Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Tento McFilm, a všetko to, čo zobrazuje, je na zaplakanie. Či z úbohosti alebo z humorného nadhľadu. Konečne sa roztrhlo vrece s dokumentmi, ktoré nastavujú americkej spoločnosti neprikrášľujúce zrkadlo. Neviem na čo je ten úbohý národ potom tak hrdý. Možno práve na to, že sú najtlstejší. Film ako dokument má všetko, čo som si pod podobným štipľavým námetom predstavoval. Hlavne poučné, odborné a prevýchovné zábery s množstvom fakov a odpudzujúcich zámerov. Tak čo, kedy zájdeme na Big Mac? :) 85%.(15.8.2007)

• iamek

McDonald nikoho nenutí jíst své výrobky. Každý přece ví, že jídlo ve fast foodech není zdravé tak proč tam lidí chodí ? Jednou jsem viděl dokument kde jedna slečna jedla celý měsíc jen ovoce a zeleninu a dopadla stejně jako Morgan Spurlock takže zdravotní stav Spurlocka nemůže nikoho překvapit. Jak už psal někdo dole celý dokument je nehorázná propaganda. Já do mekáče občas zajdu a budu chodit i po tomhle dokumentu. Všechno je v myšlení lidí a přeju McDonaldu mnoho úspěchu s nesmyslnýma žalobama.(13.7.2010)

McHnus v hlavní roli dokumentu, ve kterém je krásně ukázaný, že žraní chemických burgerů a Big Maců vašemu tělu rozhodně neprospěje. Spurlock je dobrej blázen a moc jsem mu fandil, aby to k něčemu pozitivnímu vedlo. No těžko říct, jestli to mělo nakonec nějaký výrazný přímý vliv na změnu nabídek v Mekáčích. Já se spíš obávám, že vyhrála nenažranost lidí a hlavně majitelů těchto řetězců. Každá miliarda v kapse se hodí, že? Problém v USA docela chápu, většina lidí si tam zdravá jídla jednoduše nemůže finančně dovolit. (viz. Potraviny a.s.) Ale že lidé chodí jíst do těchto hnuso-foodů i tady v ČR, kde se rozhodně vyplatí dát si v restauraci třeba lososa nebo svíčkovou za 85Kč, než jíst za 120 Kč Bic Mac s hranolkama v McSračce. Nevím no...ještě prostě pochopím, že člověk občas dostane chuť na týrané kuře z KFC, ale že má někdo chuť na malinkatý hnusný hambáč, ve kterém na maso nenarazíte - to opravdu nechápu. Zlatí vietnamci, tam je aspoň jistota, že je to ze psa, v lepším případě opravdu z kusu dobytka, ale aspoň to není z rozemletých zbytků všeho možnýho. Teď si pustím Fast food nation, to by mohla být taky solidní nechutnost. Prý místo koření dávají do hambáčů i hovna, tak su zvědavý. 80%(5.3.2012)

Martin Spurlock je tak trochu crazy... rozhodl se sám na sobě otestovat vliv stravování se u McDonald´s... Super Size Me je zajímavý dokument, který sice nepřinesl nic nového, ale na druhou stranu předvedl jasné důkazy o zhoubném vlivu fast foodů. Každopádně by to měl shlédnout každý, kdo dává přednost pohodlí a kdo se stal obětí mediální reklamy a hektického způsobu života... třeba potom trochu ubere plyn.(10.4.2008)

Jestli si tento dokument zasloužil moje hodnocení, pak to je především díky 2 DVD setu s přidanými scénami např. o odpadu, jídlech a nakupování v supermarketu, úžasným testem trvanlivosti a dalších souvislostech. Přesně to je totiž ta linie, která je podle mě zajímavější než autorem přiznaně a úmyslně extrémní jednostranný experiment, který navíc tak trochu kopíruje Moora, ale spíše chrlí fakta, než by dosahoval kýženého účinku.(29.11.2006)

• - I když Don Gorske již více než 40 let konzumuje denně hamburgery Big Mac, které tvoří většinu jeho jídelníčku, jeho váha i cholesterol jsou v normě. (Anetik)

• - V roce 2013 snědl Don Gorske již více než 26 tisíc hamburgerů Big Mac. Zatímco jako mladý snědl i 9 kusů za den, v roce 2013 jedl pravidelně již "pouze" dva denně. (Anetik)

• - Morgan Spurlock se vzdal úplně alkoholu 6 týdnů před začátkem natáčení, aby vyloučil jeho přítomnost v těle. (don corleone)