Reklama

Reklama

Vládci kouzel

(seriál)
Austrálie / Polsko, (1995–1997), 19 h 56 min (Minutáž: 22–24 min)

Režie:

Noel Price

Hudba:

Ian Davidson

Hrají:

Zbigniew Trofimiuk, Gosia Piotrowska, Heather Mitchell, Andrew McFarlane, Andrzej Grabarczyk, Stanisław Brejdygant, Lenka Kripac, Elizabeth Lackey (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Skupina studentů se vydá v rámci školního projektu na cestu do kempu, kde se stane něco neobvyklého. Paul Reynolds se svým kamarádem Alexem se pokusí vystrašit děvčata a technickým omylem a souhrou náhod se mu podaří otevřít "bránu" do paralelního světa. Touto bránou projde, brána se uzavře a pro náš svět jak ho známe je Paul nezvěstný. Ocitá se ve světě, který je v mnoha ohledech odlišný od našeho. Lidé žijí v jasně dané hierarchii, která odlišuje běžný lid od vládnoucí vrstvy, tzv. Vládců kouzel. Tento svět je specifický tím, že vládnoucí vrstva působí represivně na lid, zákony stanovují zákaz vynalézání nových věcí a inovaci starých postupů a kdo v jakémkoli ohledu zákaz poruší, je vyhnán ze země. Vládci kouzel žijí uzavřeně od ostatního lidu v zámku a není žádoucí, aby běžný lid o nich věděl cokoli bližšího. V zásadě si Vládci kouzel sami pro sebe střeží technologické postupy, které jim dodávají moc a díky kterým mohou vládnout a korigovat všeobecný život. Paul začíná chápat zdejší poměry a uvědomuje si, že je v pěkné kaši. Jedinou otázkou zůstává - je vůbec možné, aby se mohl vrátit zpět? Později zjistí, že toto není zdaleka jediný problém, který musí vyřešit. (FIBO)

(více)

Recenze (48)

Sidder 

všechny recenze uživatele

Nevím co bych vládcům kouzel vytknul. Samozřejmě je tu někoilik těžkých samoúčelností (,,čirou náhodou" rádio v jeskyni, šablonovitost několika postav) ale to podle mně ke sci-fi seriálu patří. Ve hvězdné bráně navštívlia SG-1, která měla celkem 7/8členů spoustu světů, bylo to zábavné a často taky samoúčelné a nakonec se z toho stala tolik nastavovaná kaže, že byla i možná trochu žluklá. Tady je jeden kluk a jeho kamarádi vs. hlavní padouška a její poskok, dva světy, nesrovnatelně méně dílů a v poměru s tím vším mnohem silnější koncentrace zábavy. Tak jo, s nitkami mého úsudku jistě hýbe i jistá nostalgie (když mi bylo asi 8, měl jsem z dektury elektrickou vestu, okomluv a knihu vládců kouzel, heč :D) ale myslím že nijak zásadně. Tenhle seriál jasně míří do mé top 10. A to jsem ještě moc zvědavý co sní po letech opětovného shlédnutí udělá její mladší bratříček Země Drařího pána... ()

zeďa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po patnácti letech jsem si vzpoměl na seriál, který jsem jako dítě miloval. Stačilo krátké hledání, abych našel: Spellbinder. Z principu jsem se rozhodl sehnat obě řady v originálním znění a absolvovat maraton mezi paralelními světy. Pohled dospělého se však (možná bohužel) od pohledu dítěte velmi liší.. První série je plná až křečovitého nastavování děje (postavy se minou o 10 sekund, někdo nestihne otevřít dveře, na chvíli se otočí), polský přízvuk je místy velmi nepříjemný (pokud máte originál), zápletky na konci každého dílu jsou často na začátku toho dalšího vyřešeny až příliš jednoduše. Postavy jsou však i tak velmi sympatické a Ashka je přesně ten typ propracovaného padoucha, který dnes mnohým filmům chybí. Dohromady a vzhledem k nostalgii, kterou z tohoto podivného počinu mám, 80%. ()

Reklama

Cassovian 

všechny recenze uživatele

Klasický detský seriál z deväťdesiatych rokov. Ako dieťaťu mi nesmierne imponoval, bolo to niečo nové, napínavé a celkovo dokázal zaujať. Dnes sa dá nájsť na jutube, pri sledovaní príde nostalgia, ale zároveň nový pohľad, ktorý seriál značne stráca na svojej príťažlivosti, avšak stále je sledovateľný. Detaily, ktoré predtým detský divák ani nevníma, s odstupom rokov priam bijú do očí - tvorcovia si na tie absurdné kulisy a vybavenie mali dať sakramentský pozor. Zbych Trofimuik však podal chvályhodný výkon. Celkovo vzaté - koprodukčný poľsko austrálsky seriál bol z toho vydarenejšieho, čo "made in Poland" wyprodukoval. ()

HonzaSim 

všechny recenze uživatele

To snad není možné! Je to už tolik let co jsem to viděl naposledy, že bych to už ani nespočítal. Ten pocit, když něco najdete po takové době, to je k nezaplacení. Přiznám se, že mě to až dojalo, že po tolika neúspěšných pokusech jsem to nakonec našel a vděčím za to ČSFD. Tohle je absolutní nostalgie. Seriál mého dětství, který jsem tak miloval, ale zároveň po tolika letech jsem si vybavil jen krátké záblesky, že jsem nebyl schopný se dopátrat. Okamžitě jdu najít nějaké díly a těším se na oživení zaprášených vzpomínek. Co se týká hodnocení, tak nemůžu jinak, než za plný počet, i když s odstupem času to určitě budu vnímat jinak. 90% ()

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemný seriál, s jedním z nejpříšernějším českým dabingem a dost zvláštním původním znění. Příběh má dost děr a nelogičností, s postavami jednajícími povětšinou chaoticky a s, aspoň pro mne, dost nesympatickým hlavním hrdinou. Nicméně krátká metráž, dobrodružné prvky a sbližování světů (postmoderní Austrálie s pseudostředověkým Polskem) jsou docela sympatické. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Létající loď vládců kouzel byla vyrobena v Austrálii, kde se také natáčely veškeré scény, v nich se loď objevuje. Exteriér byl při natáčení zvedán velkým jeřábem, interiér byl postaven ve studiu. V Polsku byla vyrobena havarovaná loď, která se objevila v 9. a 12. epizodě. (DexMASTER094)
  • Natáčení "moderního světa" probíhalo v australském Sydney a Blue Mountains. Naopak natáčení "paralelního světa" probíhalo v polském Kraków-Częstochowa Upland, Ogrodzieniec, Zawiercie a zámku Czocha. (DexMASTER094)
  • Hrad vládců kouzel, který byl použit v seriálu, se jmenuje Czocha a leží u města Lešna nedaleko česko-polských hranic. (DexMASTER094)

Reklama

Reklama