Na srazu střední školy po deseti letech se Maggie pořádně opije, což se jí ostatně občas stává. Mladík, se kterým právě je, zavolá její sestře, právničce Rose, aby si pro ni přijela. Rose se ji snaží dovézt domů – tedy k jejich otci a nevlastní matce Sydelle, ta ji ale rovnou vyhodí. Rose nezbývá než si vzít sestru aspoň na nějaký čas domů… Rose, skvělá a schopná právnička, není žádná krasavice a na muže nemá štěstí. Teď si ale začala románek s kolegou Jimem a je z toho celá pryč. Jako kdyby pořád nemohla uvěřit, že má milence. Ovšem sestra v jejím bytě působí jen potíže. Dělá si totiž výhradně, co chce, půjčuje si její oblečení, je nepořádná, pak dokonce přivede domů malého psa. To tehdy, když jí Rose naznačí, že by si měla najít nějakou práci a Maggie na pár dní pomáhá v psím salonu. Při jedné návštěvě otcova domu pak Maggie zcela náhodně zjistí, že po matčině smrti dostávala od jejích rodičů – tedy od dědečka a babičky – dopisy k narozeninám, uvnitř nichž byl vždy malý finanční příspěvek. Otec jí ale žádný z dopisů nedal. Maggie si je vezme k sobě. Právě ten večer ji Rose přistihne doma, uprostřed nepředstavitelného nepořádku, se psem v posteli. Rázně jí řekne, aby se odstěhovala, než se ona vrátí z práce... Rose nemá náladu: zažila totiž zklamání. Měla jet na služební cestu s Jimem, tomu do toho ale na poslední chvíli něco přišlo a poslal za sebe Simona Steina, který je do Rose už dlouho zamilovaný. Ona do něj ale ne a domů se vrací špatně naladěná. Jim se jí chce omluvit a přijde s květinami. Doma je jen Maggie a stane se, co se muselo stát: když po nějaké době vejde Rosse do bytu, najde Jima s Maggie právě v nejlepším… (TV Prima)

n562

Už nazačátku mi připadalo, že toto nebude zrovna můj šálek kávy. Komedie bez komediálních prvků bohužel nemusím. Přesto jsem tento snímek dokoukala až dokonce a myslím, že mi to nijak neublížilo...Spíše naopak, film jsem mi velmi líbil a dokonce jsem se ke konci smála skoro pořád. Na konci jsem byla nadšená a dojatá v jednom. Hold jsem jenom ženská. ()

petriess

Další z nenucených oddychových filmů s okouzlující Cameron Diaz, u kterých předem víte jak dopadnou..zápletka, slzy, romantika prolínající se občasnými vtipnými situacemi a se šťastným koncem....proč ne... ()

Demoiselle

Komediální drama o sestrách. Pravdivé, vkusné a plné vtipných momentů. Camerozn Diaz je dobrá herečka, musím říct, že po tomhle filmu jsem na ní změnila trochu názor. Krásně strávených 130minut. ()

megajalec

Prvá polovica fakt super. Utečie, poteší, nenudí. Čo sa však stalo v druhej polovici, keď sa dej presťahuje na Floridu? Začína to byť klišé, nudí, prichádzajú obohrané veci, ktoré boli riešené už ohromne veľa krát a tu sú riešené a vyriešené otrepaným spôsobom. Inak si v podstate celý film kradne svojím telom Cameron, "podívaná" to je fakt pekná :) Škoda prehnanej stopáže, film je tak rozťahaný. Inak ak sa nemýlim, vo filme je aj odkaz na Rockyho :) ()

George.Camel

K filmu jsem se dostal docela hodně dlouho po premiéře, nicméně to nemění nic na faktu, že se mi líbil. A to hodně. Jednak kvůli příběhu a rovněž i díky obsazení třech hlavních rolí. Přestože je film trošku delší, nelitujte tohoto času. Příběh dvou sester a znovu nalezené babičky vás dojme. ()

david666

Slibný začátek vystřídala po cca 30 min (tj. odstěhování se Cameron Diaz) nuda. Nevím proč byl film "natažen" na podle mě zbytečných 130 min. Jinak o komedii se tady snad ani nedá mluvit, o dramatu - možná ale s otazníkem. Mě film připadla jako romantika (její inteligentnější forma) s občasnými prvky dramatu. Pro mě bylo zajímavé sledovat přeměnu Cameron Diaz ze své klasické role povrchní, nespolehlivé "blondýnky" na člověka, který se začíná zajímat i o lidi kolem sebe (navíc ji to v každém záběru sluší:-)). Zato postava její sestry mi připadá zvláštní - hlavně její vyrovnání se se zradou sestry trvá nějak dlouho. A konec - tady je na mě až moc "přeromantizováno":-) ()

VUCAKO

Oni asi amíci nemají tlusté herečky (viz knižní předloha, žena ji právě četla). Je trapné, když o Toni říkají, že je tlustá.. :-( Aspoň ty repliky si mohli odpustit, co by jim to udělalo. Jinak jsem s filmem spokojený, žádná velká překvapení, no ale bylo to milý. Viděl jsem jenom dabovanou verzi, možná něco přidám po příp. shlédnutí originálu. ()

taupobraf

paci sa mi cameron paci sa mi florida a paci sa mi, že pri tomto filme som nemal pociť že je to trapne alebo nasilu . podla mna to zahrala bloncka velmi dobre ()

dzejnyka

Názov filmu ma neinšpiroval k jeho pozretiu, ale stačil pohľad na herecké obsadenie a akonáhle mi oči padli na meno Toni Collette, povedala som si, že to stojí za pokus (zatiľ som ju v zlom filme nevidela). Nesklamala som sa ani tentokrát. Puto dvoch sestier, rozdielnych ako sa len dá, bolo vykreslené možno mierne gýčovito, ale aj tak si myslím, že ide o kvalitný film. (Možno najhodnotnejší, kde kedy Cameron hrala). Dala som si aj reprízu, lebo Toni zbožňujem a s jej Rose mám čo-to spoločné, priznávam. Hoci záľuba v topánkach to nie je. ()

kolodej1

celkem příjemný film, vysloveně oddychovka. Je tedy fakt, že přerodu Maggie ze samolibého, líného fracka v pracovitou a citlivou slečnu se věřit moc nedá, to jen typické hollywoodské schéma si to tak žádá a ani jako komedie to není nic hvězdného. Děj je navíc silně předvídatelný. Přesto bych to úplně nezatracoval a i přes zmíněné nedostatky mi nečinilo problémy film dokoukat. ()

Saxos

Cameron je hezká. Hrát umí. Uveřejnit tento film na silvestvovský večer /PF2016 všem/ může buď absolutní dement nebo jedna z našich nesvéprávných televizních společností. Já se chci prostě bavit i odpoledne. Bohužel zde jsem nenašel ani nic pozitivního na jiný den. Prostě ztráta času a nebo kulisa ke compu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Pignon

Skvělé dialogy důchodců na Floridě. "Ta má co mluvit o soukromí, nalepí si na zadek známku a vydává to za plavky" 6,5 z 10 ()

stado

Veliká pohoda. Filmy o rodinných vztazích mám rád a navíc takové, které nenudí. Cameron je opravdu krásná a s Toni se skvěle doplnují. Navíc Shirley MacLaine jako třešnička na velmi dobře upečeném dortu. ()

18.01.2006

14.12.2005