Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

tendle film me inspiroval vylizt z pasivity a aktivne se zucastnit jedny z zenskejch praci (posledni dve slova venovany feministkam a uradu prace)......v dome sem nasel akorat dve veci...prosly mliko a vlocky....po dlouhy uvaze sem se rozhod, ze si uvarim vlocky s mlikem...no ..abych to zkratil..preskocim ty banalni veci kery zvladne i vašek vydra po amputaci horni casti tela, zacinajici pod kolenem...takze micham tou vareckou (zadnej dlouhej knedlik neska nebude)...a zrychluji vařečkootáčky..hlavne aby se to nepripalilo..rikam si a micham rychlejc a rychlejc...vločky už se toči uvnitr hrnce jako rusky kolo plny přivazanejch čečencu.. a ja stale zrychluji... oves lita vsude kolem a dopada na zem vedle mlika s vareckou, co tam dopadly chvili pred tim.... ale stim se pocitalo...ztraty povoleny...proto sem taky pracoval s takovym mnozstvim, aby i po učincich odstredivy sily,,,zbyla aspon jedna porce ......bohuzel...s litosti pro fanklub meho traviciho ustroji musim oznamit, ze sem zapomel zapnout plamen....ale nevadi..aspon sem usetril a ziskal novou zkusenost do zivota...uz vim ze dnesni technika neni tak dokonala jak je nam neustale podsouvano,,,,coz doklada i prihoda s mikrovnlou troubou,,, kdy sem dostal na rodine oslave za ukol rozmrazit tri kuře.......no a co se nestalo..po petactyriceti minutach bylo dotycne tri kure nalezeno rozvalne s kridlem v rozkroku uvnitr talire postavenho na magické troube ktera stale jeste svitila,vrcela, ale nestekala...moje obhajoba "..ta svině si asi zalezla do stinu" byla bez jakehokoli konkretnejsiho dukazu prohlasena za lživou....a od te doby uz se vzdavam sebemensiho vysvetlovani takovychto paranormalnich jevu .....proste kuchařina je nevděčnej džob a je dobry to nechat naodbornikach z MCdonaldu a podobnejch petihvezdickovejch hampejzu(31.12.2007)

• iamek

McDonald nikoho nenutí jíst své výrobky. Každý přece ví, že jídlo ve fast foodech není zdravé tak proč tam lidí chodí ? Jednou jsem viděl dokument kde jedna slečna jedla celý měsíc jen ovoce a zeleninu a dopadla stejně jako Morgan Spurlock takže zdravotní stav Spurlocka nemůže nikoho překvapit. Jak už psal někdo dole celý dokument je nehorázná propaganda. Já do mekáče občas zajdu a budu chodit i po tomhle dokumentu. Všechno je v myšlení lidí a přeju McDonaldu mnoho úspěchu s nesmyslnýma žalobama.(13.7.2010)

Fíííha... Tak tohle je téměř gastronomickodokumentaristický horor... Nechodím do mekáče, kentakáče ani jiných fástfůdáčů, páč nejsem strávnické hovado ani vytrendovaný zoufalec, který by jinde v nějaké krmní instituci ani nevěděl, jak vzít příbor do ruky... Skutečný smysl tohohle americko >samožerského< dokumentu jsem ovšem zcela nepochopil. Z míry sebetrýznění Mr. M.S. se mi (přiznávám upřimně) už někdy v půlce filmu trošku zvednul kufr - a to fakt nemám nic proti tučným masům - třeba mladé kachničce nebo výpečcích z vepříka - a klidně ať sádlo teče po bradě a všichni mlaskají a krkají blahem... :-P . . . Leč mleté kravské či kýhoptačí sračky ve sladké housce - to ani moje otrlá nátura masožravého všežravce holt zcela nezvládla... Každopádně - ryze jako dokumentární film - je to přece jen přes všechnu tu sílu trošku slabá káva a nakonec - na duchem podobné >pamflety< M.Moora tenhle (maso-chistický ;-) dietář bohužel nemá...(26.11.2007)

Dle mého hodně polemizující (a to nejsem návštěvník Fast Foodů) dokument, bez atraktivního uchopení.. A paradoxně, čím méně Spurlock tlačí na pilu, tím více je jeho poselství účinnější!! Efektivně útočí na diváka, i když mnohdy střílí kapku od boku. Už předem totiž MOC DOBŘE věděl, o co mu jde, na nic nového (o čem bychom už dávno nevěděli) průběhem svého "experimentu" až tak nepřichází a i přesto, že nám nabízí pestrou (často až nevstřebatelnou) škálu McNešvarů, tak výsledek je minimálně rozpačitý!! 50%.(25.3.2007)

Ačkoliv často navštěšvuju McDonald's a XL menu s BIG MACem je pro mě tiket do ráje....tak tento dokument obdivuju :) Sice je tam ten "final solution," kterému jsem se vysmál, jak nejvíc jsem mohl, ale i tak je to fajn. Nom, měl bych mekáč nějak obhájit...jedna ženská chtěla dokázat, že mekáčová dieta není jen tak nějaký výmysl. Jedla proto celý měsíc (stejně jako Morgan) jen v mekáči....a ejhle, zhubla o 9 kilo a neměla vůbec žádné potíže se zdravím...jediné, co v mekáči nejedla, byly hranolky (všichni známe přípravu hranolek). Nom, je převeliká škoda, že u nás není Extra size....určitě bych do toho šel....ale nezapomeňte,že mluvíte s člověkem, který zhamtne 2 XL menučka na posezení :)(14.9.2005)

• - V roce 2013 snědl Don Gorske již více než 26 tisíc hamburgerů Big Mac. Zatímco jako mladý snědl i 9 kusů za den, v roce 2013 jedl pravidelně již "pouze" dva denně. (Anetik)

• - Morgan Spurlock se vzdal úplně alkoholu 6 týdnů před začátkem natáčení, aby vyloučil jeho přítomnost v těle. (don corleone)

• - Když Morgan Spurlock projíždí autem v Los Angeles, u silnice je možné zahlédnout billboard s reklamou na seriál Gilmorova děvčata (od r. 2000). (Aknah)