Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AlistairMir

Pár věcí nepochopím...Například vládu ČR a pak nízké hodnocení Metra. Tenhle film je pro mě bomba. Vraždící hormonální hybrid homosexuál Horáček tu sice není ale hádám že to tady kosil jeho brácha protože hybrid tu byl. Každopádně vrahoun je v první řadě super doktor akorát že spíše než chirurg to bude patolog. Snaha a vytrvalost mu ale nechybí a sejme každého kdo mu přijde do cesty. Zaujal mě bezďák co vypadá jako Kínu Rívsů (fakt mu byl podobnej) ale nečekejte že by od něj vrahoun snad kvůli tomu chtěl autogram. Metro je snímek kde začátek je megahutnej a vrahoun dokud není pořádně vidět vypadá ukrutně (první scéna ve stoce nemá chybu) no když se pak ukáže v plné parádě s hejnem krys v zádech (a to neměl píšťalku) tak se mu spíš smějete jak je šerednej ale nijak to nesráží kvality snímku. Nedávejte na hodnocení a mrkněte na to buď vás to nadchne jako mě nebo mě budete proklínat ale s tím dokážu žít :) PS : Zaspat při čekání na metro se nevyplácí ()

Skip

Docela drsná ujeťárna, ve které jakýsi mutant řádí v londýnském metru. A Franka Potente (alias Lola) zase jednou běží o život. Je to krvavé, nudné a hlavně blbé. A přitom to mohlo být dobré vzhledem k prostředí, v němž se film odehává, jenže to by ten potenciál musel někdo umět využít. ()

OG_Swifty

Úvodní pokus o znásilnění mě pobavil, pak běhání v metru zatímco to "něco" likviduje bezdomovce a požárníka nebo kdo jí to pomáhal z klece ven atd... Na můj vkus jsou takový kazematy nereálný, ale kdo ví - moc často se v tunelech metra nepohybuju. Nepochopil jsem scénu, kdy se "něco" hrabe frajerce v pochvě - asi pouze na efekt nějakýho toho gore. Film jsem ani nedokoukal, usnul jsem. ()

maverick10

Jedna desiva scena v hororovym filmu je malo. Hodne spatne namaskovanej Glum nebyl ani desivej, spis byl k placi. Pribeh, alespon minimalni, to nemelo a dialogy byly ale mozna by bylo lepsi kdyby nebyly. No alespon ta atmosfera to trochu zachranuje. ()

applause

Abych pravdu řekla, čekala jsem to mnohem horší. Dokonce to mělo i trochu děj. Že bych se bála, to určitě ne, spíš to bylo místy nechutný. Ale co chcete po zdegenerovaném vraždícím skřetovi. :D Film jsem si pustila, protože jsem ho našla v počítači stažený od kamaráda a chtěla jsem něco krátkého na odreagování. :D Řekla bych, že to byl lehký podprůměr, ale že bych se bála jít do metra, to zase ne. :D ()

Chen

Pomalý rozjezd, pomalý závěr a výplň mezi tím, také nepatří k nejdynamičtějším. Pochválil bych stahující atmosféru metra, ale napětí není tak gradováno, jak by mohlo být. ()

Martin741

Nicim vynimocny horor, odohravajuci sa v londynskom metre, kde akasi prisera znasilnuje zeny. Akurat strasidelna atmosfera chybala ....... 10 % ()

Figu

Jeden z těch hororů mýho popubertálního dospívání, kdy nás zajímali nahý holky, lahváče a cigárka. Metro jako popkornovka docela v té době frčelo a určitě to bylo jedno z nejpromítaných dvd v mým útulným studentským bytečku... Můžu říct, že díky té době mám ten film docela rád! Strach, děsivou atmošku a napětí to obsahuje a o to v dobrým hororu jde přeci nejvíc. 60% ()

