Vánoce naruby

Vianoce naruby

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

První půlka filmu byla dokonalá. Ukazovala, jak to chodí na americkém předměstí, kde si všichni zdobí domy stovkami světýlek, sněhuláky, soby, kupují kalendáře, zpívají koledy atd. Úplně něco jiného, než co je u nás. A jen jedna rodina se rozhodne tyto Vánoce vynechat z finančních důvodů a chce odjet do Karibiku. Hned je považovaná za divné... Ale jak zavolá dcera, že na Vánoce přijede, se vše změní. Začíná komická taskařice, až tragická a bohužel nejen co se týče rodiny Krankových, ale především i pro filmové diváky.... Poslední a zároveň tou nejlepší scénou filmu byla ta v soláriu v polovině filmu, kdy se Jamie Lee Curtis předvede v plavkách. [6739. hodnocení, 189. komentář, 53%](11.1.2019)

• Allien.9

Jak mám Lamie Lee ráda, tak tady by její hrdinka zasloužila skončit přesně tak, jako ta draze odkoupená šunka. A jaké že jsou hlavní myšlenky filmu? 1. Vánoce dělá výzdoba. 2. Svobodná vůle se v komunitě nenosí. 3. Člověk, který chce vzít svou manželku na úžasnou dovolenou, je sobec.;-) Takže asi tak.(23.12.2010)

• Jamal

Docela jsem se na to tešil, ale nakonec z toho byla laciná podívaná ( také z laciných hlášek typu Proč se tak hrabeš? Klouže to! Chceš Vánoce slavit pod jmelím nebo v rakvi? ), hlavně ta mrkajicí zmrzlá kočka mě absolutně znechutila, každopadně konec filmu se to snažil zachránit a škoda jen toho dopilování, protože třeba z toho mohl být krásnej příběh jako byl o Grinchovi (( ::(8.12.2005)

Žít v USA a nezdobyt na Vánoce svůj domeček kilometry svítídel a na střechu nedát gigantického sněhuláka, tak je ze mě veřejný nepřítel č. 1. Vcelku průměrná vánoční komedie, u které je každému dopředu známo jak to vše dopadne (jen u toho zloděje mě překvapilo, že se nenapravil). Naštěstí hlavní herecké party jsou dobře obsazeny a Tim Allen mě po dlouhé době pobavil.(21.12.2009)

• uiu

Film si snaží hrát na vánoční taškařici ve stylu rodiny Grisvoldových, jenže to, co fungovalo kdysi už vzkřísit nejde. Z filmu mám pocit, že se nám opět snaží vnutit ten americký ideologický typ Vánoc, kdy všechno musí být perfektní, ozdoby na svém místě, řádně propečený krocan a usměvavá společnost. Jen samý materialismus a nějaký smysl Vánoc je pod ním pohřben jako pod tunou umělého sněhu, kterého je ve filmu až moc. Rodiče se přetrhnou, aby měla dceruška krásné Vánoce, namísto, aby nám film ukázal, že Vánoce se dají oslavit i bez toho luxusu, světýlek a přetvářky.(23.12.2010)

• - Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)

• - Snímek byl natočen na motivy bestselleru "Skipping Christmas" (Vánoce nebudou) od Johna Grishama. (tomeek)

• - Toto je poslední film Toma Postona. (Valsadora)