Když je na zasněžené silnici v Severní Dakotě nalezen chladnokrevně zavražděný strážník a dva nevinní kolemjdoucí, Marge Gundersonová, policistka v pokročilém stadiu těhotenství, zahájí vyšetřování, které odhalí nebezpečnou hru chamtivosti a břídilství. Jerry Lundegaard, manžel, otec a obchodník s auty z Minneapolisu, který dlouho trpěl v područí svého bohatého šéfa a tchána, vymyslí propracovaný plán, jehož nedílnou součástí je únos vlastní ženy. Chce za ni výkupné ve výši jednoho milionu dolarů, aby mohl splatit nahromaděné dluhy z hazardu. Jenže všechno, co se může pokazit, se nakonec skutečně pokazí. Pod skrovným a přátelským zevnějškem policistky Gundersonové se totiž skrývá bystrá mysl a nelítostné morální postoje, díky nimž lehce prokoukne odfláknutý a mizerně zahlazený zločin, spáchaný zmatenými, ale velice nebezpečnými únosci. (HBO GO)

pakobylka

Základ příběhu je pravdivý, což je docela dost děsivé, neboť jeho důsledky jsou naprosto fatální a nevratné ... aneb jak to může dopadnout, když si k provedení fingovaného únosu zjednáte Pata a Mata, kteří se vydali na dráhu zločinu ... 4,5* ()

Juto

Majstrovské dielo shakesperovských rozmerov. Film ma však zvláštnu fascináciu, pravdepodobne kvôli zvláštnym postavám. 10/10 ()

c.tucker

Bílé zasněžené pláně dodávají výbornou atmosféru tomuto výbornému filmu, ale jak by to taky mohlo jinak být ve filmu od skvělích Coenů. Steve Buscemi, Peter Stormare a William H. Macy předvádějí geniální herecké výkony a samozřejmě, abych nezapomněl na Frances McDormand, která za svůj herecký výkon byla taky patřičně oceněna cenou Akademie. ()

messiah

Sám jsem ustívačem několika kultovních filmů. Jsou kulty které vyloženě nemusím, dokážu ale pochopit jejich kultovitost - Osvícení od Kubricka, Matrix. Jenomže jsou tu i kultovní snímky kde mi hlava absolutně nebere proč. Sem bohužel teď patří i Fargo, prostě jsem viděl průměrný film, nebo lehce nadprůměrný, ale nic víc. Debata zda je lepší Lebowski nebo Fargo mi přijde absolutně zcestná a zbytečná - ty filmy jsou tak jiný že srovnat nejdou a nevidím důvod proč by se o to měl někdo snažit. Takže Fargokult mě nevzal, ale přesto se utěšuji že jsou i kultovnější snímky které jsem hodnotil mnohem níž (viz. některé pokusy klipaře Aronofskyho), takové už kulty zkrátka asi jsou. ()

mmmxzzz

Hortenzia ** neznášam tieto americké sračky,ktorých pointou je zabiť čo najviac ľudí a tváriť sa pritom "nad vecou" - rozumej polovicu dialógov založiť na "yeah"... coenovci jednoducho asi nikdy nebudú nič pre mňa ------------------------------- Ivo * Fakt nevím co na tomto filmu je tak úžasného ... Nezáživná pseudokriminálka ... Ani napínavé, ani veselé, ani akční, ani do hloubky jdoucí ... Prostě o ničem .... Jaaa .... jaaaa .... tyhle dialogy už docela lezly na nervy ... -------------------------- isla ** Co sa da na toto povedat?ked raz nechapem,preco tento film na niekoho zabral,tazko nieco rozvadzat.ja som sa celkom slusne nudila.neda sa povedat,ze by som bola rozladena,na afekty a dialekty si priblizne od 50tej minuty v pohode zvykam,ak niekto zabija ludi,este stale mi to nepride vtipne a vobec...keby som mala nechty,tak by mi po tomto aj zostali,ani som si ich nemusela predtym strihat. ()

campix

Bratři Coenovi mají rozhodně osobitý styl a jejich filmy vynikají specifickým černým humorem. Ten dovedli ve Fargu k dokonalosti a události v něm jsou tak tragicky vtipné, jak by to snad ani nešlo napsat. Navíc charaktery jakýchkoli jednotlivých postav jsou jedinečné. A to si můžete vzít téměř každou od těch hlavních až po ty co se objeví jen na vteřinku. Opět Coenovci ani chvilku nenudí a herecké obsazená mají tak obyčejné a nenápadné jak jen život může být. Tragikomedie se vším všudy a možná nejlepší Coenovic dílko. ()

Eviator

Skvělé prostředí se skvělými herci, kdy přirozenost postav je to nejlepší z tohoto filmu! A nezapomenutelná scéna s drtičem :-P ()

BoXBe

Až na jejich dva bezchybné kousky - True Grit a Big Lebowski - jsem se zatím nestal nekritickým obdivovatelem nevšedního pohledu na svět bratří Coenů. Přiznat se jim ale musí, že Fargo vybočuje z řady celkem čehokoliv, s čím se Hollywoodská produkce chlubí světu, a tahle odchylka od průměru je na správné vlně. No a po letech připomenutí mi to osvěžilo pohled na to, že jinak jsme schopni čumět někdy fakt na neskutečné vymývárny a tak si ladím chuťové pohárky s Fargo seriálem a už to cítím, jak se mi vrací chutě na Davida Lynche, Al Pacina a jiné evropské formáty, které obsahují víc, než jen chlamst a domů nebo spat. A to je fajn :) ()

