Na srazu střední školy po deseti letech se Maggie pořádně opije, což se jí ostatně občas stává. Mladík, se kterým právě je, zavolá její sestře, právničce Rose, aby si pro ni přijela. Rose se ji snaží dovézt domů – tedy k jejich otci a nevlastní matce Sydelle, ta ji ale rovnou vyhodí. Rose nezbývá než si vzít sestru aspoň na nějaký čas domů… Rose, skvělá a schopná právnička, není žádná krasavice a na muže nemá štěstí. Teď si ale začala románek s kolegou Jimem a je z toho celá pryč. Jako kdyby pořád nemohla uvěřit, že má milence. Ovšem sestra v jejím bytě působí jen potíže. Dělá si totiž výhradně, co chce, půjčuje si její oblečení, je nepořádná, pak dokonce přivede domů malého psa. To tehdy, když jí Rose naznačí, že by si měla najít nějakou práci a Maggie na pár dní pomáhá v psím salonu. Při jedné návštěvě otcova domu pak Maggie zcela náhodně zjistí, že po matčině smrti dostávala od jejích rodičů – tedy od dědečka a babičky – dopisy k narozeninám, uvnitř nichž byl vždy malý finanční příspěvek. Otec jí ale žádný z dopisů nedal. Maggie si je vezme k sobě. Právě ten večer ji Rose přistihne doma, uprostřed nepředstavitelného nepořádku, se psem v posteli. Rázně jí řekne, aby se odstěhovala, než se ona vrátí z práce... Rose nemá náladu: zažila totiž zklamání. Měla jet na služební cestu s Jimem, tomu do toho ale na poslední chvíli něco přišlo a poslal za sebe Simona Steina, který je do Rose už dlouho zamilovaný. Ona do něj ale ne a domů se vrací špatně naladěná. Jim se jí chce omluvit a přijde s květinami. Doma je jen Maggie a stane se, co se muselo stát: když po nějaké době vejde Rosse do bytu, najde Jima s Maggie právě v nejlepším… (TV Prima)

zdenny

Film, který byl především reklamou na tělo Cameron, třebaže ona toto ujištění v třiatřiceti letech ještě vůbec nepotřebuje. Naproti ní byla Toni Collette dost nesympatická (mrzí mě, že to říkám, ale připomínala mi Charlize Theron ve filmu "Zrůda"). Jinak Shirley MacLaine byla opět v dobré formě. Film bych rozdělil na dvě poloviny, z nichž ta první byla dost slabá, neuspořádaná. Druhá polovina (přerod Cameron ve slušnou holku) už byla lepší a řekl bych i na tři hvězdy. Přece jenom bylo natočeno nespočet daleko kvalitnějších vztahových filmů. Zítra už si na to možná ani nevzpomenu - snad jen na ofinové Cameronino pohazování hlavou. PS: Takové centrum aktivních seniorů bych si taky nechal na stará kolena líbit. ()

VanTom

Ve výsledku docela příjemná "dámská" vztahovka o dvou diametrálně odlišných sestrách, které si sice lezou na nervy, ale jinak se mají rády - jen na to musí přijít i přes pár zaškobrtnutí (jestli se vyspání s přítelem té druhé dá takto nazvat). Něco se povedlo méně, něco více, avšak Cameron to slušelo neustále a oběma sympaťandám ono procitnutí (resp. srdíčkové polepšení) a padnutí si kolem krku nešlo nepřát. ()

Ravi

Na to, že takovéhle filmy nevyhledávám, viděl jsem tento film už dvakrát, pokaždé náhodou, ale pokaždé až do konce. Je to dobrý film, ničím zásadní, nikterak extrémně zábavný, ale ani žánrově přepálený. Zkrátka taková přiměřená dávka filmových rodinných emocí, která neuráží a neoslní. 60% = 3/5 ()

greetchen

Ukázková srdcovka pro holky. Tenhle film jsem viděla už asi třikrát a nikdy se neokouká. Příběh je dostatečně silný a dobře zahraný, že vás to nebude žrát, ale když hledáte porci romantiky pro blbonáladový večer, tohle je ono. ()

P1tr

Nebylo to vtipné a ani příliš dojemné. Snímek, který rozhodně neuspokojí a jeho jediným tahákem je herecké obsazení. ()

zuza99

Tak jsem si myslela, že hodně nesnáším Cameron Diaz, no tak to asi nebude tak horký :D Film se mi líbil, i přes to že měl dvě hodiny mi nepřišlo, že by se nějak vlekl. Zase mám o něco víc radši Toni Collette. Trošku víc přeslazený konec, šaty byly moc krásný. Dokonce mi nepřišel dabing tak příšerný jako obvykle. No něco se se mnou asi děje :D 3,5 * ()

Chise

Vychytat a popsat rozdíly mezi Rose a Maggie, to je práce pro dítě z mateřské školky. Jediné štěstí je, že do tohoto prvoplánového snímku o napravení zlé zákeřné holčičky a zcelení rodiny je přimícháno pár kapek dramatu a syrovosti, což ho povyšuje na celkem slušný kus. Oceňuji jednou hvězdičkou navíc oproti původním dvěma. ()

slovan1

Ty jo. Film dělaný hlavně pro ženské publikum se mi dost líbil. Docela silný příběh, který je místy dobře doplněn padnoucími vtipy. Celá koncepce je vyvážena a tutíž nesměřuje k trapnosti nebo naopak k přílišnému sentimentu. Cameron Diaz je neskutečně sexy a kdo jí má rád jen doporučuju. Kamera jakoby na ni byla přilepena a nemohla se odlepit od jejích sexy křivek, které jsou ve filmu ve velkém množství zvýrazněny :-) ()

