BlueZero

Príbey boli hlavne zo začiatku nudné, postupne sa to zlepšovalo a vyvrcholením bol príbeh Bratranci? s Molinom a Cooperom. ()

Theraphosa

Zajímavá oddychovka. Za shlédnutí stojí, pouze pokud nemáte už opravdu co dělat a kouknete na cokoliv. V tomto případě se ovšem zklamání nedočkáte. Je to místy celkem roztomilý a příjemný snímek prakticky o ničem, ale to nic je zde moc pěkně podané. 65% ()

B4TM4N

Soubor 11 veskrze výborných povídek, ve kterých jde "pouze" o pití kafe, kouření cigaret a vedení často repetitivních dialogů. Maximální styl, minimalistické podání, skvělý humor. Na rozdíl od mnohých jiných mi nepřijde žádná část slabá (například Renée, postrádající v podstatě jakýkoliv dialog, je z mojich nejoblíbenějších), ba naopak - většina jich trpí puncem geniality. A pokud navíc holdujete v názvu zmíněné svačinkové kombinaci, můžete si připsat i pomyslnou šestou hvězdičku. ()

Hopper

Tak trochu samoúčelná hračička, ktorá je dosť nevyvážená a slabé epizódy striedajú tie lepšie. Bohužiaľ tie menej dobré sú vo väčšine, takže nuda tváriaca sa na umenie. ()

Burdock

První tři povídky jsou dle mě nejlepší, hlavně ta s Iggy Popem a Tomem Waitsem. Dále povídka s Alfredem Molinou a Stevem Cooganem. Ostatní jsou spíš taková vata. Jo, vlastně i ta poslední povídka je taková pěkně nostalgická :) ()

kery-

Úvodní nadšení hodně rychle vystřídala nuda a trapný pocit, že fakt asi nemám co dělat, když koukám na tenhle film. Film, který je založený na několikaminutových historkách, kde se vedou debaty o..o..ani nevím vlastně o čem. V podstatě se tam vedou debaty o ho*ně. Nad kafem, a cigárama..Ale to je sakra málo. No, ta chuť na čouda tam ale byla.. ()

derryl

Kafe a cigára jednoznačně prokazuje, že Američané jsou národ bez kultury, a při hovorech melou intelektuální rádoby žvásty, které nemají valný smysl. Jarmusch právě na toto svým filmem poukazuje (možná jen náhodou) a staví Ameriku do velmi nepříznivého světla. ()

Bafo

No po nakejch ctyrech peti povidkach sem tak premyslel o hodnoceni a rikal sem si tak za 4*... Nj ale pak prisli dalsi povidky a ja byl u vytrzeni... naprosto me Jarmuschuv styl vtahl do kavaren a ja se skvele bavil... Tim nechci rict ze prvnich pet bylo nakych horsich... To vubec ne... Jen to este nemelo to kouzlo jake to postupne nabiva a vyvrcholi ve filmu jako celku... Nejvice me ale stejne potesili dva zestarli muzikanti, jedna celebrita, dva bratranci z nonstop party a hiphopovy doktori... Ti sou fakt genialni... + Skvela kamera + lidskej krasnej scenar + skvely herecky obsazeni + ze si vlastne nikdo na nic nehraje :) ()

Radim

Skvělá věc, tento film mě opravdu bavil. Několik povídek "o ničem", situace, které můžete zažít v kterékoli kavárně. Vizuální stránka je schválně minimalistická, abyste se soustředili na obsah, ne formu. A pokud zapřemýšlíte a o filmu nebo americké kultuře něco víte, budete se bavit také. Ve filmu se objevuje několik zajímavých jmen a tyto osoby hrají sami sebe - otázkou pak je, do jaké míry jde o fabulaci a do jaké míry tam Molina, Blanchett, Murray a další vložili sami sebe. ()

Arach.No

Jarmuschovu tvorbu bohužel moc dobře neznám. Přesto se mi tento nenápadný film opravdu líbil. Celek je sice hodně nevyrovnaný, ale vynikající povídky (jako ta s Billem Murrym, nebo se Stevem Cooganem) a ty dobré hodně převažují nad špatnýma. Dokonalý film na pozdní noc (nebo na hodně brzké ráno). A když si při něm vychutnáte svou oblíbenou kávu, tak ještě dlouho po skončení budete mít velmi dobrý pocit. ()

DannyBoy80

Perfektní povídky: Sestřenice, Bratranci, Delirium, Iggy s Tomem, Those Things'll kill Ya. Hodně dobré: Strange to meet you, Twins, Jack Shows Meg HIs Tesla Coil Slabé: Renée (nejslabší), No Problem, Champagne ()

Piškotka

V čem tkví pointa šachovnicového stolku? Rozehrává se snad každým novým příběhem nová šachová partie? Nebo je to sonda do lidské duše ve společnosti hrnku kafe a cigára? Na to nedokážu odpovědět, ale moc dobře vím, že u kafe a cigárka vzniká pohodička, ač nejsem konzumentem ani jednoho. Líbil se mi Iggy Pop a dále Twins. Celkově hodnotím film jako poslabší a kapku nudný. Chválím však černobílé zpracování. ()

Shedom

Jakožto filmovému nadšencovi-laikovi mi asi do smrti zostane záhadou, ktoré nudné filmy sú skutočne nudné a ktoré sú skvostami klasiky ( viď. "kauza" Kmotr :- ) )... Preto ma vcelku prekvapilo toľko kritiky na tento počin. Ja som sa teda bavila perfektne, nehovoriac o tom, že oceňujem všetkých zúčastnených za ich nutnú dávku odvahy na to vyjsť s kožou=menom na trh a riskovať, že si nejaký jednoduchší divák pomyslí, že naozaj hrajú sami seba :-) ( kto by to povadal, že ten Coogan je taký idiot ?... :-) ). Okrem odvahy to v niektorých prípadoch vyžadovalo možno aj istú pokoru ( viď . bezchybná Cate Blanchet ). Uznávam však, že najlepší boli Waits, Popp, samozrejme Cate, Molina, Coogan, Buscemi, Benigni. Ale žeby zbytok stál za vyhodenie? Nemyslím. Rovnako "o ničom" :), len chýbalo kúzlo osobnosti vyššie vymenovaných... ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie