Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Katya

Ach! Krásná, barevná, vtipná, místy magická road- movie. Pravá odyssea. Snová scéna se třemi sirénami, slepý poutník, povodeň, magický křest v řece, černošský hudebník, který upsal duši ďáblu, závěrečná biblická povodeň. Neodolatelný George Clooney a jeho pomáda. Strašidelný Ku-klux klan. Skvělá černošská hudba. Podle mě skvělý film, myslím ale, že vychutnat si ho doopravdy se vším všudy může jen divák, který mluví anglicky, aby si mohl vychutnat skvělý jižanský přízvuk (v tomhle případě dabing určitě dojem z filmu totálně zabije), a ví něco málo o poměrech na americkém jihu, aby mu všechny ty podivné postavičky a události nepřišly jen absurdní a vymyšlené pro účely filmu. Já jsem se výborně bavila. ()

qVitek

Hezká kamera a prostředí. Vizuální stránka hezká.Jinak to není vůbec vtipné, je to ubohé, děj trapný. To že je pěkný obal neznamená,že bude dobrý obsah. Tohle totiž nemá pořádný obsah.Jedna hvězda za ten obal, že to před zhlédnutím působilo docela dobře.Po zhldénutí slabé. ()

Rodin

No, čtyři s odřenýma ušima. A jen proto, že Coeny miluju. Protože obávám se, že nevidět do té doby od nich nic jiného, jejich jména bych si rozhodně nezapamatoval. 70,5%. ()

Lilien

Amerika 30. rokov,skvelá hudba, hlavná trojka hra vynikajúco taktiež vedľajšie postavy sú tiež dobré. Odyseu som v tom spoznal trochu netradičné spracovanie, ale ked sa pozriem kto to režíroval tak sa ani nečudujem. Sú tu Coenovci, Lynch, Kubrick a potom ostatný tvorcovia. ()

skejpa

Nepochopím, jak tomuhle úžasnému filmu může dát někdo 1 hvězdu. Famózní herecké výkony, skvělé pěvecké výkony, vtip, zápletka... Ten film měl vše co by měl mít a ještě něco navíc. Nic jiného než 5* si podle mě nezaslouží. A Soggy Bottom Boys a jejich Constant Sorrow s politickým přerušením, to byla scéna jak... prostě mega ! ()

fortkarel

Ohromně mě překvapila a potěšila hudba, už kvůli té bych dal 4 hvězdy. Pátá je za příjemný příběh, který krásně plyne a dovolí divákovi na chvíli si odpočinout. ()

Zveldr

Pomalé tempo je těžko udržitelné, ale Coenovi? Ti to mají tak zmáknuté, že jim není co vytknout. Jejich práce s tempem a opravdu zralým, vtipným a nápaditým humorem je naprosto senzační. Příběh poskytl mnoho zajímavých postav, které se objevily po dobrodružné cestě trestancům. Ale co víc. Nezanechal žádnou postavu bez rozuzlení. Každá postava byla vypracovaná a správně zakončená. Clooney se nám ukázal naprosto jinak než v jiných filmech. Takového Clooneyho neznáme a možná proto je to tak originální. Dobové zasazení do 30. let přidalo filmu, zvláštní nepopsatelné kouzlo, které vás opravdu dostane. Celý film nás doprovázel příjemný soundtrack. Nádherný film. ()

ForGump

Zase nadsazené všechno v intencích bratří Coenů. Nicméně ten jejich poťouchlý styl mi blízký opravdu není, ale asi mi to sem sedlo lépe než do Farga a ta trojice vyloženě chytrých dementů v čele s Clooneym byla místy zábavná. 60% ()

schunjo

Ku-klux-klan, Odysea, belosi ako cernosi, super soundtrack. Toto mozem kedykolvek a je to asi moj najoblubenejsi film od Coenovcov. ()

Zdenda

Prevazne souhlasim s Limou, naprosto uchvatny dobovy snimek, s vynikajicim scenarem (jen konec mi zda se ponekud kulhajici) a super rezii.. Herecke vykony presvedcive a zabavne.. Super Clooney a jeho pomada :) Btw a vynikajici barevne vyzneni filmu... Takove zajimave barvicky na nas koukaji kazdym zaberem.. Jo a hrozne mily film... ()

Gekon

Hrozná nuda, děj se vleče nebo úplně chybí. 100 minut se při tomto filmu jeví jako tři hodiny a k tomu a úděsná hudba. ()

pepino

Musím se přiznat že než jsem si tento film pustil, vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Ale byl jsem mile překvapen. Opravdu. Skvělá a nevšední komedie a trojici uprchlíků. Vynikající herecké výkony. Hlavně George Clooney. Jeho nejlepší role. Celkový dojem je jasných 5 hvězdiček. ()

Toustovač

Nemohu potlačit obrovské zklamání. Film, ze kterého potenciál přímo čiší, přesto zůstává nevyužit. Mnohé scény (a s nimi i celý film) by mohly být skvělé či vtipné, ale nejsou. Téměř všechny jsou totiž nějak "zkažené". Těžko říct, jak to vyjádřit, takový film jsem zkrátka ještě neviděl. I přes zajímavé postavy a snad i pěkný příběh nemohu jinak. Prostě naprosto tragická prezentace. ()

pekas

Jak už napsal Lima - naprostá pohodovka. Mám jen jeden problém jestli lepší 4, nebo 5. Ale pobavil jsem se dobře, tak spíš 5. ()

Hollister

Způsob vyprávění příběhu trochu připomíná Big Lebowskiho. Co se kvality týče, na Lebowskiho bohužel zdaleka nemá. Přesto určitě stojí za vidění, už jenom kvůli dřevní muzice a do detailu zmáknuté soudobé atmosféře ()

nula87

Tak tohle mě celkem silně minulo, a mrzí mě to o to víc, že pod filmem jsou podepsáni moji oblíbenci bratři Coenové. Ale chybělo mi tam něco, co by příběh stmelilo dohromady a odnesl jsem si z toho jenom místy (a těch míst bohužel nebylo moc) vtipnou mozaiku. ()

zahris

Má to pár geniálních momentů (Ku-Klux-Klan), pár dobrých hlášek (Cows! I hate cows worse than coppers!) a velmi povedený soundtrack. Jinak se o žádný přelomový film nejedná. Ale za Hochy od syslí řeky si 3 hvězdičky bezesporu zaslouží. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)