Vánoce naruby

Christmas with the Kranks

Vianoce naruby

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

Průměrná vánoční komedie, která ale vysílá signály trapnosti. Film sází na to, jak dotyčná rodina nechce slavit svátky a ostatní jim to chtějí rozmluvit. Některé pasáže prostě na mě byly moc, a i když musíte brát v tomto žánru scénář někdy až příliš odvařeně, tady mi všechny ty okolnosti a příběh do oka moc nepadly. 50%.(23.12.2010)

• AngelAngie

Bezvráskovej Allen s vymodelovaným obočím ala brazilská modelka na molu, bylo asi to nejvtipnější, co jsem tam viděla, jinak naprosto zbytečná hloupost, která ač se snaží být vtipná, milá a celkově hezká rodinná vánoční podívaná, tak bych ji podle svého raději schovala někde hodně daleko a nikde ji nešířila.(24.12.2008)

Moc jsem to nečekal, ale nakonec jsem se u tohoto filmu až náramně moc bavil, přestože spousta vtípků byly takové prkotinky. Bylo to tím ovšem roztomilé. Herecky vyloženě sympatické. A ta jakože komunita jedné ulice, to bylo pojato taky celkem schopně. Samozřejmě má svá velká "ale". Těžko si představit že ve velkém městě je jen jeden prodejce vánočních stromků, jen jeden obchod se šunkou atd. S touhle minimalizací možnosí v rámci ostatní maximalizace scén je to uděláno hodně účelově a celé se to tak háže hodně do absurdna. Což byl sám o sobě taky úžasný záběr na zamrzlou koču. Ke konci každopádně z toho už dýchá takový ten duch vánoc se vším všudy. A postava Martyho byla takovou pěknou třešničkou navíc. Chlapík, který všechny zná, ale jej nezná nikdo. Dan Aykroyd se mi zde líbil hodně. J.L. Curtis prima poběhlice a Tim Allen a jeho klasika. Pro tu zábavnost musím jít s bodíkem ještě o jedna nahoru. 7/10(7.12.2013)

Tato vánoční komedie se na mém žebříčku umístila na 4. místě. Tim Allen a Jamie Lee Curtis v bláznivé komedii. Kdyby byl Freddy Krueger sněhulák, tak by to byl Frosty, protože na scéna ve sklepě neměla chybu.. zprávným způsobem otravní sousedé, které vedl Dan Aykroyd. Jinak o tomto filmu nejde nic moc říct, aniž bych spoiloval. Snad můžu říct jen to, že to stojí alespoň za jedno podívání.(24.12.2010)

• Ydrosten

Stupidní komedie o stupidní komunitě ( skoro až sektářské ) ve které když se odlišujete od ostatních a nebo chcete něco udělat jinak, musí nutně dojít na to, že Vás přivedou ( sektářsky ) na správnou cestu. Nechtěl bych být součástí takové společnosti. Američani jsou opravdu dementi. Nevtipná komedie z dobrými herci.(26.12.2014)

• - Štáb a obsazení prý při natáčení snědli přes pět kilo falešného sněhu. (Tom Riddle)

• - Toto je poslední film Toma Postona. (Valsadora)

• - Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)