VOD (1)

Detektiv kanadské jízdní policie Louis Burke pronásleduje zabijáka, přezdívaného Pískař. Pátrání ho dovede až do San Franciska, kde psychopata konečně dostihne, postřelí a zatkne …Po šestnácti měsících se na Burka obrací státní návladní Tom Wogler, představitel správy věznic Ben Keane a další vysocí úředníci s prosbou, aby se dal zavřít do Harrisonovy věznice, kde došlo z vraždě zástupce ředitele. Existuje domněnka, že šlo o pomstu za záhadná úmrtí devíti vězňů v poslední době.  Zatímco Burke se nechá zavřít za ozbrojenou loupež, novopečená právnička Amanda Beckettová, nad níž drží ochrannou ruku státní návladní Wogler a jeho žena Helen, bude hrát roli jeho manželky a fungovat jako spojka mezi ním a vnějším světem. Z dozorců ve věznici o celé záležitosti nikdo nic neví …Burke nastupuje do věznice a brzy se ukáže, že v ní vládne skutečně všestranný teror. Zatímco sadistický seržant DeGraf se vyžívá v bití vězňů, ti se zase nenávidí mezi sebou. Hned po příchodu se Burke zastane černého vězně Hawkinse, čímž si vyslouží nenávist bílého osazenstva, v čele s jistým Perezem, který mu vyhrožuje, že je už teď mrtvý …Burke začíná pátrat po záhadných úmrtích vězňů, které všichni zemřeli následkem bodné rány do týla. Zjišťuje, že to byli vždy nováčci a zcela zdraví, nikdy mezi nimi nebyli například narkomani. Postupně získává informace od svého spoluvězně v cele, ale zejména od černocha zvaného Kněz. Díky jeho pomoci nahlédne i do vězeňské kartotéky a zjistí, že u všech jmen mrtvých jsou písmena SL. Všechny poznatky sděluje Amandě, která pak s přispěním mladíka velmi zběhlého v práci s počítači pátrá po souborech, které by mohly záhadu objasnit. Burke je mezitím varován, že k němu v noci přijde návštěva, jinými slovy, že se ho někdo chystá zabít. Sice se mu podaří uniknout, „návštěvníci“ ale uškrtí jeho spoluvězně a sám Burke je odvlečen na samotku. Pomalu začíná být jisté, že do celé záležitosti je zapleten nejen pomocník na marodce, ale i doktor Gottesman, muž s nejasnou minulostí... (TV Prima)

Trailer

MM_Ramone

Louis Burke pracuje ako inšpektor kanadskej jazdnej polície. Dostane ponuku od svojich nadriadených, aby sa v utajení infiltroval medzi trestancov v jednej z najprísnejších amerických väzníc. Už dlhšiu dobu sa tam hromadia záhadné, neobjasnené a nevyšetrené úmrtia väzňov. Louis prijme túto misiu a nastúpi do nápravného zariadenia ako jeden z odsúdených zločincov. Postupne zisťuje, že vraždy väzňov má na svedomí personál väznice, ktorý je zapojený do obchodu s ľudskými orgánmi. ** ()

Vitason

Vyvážená porce kriminálního rasismu, slizkých vězňů i bachařů a slušné kamery, ve které Svaly (vyrýsované a napnuté na maximum) z Bruselu umravňují spoluvězně kopanci z otočky. Jen je veliká škoda, že je to celé opravdu zvláštně sestříhané a některé scény tak na sebe mají velice špatnou návaznost. Jinak se ale jedná o příjemnou béčkovou zábavu. Pochvala navíc za charismatického Sandmana a krásnou Cynthii Gibb. Jen mi není jasné, jak mi tahle van dammovka mohla před lety uniknout. ()

mzss1

Film je lacinej a dost béčkovitej, ale mě to vůbec nevadí. 2/3 filmu vysoké napětí ve věznici, kde mě bavilo pozorovat prostředí věznice a chování věznů a dozorců. Tato část obsahovala jen omezenou akci (párkrát se Van Damme dost předvedl v karate). Tato neakční část mě rozhodně bavila, žádný větší problém jsem neměl. 3/3 filmu je už konečně akčnější, kde je mimořádný souboj Van Damme proti svému úhlavnímu nepříteli. Hudba je docela slušná. Film mě překvapil, určitě to není jen na jedno shlédnutí. Celkově hodnotím na 78% = **** ()

Bauer

Mám rád filmy z vězeňského prostředí a mám rád filmy s Van Dammem. Je vidět, že filmy ve vězení Van Dammovy prospívají, protože to dokázal tímto snímkem a dokázal to i o 13 let později ve filmu Peklo. Tento film je podle mého názoru vydařený. Troufám si říct, že až na pár chvil nemá žádné hluché místo. Dokonce to bylo i napínavé. Jean-Claude Van Damme hraje velmi dobře a ještě ke všemu předvádí parádní bojové umění, zejména tedy poslední souboj je super! Z herce a padoucha Patricka Kilpatricka šel neuvěřitelný strach Škoda, že dostal málo prostoru, protože jeho role s více prostorem by dodala filmu mnohem hutnější atmosféru. A ještě ke všemu krásná Cynthia Gibb, takže co se obsazení týče nemám žádný problém. Ovšem mám problém se scénářem. Původně jsem chtěl dát 4* a myslím, že by byli i zasloužené, ale když došlo na rozuzlení zápletky ve které se ukázalo, proč docházelo ve věznici k úmrtím, tak jsem si řekl, že to scénáristé naprosto podělali. Takže dávám hodně silné 3*. ()

Le_Chuck

Sarafiana radím do rovnakej ligy ako sú Firstenberg, alebo Pyun. Na Van Damma je aj toto dosť zlé a spomínam si, že ako jeho veľký fanúšik tých 12 rokov ago, som bol s tohoto celkom sklamaný. Netúšim teda pre koho je to určené, lebo ambície zaujať staršie publikum ako 12 ročných to veru nemá. A zase naopak pre tých mladších krvilačných je to suché. ()