Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Tento McFilm, a všetko to, čo zobrazuje, je na zaplakanie. Či z úbohosti alebo z humorného nadhľadu. Konečne sa roztrhlo vrece s dokumentmi, ktoré nastavujú americkej spoločnosti neprikrášľujúce zrkadlo. Neviem na čo je ten úbohý národ potom tak hrdý. Možno práve na to, že sú najtlstejší. Film ako dokument má všetko, čo som si pod podobným štipľavým námetom predstavoval. Hlavne poučné, odborné a prevýchovné zábery s množstvom fakov a odpudzujúcich zámerov. Tak čo, kedy zájdeme na Big Mac? :) 85%.(15.8.2007)

Mohl bych sice tvrdit, že Morgan Spurlock je podobný demagog jako Michael Moore, ale jeho McExperiment na vlastní osobě je rozhodně zajímavý a hlavně jeho autor ví, že je dost extrémní a většina lidí se takto nechová. Výsledky představují přínosné údaje pro lékaře, ale pro diváky je to spíš zábava. Natočeno je to slušně, dokument uhání jako splašený, ale už po hodině koukání na to jak se jeho autor cpe, mi začalo kručet v žaludku...(3.5.2006)

Fíííha... Tak tohle je téměř gastronomickodokumentaristický horor... Nechodím do mekáče, kentakáče ani jiných fástfůdáčů, páč nejsem strávnické hovado ani vytrendovaný zoufalec, který by jinde v nějaké krmní instituci ani nevěděl, jak vzít příbor do ruky... Skutečný smysl tohohle americko >samožerského< dokumentu jsem ovšem zcela nepochopil. Z míry sebetrýznění Mr. M.S. se mi (přiznávám upřimně) už někdy v půlce filmu trošku zvednul kufr - a to fakt nemám nic proti tučným masům - třeba mladé kachničce nebo výpečcích z vepříka - a klidně ať sádlo teče po bradě a všichni mlaskají a krkají blahem... :-P . . . Leč mleté kravské či kýhoptačí sračky ve sladké housce - to ani moje otrlá nátura masožravého všežravce holt zcela nezvládla... Každopádně - ryze jako dokumentární film - je to přece jen přes všechnu tu sílu trošku slabá káva a nakonec - na duchem podobné >pamflety< M.Moora tenhle (maso-chistický ;-) dietář bohužel nemá...(26.11.2007)

V Macdonald´s jsem nakupovala jen jednou, připadalo mi úžasné, že se ke žvanci dostanu aniž musím vystoupit z auta, stačí když vystrčím ruku z okénka. Jak pohodlné. Nadšení mě opustilo po prvním kousnutí! Dost nepříjemně mě zaskočilo, že ta „houska“ je sladká. A potom jsem musela z auta vystoupit, abych tu „poživatinu“ mohla vyplivnout! Tím to u mě navždy prohrál. O to víc obdivuji odvážného hrdinu, který se rozhodl měsíc se stravovat výhradně pod touhle značkou. Jeho přítelkyně je naopak veganka. No ještě, že mě nezvou na návštěvu, musela bych si vzít sebou svačinku. Zábavný dokument, který si vybral jako hlavní příčinu obezity McDonald´s, vřele doporučuji všem zákazníkům ..a já si jdu taky něco zakousnout. Takže .. dobrou chuť všem!(11.4.2006)

Morgan Spurlock sa rozhodol vykonať riskantný pokus na vlastnom tele. Po dobu 30 dní nebude konzumovať nič iné, ako jedlo zo "stánkov" s rýchlym občerstvením. Na paškál si zoberie nie len v Amerike populárny Burger King, ale aj samotný "slávny" McDonalds. Nemôžem povedať, že by ma tento dokument zaoberajúci sa témou obezity nezaujal, ale tak isto nemôžem tvrdiť, že by ma výnimočne ohúril. Za pozornosť stojí najmä jedna scénka. Všetky deti vo veku cca 4 až 7 rokov poznali klauna s McD., či rôznych prezidentov USA, no napodiv absolútne netušili o koho ide, keď im bol zobrazený portrét "......" Vyčarí Vám to úsmev na tvári, ako mne ;)(3.2.2014)

• - Lékař Morgana Spurlocka se zmiňuje o filmu v hlavní roli s Nicolasem Cagem jako o filmu Death In Las Vegas. Ve skutečnosti se ale jmenuje Leaving Las Vegas. (fray)

• - Dokument měl premiéru v Sundance v lednu 2004. Po necelých dvou měsících oznámil McDonalds, že stahuje z prodeje velikost menu "super size". Pochopitelně řetězec tvrdil, že to nemá s filmem nic společného. (don corleone)

• - Eric Schlosser, který napsal "Fast Food Nation" odmítnul Spurlockovi rozhovor. Svolil až po natáčení, tak se aspoň objevil jako bonus na DVD. (don corleone)