Vánoce naruby

Christmas with the Kranks

Vianoce naruby

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

První polovina skvělá - krásně ukazující zaprdlost amerických předměstí, sousedských vztahů a vůbec kulturu tak blízkou a přitom tak vzdálenou té naší. A hrozně jsem fandila hlavním hrdinům, aby svůj vánoční cíl splnili. Po telefonátu dcery se to ale celé zvrtlo v bláznivou taškařici, kterou jsme už viděli stokrát v jiných filmech a mnohokrát i lépe. Ale jako oddych při vánočním přežírání, pečení cukroví nebo zdobení stromečku je to dobré... 50%(4.1.2015)

No jelikož je to podle knižní předlohy, tak musim srovnávat. Myslela jsem, že film bude zábavnější, když kniha je tak skvěle napsaná, ale mohlo to být líp natočené. Každopádně jako příběh je velmi nápaditý. Některé okamžiky byly vtipné, ale jako celek je to průměrná komedie. Naopak mi konec přišel opravdu dojemný.(24.12.2008)

Nadprůměrná komedie, proto mě překvapuje poměrně nízké hodnocení. Velká spousta vtipných situací. A jak už bylo řečeno, je velmi zvláštní použití hororových filmových postupů, které samozřejmě takto podané, působí velice vtipně. Viděl jsem tento film po několikáté a potvrdilo se mi, že je to opravdu povedený film. 80%(25.12.2013)

Průměrná vánoční komedie, která ale vysílá signály trapnosti. Film sází na to, jak dotyčná rodina nechce slavit svátky a ostatní jim to chtějí rozmluvit. Některé pasáže prostě na mě byly moc, a i když musíte brát v tomto žánru scénář někdy až příliš odvařeně, tady mi všechny ty okolnosti a příběh do oka moc nepadly. 50%.(23.12.2010)

Žít v USA a nezdobyt na Vánoce svůj domeček kilometry svítídel a na střechu nedát gigantického sněhuláka, tak je ze mě veřejný nepřítel č. 1. Vcelku průměrná vánoční komedie, u které je každému dopředu známo jak to vše dopadne (jen u toho zloděje mě překvapilo, že se nenapravil). Naštěstí hlavní herecké party jsou dobře obsazeny a Tim Allen mě po dlouhé době pobavil.(21.12.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy bestselleru "Skipping Christmas" (Vánoce nebudou) od Johna Grishama. (tomeek)

• - Toto je poslední film Toma Postona. (Valsadora)

• - Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)