TomPrusik1

WOW. Nikdy jsem neviděl film od někoho jiného, který by byl stejně tarantinovský, jako film od Tarantina. Pokud nevíte co znamená tarantinovský, tak je to film, který je PLNÝ ČERNÉHO HUMURU, NÁSILÍ, A GENIÁLNÍHO SCÉNÁŘE. Tohle přesně vystihuje Fargo. Je to plné zajímavých postav, které jsou dobře zahrané (zvlášť postava, kterou hraje Buscemi). A zatraceně dobře to funguje. Film ani nejde moc brát vážně. Je tak cynický, takže pokud nejste úplně upjatí lidé, tak se vám to musí líbit. Možná by my vadilo, kdybych byl jedna z pozůstalých a musel sledovat tenhle film, ale to se týká "naštěstí" jen pár lidí. Pokud patříte k fanouškům Tarantita a film jste neviděli, tak to hned napravte. Bratři Coenové odvedly skvělou práci a zatím nejlepší, kterou jsem od nich viděl. A to jen tak něco nepřekoná 90% ()

majo25

Pozitívom filmu je jeho atmosféra a tiež to, že sa divák pri ňom nudiť nebude. Ale kombinácia krimi-drámy a čierneho humoru ide mimo mňa. Jedna vražda, druhá, tretia, ale nabúchaná šerifka radšej rozoberá jedlo a ranné nevolnosti. Za ďalšie, pochybujem, že niekto pochopil absurdnú vsuvku o nadržanom bývalom spolužiakovi. Po celý čas mi vadilo to nevážne poňatie a nezvykol som si naň až do konca. Dôsledok toho celého bolo, že mi bolo fuk, čo sa s postavami stane, či sa prípad vyšetrí alebo skončí v drtičke. ()

WolfR

Vynikající až černohumorná krimi hříčka s nezapomenutelnou atmosférou a s velice výrazným hereckým ansámblem. A hlavně jedna legendární scéna vedle druhé, 5 hvězd. ()

dr.fish

Frances McDormand si svou roli fakt užila. Po těch letech je zajímavé vidět, jak některé věci odvál čas, jiné zase ještě fungují. Za nadčasový ho ale nepovažuji. William H. Macy toho svého chudáka už moc přehnal, Buscemi ovšem perlí i na dnešní dobu. Celkově tak 60% ()

FrankSusta

Fargo mě dostal! Je na něm zároveň skvěle vidět, že film nemusí mít přes dvě hodiny, aby si řádně, pečlivě a zároveň strašlivě pohrál s vašimi nervy. Bratři Coenovi jsou mistři oboru a jejich scénář (dle skutečných událostí) mě absolutně rozsekal. (jen ta občasná nešťastná až sebeparodie občas trošku narušuje jinak dokonale vystavěnou atmosféru (kupř. jak tam občas někdo řekne něco úsaměvného)). Úhlavní duo zloduchů je zlodušskou esencí žánru thriller a jejich představitelé si zaslouží co nejvíce vychválit (Steve Buscemi, ale především zprvu nenápadný, o to více děsivý Peter Stormare). Na celém filmu mě ale asi nejvíce těší to, že sice až klasicky obyčejný námět (únos manželky) dokáže mít takovou popularitu (jen kdyby to nebylo podle té skutečné události). Hele, asi nemám co vytknout. Občas to sice tak na sto procent neví, čím to chce být, ale to je prakticky zanedbatelná věc. Zkrátka a dobře, jestli to mám shrnout jedním slovem; ŠOKUJÍCÍ! ()

Flyer

Podivuhodný mix poeticky natočené černé komedie a drsného thrilleru. Vynikající kamera, hudba a výkony herců, z nichž nejlepší se mi jevil jednoznačně Steve Buscemi. Něco mi ale brání dát maximální ohodnocení, nejspíš to je velice zvláštním výsledným dojem. Možná při dalším zhlédnutí hodnocení upravím, zatím ale dávám pomyslných 90%. ()

Slavníkovec

Ledově chladná a liduprázdná Minnesota, jako by do mne přenesla mrazivý pocit lidské samoty. Takže už u úvodních titulků jsem tušil, že nejde o ledajaké drama. Mix herců, trouba Macey, tichý stratég Stormare, kecálek Buscemi a policistka Frances McDormand. Par excelance. Po celkem svižném průběhu únosu dochází k určitému vystřízlivení, je to období určené k rozdělení kořisti, ale pak nastal zvrat. Náhle. Sem tam přestřelka. Sekera v hlavě. A nakonec noha v drtičce. Na Coeny nic nenormálního. Zdá se mi, že Coeni vždy věděli co a jak točit. Jejich morbidní černý humor není čas od času ke škodě. ()

3n3my

Možno som sa chvíľami nudil, a to na thriller pri stopáži okolo 1,5 hodiny nie je dobré znamenie. Myslím že sa dej dal natiahnuť a taktiež sa mohli Coenovci viac pohrať s postavami a príbehom. Pretože po viac ako desatich rokoch od premiéry už má tento film väčšiu konkurenciu a padá o niečo nižšie. Preto u mňa za 4*. No technicky skvelé a zručne natočené a herci tiež super. ()

tom88

Film má v niektorých momentoch nadmieru pobavil, čo som rozhodne nečakal v takej miere. Coenovci sú maníci z veľkým M. Film je premyslený, má dobrý dej, hudbu, herci zahrali super, hlášky Steva Buscemiho ma pobavili. Fargo je natočené s prehľadom a aj atmosféra funguje. Vážne som premýšľal nad 5*. 85% ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller