Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Atavan

Jeden z filmů dětství generací přelomu 80./90. let, dokonale podbarvený hudbou drahokamu mezi hudebními skladateli - Johna Williamse. Na první pohled jednoduchý námět o zábavných schválnostech dvěma zlodějům zdařile dokreslují hlubší dějové linky. Ne zrovna harmonický vztah Kevina s rodinou si musí projít odloučením, stejně jako všímavost rodičů k němu. Během té doby se Kevin nepotýká jen s nevítanými návštěvníky, ale i s uměním vlastní samostatnosti a jejím dokazováním i při tak triviálních věcech, jako je nákup zubního kartáčku. Sdělení oslovující dětská srdce je jasné - je jedno, jestli bojujete se strachem vlézt do sklepa, zloději, nebo důsledky vlastního přání, aby rodina zmizela. Všechno jde, když jsou Vánoce :) ()

martin2702

Můj nejoblíbenější film na vánoce 1 a dvojka bez toho to filmu si neumím vánoce představit díly potom to je hrůza.Díky bohu za tyhle dva díly s Culkinem. ()

Sejkorka

Jo, super, před 30 lety na 5* . Ale čas běží, podesátý už se mi na to koukat nechce. Film však splnil svoji historickou úlohu, to jo. ()

JeanPaulB

Klasika medzi rodinnými komédiami, ktorá nesmie chýbať u mňa každé Vianoce. Je síce pravda, že v súčasnosti mi to už nepríde až tak funny ako za čias detstva, ale jednoducho z nostalgie nemôžem dať nič iné ako 5*. 90 % ()

Azitras

Konzervativní propaganda o tom, že když je zločinec v tvým baráku, tak si s ním můžeš dělat co chceš, místo abys zavolal fízly. Nedivme se, že je Amerika tak v hajzlu, když ji formují filmy jako tento. ()

Flexis

Božská vánoční komedie! Jak z jednoduchého námětu se dá tolik vyždímat. U každé scény se zasmějete a obsazení herců je top. Po celou dobu je film doprovázen úžasnou hudbou od Johna Williamse a celkově film disponuje krásnou atmosférou. 95% ()

Chladasko

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sám doma , je dobrý film . Má pár vtipných momentov , pre mladšie deti možno viac , a samozrejme , zopár sympatických hercov . Inak nič extra , v tomto ohľade , musím spomenúť . Čím je teda špeciálny ? Má vianoce , a je si toho vedomý . A vianoce sú tak krásny sviatok , a tento film ich tak pekne pre mňa zachytil , že si ho vždy rád pozriem . Aj po tých rokoch , aj napriek miestami pre mňa už detinského humoru , a aj napriek tomu , že pravdepodobne nepriniesol nič nové . Hlavne , je ale šťastný a veselý , rovnako ako Vianoce , tak teda , šťastné a veselé .* /.\ /..'\ /'.'\ /.''.'\ /.'.'.\ /'.''.'.\ ^^^[_]^^^ ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ()

Elanornegra

Nadčasová vianočná klasika, videl som to tak 30x a nikdy to neomrzi. Prvý krát ale v ENG znení a chvíľku mi trvalo kým som si zvykol, ale Joe Pesci, ktorý nasraty nadáva bez hreseni je fakt top. Kúzelný príbeh, perfektná atmosféra, skvele obsadenie, výborná hudba........ legenda Vianoc 100% ()

anna1303

Klasika. Vianoce by neboli Vianoce bez Home Alone. Pozeráme to s rodinou asi od doby kedy som sa narodila. Je to skvelý rodinný film, dá sa pozrieť mnoho krát a neomrzí. ()

Bob0

Legendárna vianočná komédia. Nedokážem si predstaviť, že niekomu sa nepáči tento film. Hovorí sa: ,,100 ľudí, 100 chutí", no tento film odporúčam naozaj každému. Dal som iba 4 hviezdičky, pretože dvojka má bavila o niečo viac. Možno preto, že ja si na tomto filme najviac užívam koniec s pascami, na ktorom sa zasmejete aj desiaty krát. Ale aj tak legenda, bez ktorej si neviem predstaviť Vianoce. /80%/ ()

SLPHR

Pravděpodobně nejznámější vánoční film vůbec. Je vtipný, má poselství a pro spoustu lidi to je srdcová záležitost. ()

JC_Gucci

I lehká Vánoční rodinná komedie může být kvalitně natočená. I přes kvalitní herecké výkony, soundtrack, kulisy a scénář, jsou to malé promyšlené detaily, které tento film pozvedly z jednorázové zábavy na legendu, bez které si mnoho lidí Vánoce ani nedovedou představit. ()

Krasnoludek odpad!

Film o tom, jak extrémně nesympatický uřvaný malý spratek porazí extrémně přiblblé lupiče. Děkuji, to vážně ne. Přiznávám, že hodnotím, aniž bych tento film viděl celý, ale toto se opravdu celé shlédnout nedá. ()

koprovka69

Když se mi protrhne taška s chlastem...a nebo když chodím v botách po baráku rodičů- stačí už jen zvolat- Tati, jsem v botách na Tvem koberci, pojd mě zabít. ()

GrooteLulu

..."Meklaky" je americký fenomén, stejně jako byl Tomáš Holý u nás. Podle mě, by jsme ho nemohli tak milovat, coby Kevina McCallistera, pokud bychom neznali stejně šibalskej úsměv Vaška z Jak vytrhnout velrybě stoličku... Kevin měl stejně let jako já, když jej poprvé zapomněli rodiče doma a musím uznat, že to co on, bych nikdy nezvládl (a není to panelákem).. zajímalo by mne, jak bych se díval na Kevina v dětských letech, pokud bych byl dívka. Zda-li bych měl morální odvahu postavit se zločincům, nebo bych utekl na policejní stanici a vše korigoval odtud.. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)