Vánoce naruby

Vianoce naruby

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

• Horác

Ale no tak dejme tomu. Nenáročný humor, který se dá sledovat po očku mezi pojídáním cukroví a pojídáním dalšího cukroví. Pro mě bylo zajímavé vidět zase v akci Aykroyda, říkal jsem si: "sakra tenhle chlapík býval kdysi slavnej". Bohužel právě jeho proslov na téma - jsme přece komunita, musíme si pomáhat - mě v tom filmu nejvíc otrávil. Na závěr několik banálních poznatků 1. celou dobu jsem měl pocit, že sleduji nějaký mnohem starší film. 2. balení šunky v plechovce je v Americe mnohem větší. 3. V České republice vlastně ještě neexistuje vánoční šílenství.(26.12.2008)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $73,780,539Tržby Celosvetovo $96,572,480║ "Nič nové pod slnkom" - škoda niečo viac k tomuto počinu dodávať, ( 100x otrepaná vianočná príbehová schéma s blbými ako že vtipnými scénkami, nás čaká aj v tomto prípade ) /30%/(20.12.2008)

3*** vločky Klasiciše amerikaniše romantiše familierniše pohádka. Nic víc, nic míň. [X] Minus 1* vločka Zápletky mohly být vtipnější. Slušně našlápnuto, dlouhej rozjezd, výpomoc sousedů za pouhých 10 minut....... [X] Minus 1* vločka Za tohle nemůže přímo film, ale skutečnost, že jsme to viděli dabované a to my tak nemáme rádi. A ke všemu to ani nedaboval Kutil Tim. [X] Santa, Santa, Santa... ježíškůůůů(22.12.2008)

První polovina skvělá - krásně ukazující zaprdlost amerických předměstí, sousedských vztahů a vůbec kulturu tak blízkou a přitom tak vzdálenou té naší. A hrozně jsem fandila hlavním hrdinům, aby svůj vánoční cíl splnili. Po telefonátu dcery se to ale celé zvrtlo v bláznivou taškařici, kterou jsme už viděli stokrát v jiných filmech a mnohokrát i lépe. Ale jako oddych při vánočním přežírání, pečení cukroví nebo zdobení stromečku je to dobré... 50%(4.1.2015)

Tak teda potencionálnych triumfov na okázalú vianočnú filmovú parádu mal tento snímok neúrekom ( herecká zostava, výprava, soundtrack - a vlastne aj samotná story ). Lenže všetko dohromady sa to akosi sprasilo. Kto za to všetko môže najviac? Herci, ktorý zabudli aký majú komediálny talent? Scenárista, ktorý zabudol, že niekedy natočil jednu z najväčších vianočných klasík a namiesto toho napísal nudný scenár? Alebo režisér, ktorý nedokázal ani hercov ani scenár dohnať k lepšiemu celku? Nakoniec tu ostala iba technicky skvelá scenéria mestečka, žijúceho sviatočnou náladou, ale ktorého nálada ostala iba na plátne.(30.12.2015)

• - Snímek byl natočen na motivy bestselleru "Skipping Christmas" (Vánoce nebudou) od Johna Grishama. (tomeek)

• - Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)

• - Štáb a obsazení prý při natáčení snědli přes pět kilo falešného sněhu. (Tom Riddle)