Xander Cage (Vin Diesel) je nechvalně proslulý milovník adrenalinového vzrušení, kterému se až dosud dařilo vyhýbat se ruce zákona. Když ho však prvotřídní agent NSA Gibbons přesvědčí, aby pronikl do nebezpečného ruského kriminálního gangu, rodí se nový druh tajného agenta (kódové jméno: xXx), který se s nepřáteli spravedlnosti vypořádává razantně a nemilosrdně. Film xXx od uznávaného režiséra filmu Rychle a zběsile přináší vzrušující jízdu našlapanou napětím. (Bontonfilm)

Haymar

Parádní jízda! Klasická popcornovka, která má jediný cíl - dobře bavit... A to se jí daří výtečně. Našince navíc potěší spousta českých (zejména pak pražských) reálií a pobaví pár (nechtěně) komických herců - v čele s opravdu trapným Vašutem či (ne)uvěřitelně drsným ruso-bijcem Jáklem juniorem. Update 22-12-2008: jednu * dolů za tu kupu infantilních dialogů a logických nesmyslů... ()

Foxhound#1

Zatímco u filmu Poslední prázdniny mi šla hlava kolem z faktu, že Karlovy Vary se přestěhovaly do Alp, tak tady mi hlava skoro odlítla z krku. Jeden z nejkrásnějších moravských zámků Vranov nad Dyjí se rovněž přestěhoval do Alp a aby toho nebylo málo, tak pod ním neteče řeka Dyje, ale Vltava po níž se už bez chyby dostaneme do Prahy. Někdo nám ale ukradl Vltavskou kaskádu přehrad, takže je bez problému možné dojet (navíc zatraceně rychle!) až do Prahy podél břehu řeky, no jak jinak sledovat člun s nervovym jedem na palubě. Možná jsem zbytečně zatíženej na zeměpisný chyby, ale prostě mě to sere. Když už mají tupí amíci poznávat krásy naší vlasti, tak ať mají nezkreslené informace. Samotný film je slušný popcornový akčňák a Vin Diesel je jako obvykle těžkej tvrďák házící drsný ksichty. Stejně tak minirole Petra Jákla coby namakanýho, ale samozřejmě tupýho Rusa. No hlavně že se u nás filmařům líbilo. ()

jabba

Nechápu, jak může být u města titulek "Praha" a přitom coby kamenem dohodil nějaké rakouské nebo švýcarské Alpy, kde navíc všichni češi mluví s ruským přízvukem. By mě zajímalo, jak by se amíkům líbila sopka vedle Sochy svobody. ()

Prochy38

Už je to déle, co jsem tento akční trhák viděl a byl jsem z něho nadšený. Když jsem ho viděl teď, už jsem musel trochu z mého mladistvého nadšení ubrat. V. Diesel exceluje, a to jak po fyzické, tak po hláškové stránce. Film je nabitý parádní akcí, skvělou a tvrdou muzikou a pěknými ženami. Prostě jak uspokojit tuctového diváka akčních filmů tvůrci opravdu věděli. Taky jsem se pokochal Prahou. Ale stejně mi to nějak nesedlo. A. Argento to sice neobyčejně seklo, mně v tom ale chyběla nějaká kloudná myšlenka... ()

iampatrik

Teď, když se na xXx dívám po těch letech, si říkám - co je to za blbost? Jenže v roce 2002 to bylo o něčem jiném a kromě toho, byl to můj oblíbený film v "dětství" (hodně akce, drsní chlapi, kaskadérské kousky, baby apod..), kdy jsme si půjčovali dvd v půjčovně a dívali se na Vina Diesela několikrát denně. Tři hvězdičky. ()

tterez

Navzdory zdejšímu špatnému hodnocení je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, i když se u mě do první desítky nedostal. Akce po celou dobu, napětí i super Dieselovy hlášky! Plus to dobře podtrhuje drsná hudba od Rammsteinů. 95% ()

