Sejměte Cartera

Get Carter

Zastavte Cartera

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2000, 98 min

Mě to přijde jako velice pohodová záležitost, na kterou je možno se podívat víckrát s nekompromisním Stallonem v hlavní roli. Sly je tam opravdu cool a v tom obleku působí jako nehorázná bedna. Carter mi přijde jako jedna z jeho nejlepších rolí. Bitky jsou natočeny drsně a fakt se mi tam líbily i když jich moc není. Celkové volnější tempo filmu mi nevadilo a ani chvilku jsem se nenudil. Příjemné zpestření jsou výborní herci ve vedlejších rolích ať už drsný Mickey Rourke, slizký Michael Caine nebo půvabná Rachael Leigh Cook. Fanoušci Sylvestera Stallonea nemůžou být zklamaní.(22.4.2006)

[8/10] Film neporovnávam s originálom zo 71., pretože ten som nevidel. Get Carter/Dostante Cartera je film podľa skvelej knižnej predlohy, tým pádom je námet veľmi dobrý, atraktívny a mne sa dosť páčil . Sylvester Stallone sa do úlohy "pomstiteľa" už klasicky hodí, aj ked´ v tomto filme príliš nezabíja, viac sa tu rozpráva, čo je príjemná zmena, po dlhšom čase som si pozrel film kde hlavný hrdina chce pomstiť svojho smrť svojho brata a nezabíja tu veľmi veľa, a aj tak je to veľmi dobré. V ostatných podobných filmov je veľa akcie, ale v tomto filme mi vystačilo aj to málo, ktoré sa tu objavilo. Pár drsných, reálne pôsobiacich úderov, klasicky natočené auto naháňačky a nejaké tie malé prestrelky sa tu tiež objavili. Herecké obsadenie sa mi v tomto filme páči, okrem už spomínaného skvelého Stalloneho sa mi veľmi páči aj Michel Cain, mladá Rachael Cook a aj Mickey Rourke v menšej úlohe je dobrý, poteší a má zaujímavú úlohu. Aj ked´ sa pátranie po vrahovi nekoná klasicky - tvrdou akciou a množstvom akcií, ale dialógmi, tak ma film nenudí, naopak veľmi baví. Tie rozhovori sú fakt perfektne napísané, vôbec nenudia a majú niečo do seba. Napätie sa tu dosť stupňuje, škoda že film nevyústil do väčšieho a lepšie spracovaného finále. Koniec mi prišiel o niečo dlhší, ako by mal byť a o niečo horší, ako celá úroveň filmu. Cartera som nedokázal zastaviť, pretože je to celkom dobrý, kvalitný krimi thriller s vynikajúcim Stallonom a dobrými vedľajšími postavami, skvelými dialógmi, ale s mierne horším zakončením, inak by som dal filmu väčšie hodnotenie. Ale aj tak som maximálne spokojný s týmto filmom, čo som očakával som aj dostal a bavil som sa veľmi dobre. Rád si film pozriem aj viac krát(30.5.2012)

Sprvu sa mi javil tento film úplne kvalitne obsadený, s výborným a napínavým dejom a úžasnou kamerou. Nejako to vyprchávalo a zostala len skvelá kamera, výborný a napínavý dej sa javil naopak chvíľami zmätený a roztrhaný, akoby režisér stratil prehľad. Režisér je jediný, ale bohužiaľ najväčší problém tohto (inak dobrého) filmu. A Sly svojou držkou ma tiež veľmi neoslnil.(14.1.2015)

Tak v tomhle musím oponovat. Spolu s "Mužem v ohni " je tenhle Slyův Carter nejlepší revenge movie, co jsem kdy viděl. Stallone s bradkou a ve značkovém obleku vypadá neskutečně charizmaticky od hlavy až k patě, a jeho ztrhanej ksicht obohacenej jizvama skutečnýma i umělejma hraje polovinu za něj. Inovátorský střih a filtr kamery se mi vyloženě zamlouval, a v kombinaci s famózní hudbou mi některé scény, byť zdánlivě bez zásadního děje (Carter brodící se opuštěným domem hledajíc CD, Pohřeb...) stály svou formou za to, abych si je párkrát přetočil. Kdo si nepočkal na závěrečnou cestu pomsty, ten nemůže tento kousek reálně hodnotit, protože Get Carter je opravdu o vyhrocení. Výborně hrál cynik McGinley, klasik Caine, feťačka Mitra a hlavně trochu oboupohlavný Alan Cumming, a to nejen ve své kajícné scéně. Sly zde střídal zlo v podobě odplaty tak nekompromisní, že na to od něj nejsme zvyklí, s jeho "good guy face", který se projevil v odzbrojující naivitě větami jako "Ona ti věřila! A ty takhle!!!" Stejně tak jeho otcovská scéna na střeše "a víš...je tu tolik věcí...a všechny jsou tu pro tebe.." Jednoduché věty, které se přitom vůbec nerodily jednoduše, jelikož byly v tu chvíli tak upřímné a zásadní.. Finálová scéna, kdy jde zkrvavený Carter na diskotéku za Mickey Rourkem, a objevuje se v tančícím davu opakovaně ozářen světlem, aby opět mizel a znovu se oběvoval jako žralok ve vlnách blíž a blíž, je pro mě naprosto kultovní, stejně jako mrzačení bezvědomého Cyruse Paice. A to nemluvím o hudbě. Celkově beru ohlasy na Cartera jako jedno z největších nedocenění filmového počinu vůbec. Mě tenhle film přikoval až do pozice skalního obdivovatele. A není to jen proto, že se jedná o film mého nejoblíbenějšího herce, jelikož bych drtivou většinu jeho mnohem úspěšnějších filmú(Což jsou prakticky všechny) zařadil hluboko za tenhle zářez do masa. Jeho styl, noir atmosféra, ultradrsnost a zároveň elegance každého milimetru krychlového na titulním hrdinovi......prostě film jeden z tisíců, který byl holt udělán speciálně pro mě. 100%(23.12.2007)

Tzv. lokální akční drama. Naprosto jednoduchý film, takže se o podrobnostech ani nebudu zmiňovat. Jednoduchá dějová linka, kdy hlavní hrdina pátrá po vrazích svého bratra. Nehrát tam Sylvester, dám dvě. Já jej ale mám rád, mám rád jeho dabing a myslím, že i jeho "neteř" ho má ráda. Rady do života, které jí dává, jsou klasické, ale vyslovené Slyem mají vždy svůj půvab. Jinak Mickey Rourke zase zahrál kvalitního záporáka.(21.1.2009)

• - Michael Caine, který zde hraje Cliffa Brumbyho, hrál v původním filmu Jacka Cartera. (viperblade)

• - Když je mezi dvěma telefony navázáno spojení, v pozadí by se neměl ozývat oznamovací tón, jak se stalo ve scéně, kdy Carter (Silvester Stallone) praštil se sluchátkem telefonu. (Conspi)

• - Postava Geraldine (Rhona Mitra) přímo odkazuje k postavě herečky Geraldine Moffatové z původního filmu z roku 1971, kde ztvárnila roli Glendy. (Conspi)