Sejměte Cartera

Get Carter

Zastavte Cartera

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2000, 98 min

Soundtrack Tyler Bates: 1. The Theme From Get Carter - Tyler Bates ,2. Quicktemper - Red Snapper ,3. Descents - Paul Oakenfold and Andy Gray ,4. Memory Gospel - Moby ,5. Enchanted - Delirium ,6. Psyche Rock (Malpaso Mix by Fatboy Slim) - Pierre Henry & Michel Colombier ,7. Diagonal Girl - Mint Royale ,8. Cybersex - Made For Masses ,9. Falling - Soma Sonic ,10. Spirit Of Man - Twelve Tone ,11. Open Your Mind - Future Primitive ,12. Joy To The World - The Accidentals ,13. Jingle Bells - Jellybean ,14. Silent Night - The Accidentals ,(14.5.2011)

Patřím k "mladší" generaci, ke které se originál dostal o mnoho později než tato verze. Když jsem po X shlédnutích potom viděl originál, už mě to tolik neoslovilo, jako tento remake. Sylvester hraje dobře a přestože zbytek filmu nemusí na každého tak zapůsobit, na mě to zabírá a já se hrdě hlásím do fanclubu tohohle filmu!(24.3.2013)

Nijak omračující krimi, které má ovšem dvě výrazné postavy. Uhlazeného Slye se slušivou bradkou(v tomhle nejsem za jedno s Doreen)... a počertech údernou pěstí. A Mickeyho s poměrně přijatelnou vizáží, tedy ještě před tím, než získal svou pozdější podobu alergika na včelí bodnutí. "Dobrý den jste členem klubu? …Jsem tu s panem Dolarem!"(20.8.2012)

Tzv. lokální akční drama. Naprosto jednoduchý film, takže se o podrobnostech ani nebudu zmiňovat. Jednoduchá dějová linka, kdy hlavní hrdina pátrá po vrazích svého bratra. Nehrát tam Sylvester, dám dvě. Já jej ale mám rád, mám rád jeho dabing a myslím, že i jeho "neteř" ho má ráda. Rady do života, které jí dává, jsou klasické, ale vyslovené Slyem mají vždy svůj půvab. Jinak Mickey Rourke zase zahrál kvalitního záporáka.(21.1.2009)

• Gilmour93

„Zlomím ti všechny kostičky v těle..“ Revenge snímek vlekoucí se jako týden před výplatou, kde hlavní hrdina jezdí pořád tam a zpět v autě, taxíku, či golfovém vozítku, vlezle se vyptává, občas někoho zbije, nebo je naopak zbit Homeboyem Rourkem a tváří se přitom tak nějak pořád stejně.. Ta ochablost mimických svalů.., botulotoxin je svinstvo, viď Slyi..?(7.7.2009)

• - Když se Doreen ptá Cartera, co mu trvalo tak dlouho, tak jí odpoví: "To je dlouhý příběh." Na to mu Doreen řekne: "Máme před sebou dlouhou cestu." Tohle je přesná replika z druhého Ramba. (viperblade)

• - Předlohou původního filmu byl román "Jack´s Return Home" Teda Lewise z roku 1969. (Terva)

• - Automobilovou honičku doprovází prudká průtrž mračen, kterou v následujícím záběru střídají suché ulice bez sebemenší známky po předešlé průtrži. (Conspi)