McLovver

Není úplně zdravé obědvat jenom kafe a cigára. Povídkový film, mě opravdu nadchl, i když některé povídky byly trošku nudné a film jen natahovaly. Nejlepší povídky: Iggy Pop, Murray s GZA a RZA, bratranci s Molinou ()

tempus

Druhá polovina souboru povídek byla slabší (vadilo mi téma hovoru nebo herci), ale na tím koncem (poslední 2 příběhy) se film vzpamatoval a vrátil k myšlence celku (navázal na vyvíjející vztah kávy a cigár a navázal na rozhovory ze začáteku). Je to zajímavá zkušenost vidět tento film, především cítit tu atmosféru na konci. Umím si představit, že kdyby někoho napadlo vytvořit stejně stavěný snímek (věřím, že Jim Jarmusch by to zvládl i po druhé), ale o lepším tématu např. o sci-fi (bublanina z vesmírného prášku a horká čokoška z ústního pozitronového dávkovače) či fantasy (lembas a dolanské listí), byl bych nadšený. PS: tahle to vypadá, když se někdo ušachovnicuje. ()

MsUtahraptor

"Great movie in black and white. People talking while smoking and drinking coffee." (Mikward) Podivný začátek navozující zklamání oproti Night on Earth (Pro mne zatím jediný Jarmusch ke srovnávání.), v polovině zlom a spokojený finiš. Strange to Meet You- ***- Strange to watch you. Twins- ****- Prostě sourozenci... :D Somewhere in California- ***- V paměti uvízne snad jen to závěrečné "Od Tebe tu taky nic nemají.". Those Things'll Kill Ya- ***- Manželské špičkování starých přátel. Renée- ***- Tohle šlo tak nějak mimo mě. No Problem- ****- ... jenom jsem zřejmě upsal duši ďáblu. :) Cousins- *****- Papírově blízko, reálně každá v jiném světě. Jack Shows Meg His Tesla Coil- ****- Za závěrečné cinkání lžičkou. Cousins?- ****- Každému jak si zaslouží. Delirium- *****- ... xD Champagne- *****- ... s tím prostě život MUSÍ chutnat lépe. Vřelá tečka na konec. ()

herr_carter

Tak tímhle filmem mi v minulosti J.Jarmusch jasně ukázal, že kromě vtipné kaše občas posnídá i tu psychotropní - příběhy, které si tu známé a méně známé osobnosti filmového a hudebního průmyslu vyprávějí, jsou tak neuvěřitelně divné a zbytečné, až vlastně ve své nelogičnosti tvoří naprostou harmonii a dokonalost...hlášky typu "Bill "madafaka" Murray jednou zlidoví, tohle si rád pustím kdekoliv-kdykoliv...............moje hodnocení = 10 z 10. ()

Circumscriptor

Dlhých 17 rokov natáčaný kofeínovo-nikotínový skvost. Nuž, Jarmuschove filmy majú poväčšine jednu typickú vlastnosť. A to takú, že v úvode vyzerajú ako nejaká nezmyselná, jednoduchá a až detinská vec a ku koncu začne do seba sled obdobných detinskostí kompletne zapadať a ako celok to všetko dostane absolútne krásny a hlboký point plný krásnej atmosféry. Ale Coffee and Cigarettes nie. Tento film je od začiatku až do konca extrémne výživná kravina bez hlbšieho kontextu plná bizarných ľudí, bizarného prostredia, bizarných konverzácii a bizarného chovania, ktorá sa snaží maximalizovať svoj potenciál o totálne otrávanie diváka. Avšak, buďme úprimní; sledovať ju je neskutočné potešenie plné krásnych detailov a audiovizuálnych kinematografických fetišov. A samozrejme, potešil hlavne Iggy Pop a Tom Waits :)) ()

Raevan

Nádherný film o lidech, které spojuje jeden čas, jedno místo a chuť na kávu a cigárko.. film o rozpačitých chvilkách ticha, kdy si dva nemají co říct, nebo hůř - když mají.. Opravdu velmi krásné, bohužel ale natolik nevyvážené, že musím ustoupit z plného ohodnocení.. ()

killjezor

Koukal jsem na to kvůli Waitse, šel jsem na to do kina kvůli něho. Pak jsem zjistil režiséra a pak nastalo dlouhé užívání si pohody. Mnoho lidí mne za doporučení tohoto snímku zatracovalo, prý děsná blbost a nuda. Ve své podstatě ano, ale krásně zpracovaná, výborné kombinace herců a krásné postavy. ()

casioa....

Masterpiece--aj lyrika má svoje čaro :) káva s cigaretami ešte nikdy nechutili tak skvelo. A to som si prvý krát "zapálil" až sledovaním tohto filmu.......REZULTAT-fajčiť síce nezačnem, ale s kávou neprestanem :D ()

Benedygtus

Mozna, ze bych to spis udelal jako nekolika dilny serial... jsou tam dobre hlody, to se musi nechat, ale spis me ten film nudil... ()

Lukoboss

Bed děje, ale přesto to baví a nenudí. Tady je vidět umění, jak natočit konverzační film. Dialogy jsou promyšlené, takže s úsměvem sledujete, co se děje. Velice zajímavý nápad! ()

bari68

Originálna myšlienka, dobrý výber hercov a tie obrazy na kávu a cigarety boli tak nápadité, že popri sledovaní filmu som na dobré Dolce Gusto a Lucky Strike dostal chuť aj ja.Je to, ale natočené spôsobom iba Jarmuschovsky sebe vlastným.V kocke povedané:neprišiel som tomu až tak na chuť. ()

Bobek15

Veľmi príjemná podívaná. Statickú kameru a rozsiahle rozhovory, ktoré sú v podstate oničom, mám veľmi rád aj v Tarantinovkaách, a vyhovovali mi aj tu. Zaujimavá rôznorodosť situácií, zaujímavá zmeska hercov, atmosferická čierno-biela. Je pravda, že niekoré scénky boli slabšie, ale ako celok sa mi to páčilo. ()

Daewiik

"Cigarettes and coffee man, that´s a combination." Nejlepší povídky: Strange to meet you, Twins, Jack shows Meg his tesla coil a Delirium. ()

Vajonek

Některé minipříběhy mě docela zaujaly, jiné vůbec. Moc se mi líbily úvodní i závěrečná píseň doprovázející titulky. Zaujalo mě, jak režisér zařazoval určité spojovací opakující se prvky jak v dialozích, tak v dekoracích (kafe a cigára k obědu nejsou zrovna nejzdravější, nanuky z kafe, kostkované ubrusy atp.). Co mě z nějakého důvodu šíleně štvalo po celou dobu, byly záběry na stolky seshora a pak taky to cpaní kupy cukru do mého oblíbeného černého moku (mlíko bych asi ještě odpustila :D). ()

matthew.d

Původně jsem se rozhodoval, jak mám hodnotit, ale protože kafe a cigára jsou i má oblíbená kombinace, je to za plnej počet. P.S. Coogan rulez ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie