wendelin9

Zvláštní snímek. Některé scény jsou slabší, ale ty co stojí za to, vše krásně vykompenzují.. no a mě vyšly 4* :) bravoo.. ()

dr.fish

Jojo, takhle se to dřív točilo, to byl ten artfilm. Tenkrát mi to přišlo cool a dneska mi to přijde dlouhý. Scénka s Billem Murrayem je výborná, stejně Cate Blanchett. Zbytek mi přijde stejně zajímavý jako zbytečný. Nějaká pointa tomu přeci jen schází. 60% ()

eye candy

jarmusch a film to je jako dite na pisecku, je nadherne pozorovat jak si dokaze vyhrat s takovym minimem prostoru a priznam se, ze jeho snimky jsou pro me vzdy prijemnym osvezenim. Kratke povidky spojuje krome kavy, cigaret a "cernobile" atmosfery take jakesi prijemne tuseni, ze v dalsi povidce na nas znova vybafne nejaka ta znama tvar(jen tak mimochodem to mne pripomina ze Iggy je proste hroznej uchyl:) Jinak nektere povidky jsou horsi, nektere lepsi, nektere jsou cistou hrou jine legitimní sondou do lidskeho chovani. Kazdopadne kdyz uz vsechny scenky nejsou zapamatovanihodne alespon jsou kratke. ()

LeoH

Jo, taky mi to v kině připadalo jako takový poslepovaný nepodarek a DVD jsem si pořídil jen z anální potřeby mít Jarmusche doma zkompletovaného. Jenže když už jsem to doma měl, tak jsem si to taky pustil, a ejhle: ono je to napodruhé podstatně vychutnatelnější. Zdánlivě nesourodá mozaika se nějakým záhadným způsobem scelí, vyplave překvapivá spousta detailů, které člověk napoprvé nepobral nebo si je nespojil, a vyloupne se půvabná soudržná meditace nad lidskými povahami a vztahy, která se jen tak neplácá, ale odněkud někam směřuje a vezme vás s sebou. Příjemné překvápko. ()

Doudis19

Zvláštní kompilace scének u kafí s cigárem, které jsou sice kvalitativně lehce nevyrovnané avšak dohromady tvoří zajímavý celek jenž nutí zpětně přemýšlet o jejich jednotlivých významech a poselstvích. Člověk toho u nich sice moc nevymyslí, ale i tak jich většina pobaví i při pouhé vzpomínce na jednotlivé herecké osobnosti hrající sebe sama- Bill Murray a Steve Coogan vedou ;-). ()

andrii

Stačí šálek a sirka. Sešli jste se pospolu. Zasedněte ke stolu. Nalijte si, zapalte si. Už píská konvice, dýmový oblak stoupá do výše, převelice. Dlouhej kouř, horkej lok, konverzační tok, z lokálu ani krok. Do posledního lógru, oharku sklepnutého na popelník. Poezie bafání, kafování, klábosení. Poezie všední, odpolední, večerní. Jim Jarmusch - odborník vzatý na slovo, kofein a nikotin. Nezávislý básník, znalec veškeré závislosti bohémství. ()

UhLee

(5/10). Jediné co jsem si z tohoto filmu odnesl bylo, že kafe a cigáro nejsou zdravé místo oběda. Dialogy jsou místy dost nápadité, ale očekával jsem mnohem, mnohem víc.. Herecká jména jsou totiž dost hvězdná a já jsem se tedy moc nebavil.. Oceňuji skvělou improvizaci, ale tady se mě to prostě nedotklo jako u normálních filmů když někdo improvizuje.. Tenhle film je jedna velká impro show a to je na jednu stranu krásné, ale to je asi to jediné, čím mě film nadchl. ()

