Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Já tyhle "motivační" dokumenty strašně miluji. Vždycky mě donutí udělat nějakou kokotinu. A tak jsem se rozhodl podstoupit úplně stejnou 30 denní proceduru. Akorát to budu mít daleko těžší než tady Murlock. Ještě chvíli vydržte..... Vybral jsem si ... uzeniny s polským dovozem!!! Tak a teď mě litujte!(26.2.2014)

Ačkoliv často navštěšvuju McDonald's a XL menu s BIG MACem je pro mě tiket do ráje....tak tento dokument obdivuju :) Sice je tam ten "final solution," kterému jsem se vysmál, jak nejvíc jsem mohl, ale i tak je to fajn. Nom, měl bych mekáč nějak obhájit...jedna ženská chtěla dokázat, že mekáčová dieta není jen tak nějaký výmysl. Jedla proto celý měsíc (stejně jako Morgan) jen v mekáči....a ejhle, zhubla o 9 kilo a neměla vůbec žádné potíže se zdravím...jediné, co v mekáči nejedla, byly hranolky (všichni známe přípravu hranolek). Nom, je převeliká škoda, že u nás není Extra size....určitě bych do toho šel....ale nezapomeňte,že mluvíte s člověkem, který zhamtne 2 XL menučka na posezení :)(14.9.2005)

70% Chudák chlap. Původně jsem se chtěl rozepsat o mém vztahu k Mekáči, ale koukám, že to už spousta lidí udělala za mně (aka byl jsem tam jednou a nic tak bez chuti jako hambáč jsem nejedl, nikdy více)... Začala ale ve mně hlodat myšlenka - pořídit si krokometr, protože mě zajímá, kolik toho denně nachodím:)(1.7.2010)

• iamek

McDonald nikoho nenutí jíst své výrobky. Každý přece ví, že jídlo ve fast foodech není zdravé tak proč tam lidí chodí ? Jednou jsem viděl dokument kde jedna slečna jedla celý měsíc jen ovoce a zeleninu a dopadla stejně jako Morgan Spurlock takže zdravotní stav Spurlocka nemůže nikoho překvapit. Jak už psal někdo dole celý dokument je nehorázná propaganda. Já do mekáče občas zajdu a budu chodit i po tomhle dokumentu. Všechno je v myšlení lidí a přeju McDonaldu mnoho úspěchu s nesmyslnýma žalobama.(13.7.2010)

Dokument z řádu těch, jimž uvěříte i lživou informaci, neboť je zábavně prezentována. Na nenapadnutelné argumenty se zde nehraje, větší význam má síla dopadu. Je společensky prospěšným činem „užrat se“ fast foodovým jídlem? Co by následovalo, kdyby Spurlock ve svém experimentu pokračoval a nakonec zemřel? Byl by někdo překvapen? Těší mne autorova (pasivní) aktivita, ale zároveň přemýšlím, jestli byla takto vyhrocená varianta jediným způsobem, jak předvést škodlivost „junk food“ pro lidský organismus. Ale nejspíš jo, kdybych sám navštěvoval Meka vícekrát než jednou za půl roku, po zhlédnutí nejspíš přeladím na kopřivové listy... na pár dnů. 75% Zajímavé komentáře: Faye, nunka, numi, fleker, Decker, Trainspotter, Phillo, Honza dAve(21.9.2010)

• - Během premiéry v San Franciscu prozradil Spurlock, že během natáčení v řetězci ve městě New York, měli tvůrci problémy s natáčením přímo v restauraci. Nahrazovali to tedy buď skrytou kamerou nebo konzumací jídla v autě. V jiných městěch problém nebyl. (don corleone)

• - V roce 2013 snědl Don Gorske již více než 26 tisíc hamburgerů Big Mac. Zatímco jako mladý snědl i 9 kusů za den, v roce 2013 jedl pravidelně již "pouze" dva denně. (Anetik)

• - Součástí dokumentu je rozhovor s Donem Gorskym, který od roku 1972 do doby natáčení zkonzumoval více než 19 tisíc hamburgerů Big Mac. Tento muž byl v roce 2008 zapsán do "Guinnessovy knihy rekordů" za 23 tisíc zkonzumovaných hamburgerů Big Mac. (Anetik)