Snímek Hon na myš je založen na archetypiálním komediálním modelu, v němž se silnější pokouší dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou. Hrdiny bláznivé komedie debutujícího režiséra Gora Verbinského jsou bratři Ernie a Lars Smuntzové, kteří po otci zdědí kromě zastaralé továrny na provázky i zchátralý dům, z něhož se vyklube architektonický unikát. Aby bratři získali z prodeje co nejvíce peněz, musejí z nemovitosti vystrnadit myš. Vychytralý hlodavec se ovšem nehodlá vzdát svého domova. Vypořádá se s bratry, s krvelačnou kočkou i s profesionálním hubitelem, a houževnatě bojuje, až dokud útočníci vzácnou nemovitost zcela nezničí... (Cinemax)

Brain-D

O tom, že myši jsou vynalézaví rychlý malí hlodovci. Příběch je zaměřene na myš, takže když opomenu trapné lidské postavy, tak jako třeba v jiných animovaných filmech. Tak se jedná o vydařený film pro celou rodinu. ()

Elleannie

Tenhle film s chytrou myškou a dvěma bláznivými bratry mám moc ráda. Je to dokonale natočené, dokonale vtipné, nemám tomu absolutně co vytknout. Film jsem viděla už několikrát a vždycky se u něj nasměju, až mi tečou slzy. Doporučuji zhlédnout:-) ()

jenik71

Dva bratři zdědí po otci nejen špagátovnu, ale i starší dům. A s ním i malou myšku, která se tu cítí doma a nehodlá dům jen tak opustit. A tak škodí jak může a přivádí bratry k zoufalství... Starší diváci se jistě několikrát zasmějí, ale na víc jak tři hvězdičky to není. Děti, které budou asi myšce fandit, si můžou ještě jednu hvězdičku přičíst, protože film je hlavně pro ně. ()

prasacimor

Bonton Home Video uvádí...Máloktorý film vo mne vyvolá príjemný, nostalgický pocit chodenia do VIDEOpožičovne ako práve Hon na myš. Jedna z klasík môjho detstva...Najlepšie bolo prísť v piatok, mohli sme mať kazetu až do pondelka! Ale nezabudnúť pretočit! ()

giovanni3

Klasická bláznivá americká komedie s nesympatickými ústředními herci a v hlavní roli s myší.. navíc to je celé o jednom starém domě (o jeho likvidaci) a o staré fabrice.. Překvapil Christopher Walken v malé roli, která byla snad nejlepší z celého filmu. Slabé 3z5 ()

Trapper33

Když jsem byl ještě malý kluk, nosil jsem.. teda viděl jsem tenhle film mnohokrát. Tenkrát mě opravdu hodně bavil, leč dnes už to není tak slavné. Na jedno zhlédnutí pohodové. ()

Opsha

Kdybych měl nějakým omylem někdy děti, rozhodně jim pustím raději tuhle lehce černohumornou grotesku, než nějakou "sladkou a roztomilou " pohádku od Disneyho, plnou zpívajících zvířátek. ()

tempus

Když jsem chodil do 5. třidy, tak tento film patřil mezi mé oblíbené (spolu s Myšákem Stuartem a Dr. Dolittlem) a celkem rád na něj vzpomínám (třeba Kočkodzzil). Ale když jsme ho viděl nedávno, tak téměř, kdyby chyběly vážné scény (vzpomínka na umírajícího otce) tak mě ten zbytek úplně unudí. Jedno mu upřít nemůžu: akční momenty jsou na pěkně zpracované. ()

herr_carter

I jako dítěti, i nedávno s odstupem času pořád tuhle komedii beru jako jednu z těch přirozenějších a poměrně neagresivně vtipných - navíc Christopher Walken jako profík na lov myší je k popukání..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Spike23

Viděl jsem to už strašně dávno, nevím jaké pocity by to ve mně vyvolalo teď, ale s příchodem HBO to byla jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která mi zajistila jeden z mála mých půlhodinových záchvatů smíchu a na to zřejmě nikdy nezapomenu. ()

see_sawandrew

Silvestriho hudba přidává hvězdičku. Absurdní a také trochu černý humor, příjemné napodobení L&H, ale omezit přehánění by neškodilo. 60% ()