Vánoce naruby

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

• Zadri

Smrk smrk smrk fňuk. Utírám slzičku z amerického patosu, který je v této "komedii" servírován v míře vrchovaté. Vzpomínám si jen na jednu vtipnou scénu, a to když Tim Allen podstoupí botulotoxinové injekce. Uplné vánoční utrpení se nekonalo, ale jak vlastně můžu hodnotit film, který jsem již zapoměl.(1.1.2009)

Do polovice filmu som mal dojem, že sa stretávam s niečím bežne nevídaným... A teda rodinná komédia s vianočnou tematikou, ktorá má však celkom dobrý nápaditý príbeh. A teda starí manželia, ktorým čerstvo odletelo ich jediné vtáča z hniezda a oni sa rozhodnú rezignovať na celý ten cirkus okolo vianoc a jednoducho ich ignorovať (čo je po správnosti slobodná vôľa každého, ale spoločnosť im to len tak nedovolí, sú za vydedencov, priam za "egoistických psychopatov"... Veľmi zaujímavé! Ale to som netušil, že je len prológ k štandardnej "povznášajúcej" americkej volovine... Napriek ich úvodnej obrovskej chybe (ignorovať vianoce! PANEBOŽE!) sa celé susedstvo spojí, pomôže im všetkými silami zachrániť christmass párty, dokonca tam raritne nasneží a každému neznámy pán, ktorý prinesie šunku, odletí autom ťahaným sobmi. (Smrteľne vážne!!) Každopádne Allen je menej trápny ako má vo zvyku a Curtisová je štandardne skvelá. Inak by to bolo u mňa za dve hvízdy, ale námet, ktorý som si vysníval to značne dvíha.(17.12.2013)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $73,780,539Tržby Celosvetovo $96,572,480║ "Nič nové pod slnkom" - škoda niečo viac k tomuto počinu dodávať, ( 100x otrepaná vianočná príbehová schéma s blbými ako že vtipnými scénkami, nás čaká aj v tomto prípade ) /30%/(20.12.2008)

První půlka filmu byla dokonalá. Ukazovala, jak to chodí na americkém předměstí, kde si všichni zdobí domy stovkami světýlek, sněhuláky, soby, kupují kalendáře, zpívají koledy atd. Úplně něco jiného, než co je u nás. A jen jedna rodina se rozhodne tyto Vánoce vynechat z finančních důvodů a chce odjet do Karibiku. Hned je považovaná za divné... Ale jak zavolá dcera, že na Vánoce přijede, se vše změní. Začíná komická taskařice, až tragická a bohužel nejen co se týče rodiny Krankových, ale především i pro filmové diváky.... Poslední a zároveň tou nejlepší scénou filmu byla ta v soláriu v polovině filmu, kdy se Jamie Lee Curtis předvede v plavkách. [6739. hodnocení, 189. komentář, 53%](11.1.2019)

Velice příjemná a pohodová vánoční rodinná komedie, která se mi zaryla hluboko pod kůži a nelze vyloučit, že si ji příští Vánoce znovu nepustím. Tenhle film je vlastně o tom, jak se manželé Krankovi rozhodli vypustit Vánoce a místo toho odjet na plavbu po Karibiku, a to vše jen proto, že jejich jediné dítě, dcera Blair, odjíždí na svátky pryč. Jenže co se stane, když náhle zavolá Blair rodičům na Štědrý den a oznámí jim, že za 12 hodin bude doma, aniž by tušila, že její rodiče nemají na Vánoce nic přichystáno? Rozhodně velice zajímavý děj skýtá tato komedie, která mě dokázala hlasitě rozesmát v mnoha okamžicích. Já jsem se bavil vpravdě královsky, k čemuž také kromě skvostného děje dopomáhaly úžasně vtipné herecké kreace komika Tima Allena (kterého už jsem si oblíbil v jiné vánoční klasice, a to sice ve filmu Santa Claus) a neméně kvalitní herectví Jamie Lee Curtis. Ale i všechny ostatní herecké výkony byly povedené a film neměl jediné hluché místo. Takže celkově nemohu jinak než tuhle komedii pochválit a poděkovat za ní tvůrcům. Zda se pro mne stane tenhle film vánoční klasikou ještě nyní netuším, ale rozhodně je to po prvním zhlédnutí na dobré cestě. Uděluji čtyři hvězdičky.(23.12.2008)

• - Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)

• - Toto je poslední film Toma Postona. (Valsadora)

• - Snímek byl natočen na motivy bestselleru "Skipping Christmas" (Vánoce nebudou) od Johna Grishama. (tomeek)