Paldiny

Skvelé zavŕšenie miléniových peciek od Diesela. Jeho charizma si aj do tretice ukradla film pre seba a za sprievodu explozívnej akcie a hlučnej muziky dáva zabudnúť na prostučký príbeh a ignoráciu nejakých tých prírodných zákonov. Nebyť odfláknutých trikov a sterilného ratingu by to bolo za plný dom * * * * * SE neprináša nič objemné, čím by sa výrazne líšila, snáď s výnimkou jedného záberu na trio odhalených ritiek a predĺženej striptízovej scény, aké by mohli mať problém s prístupnosťou. Väčšinu nových scén je možné nájsť aj na DVD v sekcii "Deleted". Štipľavejšieho jazyku ani intenzívnejších umieračikov sa tu divák nedočká, nakoľko tvrdé eRko nepatrilo k zámerom ani len na papieri. ()

cmenda

Normálně bych napsal že je to blbost jako Brno. Ale tady to snad ani jinak nešlo takovej akčňák je super a kolikrát nemusí ani mít chvilkama logiku takže si ho můžete užít i tak. ()

Macik odpad!

Nejtrapnější akčních film všech dob, hanba že to natáčeli u nás.....Je to tak absurdní,že už to dokonce není ani k smíchu ale spíš k pláči.. ()

willis

Jednu hvězdu dávám protože jsem se bavil při tom, jak amíci "prezentujou" Českou republiku a při neuvěřitelné topornosti Jákla. Jo, a při útoku MĚSTSKÉ !!! policie na sídlo padouchů jsem se i zasmál. ()

Cement73

Je to skôr na 2,5 hviezdy. Akcia ide v podstate stále slušne ale niektoré veci sú úplne prehnané. No a lavína... Vin samozrejme stíha pred ňou na doske??? Wow. No a najkrajšie baby vo filme sú asi české policajtky :))) ()

Blader589

Veľmi ma rád herca Vina Diesela je vynikajúci herec a ako aj tento super film.Páčilo sa mi na tomto filme že to malo dobré efekty, dobré prestrelky a aj som rád že si tu zahral Vin Diesel. A režisér si odviedol svoju prácu veľmi dobre. ()

mosnak odpad!

Přesně se mi potvrdilo,že do čeho se naserou češi (teda co se týče filmařiny a akčního žánru), tak je výsledek neuvěřitelná trapárna. Pan Petr Jákl ml. je skutečně herec number one. Vůbec nechápu, proč ještě nedostal nějakou hlavní roli v Hollywoodu. Vin Diesel se ještě teď musí mlátit do palice :-D 0% ()

Mikino00

Diesel je příšerným špionem podobně jako hercem, takže se není divit, že této béčkově slátanině, která ale krásně propaguje naši zemi, se moc nepředvedl. Film měl ale být zábavný a to se bohužel nestalo, protože mi spíše chtělo brečet. ()

Sochorisko

Něco mi tam chybí, Vin Diesel se mi prostě do prostředí prahy moc nehodí, ten patří prostě do vysokorozpočtovejch filmů, kde se trochu lépe pracuje s efektama a se vším ostatním .. Jako nápad dobrý, ale trochu nedotažený, díky ()

Blazin

Každý nějak začíná, Vin Diesel začal Rychle a zběsile a Černočernou tmou, zejména první film je kultovní, proto nechápu jak mohl přijmout roli v tomto podprůměrném akčňáku. Amatérští herci (hlavně vedlejší postavy), občas hrozné dialogy, o rádoby prostředí Prahy nemluvě, navíc akční film má bavit, tento nebavil. ()

mira007

Akčňák Roba Cohena s Vinem Dieselem natáčený i v ČR se záporáky Vašutem a Jáklem. Přirovnávat tohohle superagenta k Jamesi Bondovi je hodně velká urážka klasika, mně tohle přišlo jako jakýsi předchůdce dnešních přestřelených komiksových akčních filmů. Tři hvězdy jen za českou stopu, ale i tak to ve své době asi trefilo černou díru na trhu, když to mělo tržby skoro 300mega a Vin bral dvacku. ()

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění