Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

chaturga

Miluju Stalloneho od dětství, na tento hustý film nedám dopustit a stejně jako i někteří uživatelé, kteří dali 5 hvězd, chápu, o co ve filmu jde. ()

FoxMulder

Jedna perla za druhou. Jedna "drsná hláška" střídá druhou a všechny jsou naprosto zcestné a do děje naprosto nezapadající. Ono se ale nedá moc mluvit o ději. Neskutečně chaotický a nic neříkající. K tomu se ještě režisér snažil nabouchat i vizuální stránku, všechno je ale nudné, otřepané. Celý film by se mohl jmenovat Velké Klišé. Všichni hrají mizerně a jediná věc, která stojí za zmínku jsou stalloneho obleky... ()

Trias

Nemůžu si pomoct, ale ač byly Stalloneho hlášky dosti často nezáměrně vtipné, film i přes minimální a nudnou dějovou zápletku měl něco do sebe, a proto přidávám o jedničku navíc. Sly hraje chlápka přesně svého věku a náramně mu to sedí. Melancholii střídá akce a film hezky ubíhá. Rozhodně nečekané překvapení. ()

Acrobat odpad!

Ma to vobec akciu? ziadnu. Herecky ensamblé, a nic sa nekona. nestoji za pozretie, mozno zarytym fanusikom stalloneho, ktoremu brada aj celkom pristane :). Inac je to nicim neoslovujuci miesanec, kedze nejde ani tak o akcny (pramalo akcie) ale ani tak o thriller (nema napatie), prosto nicoho. Nieco sa stalo a minulo sa to ucinkom na divaka. ()

Lovec prasat

Sly sice zvládá dialogové scény velmi dobře a jeho budování vztahu s neteří je docela uvěřitelné, ale po stránce režisérské jde o docela rozpačité dílo, které ve výsledku neurazí, ale ani nenadchne. Celý článek zde. ()

danny_21

Get Sly a lá Max Payne :-) No míň tlachání ( pár hlášek bylo dobrých, to uznávám, jako to o Harvardu a pornu ), chození od ničeho k ničemu a přimýchat víc akce, mohlo to dopadnout líp. Sylvester se tváří drsně jako nikdy, proboha proč jste mu udělali tu směšnou bradkou ? Nakonec největším kladem zůstal kámoš Mickey - 55 % ()

rublik05

Naprosto tuctový námět, ničím výjimečný, zkrátka klasické akční béčko. Tvůrci se velmi snažili vytvořit nějakou drsnější atmosféru, zaujmou různé netradiční hrátky s kamerou, nicméně vše bohužel působí až moc "béčkovitě", herci svými výkony moc nestrhnou, chvílemi jsem se docela intenzivně nudil, akčních scén je zoufale málo, v daném žánru se nejedná o žádný velký filmařský zážitek. Stallone je sice drsný až za hrob, ale není mu to nic platné, když vlastně ani nemá co předvést. Velká škoda, po všech stránkách čistý průměr. 5/10. ()

RedRose

Na zacatku musim napsat ze jsem vubec netusil ze je to remake... Film me naprosto strhnul, ne svym tempem, protoze tempo je tady pomale a vubec to filmu neublizuje, ale hlavne ten (hodne primocary) dej, ktery me nenechal od nej odejit! Stalloneho jsem takhle drsne ledoveho asi jeste nevidel a to je co rict! Postupna promena z drsnaka na "milujiciho strejdu" uz tak uchvatna neni, ale tady to jsem schopny to prehlidnout. Muj nazor (ktery nikomu nenutim) je jasny! Poprve jsem videl, po case koupil DVD a videl jej uz nekolikrat! ()

donkocicak

Velmi nudný film se Stallonem. Při jeho sledování mi vlastně pak bylo už úplně jedno, jak to dopadne. Ničím mě to nezaujalo bohužel. ()

Rodin

Nebylo to tedy úplně blbé, ale skoro jo. Jediná zajímavost spočívala v herecké účasti Michaela Cainea, neboť jde v podstatě o remake filmu Chyťte Cartera, v němž si zahrál před léty hlavní roli. Jinak je to celkem o hovnu, soudruhu Bláho. ()

Magoor

Může to sice působit dojmem béčkovosti, ale to vůbec není na škodu! Tenhle film šlape svojí cestou od začátku až do dobrého konce, kterému se nedá nic vytknout. Na remake je to prostě v pohodě. A scéna bitky Rourka se Slyam je úplně dokonalá. Chtěl bych sehnat tu písničku, která při tom hraje. ()

Godhaj

,,Still pretty?“ ,,Yeah, like cat piss in the snow.“ Už od úvodních titulků jakoby na vás tvůrci řvali jedinou zprávu, že tohle chce bejt zatraceně stylový a hustý. A se Stallonem v hlavní roli to přece nemůže být takový problém. Jenže tvůrci zapomněli na to nejsamozřejmější, na dobrý scénář. Sylvester tak proplouvá příběhem, trochu vyšetřuje, občas někoho zmlátí, ale ke mně se dostavil pocit, že mě to vlastně vůbec nezajímá. Kamerové vychytávky a hlasitá klipová hudba ještě umocňují absenci kvalitního příběhu a dobře napsaných postav. Ač mám Slye rád, tak tady se mi jeho šablonovitě se opakující drsné pohledy už trochu zajídaly. Této látce by rozhodně slušel mnohem víc oldschool přístup, než snaha po moderním pojetí. ()

Jaromír

"Upřímnou soustrast a všechny ty kecy." :) Na tomto filmu, se mi líbí nejvíc atmosféra a hudba, takové nadprůměrné tvrďácké ponuré krimi, kde se objeví občas i dobrá hláška. ()

Bigfuckman

Ačkoli film není podle zrovna originálního scénaře, dalo se na to docela dobře koukat a Slyovi to v kvádrech sluší ještě líp než v sexy koženým pytlu co si spíchnul v Rambovi. Mickey Rourke byl dosazen na svou roli stejně prdelatě jako prcka na hrnec. Nádherná pobiječka vlkodlaků Rhona Mitra je opravdu sexy baba se sexy mozkem a při její hlášce v Ali G in da housse : Take them off! bych neváhal ani vteřinu narozdíl od Ali G. Get Carter, get average movie. Na průměrný večer, průměrný film. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore