Endyis

Dámy a pánové před vašemi zraky se odkrývá tak trochu nepochopené geniální dílo. Vy co jste studenti filmových škol, tak od tohoto snímku by jste se měli učit a nikoliv ho hanět nesmyslnými argumenty... Vyníkající krajně minimalistický film, ve kterém se každý může tak trochu najít! V žádném případě to NENÍ FILM O HOVNĚ, jak zde mnozí, i ti co hodnotili vysoko, uvádějí. Ve filmu vidítě jak obraz mezilidských vztahů, tak i přetvářky a pokrytectví, elitářství, prospěchářství, neporozumění, ale samozřejmě i kladné hodnoty našeho bytí a to jsou symboly právě toho kafíčka a žvárka k tomu (jenž si člověk může sám přetvořit ve vlastní oblíbené požitky)... Film obsahujetaké prvky absurdního humoru. Prostě zkráceně mohu konstatovat: NÁDHERNÝ A OPRAVDU CHYTRÝ VTIPNÝ FILM, KTERÝ DOKAZUJE, ŽE S MINIMÁLNÍMI NÁKLADY SE DÁ SKUTEČNĚ NATOČIT SKVOST A MĚ NEZBÝVÁ NEŽ, ZNOVU POCHVÁLIT BORCE JIMA!!! BTW.: Nikotýnoví a kofeinoví závysláci chápou dvojnásob. ()

Raven0

Jako u Night on the Earth, i zde mám výtku k určité nevyváženosti. Některé epizodky jsou vážně perfektní. Ale některé jsou naprosto o ničem. Nevím, zda to byl účel, u Jarmuschi bych klidně řekl že ano, to ale nic nemění na tom, že jsem se chvílemi vyloženě nudil. ()

hanagi

Myslím, že hlavně kvůli tomu nemám ráda povídkové filmy - geniální věci (sestřenky, bratranci...) jsou proloženy vatou. Jak vidno, ani jediný autor si neohlídá komplexnost, ani on se nevyhne nevyváženosti jednotlivých částí. A to mě trochu ruší. ()

Kmotr76

Na rozdíl od jiných zde mi během sledování filmu povídky zas tak nevyvážené nepřišly. Nemůžu říct, že by mi některá přišla vyloženě blbá nebo zbytečná. Více než jednotlivé části (upřímně se mi asi nejvíce líbila finální Champagne) se mi ale líbil film jako celek. Rozdíly mezi povídkami samozřejmě byly, ale celé to přebíjí silné jednotící téma, styl a vizuální stránka, dohromady vytvářející jedinečnou, pohodovou atmosféru. PS: A to jsem nekuřák. Kafe si ale dám rád. ()

dANo

Jarmuschov projekt s viacerými osobnosťami, ktoré si v krátkych epizódach vypijú niekoľko káv, vyfajčia niekoľko cigariet a hlavne podiskutujú o témach s kávou a cigaretami spojených, je pre mňa príjemne strávený čas a aj napriek tomu, že niektoré epizódy sú slabšie, tak ako celok je to zaujímavý experiment... :o) ()

Compadre

Někdy je ten pokec lepší, někdy horší. Například šmírování pokecu skupiny White stripes mě vůbec nechytlo. Jen jsem zmateně pozoroval, jak se ti dva dost křečovitě baví nad tím vynálezem, o kterém já nevím absolutně nic (a myslím, že takových bude asi víc). Bavila mě akorát povídka s mými oblíbenci Tomem Waitsem a Iggym Popem, kteří si nyní mohou klidně zapálit, protože už stejně přestali kouřit. Jinak je to ale dost průměrné dílko. ()

Natabar

Tak to dopadá, když forma vítězí nad obsahem. Aneb 96 min. o ničem. Po první polovině, u které jsem se divil, co to vlastně dělám, když koukám na nekonečné popíjení kávy bzejmenných individuí se naštěstí v druhé polovině objevilo pár dobrých střípků (Murray, Blanchett, Molina); nicméně jde o film, který kdyby se nenatočil, tak se vůbec nic nestane. ()

