Super Size Me

Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván. Zatímco Spurlock přežvykuje pod zlatými oblouky, sjíždí celou zemi a rozmlouvá s počtem odborníků na rychlé občerstvení, s obyčejnými lidmi a navštěvuje školy, firmy a politiky. Spurlockova trýznivá hamburgerová dieta ho dovede k fyzické a citové proměně, která vás donutí zamyslet se nad objednávkou dalšího Big Macu. Super Size Me je film nabízející nový pohled na jeden z našich největších národních zdravotních problémů, na obezitu. (oficiální text distributora)

Galenius

Co k tomuto filmu napsat. Geniální, byť extrémně šílený nápad. Vůli k jeho uskutečnění je možné tvůrci jen závidět (ale dostatečně z dálky). Do fastfoodů jsem nechodil ani předtím, než jsem viděl tento film, po jeho zhlédnutí mě nelákají tuplem. I když je pravdou, že je film značně extrémní a pokud si někdo dá jídlo z fastfoodu jednou za měsíc, problémy se neprojeví. ()

Bratr

Přestože mě film šokoval, dávám jen tři hvězdy za přílišnou tendenčnost. Dobře že byl ale natočen. ()

Yuksek

Že jsou fastfoody nezdravé, to víme všichni. Ale aby vás to skoro zabilo, když budete celý měsíc jíst jen v McDonalds, to už je vážně síla! Morgan Spurlock se rozhodl obětovat své tělo ve prospěch drastického experimentu, jež podává velmi výstižný pohled na globální nemoc číslo jedna - obezitu. A nemyslete si, že je to jen americký problém. Nejtlustším evropským národem jsme prý my, Češi. ()

apac

Výborné a jednoduché téma. Zábavný dokument, u kterého se mi dělalo špatně od první Mc snídaně po poslední Mc supersize večeři. Mc Donaldí marketing zaměřený už na malé děti- to je špína a hnus! ()

Blondie83

Dokument, ktery nam neprinasi absolutne nic noveho, jen rika to, co vsichni moc dobre vime.. jidlem z fast foodu ztloustneme a znicime si zdravi. Co delat? Jist zdrave a sportovat... Podano ale docela zabavnou formou. ()

Slaboproud

Režisér denně sní ve formě levného jídla 2násobek svých potřebných kalorií a šokujícím závěrem má být, že přibere a jeho zdravotní stav se zhorší? Ten film je podle mě spíš než škodlivosti fast foodu o rostoucím množství lidí, díky kterým se udělují Stella Awards. ()

Parisée

Tohle téma je čímdál aktuálnější a Spurlock to ve svém dokumentu zdůrazňuje tak vehementně, že jsem si ihned po jeho shlédnutí udělal ovocný salát. Nicméně celovečerní stopáž je příliš a film tak postupně ztrácí dech stejně, jako jeho hlavní aktér. ()

gotham

No, hodně zajímavá záležitost. Já, stejně jako spousta lidí na této planetě nadávám na McD a přitom tam čas od času taky zajdu, i když vím, že tam podávají pěkný sračky. Člověk by však nevěřil, co se s ním může stát během pouhého měsíce stravování v této úžasné restauraci. Na druhou stranu, není reálné že by se mi někdy stalo, že bych v meku snídal, obědval i večeřel během jediného dne, natož pak měsíce. 70% ()

gaara1

Co se stane zdravému člověku,když bude jíst 30 dní třikrát denně v McDonalds? To se dozvíte, když se na tenhle zajímavý film podíváte. ()

p.i.t.b.u.l

říkal jsme si, co na tom může být zajímavý krom toho, že dotyčný ztloustne. Ale zmýlil jsem se, celý dokument byl výborně natočený a komentáře, který film doprovázely byly víc než přínosné. Příště si už rozmyslím, zda zajít do fast foodu :-) ()

seban123

Dokument o pravdách, které by člověk raději nechtěl slyšet, proč je nezdravý MC? Doporučuji a po tomto dokumentu si návštěvu tam rozmyslím. ()

