Agent Úřadu pro životní prostředí Jack Taggart přilétá do malého městečka v Apalačských horách, aby vyšetřil podezření na zamoření toxickými odpady, které tu ilegálně v šachtách opuštěných dolů skladuje bezohledný boháč Orin Hanner. Maskován jako tesař, který za peníze kostela provádí menší opravy u chudých lidí, začne Jack nenápadný průzkum. Opatrně se vyptává a tajně odebírá vzorky vody. Seznámí se nejen s Hannerovými muži, kteří se ho pod vedením Orina mladšího marně pokoušejí zlikvidovat, ale také s místní vyvrhelkou, sympatickou včelařkou Sarah Kelloggovou. Jejich sbližování překazí její nepříjemný, psychopatický bratr Earl, jenž je příčinou všech životních těžkostí, kterými Sarah musela projít. Když vyjde najevo jeho skutečná totožnost, pustí se Jack do pátrání s pomocí několika starousedlíků, ochotných pomoci mu v boji proti všemocnému Hannerovi. (TV Nova)

OG_Swifty

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Stevenem Seagalem, který nepostrádá vůbec nic - americký venkov plný balíků a zdánlivé pohody, bandu sympatických záporáků v čele s nenapodobitelným Krisem Kristoffersonem, románek, country hudba a spoustu lámání kostí a vyrážení zubů. Prostě ráj na zemi :o) ()

jhr

Upřímně řečeno tento film jistě není žádné veledílo ale své kouzlo docela má, akčních scén není mnoho ale ty které tam jsou se musím říct víceméně povedli. První polovina filmu je ale až neskutečně ukecaná, což my docela vadilo, místy jsem měl dokonce pocit že se nejedná o akční film ale o nějaké romantické drama, ovšem závěr to celé zachránil a pár hlášek taky stáli zato! ()

Joe321

Neni to nějaký famózní Seagal, ale pořád jsem dostal to co jsem čekal. To jsou skvělý prupovídky, stylový hadry, zlomený končetiny. A vše v pěkném country-americkém prostředí. Segalovo přestrojení je geniální... jezdí po městečku v autě ve svém černém saku a nabízí truhlářské služby zdarma. Podle mě poslední klasický Steven. Horší čtyři hvězdy ani nevím proč se mi to tak líbí (stejně jako Aljaška v plamenech). Asi hlavně kvůli příjemné oddechové atmosféře. - "Můžu zavolat tři sta agentů, který to tu prohledaj!" ()

peto12

Výborný ekologický akčný film so Stevenom. V tomto je filme je dosť dobrá hudba. Hlavne som sa zábaval na tom, keď Jack povedal: Tak co, i když jsou někdy dva málo, tak co nechcete jim někdo pomoct? ()

Martin741

Upadok je zalezitost, ktora pride rychlo, a rychlo aj postupuje. Uspech je naopak vec, ktoru si treba budovat pomalymi, pekne po sebe nasledujucimi krokmi. A takto je to v zivote kazdeho jedneho cloveka, vynimkou nie je ani Seagal. Pokracovanie akejsi volnej Stevovej ekologickej trilogie /Aljaska v Plamenech, Fire Down Below a The Patriot/ je uz podstatne slabsie nez prvy film. Zaroven Fire Down Below je prvy film, ktory sa Stevovi nepodaril. Priznaky stagnacie uz vsak bolo badat vo filme Boeing 747 v Ohrozeni z roku 1996, to oko skuseneho divaka rozhodne muselo vidiet. Dovtedy to este slo /Under Siege, The Glimmer Man/. Scenar k filmu pisal jednak Seagal a Jeb Stuart /Die Hard, Kriminal so Stallonem/. Pribeh k filmu nema zmysel riesit, ako som spominal, ide o akusi volnu Stevovu ekologicku trilogiu. Stevo vo velkom opravuje strechy, schody a neviem co este, a popritom vymlati par indiviui. Dejova linia vo filme je len cisty balast. Rezia je hrozna, amaterizmus vladne na kazdom kroku. Scenar vsak este co-to poriesi, a nepisal si ho sam Stevo, takze nejde o vyplach. Akcne sceny su retardovane a primitivne, akurat ta s nakladniakom mala nieco do seba. Film nedokaze zachranit ani krasna priroda pohoria Appalace. O ucasti filmovych velikanov, ako Michael Caine v jednicke - On Deadly Ground - mozeme len snivat. Skoda. Totiz Kris Kristofferson /Pat Garrett a Billy the Kid s Krvavym Samom/ uz nema herecky talent velikana Michaela Caine-a z jednicky On Deadly Ground. Namiesto neho vsak sa tu objavil jeden herec z Aliena 1979, a to Harry Dean Stanton. A tak Fire down Below je prvy film, po ktorom mal Stevo zacat uvazovat o konci kariery. Akcne sceny hrozne, kamera hrozna, rezia hrozna + este jedna vec. Film sa vola Fire Down below, to by ma fakt zaujimalo, ktory "genialny mozog" ho prelozil ako Tajny Agent Jack T. No tu sa da napisat snad len LOL. 6 % so sebazaprenim. ()

Figu

Na rovinu říkám, že tohle pořád řadím do top Segalovek a rád si story agenta Taggarta pouštím dodneška. Mě je hrozně sympatická ta maloměstská dobročinnost a vlastně celkově i ten horskej venkov! K té krásné přírodě i trocha toho vybrnkávání stylu country a jsem zase zpět v devadesátkách... Působí to samozřejmě vše strašně americky a kýčovitě, nemluvě o dobráctví Stevena a jeho kutilské pomoci na všechny strany. Nicméně jak říkám, mám ten flák rád a rozhodně ho řadím do jednoho z toho posledního nej, co Seagal natočil... 75% ()

bourec

tady to už pomalu šlo dolů.Ovšem největší vinu má tým v čele s fouňou Alcalou.Dívat se na to dá hlavně kvůli Seagalovi,kterej sice už přibral, ale zatim to prase není.70%. ()

Pajky3

Steven Seagal se ve svém desátém kousku snaží varovat, opět coby ekologický zastánce. A bohužel to není naposled. Tentokrát mu společnost dělá Marg Helgenberger, která se později ukázala v Kriminálce Las Vegas. Záporák tentokrát s tváří Krise Kristoffersona. Steven už se začíná kulatit (proto nosí tu velkou koženou bundu) a už neni tolik ve formě (i když první bitka u obchodu byla fajn). Tentokrát už nám to trochu klesá ale tři hvězdičky to pořád udrží 55% ()

Seag

Fakt nechápem toto hodnotenie, toto patrí k seagalovim najlepším výtvorom. Myslím že tie sračky so Schwarzeneggerom vám už stuply do hlavy ()

c.tucker

Ještě to pořád jde, sice děj trochu nic moc, bojové scény taky už nejsou co bejvali za hubena, ale stále to není úplné utrpení pro diváka. ()

otík

První opravdu velké zklamání z filmu se Stevenem Seagalem. Aljaška v plamenech byla počátkem horších filmů, Přepadení 2 bylo zlatým standartem, Glimmer Man byl ještě velmi solidní a pak počínaje Agentem Jacka T. přišly na řadu filmy, kdy Seagalovské souboje jsou spíše gejzírem střihačského umění, Seagal začal přibírat a kulatět nejen ve tváři, bojové scény začaly být ubohé a levně natočené a náměty filmů čím dál víc ekologické. Zde si Seagal zahrál dalšího z agentů, který se tentokrát na vlnách country vydává do malého zapadlého městečka, aby vypátral, zda podezření o ukládání toxického odpadu se zakládá na pravdě. Jack Taggert je další ze Seagalových ještě slušně vypadajících mírumilovných a přírodu chránících hrdinů, který své bojové umění používá jen v nouzi nejvyšší. Dnes už postarší Seagalovka určitě nepostrádá kouzlo amerického venkova, pěknou country hudbu a vřelý vztah Seagala a jeho nové venkovské přítelkyně, co ovšem nepřináší, je akce. A Seagalovka bez akce je jako Picasso bez štětce. Pokud na ni dojde, je to přeci jen odvar kvalitně natočené akce a Steven ze svého umění neukáže téměř nic. Tato ospalá skoro neakční country zaslouží tak akorát být vyposlechnuta a rychle zapomenuta. ()

zombkiler

Já toho Seagala fakt nemusím, tohle jten jeden snad ještě z jeho lepších filmů i když akce mizerná, nuda, baletní tanečky no prostě 40% ()

SeanLSD

Stevenove ruky-nohy lietajú po ksichtoch-chrbtoch celých bánd ako obvykle, ale ono je to okrem toho vlastne veľmi príjemná záležitosť, ktorú som docenil až neskôr, takmer ekologická dráma, na čo ja vždy zaberám, so skutočnými ľuďmi a strašne správnym, prirodzeným hrdinom, v podobe vtedy ešte mimoriadne fešného a ohromne charizmatického SS - a hlavne v porovnaní s neskoršou jeho tvorbou - bezduchým, idiotským a lacným pseudoakčným bordelom. ()

Sfinkter

Někdo Seagala musí podržet před radioaktivními komentáři zdejších uživatelů. Pro mě večerní jednohubka, u které se nedokážu nudit. Správňáctví až na půdu, stejně tak romantika, přátelství a patos. A logika? Tu prosím nehledejte a bavte se, stejně jako to dělá Seagal. ()

Savo odpad!

Tak tohodle svrabu bych se nedotknul už ani klackem, natož to pak strčit znovu do videa! Ono by tu kazetu nejspíš vyplivlo! ()

lennyd

Jack Taggart (Steven Seagal), agent EPA (Úřad pro životní prostředí) je vyslán do malého městečka, aby zde prošetřil podezření na ukládání toxického odpadu v místních dolech. Hned po příjezdu do městečka zjišťuje, že je zde něco nezdravého - městečku vládne železnou rukou bohatý Orin Hanner (Kris Kristofferson) se svým synem, kterých se všichni obyvatelé bojí. Ale svoji bezprostředností si Jack Taggert získává srdce některých místních obyvatel, s čímž se Hanner nechce smířit, a vysílá na Taggerta své bouchače.... Steven Seagal si nedá pokoj, a dál bude točit filmy na jedno brdo - sám proti celému světu (tady je pro tentokrát i všeuměl - kromě muzikálního nadání, umí taky opravit dům, postavit zeď, upéct chleba), s nenápadnou (ehm teda nápadnou) ekologickou agitkou. Na druhou stranu ale nemůžu říct (stejně jako u většiny Seagolových filmů), že bych se vůbec nebavil - jeho filmy mají výhodu, že nejsou nikterak dlouhé, docela to v nich odsejpá a navíc před rokem 2000 se Steven Seagal ještě docela dokázal hýbat... ()