Na srazu střední školy po deseti letech se Maggie pořádně opije, což se jí ostatně občas stává. Mladík, se kterým právě je, zavolá její sestře, právničce Rose, aby si pro ni přijela. Rose se ji snaží dovézt domů – tedy k jejich otci a nevlastní matce Sydelle, ta ji ale rovnou vyhodí. Rose nezbývá než si vzít sestru aspoň na nějaký čas domů… Rose, skvělá a schopná právnička, není žádná krasavice a na muže nemá štěstí. Teď si ale začala románek s kolegou Jimem a je z toho celá pryč. Jako kdyby pořád nemohla uvěřit, že má milence. Ovšem sestra v jejím bytě působí jen potíže. Dělá si totiž výhradně, co chce, půjčuje si její oblečení, je nepořádná, pak dokonce přivede domů malého psa. To tehdy, když jí Rose naznačí, že by si měla najít nějakou práci a Maggie na pár dní pomáhá v psím salonu. Při jedné návštěvě otcova domu pak Maggie zcela náhodně zjistí, že po matčině smrti dostávala od jejích rodičů – tedy od dědečka a babičky – dopisy k narozeninám, uvnitř nichž byl vždy malý finanční příspěvek. Otec jí ale žádný z dopisů nedal. Maggie si je vezme k sobě. Právě ten večer ji Rose přistihne doma, uprostřed nepředstavitelného nepořádku, se psem v posteli. Rázně jí řekne, aby se odstěhovala, než se ona vrátí z práce... Rose nemá náladu: zažila totiž zklamání. Měla jet na služební cestu s Jimem, tomu do toho ale na poslední chvíli něco přišlo a poslal za sebe Simona Steina, který je do Rose už dlouho zamilovaný. Ona do něj ale ne a domů se vrací špatně naladěná. Jim se jí chce omluvit a přijde s květinami. Doma je jen Maggie a stane se, co se muselo stát: když po nějaké době vejde Rosse do bytu, najde Jima s Maggie právě v nejlepším… (TV Prima)

arkie

Tenhle film není tak hloupý, jak se na začátku tváří, ale ani tak moudrý, jak se snaží tvářit na konci. Je plný klišé a slepých uliček bez pointy, kde by ji normální člověk čekal. Děje se tam spousta zbytečných věcí a o spoustě zbytečných věcí se tam mluví. Tak trošku pásmo událostí bez přesného středu a vyústění, ale zase život není vůbec ucelený příběh, takže člověk by jim to i odpustil. Ale má-li to být jako život sám, tak proč se tam děje ta spousta nelogických věcí? Zase o úplné blbosti by se člověk tak dlouho nerozepisoval, pokud by si nechtěl vylít zlost... Vskutku nevyrovnaný film s úžasnou Toni Colette a přespříliš idealistickým koncem. ()

ecis

A opat dvojhodinova jazda cez vyprahnutu krajinu scenara. Nic nove pocas celej cesty, ktora je dlha a nudna. Tak ako sofer reziser, tak aj vsetci spolujazdci sa snazia malinko, aby coby len troska zlepsili pozitok z jazdy. Na tejto zdanlivej romantickej ceste si uziju svoje len damy, ktorym sa este nezunovalo pozerat stale to iste. ()

haWranka

Toni Collete je skvělá herečka, to se pozná. Ale tenhle film není nijak úžasnej (a rozhodně nejde o komedii!). Musím se přiznat, že jsem se většinu času - hlavně v první půlce - dost nudila. Tak, že jsem stihla dočíst knížku. Ale dobrá, přesto jde o mírnej nadprůměr. ()

waska

Místy i srdceryvný příběh dvou sester o smíření se svým já, o smíření mezi sebou a o smíření s celou rodinou. Toni Collette je výborná a hraní starší sestry, i když je ve skutečnosti o pár měsíců mladší než Cameron Diaz, jí jde na jedničku :-) no a dívat se na Cameron Diaz, když je jen ve spodním prádle nebo v plavkách je opravdu opojný pocit :) ()

josieaddms

Taková na vztazích založená drama komedie. O dvou sestrách, která jedna to nemá lehké hned na první pohled, ale ta druhá sice vypadá spokojeně a bezproblémově, ale ve skutečnosti ji také spousta věcí tíží. Toni Colette je moje oblíbená herečka, protože dokáže zahrát úplně všechno, a nesnaží se být za každých okolností krásná, jako její filmová sestra Cameron Diaz. Která mi ale v téhle roli nevadila. Obě do toho padli jako správně ušité boty. Filmu dal Hanson do vínku trochu těch krutostí a realistických situací, a ty mi velmi dobře sedly. Na rozdíl od některých mírně samo-účelových a křečovitých scén, a snad až příliš mnoho Americké sentimentality, které mi naopak nesedly. Mít sestru může být pro Rose a Maggie buď těžký úkol, nebo příjemná odměna. Vždycky totiž záleží na tom jak se k problému postavíme. ()

Judy24

Mám dvě mladší sestry. S tou jednou jsme rok a půl od sebe, takže moc dobře vím, jak takový vztah funguje. A tady to popsali vážně moc pěkně. ()

