Sejměte Cartera

Get Carter

Zastavte Cartera

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2000, 98 min

Patřím k "mladší" generaci, ke které se originál dostal o mnoho později než tato verze. Když jsem po X shlédnutích potom viděl originál, už mě to tolik neoslovilo, jako tento remake. Sylvester hraje dobře a přestože zbytek filmu nemusí na každého tak zapůsobit, na mě to zabírá a já se hrdě hlásím do fanclubu tohohle filmu!(24.3.2013)

• Lacike

Jeden z pripadov, ked ma film skvely trailer, ale samotny film nestoji za nic. Vdaka traileru som sa tesil na drsnu nekompromisnu pecku typu Payback. Dockal som sa neznesitelne nudnej detektivky v ktorej Sly chodi dookola od jedneho manika k druhemu pretoze mu vsetci klamu a snazi sa vypatrat, kto mu zabil brata. No a sem tam sa s niekym pobije. Malo to byt drsne, nekompromisne a s atmosferou, ktora by sa dala kraja. A vsetko toto ten film postrada pretoze je mizerny reziser. Atmosferu to nema ziadnu. Potencialne hutne sceny ako bitka vo vytahu nakoniec vyzneju komicky. Napriek R-kovemu ratingu film postrada aj akukolvek brutalitu. Jedine na co sa reziser zmohol boli divne hratky s kamerou, ktore si mohol odpustit. Jedinu hviezdicku davam za Slya, ktoremu to s briadkou a v spickovom obleku neskutocne sekne. Na plagate vyzera ako neskutocny drsniak ale vo filme je nakoniec za vola ktoreho kazdy vodi za nos a jemu trva prilis dlho kym mu to dôjde. Este ma mrzi, ze sa vo filme mihne kopa znamych hercov, ale nikto z nich aj tak nema prilezitost cokolvek predviest. Je to proste po kazdej stranke sterilny film. V tom obdobi Sly tocil neskutocne sracky. 3/10.(12.6.2016)

Tento titul je remake rovnomenného anglického filmu z roku 1971. Ten som nevidel, takže nemám možnosť ich porovnávať. Verziu z roku 2000 natočil režisér Stephen Kay a do hlavnej úlohy obsadil Sylvestra Stalloneho. Jeho herecká kariera bola v tom čase v kríze. Objavoval sa v podriemerných snímkoch. V tomto filme stvárnil postavu Jacka Cartera. Je to sympatický drsňák, ktorý musí objasniť a pomstiť smrť svojho brata. Nie je to žiaden dychberúci krimi thriller, ale Stallonemu to s briadkou a v bielej košeli, kravate, drahom obleku a s tmavými slnečnými okuliarmi celkom pristane. ***(26.2.2016)

Sly je tu sice cool v drsnej ulohe, ktora mu sadla a v ktorej ho vidim najradsej a okrem toho si tu zahrali aj dalsi skveli herci ako Michael Caine a Mickey Rourke, ale cely ten film je akysi nemastny, neslany, aj tie nahanacky na autach nemali taky smrnc, ako by to dokazal natocit Michael Bay, vidiet ze reziser Stephen T. Kay nemal ziadne bohate skusenosti s akcnymi filmami, takze skoda tohto filmu, mal na viac, ale zase nie je na zahodenie. Na jedno pozretie sa kludne oplati... 29.04.2010 _______ Sylvester Stallone - (Jack Carter) +++ Miranda Richardson - (Gloria) +++ Rachael Leigh Cook - (Doreen) +++ Mickey Rourke - (Cyrus Paice) +++ Michael Caine - (Cliff Brumby) +++ Alan Cumming - (Jeremy Kinnear) +++ John C. McGinley - (Con McCarty) +++ Hudba: Tyler Bates +++(29.4.2010)

Dáme tam Cainea, Stalloneho postavu nazveme Carter, sem tam nejakú férovku, prestrelku a naháňačku na autách a môžeme náš film propagovať ako remake starej klasiky, snáď na to dojde viac ľudí, než na bežný zameniteľný akčňák. Prekvapivo mi Stallone vôbec nevadil a do úlohy celkom sadol, dokonca aj ten vzťah s neterou som mu uveril. Vôbec ma ale nebavil taký Rourke a vlastne ani Cumming. Caine má zase len pár štekov. Suma sumárum pozerateľný priemer, kde nemá absolútne žiaden zmysel porovnávať s originálom.(30.5.2019)

• - Po filmu Vítězství (1981) se jedná o druhý snímek, ve kterém se spolu střetli protagonisté Sylvester Stallone a Michael Caine. (Chris Masters)

• - V honičce se během přetlačování obou vozů Carterovo auto na jedné straně viditelně poničí. V záběru bezprostředně následujícím je ovšem auto v naprostém pořádku. (Conspi)

• - Když se Doreen ptá Cartera, co mu trvalo tak dlouho, tak jí odpoví: "To je dlouhý příběh." Na to mu Doreen řekne: "Máme před sebou dlouhou cestu." Tohle je přesná replika z druhého Ramba. (viperblade)