Sejměte Cartera

Get Carter

Zastavte Cartera

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2000, 98 min

Jedno staré pořekadlo praví, že když není výkon, musí být design. To zde bylo naplněno do puntíku a skutečně zabralo. Nudnou konverzačku, místy okořeněnou road tripy skrz město a občasnou bezdůvodnou boxerskou vložkou, se podařilo zabalit do hávu, který má sklony promíjet. Nekompromisní divák nechť si uberu jednu hvězdu, odpůrce Stalloneho léty a obrnou vytrénovaného štronza nechť škrtne i hvězdu druhou.(5.6.2011)

Rvačky, automobilové honičky, střílečky a drsný hlavní hrdina. Přesně to, co má mít spravná akční jízda. Tohle je bez pochyby akční film, ale více zde převládá drama a právě to je ten důvod, proč je to lehce nudnější. Samé dialogy a akce minimální. Bohužel jsem neviděl Chyťte Cartera z roku 1971, takže nemohu srovnat s tímto filmem, ale věřím, že ten starší snímek bude asi lepší. Sejměte Cartera má docela povedenou zápletku, i když pomsta je stále omílána, takže originilita je pryč. Originální je však kamera, která se nás snaží již od první minuty zaujmout a je pravdou, že se to daří opravdu dobře. Sylvestera Stallona žeru! Je to můj opravdu oblíbený herec. Akční hvězda! Ale zde nehraje žádnýho Ramba, nebo Mariona Cobrettiho. Jeho postava má problémy, jako každý člověk. Je drsný a zároveň nehorázně cool. Ty stylové vousy, sluneční brýle a oblek ve kterém vypadá neuvěřitelně nabitě z něj dělají nelístostnou cool mašinu na zabíjení. Netradiční role pro Stallona ale zhostil se jí velmi dobře. To samé se dá říct i o Mickey Rourkemu. Snímek balancuje někde mezi 3* a 4*, jenže té akce jsem čekal přeci jen více a proto se ukláním k těm 3*. Na to, že šlo o remake, si myslím, že to mohlo dopadnout i hůř!(4.7.2009)

7.5/10 Slabší než originál, ale rozhodně ne díky hlavní roli. Protože tenhle v šedým sáčku s kurva bradkou, vytrhaným obočím a napuchlým ksichtem Stallone mi jako strejda Jack padl do oka rozhodně víc než zrzavej kudrnáč kurevník Caine. Slyova Cartera jsem si prostě oblíbil víc díky jeho charakteru. Potěšilo mě zde nemálo odkazů na původní film, kterých jsem si logicky všiml až poté, co jsem zhlédl originál. Nesouhlasím se zdejším hodnocením. Není to pecka, ale zklamanej rozhodně nejsem. Velmi dobré komentáře k oběma filmům napsal uživatel "monolog". THEME z originálu je perfektní a ( i kdyz o chloupek mene ) dotváří atmosféru i zde.(26.9.2008)

Nijak omračující krimi, které má ovšem dvě výrazné postavy. Uhlazeného Slye se slušivou bradkou(v tomhle nejsem za jedno s Doreen)... a počertech údernou pěstí. A Mickeyho s poměrně přijatelnou vizáží, tedy ještě před tím, než získal svou pozdější podobu alergika na včelí bodnutí. "Dobrý den jste členem klubu? …Jsem tu s panem Dolarem!"(20.8.2012)

Kdo čeká od podobného typu filmu nějaký art nebo hlubší smysl, ať se poohlédne v dennodenní realitě, nebo prostě jinam. Mě stačí oddychová podívaná u věčného tématu boje dobra a zla, byť jen na okamžik, než naškočí závěrečné titulky. Hudba byla hezky napasovaná a vkusná, kamera taky ušla, někdy jí to ujelo až příliš, ale budiž. Sly opět jako citlivá kredenc, ochránce žen a prostě kravaťák, u kterého padám na kolena.....:-) Trefný komentář od Superpera, tak tak. Po dalším shlédnutí přidávám zásadní větu: "Variace na kult Slye."☺(6.11.2013)(14.10.2010)

• - Michael Caine, který zde hraje Cliffa Brumbyho, hrál v původním filmu Jacka Cartera. (viperblade)

• - Když se Doreen ptá Cartera, co mu trvalo tak dlouho, tak jí odpoví: "To je dlouhý příběh." Na to mu Doreen řekne: "Máme před sebou dlouhou cestu." Tohle je přesná replika z druhého Ramba. (viperblade)

• - Mercer Pacific Hotel, ve kterém je Jack (Sylvester Stallone) ubytován, je ve skutečnosti Fairmont Vancouver Hotel. (O´Neill)