Na srazu střední školy po deseti letech se Maggie pořádně opije, což se jí ostatně občas stává. Mladík, se kterým právě je, zavolá její sestře, právničce Rose, aby si pro ni přijela. Rose se ji snaží dovézt domů – tedy k jejich otci a nevlastní matce Sydelle, ta ji ale rovnou vyhodí. Rose nezbývá než si vzít sestru aspoň na nějaký čas domů… Rose, skvělá a schopná právnička, není žádná krasavice a na muže nemá štěstí. Teď si ale začala románek s kolegou Jimem a je z toho celá pryč. Jako kdyby pořád nemohla uvěřit, že má milence. Ovšem sestra v jejím bytě působí jen potíže. Dělá si totiž výhradně, co chce, půjčuje si její oblečení, je nepořádná, pak dokonce přivede domů malého psa. To tehdy, když jí Rose naznačí, že by si měla najít nějakou práci a Maggie na pár dní pomáhá v psím salonu. Při jedné návštěvě otcova domu pak Maggie zcela náhodně zjistí, že po matčině smrti dostávala od jejích rodičů – tedy od dědečka a babičky – dopisy k narozeninám, uvnitř nichž byl vždy malý finanční příspěvek. Otec jí ale žádný z dopisů nedal. Maggie si je vezme k sobě. Právě ten večer ji Rose přistihne doma, uprostřed nepředstavitelného nepořádku, se psem v posteli. Rázně jí řekne, aby se odstěhovala, než se ona vrátí z práce... Rose nemá náladu: zažila totiž zklamání. Měla jet na služební cestu s Jimem, tomu do toho ale na poslední chvíli něco přišlo a poslal za sebe Simona Steina, který je do Rose už dlouho zamilovaný. Ona do něj ale ne a domů se vrací špatně naladěná. Jim se jí chce omluvit a přijde s květinami. Doma je jen Maggie a stane se, co se muselo stát: když po nějaké době vejde Rosse do bytu, najde Jima s Maggie právě v nejlepším… (TV Prima)

Lacike

Príbeh o nefunkčnom vzťahu dvoch sestier (utiahnutá puťka Tony a márnotratná kráska Cameron), ktoré sa ešte viac pohádajú, aby sa nakoniec udobrili. Nijak originálny príbeh so strašne pomalým rozbehom. Film dostane grády až keď sa jedna zo sestier presunie k babičke Shirley MacLaineovej. Možno preto, že ústredné postavy sestier sú až príliš obohraté klišé charaktery, ktoré fungujú len priemerne. Od Hansona som čakal svižnejšiu réžiu a intenzívnejšie scény, keď sa malo hrať na city. Takto je to len jednohubka vhodná ako pozadie pri inej činnosti. 5/10. ()

Terva

Scénář : Susannah Grant podle románu Jennifer Weiner. Kamera : Terry Stacey. CHYBA VE FILMU - Když Meggy přijede k babičce, má vlasy za uchem, v následujícím záběru je má ostříhané . ()

moviesfan

Hezký film. Opravdu. Abych byl upřímný, tak se mi začal líbit až když neposlušná sestra navštívila svou babičku. Od té doby se taková ta nezáživnost vytratila a film poskytl to příjemné. Škoda toho začátku. Jinak by to mohly být 4*. ()

Ajinka126

Já nějak nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Za prvé nevím, která z těch sester mi byla víc nesympatická, jestli protivná, nespolehlivá, lehká a sexy Cameron (které mimochodem tahle role dost seděla), nebo její neurotická a ukňouraná sestra. No a to by nebyl americký film, aby se to v půlce filmu u obou neobrátily jejich povahy a staly se z nich perfektní sestry. Ale zase abych jen nekritizovala, tak to mělo něco do sebe a docela rychle to uteklo. Takže moje hodnocení je slabší 3. ()

F.man

Po všech stránkách průměrná záležitost. Pokud ale přežijete ujetou délku (proč tak moc probůh?), pár nelogičností a velmi divný střih, budete odměněni decentním snímem a ucházející Cameron Diaz. Hodnocení někde mezi 2 - 3 hvězdy. You look good. You look like you. ()