Hird

Nesporně výborný dokument, především američané by ho měli povinně shlédnout všichni. Dle mého názoru je ale příliš dlouhý. Je to opravdu zajímavé a poučné atd. ale když do vás někdo hodinu a čtyřicet minut hustí pořád to samé, začnete se trochu nudit... Prostřední část by mohla být alespoň o 20 minut kratší.... Stejně ale nakonec dávám 4 hvězdičky, protože filmů upozorňujících na problémy moderní společnosti především co se manipulace týče je bohužel málo, takže díky za každý další.... ()

sam_lowry

Kam se ubírá americký dokument pod režií pánů Morgana Spurlocka a Michaela Moorea??? Někam, kde to tím co dokument je, nový, nezávislý, objektivní a zajímavý pohled na určité téma, vůbec nezavání. Mooreovi jsem jeho jednoznačně zaměřené dokumenty ještě sežral, i díky výběru témat (zbraně, B.U.S.H), ale tady ne. Absolutně neobjektivní,povrchní, hrající si na něco čím to ani náhodou není. Ale je to zábavné a před Morganem oparvu smekám...i když, kdo z nás o tomhle vždycky nesnil :D Že je ve Státech všechno větší??? Ano a huba Morgna Spurlocka je největší :-) ()

kachnacekk

No páni! Velmi přesvědčivý dokument! Vyzkoušet si to na vlastní kůži bych nejspíš neměla odvahu... Myslím si, že po shlédnutí tohoto filmu se každý, alespoň zamyslí nad tím co jí a co by měl jíst, ikdyž se tím nebude řídit...a taky si nějakou dobu nezajde do fast foodu.. 4* ()

pl4nt

Jestli se po 3 jídlech z "meku" (a 20 minutách filmu) někdo tak mocně pozvracel a ještě vypadal že málem umře (v tom autě), tak prostě ten dokument u mě ztratil serióznost. Jasně, pokud bude měsíc jíst jenom tohle, tak to asi nebude nejlepší, ale nic (resp. tenhle dokument rozhodně ne) mě neodradí, si 1-2x týdně dát spicy strips/hot wings :P Ještě bylo husté jak seděl v té čekárně a říkal, že ho nebaví život (kvůli toho že jí u mc) :D Och jak nezaujatý dokument :D ()

lehkoživka

Mých 5 hvězd berte s rezervou. V McDonaldu jsem v mládí v nouzi nejvyšší chvíli (1 1/2 dne) pracovala. Některé z jejich produktů - záměrně tomu neříkám jídlo - jsem také bohužel ochutnala. (Připouštím, ač nerada, že ta zmrzlina byla celkem poživatelná). Co se týče dokumentu - potěšil mě. Byl svižný, vtipný, sice dost zaujatý, ale autor měl pro svá tvrzení argumenty. Je užitečné se občas dozvědět, jakou cenu platíme za svou lenost a mlsnou hubu (neboli životní styl). ()

racing666

Byl jsem na tom v kině. Poučný dokument o pravé tváři McDonaldu a amerických dětech, že neví, kdo je Bush, ale ví kdo a co je McDonald. ()

cancel

Jo, na tohle jsme byli se školou. Abych řekl pravdu, myslel jsem, že se budu nudit, ale opak byl pravdou. Dle mého dokument popisující zásadní problém americké společnosti proložený dobrými komentáři a studiemi. Jenom mi to přišlo moc dlouhé...až moc se v tom pitvali. 100min je na dokument prostě moc. A co jsem udělal po skončení? Dal si pořádného hamburgera;-) ()

(=LIFTY=)

Kde a jak budeme jíst, je svobodná volba každého z nás. Proto se mi na "Super Size Me" líbí, že Morgan Spurlock fastfoody nekritizuje, jenom vtipnou a nebezpečnou formou ukazuje, jaký má na nás časté stravování v nich dopad. Navíc se dozvíte spoustu zajímavých informací. Chuť na Big Maca mě sice nepřešla, ale byl jsem rád za ty """""dobroty""""" co jsme dostávali ve školních jídelnách. Kdybych vyrůstal na stejném jídle, jako děti Ameriky, tak by byl můj nejlepší kamarád kardiolog. BTW Film obsahuje spoilery na Leaving Las Vegas, tak bacha. :o) ()

Spurlock a hollywoodská superagentka

Spurlock a hollywoodská superagentka

06.07.2016

Pokud vám jméno Morgan Spurlock nic neříká, zřejmě moc nekoukáte na dokumenty. Režisér Super Size Me, Nejlepšího filmu, jaký byl kdy prodán nebo Mansome o sobě dal naposledy vědět 3D výletem s… (více)

Politika nebo vědecký pokrok?

Politika nebo vědecký pokrok?

18.12.2005

Právě tímto tématem se bude ve svém novém dokumentu zabývat režisér Morgan Spurlock, který už zaujal svým anti-mcdonaldovským dokumentem Super Size Me. Nyní podle vlastní knižní předlohy nazvané THE… (více)