Michelle75

Proč něco vymýšlet, když kleopatra je vždy tak trefná.Hezký film, který nakonec pohladí na duši a nemusí jít o kýčovitost a nadmíru klišé. ()

cab

Pribeh dvou totalne odlisnych sester, ktere prochazeji krizemi svych zivotu, konflikty mezi sebou az se nakonec usmiri prostrednictvim znovunalezeneho clena rodiny. Cameron Diaz se vraci v lepsi forme (mimo dabing) a dokaze byt zaroven sexy i vtipna. Nejvetsi negativa filmu souvisi s danym zanrem. Zadna nova komedie se neobejde bez vsudepritomneho klise a nepuvodnosti. A navic pres dve hodiny cisteho casu jsou moc, tudiz film ztraci kompatibilnost a smrnc. 70% ()

MareT.

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale nakonec musím přece jen být trochu přísnější! Příběh je to pěkný, Cameron tu podává jeden ze svých lepších výkonů, vývoj postav je dobře viditelný a přitom není křečovitý a nereálný! Jinak Shirley MacLine je moc dobrá herečka a moc se mi její role líbila! Kdyby byl konec trochu míň sladký, dal bych i tu 4 hvězdičku! ()

dopita

Celkem v pořádku odvyprávěnej film. Hlavně první polovina, možná dvě třetiny jsou velice slušný. Závěrečné zůčtování s dramatickou minulostí moc dramatický není a happy end je tam vtlačen trochu násilně. Ale díky bohu, že to režíroval Curtis Hanson. Dokázal z bídnýho scénáře vydolovat maximum. Toni Colletteová je famózní a ani Cameron Diazová určitě není z těch pseudohvězd, co neuměj hrát. ()

Cassandra

Pět hvězdiček je možná opravdu trochu nadnesené, ale dávám je prostě proto, že se mi film líbil. Jasně, nějaká klišé určitě byla, ale byla inteligentně zvládnutá a z filmu moc nečněla. Scénář zkrátka obsahuje trochu reality, trochu klišé a trochu dojetí v té správné kombinaci, aspoň pro mě. Herci své role dobře zvládli, zejména Cameron Diaz a Shirley MacLaine. Pokud se na film naladíte, myslím, že se vám bude líbit - jako mně. ()

Radim

Obsah na přebalu DVD mi evokoval typický hollywoodský slaďák, jakých se najde 12 do tuctu. Ale konalo se překvapení a vyšel z toho krásný film o rodinných vztazích. Na příběhu jde poznat, že scénář psala žena - je empatický, citlivý, emocionálně nabitý. A i když občas zbytečně tlačí na city, nemám mu v podstatě co vytknout. Na Cameron Diaz v některých scénách bylo vidět, že vzhled ďáblíka ji dá čím dál tím více práce, ale evidentně vyzrála v celkem slušnou herečku. Po jejím boku se objevila skvělá Toni Collette, jejiž role mi moc připomněla její slavnou postavu Muriel ve filmu Muriel se vdává. Nakonec musím zmínit naprosto příšerný dabing na DVD. Kam zmizela slavná česká dabingová škola? ()

lucijelucije

Tenhle vztah dvou naprosto odlišných sester mě bavil, neříkám, že scénář byl bůh ví jak bohatý, ale něco na tomto filmu bylo, co mě svým způsobem zasáhlo. Ani Camaron mi nijak nevadila, tahle role ji docela i sedla. ()

Yardie

Čekal jsem zase nějakou přihlouplou komedii na odreagování - nestalo se. A ještě, že tak! Velice pěkný film! Ze začátku jsem měl sice chuť to vypnout, protože Maggie mi lezla totálně krkem a nejraději bych po televizi něco hodil. Ale potom se trošku sklidnila a sní i celý snímek a nastoupilo to do velice poklidné a příjemné pokoukání. Ani nevím proč, ale hodně se mi to líbily. Bylo to takové poetické, opravdu moc hezké. Howgh! ()

AIMÉE

Film spadající do kategorie "oddechových filmů" na sobotní (což akorát vyšlo) večer. Taková průměrné (chvílemi lehce nadprůměrné) drama-komedie, ve které je bezpochyby nepřehlédnutelná (v ději dost přehlédnutelná) Toni Collete a pro mě zajímavější než Cameron Diaz, i když do podobné role zapadá (tudíž volba Cameron byla asi správná). C. Diaz je tu úplným opakem její velmi ostýchavé sestry, u níž dochází k převratu po jejím nalezení babičky (MacLaine), kterou si ani jedna ze sester nepamatuje. MacLaine tu jako "jistota" filmu na sebe celkem dobře upozorňuje, i když je jí dán prostor až ve druhé polovině děje. Konec je téměř předvídatelný, jak to bývá u většiny podobných romantických komedií, a jde odhadnout hned na počátku. Klasický průměr. ()

18.01.2006

14.12.2005