Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

rt12

Sladkobolné sentimentální drama, s otřepaným bojem s rakovinou, vystavěné na efekt rozbrečet Vás a POVEDLO SE. ()

Beagle

Rodinný doják od Chrise Columbuse, ale s tak dobrým obsazením, že se za ty slzy stydět nemusíte.__Cause baby, there ain't no mountain high enough / Ain't no valley low enough, ain't no river wide enough/ To keep me from getting to you, baby ()

Martin741

Priemerny film od rezisera Columbusa /Sam Doma 1 a 2/, akurat ze ma obsadene Juliu Roberts a Susan Sarandon, a celkovo je film zabaleny v rodinnom duchu a miestami je to dobry dojak : 55 % ()

vydumnica

Stepmom je jeden z mojich obľúbenych filmov s Juliou Roberts a Susan Sarandon. Videla som ho najmenej dvakrát. Vlastne vôbec nechápem, prečo je na čsfd v modrej a nie červenej farbe. Príbeh je vcelku jednoduchý, ale myslím si, že zo života. Herecké výkony Julie a Susan sú skvelé. Za zmienku stojí krásna hudba Johna Williamsa, ktorého som si práve pridala k obľúbeným skladateľom. Film vrelo odporúčam. Jediné, čo sa mi nepáčilo bol výber partnera pre Juliu Roberts, akosi mi to nešlo dokopy, ona a plešatý chlap, ale pre dej filmu je to nepodstatné a nie každý chlap vyzerá ako Hugh Grant či Richard Geere. SPOILER: Vzťah matky a nevlastnej matky, ono je to tu naozaj zaujímavo podané, človek sa vie vžiť ako do jednej tak aj do druhej a sympatizovať s obidvoma ženskými charaktermi. Rieši sa vzťah oni a deti, Stepmom a deti, nové okolnosti a deti. Nechcela by som byť v koži ani jednej z nich. 78%. ()

Attta

K tomuhle filmu musíte přistupovat a brát ho čistě jako sentimentálně rodinný na nedělení odpoledne. Hlavní herečky ze svých rolí vytřískali asi všechno co se dalo a velice se mi jejich výkony líbily, ale filmu to nijak extra nepřilepšilo. Co stojí za zmínku je opět vynikající hudba Williamse. ()

Streeper

Opět jeden z filmů, který mě neuvěřitelně dojal a u kterého jsem nedokázala udržet slzy, je to rodinné drama plné sentimentálních scén, ale díky skvělým hereckým výkonům a krásné Julii Roberts a Susan Sarandon film za podívání stojí. I když je tam pár scén, které se mi zdáli příliš zdlouhavé a tím nudné, ale jinak hezký film, který vás chytne za srdce. ()

laik_60

silne obsadenie, prva tretina filmu bola slaba, dramaticky drajf dala zvyšna časť filmu, Harris sa k tomu filmu nesadol :( ()

Juto

Skutočne pôsobiaci film, ktorý približuje svoje témy pre dospelých s inteligenciou, vyspelosťou a vzácnou autenticitou. 6/10 ()

filmharmony

...ždímačka emocí? asi ano... ...ale? rodin, které podobné situace řeší je mnoho a víme o tom -nic... Susan a Roberts to daly... a daly nám návod jak, kdyby... to není málo... ()

otík

Takové to typické romantické drama, při kterém když usnete, o nic významného nepřijdete. Obdobně je to i při poslechu autora hudby Johna Williamse. ()

wendelin9

Průměrné romatické drama o jedné americké rodině, která se musí vyrovnat s odchodem matka a naopak příchodem macechy... Cca pěkný - nicméně typicky americký - příběh, u kterého se pobavíte, ale také možná zamáčknete slzu... ()

vesper001

Typický příklad projímadla na slznou zácpu. První mamča v cílové rovince, druhá na startu, taťka preferuje tu druhou, protože je mladší, hezčí a zatím neumírá, zatímco první dávají přednost děti, a to nejen kvůli jejím beznadějným vyhlídkám, ale možná i proto, že je jejich. Prostě máma je máma je máma. ()

Mirokukii

Aneb, když jeden táta mění mámu. Velmi příjemné rodinné drama o soupeření dvou žen. Nezacházejí ve vyprávění do zbytečných hloubek a extrémů. Označení komedie bych však vynechal. V závěru posmutnělé a dojemné. Výborné hvězdné obsazení. Dokonalá písnička. Pouze ty děti jsou protivný. ()

Jazzzz

Julii to tady opět neuvěřitelně sluší a její krásu doplňuje její herecký výkon. Celkem zajamvě je v tomto komediiálním dramatu provedené prolínání dětský problému s problémy dospělých. A ani jeden z nich podle mě není označen za méně závažný problém, což se mi celkem líbolo. ()

LadyDevil

Tak tady opět máme další neshodu s většinou osazenstva csfd:-D Film Druhá nebo první patří už slušnou řádku let mezi moje nejoblíbenější, jednička v dojácích:-) Ač mi sice Anna coby rozmazlenej spratek leze šíleně na nervy, přesně tak to v ději má být...navíc mi přijetí "nového" rodiče spolu se ztrátou pravé matky, a to v tak rozporuplným období, jako je prepuberta a puberta, nepřipadá nijak ohrané..Asi tady nacházím zalíbení kvůli tomu, jak tady většina "kritiků" píše, že je to sentimentální - ano, je. A to mě bere, konec se nikdy neobejde bez zarudlých očí...:-) ()

Pavlínka9

Mám pocit, že ten film začnete více vnímat postupem let či vlivem zkušeností, které v životě získáte...Protože vím, že jsem ten film viděla jako malá a pohlížím na něj teď úplně jinak než v mládí..A rozumím tomu. Je tam skvělé obsazení - co si budem - Harris a jeho charisma přestože má na hlavě méně vlasů ;) To je něco, co je pro mnoho lidí nepochopitelné ;) Krásná Roberts a silně dominantní a silná Sarandon...Trojice, kterou doplňují dvě děti...Je to až někdy moc idylické, ale zase to obsahuje plno běžných životních situací...Podle mě se u toho filmu buď pozvracíte a nebo si ho s radostí za pár let pustíte znovu :) ()