Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

Vejrrr

O něco slabší než díl první, ale ztráta jedné hvězdičky určitě pro film netrácí pojmenování "klasika". Děj se opět odehrává kolem Vánoc, což dodává stejnou příjemnou atmosféru, kterou v něm najdete a zahřeje vás během prvního i desátého shlédnutí... ()

Bennyman

Dávám 4 hvězdy a váhám nad pěti. Jako malej kluk sem to miloval. A o to asi Columbusovi přece šlo. Napamatuji se, že bych se jako malej nasmál u něčeho ještě víc. ()

Yardie

Když jsem byl malý, Sám doma se mi docela líbil. Teď, když jsem o poznání starší už tak moc ne. Film se docela dlouho rozjíždí a pomalu se blíží k onomu finále v podobě totálního zdevastování dvou protivníků. Do té doby se dočkáme jen pár vtipných momentů. Finále a litý boj je fajn, děti se určitě baví, já si spíš představuji, jak to asi musí bolet a říkám si, že první past by v reálu byla konec. Každopádně i přesto jsem se párkrát zasmál. Pro děti super, pro starší taková oddechovka pro čas strávený s dětmi. Jinak jako vždy jsou excelentní hlášky, tentokráte, Dlouhoprstých banditů.Howgh! ()

H4ku11

Rovnako ako jednotka, kým sa neprejete, pekne pozerajte. Oddýchnete si a pobavíte sa. Čo viac na Vianoce treba? ()

kritiklon

Přestože to je v podstatě totožné jako jednička akorát v jiném prostředí, stejně to na mě stále zabírá. Pár nových vychytávek tam je, především co se týče pastí a New York tomu dává alespoň trošku jiný rozměr. Macaulay Culkin si na těchto filmech udělal neskutečné jméno, že by už nemusel hrát v ničem jiném. Stejně si nevybavuji nějaký další film kde by hrál, který by u mě vzbudil takové nadšení jako první dva díly kultovního "Sám doma". Zkrátka jde o jeho nejlepší výkon, hned v úvodu jeho herecké kariéry. Pak měl ještě pár průměrných bečkových filmů a zbytek tak nějak nestojí anil za řeč. Ale tento druhý díl, si ještě stále drží renomé. 4* za 82% ()

laepus

Když máte absolutně stejné postavy a stejnou zápletku a stejné prostředí a chcete to vyvařit ještě jednou, je jasné, že něco z toho minulého tam zůstane, ale už to prostě bude jen odvar. V tomto příapadě kvalitní odvar, ale jen odvar. Kromě samotné akce v domě, která je mimochodem fakt brutální, a myslím, že asi po druhé překážce už by nežil ani jeden z lupičů, vlastně film nic moc nenabízí a sám se divím, že je to nataženo až na skoro dvě hodiny. Přesto se ty dvě hodiny dají v klidu vydržet a rád se u nich zasměju i teď. Kevin je chytřejší a mazanější než v jedničce, kde naopak jeho největší devizou byla naivita a opravdu takřka školkový věk, zjev určitě. ()

rsimonyi

Vydařené pokračování filmu Sám doma. Kevin se utká opět s dvěma zlodějíčky Marvem a Harrym, kteří mu chtějí oplatit porážku z minulého roku. A k tomu se stačí ještě podívat na dnes už neexistující dvojčata v New Yorku. ()

Phillo

Predvianočná nálada funguje a ja sa nesťažujem. Síce film absolútne kopírujúci a ťažiaci z jednotky a myšlienkovo spochybniteľnejší, ale stále zábavný a ku koncu pekne americky dojímavý. 60% ()

Camulator

A není pravda, že dvojka naprosto přesně kopíruje jedničku, protože dvojka má jedno velké, významné plus: vrátného Tima Curryho! ()

M1k9

První díl na druhou. Možná trochu zamrzí zkopírování scénáře, ale nové prostředí to dorovná. Výborný koncept je vytěžen na maximum. PS: Je to pro děti. :)) 8.5/10 ()

Hepy13

Stejně kvalitní jako jednička! Opět zapomněli na Kevina, opět vánoce na bitevním poli, opět spousta pastí, i když jeden rozdíl tu přeci jen je. A to, že mokrý banditi už nejsou mokrý, ale teď si říkají dlouhoprsťáci. A při padajících cihlách ze střechy musim vždycky odvracet zrak :-) "Tak dělej vodpráskni jí, vodpráskni jí". ()