Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (254)

monolog 

všechny recenze uživatele

Ve srovnání se starším Carterem je toto samozřejmě ten slabší. Ale rozhodně to není špatný film. Carter je tu mnohem víc kladný hrdina, než v podání Michaela Cainea. Film také vyznívá úplně jinak a lze se tu dočkat něčeho jako happyend. Což ve starší verzi není. Tam je všechno syrový a nepřátelský a nikdo tam není člověk, se kterým se může divák ztotožnit. Všechno je to tam jedna pakáž (včetně té milé chudinky oběti Jackovy neteře a Jacka samotného). Jack Carter je tady slušňák, člověk, který si zachoval své hodnoty i na dně společnosti. Člověk, který se řídí svými pravidly a nikdy je neporušuje. Aspoň tak mi to přišlo. Na film se dá koukat a není to žádné zklamání nebo ztráta času, jen pro fanoušky Michaela Cainea a původního Get Carter tu toho ke koukání asi moc nebude. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Tyler Bates: 1. The Theme From Get Carter - Tyler Bates ,2. Quicktemper - Red Snapper ,3. Descents - Paul Oakenfold and Andy Gray ,4. Memory Gospel - Moby ,5. Enchanted - Delirium ,6. Psyche Rock (Malpaso Mix by Fatboy Slim) - Pierre Henry & Michel Colombier ,7. Diagonal Girl - Mint Royale ,8. Cybersex - Made For Masses ,9. Falling - Soma Sonic ,10. Spirit Of Man - Twelve Tone ,11. Open Your Mind - Future Primitive ,12. Joy To The World - The Accidentals ,13. Jingle Bells - Jellybean ,14. Silent Night - The Accidentals , ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No kdyz sem tenhle film videl poprvy, tak me docela mile prekvapil, ale ted, po druhym skouknuti, musim rict, ze jsem se dost nudil. Stallone se tvari maximalne drsne, coz je dobre, ale bohuzel po celou dobu filmu jinej vyraz neudela, coz je skoda. Pribeh je celkem jednoduchej, i kdyz se misty snazi o nejaky zvraty, tak mu to moc nejde. Kdyz je ve filmu akce, tak je dobra, ale skoda, ze ji je tam tak malo. Nektery sceny ve filmu jsou otresny, nektery nudny a nektery spravne drsny a svizny, celkove prumer. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Mě to přijde jako velice pohodová záležitost, na kterou je možno se podívat víckrát s nekompromisním Stallonem v hlavní roli. Sly je tam opravdu cool a v tom obleku působí jako nehorázná bedna. Carter mi přijde jako jedna z jeho nejlepších rolí. Bitky jsou natočeny drsně a fakt se mi tam líbily i když jich moc není. Celkové volnější tempo filmu mi nevadilo a ani chvilku jsem se nenudil. Příjemné zpestření jsou výborní herci ve vedlejších rolích ať už drsný Mickey Rourke, slizký Michael Caine nebo půvabná Rachael Leigh Cook. Fanoušci Sylvestera Stallonea nemůžou být zklamaní. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„To sa mám ako teraz začať báť?“ Britský originál z roku 1971 som nevidel (titulnú rolu v ňom ale hral Michael Caine, ktorý sa v audiovizuálne miestami až prehnane prepracovanom americkom remake mihne v zápornej úlohe). Ale som Stalloneho fanúšik a tešil som sa na jeho zrážky s bombastickými kolegami typu homosexuálneho rozmaznaného boháča Alana Cumminga, cholerického nadriadeného z Las Vegas Johna C. McGinleyho, obchodníka s pornom Mickeyho Rourkea a slušňáka Cainea. Ten Caine je z nich nakoniec paradoxne najslabší a skutočne som nepochopil, prečo sviňa jeho formátu ide v závere na to parkovisko sama, navyše neozbrojená. Ale nečudoval som sa zasa až tak veľmi, pretože predchádzajúce desiatky minút ma naučili, že prepracovaný scenár, nanešťastie, nie je hlavným plusom snímky. Tá kvôli tomu miestami až nudí (a nepomáha ani prehnaná práca so strihom – ako vlastne skončil Cyrus? To by sa v akčných filmoch nemalo stávať.). Paradoxne ma však nenudili dialógy (určite poznáte tie skvelé Slyove monológy typu „život je tvrdý, každý robíme chyby, ale čo sa stalo včera, nemusí sa stať aj dnes.“, má spravidla aspoň jednu podobnú scénu v každom druhom príbehu), ale skôr v akčných scénach. V nich sa má pátrať po vrahovi, pritom je od začiatku jasné, že v tom majú prsty všetky tie svine naokolo. Tieto pátracie/vypočúvacie/akčné scény nudia stokrát viac, ako rozhovory starého búchača s jeho krehko chybujúcou neterou v kúzelnom podaní drobnej Rachael Leigh Cookovej. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (17)

  • Když se Doreen ptá Cartera, co mu trvalo tak dlouho, tak jí odpoví: "To je dlouhý příběh." Na to mu Doreen řekne: "Máme před sebou dlouhou cestu." Tohle je přesná replika z druhého Ramba. (viperblade)
  • V honičce se během přetlačování obou vozů Carterovo auto na jedné straně viditelně poničí. V záběru bezprostředně následujícím je ovšem auto v naprostém pořádku. (Conspi)
  • Autorem hlavního hudebního motivu "Get Carter Theme" je anglický hudební skladatel Roy Frederick Budd, který 7. srpna 1993 tragicky zemřel ve věku 46 let z důvodu silného krvácení do mozku. (Conspi)

Reklama

Reklama