Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock
  • Ivoshek

Ale jo, Špurlok udělal zajímavej film a zhruba 50 minut mě bavilo koukat, jak se měsíc futruje jenom u McD a tloustne. Ono se to koneckonců dalo čekat. Co bych si ale dovolil podotknout - vadí mi, když se hledají chyby jinde, než jsou. Chyba je vždy v člověku, který se přejídá a nehýbe - v jeho slabošství. Ne ve fast-foodovém řetězci, o němž je známo, že jeho jídlo je kombinací tuků a sacharidů. Skoro bych řekl, že je to pro dnešní společnost typické. "Jsem tlustý? Pojďme z toho někoho obvinit!"(30.11.2007)

Martin Spurlock je tak trochu crazy... rozhodl se sám na sobě otestovat vliv stravování se u McDonald´s... Super Size Me je zajímavý dokument, který sice nepřinesl nic nového, ale na druhou stranu předvedl jasné důkazy o zhoubném vlivu fast foodů. Každopádně by to měl shlédnout každý, kdo dává přednost pohodlí a kdo se stal obětí mediální reklamy a hektického způsobu života... třeba potom trochu ubere plyn.(10.4.2008)

• iamek

McDonald nikoho nenutí jíst své výrobky. Každý přece ví, že jídlo ve fast foodech není zdravé tak proč tam lidí chodí ? Jednou jsem viděl dokument kde jedna slečna jedla celý měsíc jen ovoce a zeleninu a dopadla stejně jako Morgan Spurlock takže zdravotní stav Spurlocka nemůže nikoho překvapit. Jak už psal někdo dole celý dokument je nehorázná propaganda. Já do mekáče občas zajdu a budu chodit i po tomhle dokumentu. Všechno je v myšlení lidí a přeju McDonaldu mnoho úspěchu s nesmyslnýma žalobama.(13.7.2010)

V Macdonald´s jsem nakupovala jen jednou, připadalo mi úžasné, že se ke žvanci dostanu aniž musím vystoupit z auta, stačí když vystrčím ruku z okénka. Jak pohodlné. Nadšení mě opustilo po prvním kousnutí! Dost nepříjemně mě zaskočilo, že ta „houska“ je sladká. A potom jsem musela z auta vystoupit, abych tu „poživatinu“ mohla vyplivnout! Tím to u mě navždy prohrál. O to víc obdivuji odvážného hrdinu, který se rozhodl měsíc se stravovat výhradně pod touhle značkou. Jeho přítelkyně je naopak veganka. No ještě, že mě nezvou na návštěvu, musela bych si vzít sebou svačinku. Zábavný dokument, který si vybral jako hlavní příčinu obezity McDonald´s, vřele doporučuji všem zákazníkům ..a já si jdu taky něco zakousnout. Takže .. dobrou chuť všem!(11.4.2006)

• nunka

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že vám z McDonaldu naozaj dokáže v priebehu pár mesiacov narásť pekné sádelko, aj keď sa zrovna nemusíte napchávať len DoubleQuaterPoundermi a BigMagmi...sádelkový efekt vám za pár mesiacov vyčaria aj zeleninové šaláty s kvázi nízkotučnými dresingami, zmrzlinové milkshaky a mcdonaldové nízkotučné jogurty s medovými vločkami, keď ich máte na dennodennom jedálničku skoro každý deň v priebehu dvoch mesiacov...bola som v Amerike, dokonca som mala tú “česť“ každý deň obsluhovať pár stálych milovníkov McDonaldu, ktorí nevyzerali tak, ako nám to ukázal práve dokument Super size me... Morgan Spurlock podľa mňa veľmi jednostranne sprostredkoval realitu McDonaldového kalorického nezdravého jedálneho lístka. Myslím, že je to viac o životnom štýle američanov a nie o chybe v sieti potravinových produktov... Drvivá väčšina američanov má dve zamestnania, minimálny čas a chuť na varenie teplých večerí, mnohí nemajú čas na upratovanie vlastného brlohu, či výchovu svojich detí. A práve potravinový priemysel prispôsobuje svoju bohatú ponuku na časovo nenáročnú prípravu jedál, ktorá ich spotrebiteľom vyhovuje. Je však otázne, čo bolo skôr: ŽIVOTNÝ upracovaný ŠTÝL američanov alebo druhá varianta-lenivý štýl američanov alebo FAST FOODY? Napadlo ma, že by bolo vhodné pozvať Morgana na Slovensko a v priebehu mesiaca ho napchávať klobásou, slaninkou, údenými špecialitkami, dennodenná pivná dávka, sem tam dajaká žinčica a zákalačkové špeciality, v pravidelných intervaloch ho vážiť, merať tlak, robiť krvné testy a podobné blabla.. Myslím, že konečný váhový efekt by bol porovnateľný s tým McDonaldovým...Myšlienka dávať pozor na to, čo dávame do úst možno nebola zlá, no dokument bol až príliž jednostranne zameraný, aj tie demagogické repliky , čo sa sem tam mihli – hrôza! Viem, že budem veľmi kritická, no celé to veľmi škrípalo, aj keď to má istú výpovednú hodnotu.(6.5.2006)

• - Lékař Morgana Spurlocka se zmiňuje o filmu v hlavní roli s Nicolasem Cagem jako o filmu Death In Las Vegas. Ve skutečnosti se ale jmenuje Leaving Las Vegas. (fray)

• - Když Morgan Spurlock projíždí autem v Los Angeles, u silnice je možné zahlédnout billboard s reklamou na seriál Gilmorova děvčata (od r. 2000). (Aknah)

• - Morgan Spurlock dostal nápad na tento dokument, když ležel po večeři na gauči a ve zprávách viděl reportáž o dvou dívkách, které žalují McDonalds. (don corleone)