Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (256)

tron 

všechny recenze uživatele

„To sa mám ako teraz začať báť?“ Britský originál z roku 1971 som nevidel (titulnú rolu v ňom ale hral Michael Caine, ktorý sa v audiovizuálne miestami až prehnane prepracovanom americkom remake mihne v zápornej úlohe). Ale som Stalloneho fanúšik a tešil som sa na jeho zrážky s bombastickými kolegami typu homosexuálneho rozmaznaného boháča Alana Cumminga, cholerického nadriadeného z Las Vegas Johna C. McGinleyho, obchodníka s pornom Mickeyho Rourkea a slušňáka Cainea. Ten Caine je z nich nakoniec paradoxne najslabší a skutočne som nepochopil, prečo sviňa jeho formátu ide v závere na to parkovisko sama, navyše neozbrojená. Ale nečudoval som sa zasa až tak veľmi, pretože predchádzajúce desiatky minút ma naučili, že prepracovaný scenár, nanešťastie, nie je hlavným plusom snímky. Tá kvôli tomu miestami až nudí (a nepomáha ani prehnaná práca so strihom – ako vlastne skončil Cyrus? To by sa v akčných filmoch nemalo stávať.). Paradoxne ma však nenudili dialógy (určite poznáte tie skvelé Slyove monológy typu „život je tvrdý, každý robíme chyby, ale čo sa stalo včera, nemusí sa stať aj dnes.“, má spravidla aspoň jednu podobnú scénu v každom druhom príbehu), ale skôr v akčných scénach. V nich sa má pátrať po vrahovi, pritom je od začiatku jasné, že v tom majú prsty všetky tie svine naokolo. Tieto pátracie/vypočúvacie/akčné scény nudia stokrát viac, ako rozhovory starého búchača s jeho krehko chybujúcou neterou v kúzelnom podaní drobnej Rachael Leigh Cookovej. ()

petero 

všechny recenze uživatele

V ROCKYm to Stalloneho mentorovanie som žral, tu to nejak nesadlo. Scenár je slabý, neviem čo ho k natočeniu toho filmu viedlo a Stephen T. Kay teda ako akčný režisér zlyhal na plnej čiare. Je síce pekné, že sem tam pustí nejaký zaujímavý song, ale to, že kamerou uhne tam kde to najmenej čakávam (údery) alebo preskočí scénu (let z okna na zem), to mu už neodpustím. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Tento titul je remake rovnomenného anglického filmu z roku 1971. Ten som nevidel, takže nemám možnosť ich porovnávať. Verziu z roku 2000 natočil režisér Stephen Kay a do hlavnej úlohy obsadil Sylvestra Stalloneho. Jeho herecká kariera bola v tom čase v kríze. Objavoval sa v podriemerných snímkoch. V tomto filme stvárnil postavu Jacka Cartera. Je to sympatický drsňák, ktorý musí objasniť a pomstiť smrť svojho brata. Nie je to žiaden dychberúci krimi thriller, ale Stallonemu to s briadkou a v bielej košeli, kravate, drahom obleku a s tmavými slnečnými okuliarmi celkom pristane. *** ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Podstatne slabsi film nez snimok rovnakeho mena z roku 1971 myslim. Hlavny herec Stallone tu sice je za drsnaka, to je v poriadku, ale jeden drsny vyraz Stalloneho tvare film rozhodne nezachrani. Reziser Stephen Kay je len rutiner bez kuska napadu a bez ozivenia filmu poriadnymi akcnymi scenami. Na rozdiel od snimku z 1971 si tu Carter zachoval hodnoty a principy, hoci je na dne spolocnosti. Toto u filmu z 1971 neplatilo. A tieto vybrane veci zrazaju film do podpriemeru, nezachrani ho ani Stallone, hoci sa snazi. 20 % ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Sejměte Cartera, toho olezlého váguse s ksichtem jako sloní prdel - vrásčitým a zcela bez výrazu (pečlivě jsem zkoumala, zda se to obočí zalomené uprostřed čela někdy pohne - ne!). Sejměte scénáristu, který sepsal příběh tak ošolíchaný, zbytečný, nudný a blbý, že se pokoušely současně spáchat sebevraždu jak pravá, tak i levá hemisféra mého mozku (snažily se utopit v mozkomíšním moku). Sejměte kameramana, za ty příšerně nepřirozené, stupidní, jakože "moderní" záběry. Sejměte střihače, už tak úděsnou práci scénáristy a kameramana dokázal nahodilými pohyby "nůžek" učinit víceméně nesledovatelnou. A hlavně sejměte režiséra, co nedokázal hercům ani komukoliv jinému vdechnout sebemenší jiskru a ještě se z tohohle upatlaného srance snažil udělat "umění" různými pseudoefekty (překrývání obrazu, jeho roztřesení, otáčení vzhůru nohama, bezdůvodné zpomalovačky v bezvýznamných situacích atd., etc.). Kdyby na scénu naklusal Clive Owen a svou smrtonosnou mrkví vykonal ortel na všech zúčastněných, byl by to nanejvýš uspokojivý závěr. Takto se musím do druhé hvězdičky hodně nutit (ale tu jednu mám přece jen vyhrazenou pro ještě slabší kusy). 33% ()

Galerie (12)

Zajímavosti (17)

  • Autorem hlavního hudebního motivu "Get Carter Theme" je anglický hudební skladatel Roy Frederick Budd, který 7. srpna 1993 tragicky zemřel ve věku 46 let z důvodu silného krvácení do mozku. (Conspi)
  • Mercer Pacific Hotel, ve kterém je Jack (Sylvester Stallone) ubytován, je ve skutečnosti Fairmont Vancouver Hotel. (O´Neill)
  • Když je mezi dvěma telefony navázáno spojení, v pozadí by se neměl ozývat oznamovací tón, jak se stalo ve scéně, kdy Carter (Silvester Stallone) praštil se sluchátkem telefonu. (Conspi)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Reklama

Reklama