Izz

Hanson má řemeslo pevně v ruce,dobře ví,co chce točit a jak to chce točit,ale některé náměty nepozvedne nad průměr ani špičkový režisér ani špičkoví herci.Zná ji jako svý boty je přesně ten případ.Docela dobře si dokážu představit,že by podobný námět byl zpracovaný jako videofilm od neznámých tvůrců,byl by špatný,klišovitý a já bych ho dost možná nikdy neviděla.S tímto tvůrčím týmem nemám výraznějších námitek,ale nic výjimečného se z téhle látky prostě udělat nepodařilo. ()

Fanak

Možná se mi to líbilo hlavně proto, že jsem k filmu přišel pozdě a zápletka již byla zapletena (stručné obsah předchozího děje mi poskytla manželka). Nebyl jsem tedy na konci tak vyčerpán, jako ti, kdo spořádali plnou (tý)denní dávku emocí. Obzvláště zábavné (a občas i decentně dojemné) byly výjevy z domova důchodcu, originální inspirací pro snoubence zase svatba v jamaiském stylu. Přijemná oddechová romantika (tj. spíše pro ženy). ()

wef

Čekal jsem, že to bude Komedie / Drama, ale dostalo se mně pouze drama. Zřejmě to byla lež na americké diváky, kteří na komediální filmy s hvězdou (Cameron Diaz) pořád chodí. I plakát je komický. Co se týče scénáře, nemám toho moc k vytknutí, ale aby bylo jasno, tento film je stylově pro ženy - ve věku 25 - 45 let, které zajímají osobní vztahy. Zaznamenal jsem ve filmu, i když to s ním nemá nic společného, pravdivý "citát" (jestli se to tak dá nazvat): "Útok táhne diváky, obrana vyhrává zápas." Alespoň něco jsem si z tohoto filmu odnesl. Cameron Diaz hraje chvílemi hrozně, Toni Collette ji s přehledem přehrává. ()

Cortesz

Na to, že jsem nic nečekal, tak jsem mile překvapil a dobře jsem se pobavil. Je to sice další z průměrných romantických komedií, který kráčí ve stopách těch anglických, takže jsem měl radost, že zde nebudou žádné typické nechotnosti pro americké tvůrce takových komedií. Herci sympatičtí, dokonce i ta Cameron Diaz, která je sice krásná, ale zde i hraje. Příjemnej soundtrack, akorát se mi to zdálo poněkud natahované a má to pár hluchých míst, které nudí. ()

honeybunn2

Keby mi tento film tak troška nepripomínal môj vlastný život, tak by to bolo iba za dve hviezdy :) Áno áno moja mladšia sestra je dlhonohá blodínka :) ()

Mr.nachos

Průměr ničím nevyčnívající. Nemůžu říct, že bych se úplně nudila, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby mi v půlce vypli proud a já nevěděla jak to skončí. Být chlap asi bych se pokochala pohledem na věčně polonahou Diaz, ale ani to podle mě nestačí k tomu, abych se na ten film toužila podívat znovu. ()

Pavoll

Myslel som si že to vôbec nebudem pozerat pretože Toni Collette neznášam. Dôvod prečo som si to pozrel bol naozaj jednoduchy, hraje tam Cameron Diaz. A neľutujem, že som si to nakoniec pozrel, sice na každom filme sa da niečo urobyť lepšie.Tak to bolo aj tu, ale da sa to odpustiť pretože Cameron Diaz vizera fakt dobre, neda sa jej nič vytknuť ani teraz ked ma 40 rokov. ()

subic

No dobrý, dá se to. 2 sestry, ta jedna seriózní právnička a ta druhá čubkoidní průserářka a obě bez chlapa. K tomu nepříliš schopný otec a strašlivá macecha, k tomu ke konci znovu nalezená babička. Jak tohle může dopadnout? ()

lmc

Co se tyce tohoto filmu, nechci v nem hledat zadne zapory. Proc? Protoze se mi jednoduse libil. Tento film je moje krevni skupina, vyborne drama se skvelym lehkym humorem. Jak nemam rad Cameron Diaz a doposud me v zadnem filmu nezaujala, tady mi opravdu sedla a po tom snimku ji zacinam mit opravdu rad:) Pet hvezdicek si film nezaslouzi, jelikoz to neni na druhou stranu nic prevratneho, ale presto jsem tech dvou hodin nelitoval a opravdu jsem si film uzival, takze 4 hvezdy. ()

Bilky

Akokeby sa scénarista nevedel rozhodnúť, či to má byť pritrúbla romantika alebo či má ísť aj trošku do hĺbky svojích postáv... Vykreslil ich plocho až nerealisticky (ďalej spolier!) a tak sa tu od základu skazená čubka zmení na Matku Terezu, úspešná právnička vymení svoj medonosný job za venčenie cudzích psov a celé akoináč-zavináč to končí happyendom. Film mal vcelku slušný potenciál (Toni Collette, Shirley MacLaine a L.A. tajného HANSONa) ani réžií asi niet čo vytknúť ale ja som tomu filmu neveril ani slovo! ()

18.01.2006

14.12.2005