Leni-cka

Hrozně stylový film, navíc skvěle zpracovaný! Já se nenudila, popíjela jsem kafe a řikala jsem si: "Joo, nejsem závislá jenom já." ()

black.mao

Celé mi to připadá jako jakési post scriptum k dosavadní Jarmuschově filmařské práci. Co příběh, to (snad) odkaz na některý z mistrových filmů. Tu Tajuplný vlak, tam zase Ghost Dog, a vše zarámováno prostředím kaváren, kavárenských tlachů, kafí a cigaret. ()

Sfinkter

V podstatě nuda. Druhá půle je lepší, co určitě stojí za to je dvojitý výkon Cate Blachett a rozhovor Moliny s Cooganem. Jinak nemám nejmenší zájem na tom si pustit tento film znovu. ()

SG_ever

Některé povídky prvotřídní, jiné stáli za starou belu. Nejlepší asi byli poslední tři - Steve Coogan vs. Alfred Molina, Bill Murray s rappery; a dva starci shrnující předešlý děj. Tak jako tak, asi půlka těch povídek se víceméně minula mému vkusu a jediné, co jim dodávalo smysl byli právě ty dvě poslední... Každopádně za ty tři skvělé kousky i tu snahu o celkovou provázanost dávám tři hvězdičky s tím, že to mohlo dopadnout líp i hůř. Jdu si dát kafčo. (70%) ()

žvanimírek

Co mi chtěl tímhle básník říci, to vážně netuším! Přijde mi, že jsem viděl asi jinej film, než těch X stovek uživatelů, kteří Coffee and Cigarettes vyhoupli nad 75 % nebo se nabízí varianta, že můj intelekt kulhá! Chvilku po shlédnutí ve mě převládá hořkost a chystám se přestat pít kafe.... ()

exhoubus

Příběhy o lidech, kteří pijí kafe, kouří cigarety a většinou si nemají co říct. Většina povídek se mi líbila, ale ke konci mi film začal připadat poněkud jednotvárný a opakující se. Kdyby Jarmusch některé povídky ubral, bylo by to jen ku prospěchu. Celkem film působí příjemně a pohodově. ()

lennyd

Kafe a cigára není vůbec jednoduchý film. Resp. není to ani film. Jde o sérii krátkých příběhů, kdy se různí lidé potkávají na hrnkem kávy a kouřícím popelníkem, řeší různé problémy a vůbec tlachaj o ničem. Některé příběhy jsou docela dobré (Dvojčata či Bratranci), některé už méně, a některé vyloženě o ničem (Renné, či ti staříci nakonci). Jednu výhodu ale film nepochybně má, rozhodně jej nemusíte zkousnout naráz, když mezi jednotlivými přiběhy pár dní vynecháte, nic se nestane a o nic nepřijdete.. ()

Elementál

Velmi příjemná záležitost - 11 (tuším) povídek o mých oblíbených neřestech. Některé podařenější a jiné,jak už to bývá, ne tak podařené. Co mi přišlo celkem zajímavé je propojení jednotlivých částí (rychlé sny, nezdravý oběd, kafe-nanuk...), které dotváří dojem celistvosti. Stejně tak mě potěšili oblíbení herci - Steve Buscemi a Bill Murray - Buscemiho povídka nebyla nic moc, ale už kvůli němu se mi líbila a u Murrayeho byla parádní jak povídka, tak on. Dvojrole Cate Blanchett v "Cousins" mi také přirostla k srdci, stejně jako podivný dialog v "Cousins?" nebo ujetý kousek o záhadném vynálezu, který má něco společného z Teslou ( :D ). "Ze slabšího soudku" pak byly Champagne či povídka o dvou mužích ve středních letech, z nichž jeden je silně antitabákově naladěn. Ty kousky, které zbyly považuju za průměr.________ I přesto, že se ve filmu celou dobu vlastně nic nedělo, jedná se o příjemný, precizně natočený kousek, který sice neobsahuje autentické dialogy, ale zase baví nereálností a pitoreskností a dokáže zaujmout. A myslím, že můžu s klidem konstatovat, že nemusí každého nadchnout (jako třeba mě), ale rozhodně ani nikoho zklamat. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie