Sejměte Cartera

Get Carter

Zastavte Cartera

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2000, 98 min

Tento titul je remake rovnomenného anglického filmu z roku 1971. Ten som nevidel, takže nemám možnosť ich porovnávať. Verziu z roku 2000 natočil režisér Stephen Kay a do hlavnej úlohy obsadil Sylvestra Stalloneho. Jeho herecká kariera bola v tom čase v kríze. Objavoval sa v podriemerných snímkoch. V tomto filme stvárnil postavu Jacka Cartera. Je to sympatický drsňák, ktorý musí objasniť a pomstiť smrť svojho brata. Nie je to žiaden dychberúci krimi thriller, ale Stallonemu to s briadkou a v bielej košeli, kravate, drahom obleku a s tmavými slnečnými okuliarmi celkom pristane. ***(26.2.2016)

• castor

Když se dva bouráci s tvářemi Sylvestera Stallonea a Mickeyho Rourkea řežou, divák chce vidět fyzickou akci a ne žádné zbytečné vizuální kudrlinky s nesmyslně zběsilým střihem. Režisér je nekompromisně videoklipový, stříhá, cpe velké detaily, zpomaluje, volí netradiční úhly. Příběh je samozřejmě jalový, Stalloneův drsňák s bradkou tu jde s buldočí vervou za podezřením, že jeho bratr nezemřel při autonehodě. Sbližuje se se švagrovou i neteří (sympaticky milá Rachel Leigh Cook) a možná si uvědomí i nějaké ty další hodnoty. Get Carter je hlavně pro Slyovi skalní fanoušky, kterým stačí, když se jejich modla tváří drsně, v obleku je nehorázná korba a rozdává rány. Jenže tady až moc brblá a filosofuje, a těch ran vlastně ani moc nerozdá. Přesto bacha: Místy to má i atmosféru!!(17.9.2013)

Mě to přijde jako velice pohodová záležitost, na kterou je možno se podívat víckrát s nekompromisním Stallonem v hlavní roli. Sly je tam opravdu cool a v tom obleku působí jako nehorázná bedna. Carter mi přijde jako jedna z jeho nejlepších rolí. Bitky jsou natočeny drsně a fakt se mi tam líbily i když jich moc není. Celkové volnější tempo filmu mi nevadilo a ani chvilku jsem se nenudil. Příjemné zpestření jsou výborní herci ve vedlejších rolích ať už drsný Mickey Rourke, slizký Michael Caine nebo půvabná Rachael Leigh Cook. Fanoušci Sylvestera Stallonea nemůžou být zklamaní.(22.4.2006)

Ve srovnání se starším Carterem je toto samozřejmě ten slabší. Ale rozhodně to není špatný film. Carter je tu mnohem víc kladný hrdina, než v podání Michaela Cainea. Film také vyznívá úplně jinak a lze se tu dočkat něčeho jako happyend. Což ve starší verzi není. Tam je všechno syrový a nepřátelský a nikdo tam není člověk, se kterým se může divák ztotožnit. Všechno je to tam jedna pakáž (včetně té milé chudinky oběti Jackovy neteře a Jacka samotného). Jack Carter je tady slušňák, člověk, který si zachoval své hodnoty i na dně společnosti. Člověk, který se řídí svými pravidly a nikdy je neporušuje. Aspoň tak mi to přišlo. Na film se dá koukat a není to žádné zklamání nebo ztráta času, jen pro fanoušky Michaela Cainea a původního Get Carter tu toho ke koukání asi moc nebude.(31.1.2006)

Tak Sly sa vykašľal na reputáciu a nebojácne skočil do úlohy ako stvorenej pre spustenie lavíny kritík na jeho osobu Ale.. má to šmrnc. Je to film starej školy a tá atmosféra dýcha z každého záberu. Snaha o kultovú naháňačku v štýle BULITTA či FRANCÚZSKEJ SPOJKY síce úplne nevyšla, ale Stallone do toho buší čo to dá. Gibsonova ODPLATA bola lepšia, ale je to asi niečo podobné. Jediná (a pre niekoho možno podstatná) chybička krásy je v hlavnom hrdinovi. Je drsný ako šmirgel papier - stallone 100 bodov. Ale má aj ľudský rozmer - aj tu ma Sly presvedčil, ale dokopy to akosi nesedí. Sylvestrová tvár prosto nieje stvorená na takéto prechody z COBRY na ROCKYHO v jednom filme... No, to možno tá brada... A prečo tam mám tu štvrtú hviezdičku? Lebo mám ten film rád a je tam niekoľko skvelých scén (výťah) a cool Mickey Rourke...(6.10.2005)

• - Po filmu Vítězství (1981) se jedná o druhý snímek, ve kterém se spolu střetli protagonisté Sylvester Stallone a Michael Caine. (Chris Masters)

• - Michael Caine, který zde hraje Cliffa Brumbyho, hrál v původním filmu Jacka Cartera. (viperblade)

• - V honičce se během přetlačování obou vozů Carterovo auto na jedné straně viditelně poničí. V záběru bezprostředně následujícím je ovšem auto v naprostém pořádku. (Conspi)