Snímek Hon na myš je založen na archetypiálním komediálním modelu, v němž se silnější pokouší dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou. Hrdiny bláznivé komedie debutujícího režiséra Gora Verbinského jsou bratři Ernie a Lars Smuntzové, kteří po otci zdědí kromě zastaralé továrny na provázky i zchátralý dům, z něhož se vyklube architektonický unikát. Aby bratři získali z prodeje co nejvíce peněz, musejí z nemovitosti vystrnadit myš. Vychytralý hlodavec se ovšem nehodlá vzdát svého domova. Vypořádá se s bratry, s krvelačnou kočkou i s profesionálním hubitelem, a houževnatě bojuje, až dokud útočníci vzácnou nemovitost zcela nezničí... (Cinemax)

Guran

Nathan Lane a Lee Evans předvedli veselé a komediální výkony. Jedna z těch lepších komedií. Výborné efekty, práce s kamerou, příběh a herci. Sekvence se starostou mi přišla nechutná, ale do filmu to padalo. Gore Verbinski a ostatní z filmového štábu - dobrá práce. ()

Pitryx

Taková rodinná blbinka na neděli. Není třeba v tom cokoli hledat. Prostě se jen dívat a bavit se. A hlavně nebrat v potaz na nesmysly. ()

PlayEasy

Velice slušná a zábavná podívaná na styl Sám doma (o problémech v domě), akorát tam vyhrává malý kluk nad dospělými zlodějíčky, zato tady myš nad dvěma též dospělými. Humor nám sedl, hudba dokonale zapadla do této naháněčky, jedinou chybou, ale velkou, je že postupně to začíná přetékat v naivní bláznovinu a všichni kvůli malé hodně přesílené myšce moc velké cavyky… Ale jako nenucená rodinná zábava to zaručeně funguje. 65% ()

adamix

Moja srdcovka a v rámci nespočetných amerických komédii pre mňa jedna z tých najlepších. Kombinácia detského humoru založeného na kope bláznivých situácii a miernej dávky toho čierneho so skvelým hudobným podkladom a neokúkanou dvojicou niktošov s tvárami Evansa a Lanea. Jasných 5*. ()

ostravak30

Před slavnými Piráty z Karibiku odstartoval svou kariéru Gore Verbinski Honem na myš. Film vlastně od počátku nesmíte brát vážně. Pomineme-li fakt, že je otázkou, zda by si případný kupec v tak velkém domě vůbec jedné malé myšičky všiml a nakolik by to opravdu reálně ovlivnilo cenu domu, pak je tady jiná věc - myš je asi tak chytrá, jako by se jednalo o film S Jerrym. Už chybí jen Tom. Naštěstí Nathan Lane a Lee Evans působí dost komediálně sami o sobě. Některé situace jsou humorné na sílu (například když se postupně zavírají jednotlivé pastičky, které by jinak bratrům nemohly ublížit, ale oni do sebe začnou nepochopitelně narážet čímž se navzájem shodí právě rovnou do pastičkového moře), většina je docela vtipných. Je to oddechová komedie u které se nesmí moc přemýšlet a dívat se na ni mohou, snad až na jednu kratší scénu, i děti. A nejspíš se pobaví. A jak už to tak bývá, komedie má i své morální poselství - někdy peníze nejsou to nejdůležitější. Stačí se jen zamyslet, co nám po předcích zbývá a jde i o zachování určitého odkazu. ()

Ltblue

Skvelé komédia ktorý sa 2ja blázni pokúšajú odstrániť jednu odpornú myš! Na koniec zistia,že bola k niečomu dobrá. ()

Nonna

Bláznivá komedie pro celou rodinu....by se dalo řící, ale rozhodně ne hloupá a plytká. Příběh dvou povahově odlišných bratrů, které donutí vzít na vědomí svou vzájemnou přítomnost dědictví po otci, je příběh ze života. Kolikrát se stane, že sourozenci, kteří se za celý život nestýkali, se náhle sejdou teprve nad rakví společného příbuzného a musí se utkat nad společným řešením pozůstalosti. Problém je, že bratři Ernie a Lars z filmu, se musejí potýkat navíc ještě s chytrou, drzou a neuvěřitelně vynalézavou myší. Myš jim nejprve nenápadně začne zasahovat do života, aby ho zanedlouho naprosto ovlivnila. Je jejich spolubydlícím, soudcem jejich ne vždy dobrých činů ,ale nakonec i spolčujícím článkem. Prima triky, skeče,skvělé obsazení (i ve vedlejších rolích - např. Maury Chaykin jako zájemce o koupi domu), zkrátka film na více podívání, který neomrzí. ()

Blongie

Nathan Lane a Lee Evans jsou trošku jak Laurel a Hardy :D Vtipná komedie, která u mě splnila účel pobavit a zasmát se... ()

Nikolas__

To, to zas bylo. Gore Verbinski a Adam Rifkin - tyhle dva si přeji, aby ve vězení skončily. Jeden z nejhorších filmů s krysami (pořád ale lepší než RATATUJ od pixaru). ()

chucky

Škoda, že scénář nebyl lépe využit, pak by se dalo hovořit o celkem vtipné komedii, takhle zůstává na pomyslné hranici dna.... ()

Patr1k

Podľa mňa veľmi nedocenený film, mne osobne sa velmi páčil a je vysoko v rebríčku oblúbenosti, takže nie je o čom, scéna kde sa bratia zhovárajú len posunkami je neskutočná, film som videl len s českým dabingom, ktorý musím vyzdvihnúť, chudák Walken :D ()

david666

Pro mě jeden z vrcholů komedií se zvířecím hrdinou. A scéna s Walkenem nemá chybu. Svět bez špagátu je jen chaos. ()

HumanClay

Tento film ma zaujal hlavne hrubím násilím, na ktorom som sa nesmierne nasmial. Väčšina takýchto komédií mi nepríde moc smiešna (napr. Sám doma) ale toto je výnimka potvrdzujúca pravidlo. Ale najlepšia komédia je pre mňa The Hangover. ()

mokrasek

Pro mě až na pár scén nesrozumitelný druh humoru. Film trochu pookřeje asi od půlky, když se v domě objeví ten kočičí rabiják. ()