Tryskomyš

Pěkný výkon Toni Collette. Je to taková směs romantiky adramatu. Za komedii se to snad ani považovat nedá. Snad nejslabší film s Cameron Diaz. Která jinak hraje většinou v špičkových filmech. ()

jajinka

Kupodivu po dlouhé době typická romantika, která se mi líbila.. Sice známý děj, ale tak nějak hezky a mile zpracovaný.. ()

rt12

Název filmu svádí k tomu, že půjde o nějakou tuctovou komedii. Tak to není a je to víc než průměrný film. Není o hloupostech, jen o hlouposti, povrchnosti,zmoudření, smíření, poznání sama sebe. Prostě o životě. ()

Toshiro

Z počátku jsem byl příjemně překvapen. Děj rychle ubíhal. Cameron Diaz byla skvěle nesnesitelná. Druhá půlka ale jako by patřila k jinému filmu. Vše se v dobré obrátilo tak neskutečné ohraným způsobem, který vcelku originální první půli úplně smazal. ()

dawe04

Ničím vybočující drama o vztahu dvou naprosto rozdílných sester s občasným zábleskem humoru. Dobře zahraná, zbytečně dlouhá neurážející jednohubka. ()

togaf

Brr, tak na tomhle filmu se mi líbili opravdu jenom ty boty. Jo a jeden vtip - připrovnání bikin Cameron Diaz k poštovní známce. Haha. ()

Patw

Je to jediný film na který bych mohl koukat od rána do večera. Popravdě ani nevím čím mě ten film tak dostal. Herecké obsazení je skvělé (s třešničkou na dortu Cameron Diaz), scénář filmu není až tam moc originální a přesto vždy když ten film dávají v televizi vždy se na něj rád podívám. Nejoblíbenější scéna: když se Maggie učí číst s učitelem angličtiny - ta scéna mě vždy dostane. ()

Aleee89

Film tuším kdysi v Premiere dostal čtyři hvězdičky, což mě u takového typu filmu mírně zarazilo, a proto jsem jej chtěla vidět, abych si mohla udělat vlastní názor. Toni Colette se mi vryla do paměti díky Malé Miss Sunshine, tady film příjemně oživovala. Veteránka Shirley Maclane byla taky fajn, dokonce i Cameron Diaz, kterou fakt nemám ráda, se mi nějak podařilo zkousnout a do své role celkem zapadla. Ano, film má klasický scénář, který končí předvídatelně, ale je to veskrze milé dílko na dlouhá zimní odpoledne, která dokáže zpříjemnit. ()

Lennnnna

Nad Rosiinou sbírkou bot skutečně toužebně vzdychám:o)Jinak mě film poměrně příjemně překvapil a Cameron Diaz role padla jako ušitá. ()

Had6

Trojice Diaz-Collete-MacLaine byla skutečně skvělá, ale i tak jsem těžko zvládal velkou rozvleklost filmu. A k mému "překvapení" to zase dopadlo jak jsem čekal. Ale to tak už bývá. Prostě nejsem fanoušek těchto filmů... ()

Martin741

Cameron Diaz v dalsej priemernej komedii. Prvu hodinu sa nic dohromady nedeje, potom uz nastupi humor, pri ktorom sa da zasmiat, ale ako som spominal, ta prva hodina filmu je cista nuda, takze preto len priemer : 47 % ()

dezorz

klisova, jemne moralisticka pohodovka s potesitelnym nenadapnym dorazom na americku poeziu a hlavne na u nas zatial malo znamu, sveto zato velmi dolezitu elizabeth bishopovu. pekne prekvapenie, umenie stracat, pekne na film tohto druhu. ()

Streeper

Mě se film moc líbil. Je o vztahu sester a jelikož mám bratra dokážu si tyhle vztahy lehko představit, těch hádek, usmiřování a tak. Nejvíce se mi líbila změna Cameron Diaz z ďáblice na světici. Scéna kde čte je krásná. Občas i nějaká ta slza padla, někdy jsem se i zasmála. Nesmím zapomenout na Toni Collette, která předvedla také skvělý výkon. Shirley MacLaine je kapitola sama osobě, vždy úžasná. ()

18.01.2006

14.12.2005