cariada

Tohle je celkem zajímavý horor odehrávající celý v jednu noc v Londýnském metru. Mladá žena jede čeká na poslední metro trochu se napije a usne. Když se probere vlak je pryč jenže celé metro je už zamčený což je první podivnost. Vždyť tam přece mají kamery a ona usnula na lavičce ,tak že jí muselo být vidět. Další blbost je že ,když je zavřený metro jak to ,že najednou přijede vlak (to že přejíždí v noci to je normální) ,ale že zastaví a otevře dveře. je poněkud nelogické. A že by ten vlak řídil ten mutant je blbost ten by to nerozjel. Další věc ,která mě nějak nešla na mozek ,jak mohl někdo v metru postavit tu ordinaci a dělat tam roky ty pokusy aniž by si toho nikdo nevšimnul. Jinak je film slušný a má pěknou atmosféru. Tak že těch 70% ()

xjane

No...ani jednou sem se nelekla, ani chvíli jsem se nebála, atmosféra prostě nulová (až na pár světlých okamžiků), zmutovanej záporák je k smíchu, v paměti mi utkvělo hlavně pár opravdu nechutných scén...logika postav zrovna taky nic mnoho, hlavně hlavní postava uječené Franky Potente jedná úplně nesmyslně...jednou stačilo, 20%. ()

Flaxik

Když ožralá Němka usne v metru, nemůže se divit, že jí chtějí probudit jenom úchyláci a bezdomovci. Lola zase běží o život, ale nikterak dobře jí to nejde a ta jedna hvězda je spíš z milosti. Nudně, otravně a očekávatelně se odvíjející film teče jak sirup z prasklé láhve. Jsem to ale básník! Vůbec se nedivím, že když se někdo náhodou koukne na takový výtvor (6,5 tis. hodnocení!), tak pak s opovržením tvrdí, že horory jsou kraviny. Jsou, tyhle teda jo. ()

Trainspotter

Londýnské The Tube skrývá krvelačné tajemství? A tentokrát blonďatá Franka Potente se má stát obětí? Námět sice tuctový, ale s potenciálem, tak proč ne? Vše nabíralo skvělou atmosféru strachu a naděje značně ubývalo, ale jen do té doby, dokud Kate neobjevila ty bezdomáče. Pak se všechno jaksi sesypalo na hromádku sutin a už to prostě nebylo ono, k tomuto nestrašidelnému stavu značnou mírou dopomohla tentokrát nemožná Franka Potente, jejiž výraz ve tváři mě po většinu času vůbec nepřesvědčil o zběsilé záchraně vlastního kejháku. A ten konec? Šíleně předvídatelný. A jaké z toho plyně poučení? Příště se vykašlete na ultramoderní London Underground (který má dohromady 400 km a ne 600 km, jak tam jeden tvrdí), protože ten vůbec nenahání hrůzu a radši zamiřte do Prahy. Pražské Metro je hrůzyplné samo o sobě. AR: 2,35:1 - Super 35 ()

dubinak

Já jsem z tohohle filmu byla dřív podělaná až za ušima. Pamatuju si, že když jsem se na něj dívala poprvé, musela jsem to po té jedné extra lekačce s baterkou vypnout a několik dní se bála jít v noci na záchod. Za pár měsíců jsem koukla zas už bez vypínání a od té doby to viděla ještě několikrát. Tyhle horory s neobjevenými skřety, ať už jakéhokoliv původu, já docela dost žeru. Vždycky to pro mě byla ta nejtstrašidelnější alternativa. Navíc Creep má tak hutnou a špinavou atmosféru, že lehko působí divákovi deprese z podzemních prostorů a snadno ukojí chuť po strachu. ()

fars

Film ma jisty potencial k tomu, aby se u nej clovek skutecne bal... neco tomu ale chybi. Kdyby hlavni postavy v klicovych situacich nejednaly tak hloupe a taky kdyby byli lekacky, a vubec cely film radne ozvucen tak by to byl dost slusny horor. ()

Jermann

Když už nemáte poruce nic lepšího a má dojít i na CREEP, doporučuji zhlédnout pozdě večer, osamotě v prázdném domě.. Jen tak má tenhle celkem nevýrazný horůrek nějaký ten creepy efekt. Do sklepa vás pak nikdo nedostane ani heverem. Za jiných okolností nejspíš nezabere a nezaujme.. a jen Franka sama to nezachrání. Aspoň, že ten Gillette-týpek vypadá xvětu ;) ()