Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (255)

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Patřím k "mladší" generaci, ke které se originál dostal o mnoho později než tato verze. Když jsem po X shlédnutích potom viděl originál, už mě to tolik neoslovilo, jako tento remake. Sylvester hraje dobře a přestože zbytek filmu nemusí na každého tak zapůsobit, na mě to zabírá a já se hrdě hlásím do fanclubu tohohle filmu! ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Stallone svou postavu vybaví dostatečně machovským charismatem, ale tvůrci to celé stejně pohřbívají v epileptických, občas zrychlených záběrech, takže ve finále si člověk nejvíce odpočine až celý tenhle tijátr skončí. Sylvester neprožíval na přelomu letopočtu stejně jako Arnold nebo Jean-Claude dobré období. 35% ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Sly jako nezastavitelný buldozer, který jde za svým cílem přímo a nic a nikdo ho nedokážec zastavit. Pomáhají mu v tom drsné hlášky, ještě drsnější výraz a hlavně tedy scénář. Není to sice žádný nezapomenutelný hit, ale rozhodně to není špatný film, u kterého by se člověk nudil. A to přesto, že Sly nejde z akce do akce, ale taky toho hodně namluví a neváhá se vytasit i nějakým tím životním moudrem. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jeden z pripadov, ked ma film skvely trailer, ale samotny film nestoji za nic. Vdaka traileru som sa tesil na drsnu nekompromisnu pecku typu Payback. Dockal som sa neznesitelne nudnej detektivky v ktorej Sly chodi dookola od jedneho manika k druhemu pretoze mu vsetci klamu a snazi sa vypatrat, kto mu zabil brata. No a sem tam sa s niekym pobije. Malo to byt drsne, nekompromisne a s atmosferou, ktora by sa dala kraja. A vsetko toto ten film postrada pretoze je mizerny reziser. Atmosferu to nema ziadnu. Potencialne hutne sceny ako bitka vo vytahu nakoniec vyzneju komicky. Napriek R-kovemu ratingu film postrada aj akukolvek brutalitu. Jedine na co sa reziser zmohol boli divne hratky s kamerou, ktore si mohol odpustit. Jedinu hviezdicku davam za Slya, ktoremu to s briadkou a v spickovom obleku neskutocne sekne. Na plagate vyzera ako neskutocny drsniak ale vo filme je nakoniec za vola ktoreho kazdy vodi za nos a jemu trva prilis dlho kym mu to dôjde. Este ma mrzi, ze sa vo filme mihne kopa znamych hercov, ale nikto z nich aj tak nema prilezitost cokolvek predviest. Je to proste po kazdej stranke sterilny film. V tom obdobi Sly tocil neskutocne sracky. 3/10. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Tento titul je remake rovnomenného anglického filmu z roku 1971. Ten som nevidel, takže nemám možnosť ich porovnávať. Verziu z roku 2000 natočil režisér Stephen Kay a do hlavnej úlohy obsadil Sylvestra Stalloneho. Jeho herecká kariera bola v tom čase v kríze. Objavoval sa v podriemerných snímkoch. V tomto filme stvárnil postavu Jacka Cartera. Je to sympatický drsňák, ktorý musí objasniť a pomstiť smrť svojho brata. Nie je to žiaden dychberúci krimi thriller, ale Stallonemu to s briadkou a v bielej košeli, kravate, drahom obleku a s tmavými slnečnými okuliarmi celkom pristane. *** ()

Galerie (13)

Zajímavosti (17)

  • Automobilovou honičku doprovází prudká průtrž mračen, kterou v následujícím záběru střídají suché ulice bez sebemenší známky po předešlé průtrži. (Conspi)
  • Postava Geraldine (Rhona Mitra) přímo odkazuje k postavě herečky Geraldine Moffatové z původního filmu z roku 1971, kde ztvárnila roli Glendy. (Conspi)
  • V honičce se během přetlačování obou vozů Carterovo auto na jedné straně viditelně poničí. V záběru bezprostředně následujícím je ovšem auto v naprostém pořádku. (Conspi)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Reklama

Reklama