Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Super Size Me nepřináší nic převratně nového, protože přejídání tučným a nezdravým jidlem není dobré pro nikoho. Mnohem zajímavějším dokumentem je Fat, Sick & Nearly Dead (2010), kde se Joe Cross snaží úspěšně zbavit přebytečných kilogramů.(8.4.2012)

Morgan Spurlock sa rozhodol vykonať riskantný pokus na vlastnom tele. Po dobu 30 dní nebude konzumovať nič iné, ako jedlo zo "stánkov" s rýchlym občerstvením. Na paškál si zoberie nie len v Amerike populárny Burger King, ale aj samotný "slávny" McDonalds. Nemôžem povedať, že by ma tento dokument zaoberajúci sa témou obezity nezaujal, ale tak isto nemôžem tvrdiť, že by ma výnimočne ohúril. Za pozornosť stojí najmä jedna scénka. Všetky deti vo veku cca 4 až 7 rokov poznali klauna s McD., či rôznych prezidentov USA, no napodiv absolútne netušili o koho ide, keď im bol zobrazený portrét "......" Vyčarí Vám to úsmev na tvári, ako mne ;)(3.2.2014)

Fast foody jsou jistě jedním z hlavních viniků obezity v dnešní době, ale nakonec si za to, jak kdo vypadá a co jí, může každý sám. Spurlock se zajímá o nejrůznější aspekty stravování lidí nejrůznějšího věku a je zajímavé slyšet názory kolemjdoucích, tak jako i nejrůznějších odborníků. Jen co se týče McExperimentu, který na sobě měsíc provadí, se mi zdá, že občas trochu symptomy přihrává. Z tohohle dokumentu jde krásně poznat, jak velký rozdíl panuje mezi Amerikou a Evropou, co se jídla týče.(15.7.2009)

Velice poutavý dokument, z kterého místama šel mráz po zádech. Po shlídnutí už fakt nikdy nepůjdu do McDonalda a nebudu tam jíst. Mám s ním taky jen špatné zkušenosti, ale ne zase tak hrozný jako bylo popsané v dokumentu. Možná to bude tím, že jsem to vždycky po pár dnech vzdala, když mi bylo taky špatně. Obdivuju hlavního hrdinu Morgana, který to vydržel celých 30 dní. 80%.(25.5.2014)

• Ivoshek

Ale jo, Špurlok udělal zajímavej film a zhruba 50 minut mě bavilo koukat, jak se měsíc futruje jenom u McD a tloustne. Ono se to koneckonců dalo čekat. Co bych si ale dovolil podotknout - vadí mi, když se hledají chyby jinde, než jsou. Chyba je vždy v člověku, který se přejídá a nehýbe - v jeho slabošství. Ne ve fast-foodovém řetězci, o němž je známo, že jeho jídlo je kombinací tuků a sacharidů. Skoro bych řekl, že je to pro dnešní společnost typické. "Jsem tlustý? Pojďme z toho někoho obvinit!"(30.11.2007)

• - V roce 2013 snědl Don Gorske již více než 26 tisíc hamburgerů Big Mac. Zatímco jako mladý snědl i 9 kusů za den, v roce 2013 jedl pravidelně již "pouze" dva denně. (Anetik)

• - Film byl nejúspějším dokumentem v historii, když ho uvedli v Austrálii. Za první dva týdny vydělal 800 tisíc US dolarů. (don corleone)

• - I když Don Gorske již více než 40 let konzumuje denně hamburgery Big Mac, které tvoří většinu jeho jídelníčku, jeho váha i cholesterol jsou v normě. (Anetik)