Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

Jack_F.

Asi za tři, ale oproti té staré sračce, kterou jsem bohužel měl tu smůlu shlédnout musím přihodit hvězdu. :) ()

Cazzysvjet

Sly se snaží působit strašně drsně , ač marně. Mickey Rourke se snaží být milý , ač marně. Ale hlášky vtipný :) 70% ()

Delmondo

Nejnudnější Slyův film. Téměř jsem u toho usnul, ale před spánkem mě zachránila akorát dobrá automobilová honička. ()

gpx

Parádní akčňárna se vším všudy. Jen nechápu proč toho ajťáka hraje buzík. To je trochu mimo. ()

Johnner

I když se Sly docela snaží a jeho postava má vcelku milou vyřídilku, nějak mi to přišlo hrozně nudné. Spíš než scénářem to možná to bude tím, že Carter zaostává v technických kategoriích, což je u tohoto žánru dost neodpustitelné. ()

enzo_cz

Klipový paskvil s jedním statickým výrazem jak jinak drsného Stallona. Vracím zpět do té části mozku, kde je kolonka "ZAPOMENOUT". ()

Nemesis

Mne sa film páčil, Stallone do role nekompromisného Jacka Cartera sadol a prišiel mi ako neskutočný frajer, s tou jeho berettou, oblekom a kamenným výrazom. Od takýchto filmov veľa neočakávam, a dostal som viac ako som očakával. Takže slušné 4 hviezdy ()

medveed

JIž úvodní scéna na pohřbu se super hudebním doprovodem mne dostala. Jako fanoušek Slye, alias drsňáka s dobráckým srdcem, jsem celý film chrochtal blahem. P.S.: Viděno několikrát 90% ()

bergeron

Prvá Polhodina, šikovná vtipná podivaná, potom to ide z kopca. Vypnuť. Nuda. Iba tá prvá polhodina, potom sa z toho zrazu stane úplne iný film. ()

rodan21

Viac- menej priemerný Stallonov film. Ale zato ide o pohodové pozeranie. Nijak extra napínavý, ani preplnený kvalitnými akciami od začiatku po koniec, ale isto stojí za pozretie. ()

draxxi

A pak ze pomsta nic neresi. Nijak zvlast nadprumerny, ale podle me ani spatny akcni film. Jen ta kamera a vytvarna stranka mi trochu vadily... Ale jinak celkem fajn... 21/8/2020 70% ()

Sa.sa

Hodně dobrý film plný hlášek, dobrého děje a scén... Jinak Sly se s tím nepáře... Což je fajn a o tom je tento film. ()

Rehaki

Sly se snazi byt drsny, ale je spis k smichu. Film naprosto o nicem. Stalloneovo posledni trojice filmu(D-Tox, Sejmete Cartera a Formule) ho potapi ke dnu. ()

Zabriskie

Takhle zajímavě a originálně nasnímaný film jsem už dlouho neviděl. Podobně krásnou obrazovou a barevnou stylizaci měl snad jenom Fincher v Sedm. Stallone v tomto noir thrilleru hraje super drsňáka, který pátrá po tom, kdo mu zabil mladšího bratra a při tom se spřátelí s jeho dcerou. Bohužel má film ale špatný scénář, dialogy jsou někdy až stupidní (rozhovor na střeše) a závěr filmu je tak nevýrazný, že divák až s příchodem loučící scény pochopí, že před chvílí sledoval "velké finále". Nebýt Slye, vynikající kamery a jedné z nejlepších automobilových honiček, co jsem kdy viděl, byl by Sjeměte Cartera opravdu mizerný film. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore