poster

Vánoce naruby

 • USA

  Christmas with the Kranks

 • Slovensko

  Vianoce naruby

 • Nový Zéland

  Christmas with the Kranks

 • Velká Británie

  Christmas with the Kranks

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ****

  Velice příjemná a pohodová vánoční rodinná komedie, která se mi zaryla hluboko pod kůži a nelze vyloučit, že si ji příští Vánoce znovu nepustím. Tenhle film je vlastně o tom, jak se manželé Krankovi rozhodli vypustit Vánoce a místo toho odjet na plavbu po Karibiku, a to vše jen proto, že jejich jediné dítě, dcera Blair, odjíždí na svátky pryč. Jenže co se stane, když náhle zavolá Blair rodičům na Štědrý den a oznámí jim, že za 12 hodin bude doma, aniž by tušila, že její rodiče nemají na Vánoce nic přichystáno? Rozhodně velice zajímavý děj skýtá tato komedie, která mě dokázala hlasitě rozesmát v mnoha okamžicích. Já jsem se bavil vpravdě královsky, k čemuž také kromě skvostného děje dopomáhaly úžasně vtipné herecké kreace komika Tima Allena (kterého už jsem si oblíbil v jiné vánoční klasice, a to sice ve filmu Santa Claus) a neméně kvalitní herectví Jamie Lee Curtis. Ale i všechny ostatní herecké výkony byly povedené a film neměl jediné hluché místo. Takže celkově nemohu jinak než tuhle komedii pochválit a poděkovat za ní tvůrcům. Zda se pro mne stane tenhle film vánoční klasikou ještě nyní netuším, ale rozhodně je to po prvním zhlédnutí na dobré cestě. Uděluji čtyři hvězdičky.(23.12.2008)

 • Crocuta
  odpad!

  Nemám rád "vánoční komedie", tím méně ty, v nichž z je rozhodnutí jednoho postaršího páru "neslavit vánoce" považováno za katastrofu větší, než jsou všechny válečné konflikty, hladomory a zemětřesení současnosti dohromady. Tim Allen se asi do podobného spektáklu hodí, Jamie Lee Curtisovou (která se , chudák, snaží co to jde) mohu jen litovat. Celý tento film mne zkrátka neskutečně sral a do konce jsem ho shlédl jen pod nátlakem rodiny, která to má u mne ještě schované...(31.12.2012)

 • Pavlínka9
  *

  Absolutně nechápu, proč jsem tenhle film vlastně vůbec zapla :D :D A lituji, že jsem ho shlédla až do konce, i když jsem to v jednu chvíli chtěla vypnout...Pakárna nad pakárny se sice zajímavým námětem - vyhnout se shonu o Vánocích, ale když zavolá jediná dceruška, hned to kvůli ní zabalit a vrátit se na původní kolej. A svůj plán po desítkách let zahodit jako staré noviny....Blbost...Ve filmu je skvěle ukázáno, jak jsou američané posedlí vánočními svátky a jak se lehce můžete stát jejich nepřítelem v "jejich" ulici...Přišlo mi to strašně hloupé, ubohé, místy až otravné a hlavně - nebylo to vůbec vtipné..Trapné gagy, grimasy, které šly až do šklebu a otravné neustálé nutkání všechny na maximum pobavit...nikdy víc!!!!(27.9.2014)

 • boshke
  odpad!

  Já vím, jsem naivní, když očekávám od Novy na Štedrý den něco smysluplného. Ale říkal jsem si, že třeba o půl jedné v noci je už čas na něco punkovějšího, takže jsem - bohužel - filmu, kde hlavní postavy na Vánoce z vysoka kašlou, dal šanci... Bláhově jsem doufal, že by třeba myšlenkou filmu mohlo být "I když Vánoce neslavíš a nezdobíš barák jako každej blbeček v ulici, je to tvoje rozhodnutí, na které máš právo, a jedinci postihnutí davovým šílenstvím ti do toho nemají co kecat a měli by to respektovat". Místo toho jsem dostal "Kdo neslaví Vánoce, je imbecil, ale my, Vánocchtiví, jim ukážeme, že jsme lepší než oni, a tak jim pomůžeme ty Vánoce pro jejich dcerunku zorganizovat". Fuj tajksl, to byl hnus... 0%(5.1.2019)

 • Joe321
  ****

  Podle mě Kranks přesně splňují podmínky vánočního filmu. Atmosféra je výborná a Allen sedí na rodinný týpky jako hrnec na frdel. K tomu Lee Curtis jako lehce bláznivá mamka. Nepřišlo mi to ani tak trapné. Spíš naopak, spousta fórků byla povedená (déšť, krčení před sousedy, stěhování stromečku, rozhovor po telefonu s dcerou). Trošku mi to zkazil akorát konec. -"I'm with Enrique." -"What's a rique?" -"He's a doctor. We went to Brown together." -"I don't remember." -"He's Peruvian." -"Great. A Communist!"(17.12.2009)

 • - Toto je poslední film Toma Postona. (Valsadora)

 • - Štáb a obsazení prý při natáčení snědli přes pět kilo falešného sněhu. (Tom Riddle)

 • - Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)