Master19

Balancoval jsem na hraně, ale za Benigniho, Buscemiho a Murraye dám nakonec vyšší hodnocení. Jakkoliv je kamera minimalistická, záběry zvrchu na stůl jsou parádní a hned tak na ně nezapomenete. Horší je, že se mi vryly hlavně ty skeče, které byly slabší, protože jsem v nich napjatě a pozorně čekal, kdy to přijde a ono to několikrát nepřišlo... ()

cubiculla

Decentně vtipné příběhy o ničem. A mě se to líbí tolik, že ač jako nekafař mám nutkání se během filmu ukafovat a cigaretka k tomu je samozřejmostí... Pro někoho možná nuda, ale pro mě hrozně příjemná nuda, u které se vlastně ani nenudím. Podobné nezávislé snímky mi prostě sedí. ()

0lie

Kafe a cigára film, který má úžasnou atmosféru..ruku na srdce kdo si hned nechtěl dát kafe a cigaretku..mihnou se tu skvělé herecké stálice, jako Steve Buscemi, Bill Murray, Alfred Molina..ovšem jen dva příběhy mě chytly i debatou a to Bratranci a Sestřenice, kde bych vyzdvyhl výkon mé oblíbenkyně Cate Blanchet..film od režiséra pro režiséra! ()

sheldonka.

Je jasné, že se tento film nezavděčí každému, někoho to určitě nudilo. Mě ale ne. Mám ráda "malé" filmy, kde se soustředíte jen na výkony herců a nic vás neruší. Některé povídky lepší, některé trochu slabší, ale i tak mi to dohromady dává hodně zajímavý počin, který mě svým způsobem hodně zaujal. ()

Yoda sama

Vážne delírium. Ale ojedinelé, pretože z tak jednoduchého nápadu taká slušná zábava sa často nevidí. A hlavne už skoro rok viem, že kafe a cigára je najlepšia kombinácia, takže chápem každé jedno filozofovanie. ()

Jacob23

Skvele!Kazda povidka ma stejnou atmosferu,ale kazda je jina..Je fakt,ze vycnivaji ty kde se nam ,herecke hvezdy, ukazuji v jinem svetle(nevedel jsem kdo presne se objevi a rikam si tenhle manik vypada jako Iggy Pop-a ten protisedici je taky znam?C.Blanchett prekvapila),ale ostatni me taky zaujali!jako naruzivy kurak a nepijan kafe po nic moc ohlasech-vylozene spokojen!divak by mel jit na tenhle film spravne naladen-s cigem;) ()

blackJag

Kdysi, na artové projekci jsem na tom vytuhl, tak jsem se nebavil, ale dal jsem tomu ještě jednu šanci v televizi a mé současné pocity jsou o tolik lepší. Jasně, některé scénky jsou lepší, některé horší. Každý to bude mít poležené jinak. Pro mě osobně kvalita a zábavnost příjemně stoupá od té první, průměrné s Benignim až po ty nejlepší s Molinou a Cooganem a GZA, RZA a Billem Murrayim. Začínáme pěkně od turka, vydrkotaní, přes espresso s horkým mlékem až po čaj a nostlgické snění o kávě jako šampaňském, kdy se kruh uzavírá. Na cigaretku nezapomínaje. ()

Autogram

Keby mali debaty pri káve a cigaretách vždy prebiehať takto o hovne, tak som rád, že nepijem kávu a nefajčím. Verím, že tomu tak nie, len Jim Jarmusch chcel vytvoriť mimoriadny film. Tentokrát mimoriadne nezábavný. Jedine poviedka Renée bola fajn, ono keď krásna žena fajčí a decentne popíja, tak to má samo osebe niečo do seba, a nevadí, keď sa jej bude prihovárať otravný čašník. Absolútne tiež nerozumiem tomu americkému zvyku dolievať kávu. –––– Len káva a cigarety? To nie je veľmi zdravé. ()

Johnny Violent

Objektivně to vlastně až taková pecka není, a našel bych lepší Jarmuschovy filmy, nicméně nikdy jsem nezapomněl na ten pocit, když jsem ho v nějakých osmnácti letech viděl jako už pokročilý kuřák, a po celou tu hodinu a půl seznamování s režisérem i některými herci jsem měl strašnej nikotinovej absťák. Osobní kult. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie