování děje (postavy se minou o 10 sekund, někdo nestihne otevřít dveře, na chvíli se otočí), polský přízvuk je místy velmi nepříjemný (pokud máte originál), zápletky na konci každého dílu jsou často na začátku toho dalšího vyřešeny až příliš jednoduše. Postavy jsou však i tak velmi sympatické a Ashka je přesně ten typ propracovaného padoucha, který dnes mnohým filmům chybí. Dohromady a vzhledem k nostalgii, kterou z tohoto podivného počinu mám, 80%.(6.4.2012)

Celkem příjemný seriál, s jedním z nejpříšernějším českým dabingem a dost zvláštním původním znění. Příběh má dost děr a nelogičností, s postavami jednajícími povětšinou chaoticky a s, aspoň pro mne, dost nesympatickým hlavním hrdinou. Nicméně krátká metráž, dobrodružné prvky a sbližování světů (postmoderní Austrálie s pseudostředověkým Polskem) jsou docela sympatické.(28.8.2012)

• - Létající loď vládců kouzel byla vyrobena v Austrálii, kde se také natáčely veškeré scény, v nich se loď objevuje. Exteriér byl při natáčení zvedán velkým jeřábem, interiér byl postaven ve studiu. V Polsku byla vyrobena havarovaná loď, která se objevila v 9. a 12. epizodě. (DexMASTER094)

• - Spoiler: Auto, které řídí Ashka (Heather Mitchell) v Paulově (Zbych Trofimiuk) světě, je Mazda Miata. Ovšem logo mazdy na kapotě nenajdeme. (DexMASTER094)

• - Natáčení "moderního světa" probíhalo v australském Sydney a Blue Mountains. Naopak natáčení "paralelního světa" probíhalo v polském Kraków-Częstochowa Upland, Ogrodzieniec, Zawiercie a zámku Czocha. (DexMASTER094)