Reefer Madness - slavný muzikál, který byl uváděn v Los Angeles historicky nejdelší dobu. Film se odehrává v malém americkém městě roku 1936, v době, kdy se mládež začala pohupovat na vlnách marihuanového opojení. Rodiče středoškoláků jsou pozváni do posluchárny místní školy, aby vyslechli přednášku Lektora (Alan Cumming) o šokující drogové zkáze, která se šíří mezi studenty. Fanaticky se snaží přesvědčit rodiče o restriktivních opatřeních, která se musí podniknout dříve, než staré dobré Spojené státy podlehnou hrozbě odporné MARIHUANY! Jeden šluk trávy přece vyvolává v člověku manickou energii, sexuální nespoutanost a šílenství!

Tráva je drsná komedie o hodných dětech, které sejdou na špatnou cestu do pekelných hlubin marihuanového a sexuálního šílenství. Ve filmu se střídají černobílé záběry, ve kterých je použito odlišné světlo, se zářivými a sytými barvami. Záměrem bylo přiblížit se tak muzikálům ze 40. a 50. let. Film měl světovou premiéru loni na festivalu nezávislých filmů Sundance. (oficiální text distributora)

drake31

Impozantná šialenosť, ktorej kvality sú v množstve absurdity, žánrovej nestálosti a úžasom hudobnom podklade. Dlho som sa na tento film chystal a nemôžem byť nič iné než len spokojný pretože takáto šialenosť epických rozmerov sa nevidí každý deň. Cast úžasný ( Kristen ♥), scenár nabitý všetkým možným aj nemožným, no a niektoré scény boli vytvorené asi rukou génia (pridávam sa k obľúbencom Jesusa a neba) ... Proti tomuto filmu nemám najmenšej výhrady ()

liuk

Super, tohle se mi trefilo do noty parádně. Takovou absurdní, ujetou a zároveň zábavnou komedii jsem neviděl od doby Jay and Silent Bob Strike Back, popřípadě Rat Race. Stopáž vůbec nevadí, Reefer Madness je naboucháno skvělými vtipnými nápady, které by vystačily na dvacet Scary Movie a sto Date Movie. Cumming je super, Kristen Bell (=Veronica Mars pro neznalé) je taky fajn, a je sexy, jak v 30s oblečku, tak v latexu ;) Rozhodně ale film nedoporučuji těm, kteří nemají rádí muzikály, písniček je zde opravdu požehnaně, a i když mají velmi podobné, ne moc hitové, melodie, spíše u nich zaujmou vtipné texty a skvělá obrazová choreografie. A že se nám tvůrci snaží nacpat nějaké levičácké/antibushovké názory? No a co? Většina filmů se snaží něco sdělit a je jen na nás jestli to přijmeme nebo ne. Verdikt: 4,5* jak řemen. A for the record: Při sledování Reefer Madness jsem nebyl pod vlivem té drogy horší než heroin, jejím uživatelem nejsem ani v nejmenším. ()

Ichabod

Tak neco takoveho jsem jeste "nezral". Muzikal, ktery je parodii na temer sedmdesat let stary dokument o pusobeni THC na cloveka to se proste nevidi. Filmecek jsem si vyhledal za ucelem videt dalsi dilko s Kristen Bell, ale neni jedina co film drzi nad vodou, nejvetsim prekvapenim je Alan Cumming, ktery zde ma asi 6 roli :). Ackoliv jde o TV produkci tak to neni nijak znat, vse je naprosto v poradku, a vyprava nijak netrpi. Herci jsou skveli a to jako komici tak take jako zpevaci. Kristen Bell je uzasna a univerzalni (to se vi z Veronicy Mars) a co predvedl Cumming nema chybu. Hudba i zpivane party jsou originalni, vice ci mene vtipne ale vzdy v suprovem podani. Neni to film pro kazdeho a take ho nebudu dale kazdemu doporucovat, ale kdo se chce bavit tak s timhle muze. Vyzdvihnul bych jako nejlepsi scenky Cumminga jak se navazi do polskeho pristehovalce do USA, Kristen Bell jako sexy nadrzenou dracici se sado-choutkami a scenu s Jezisem. ()

Molir

Jedna se o film rekneme znacne osobity :-) a zatim se nejak nemuzu rozhodnout, jestli jde o prisernou hovadinu nebo naopak o naprosto uzasnou hovadinu :-) ()

adamulefa

"Creeping like a communist, it's knocking at our doors. Turning all our children into hooligans and whores It's Reefer Madness, Reefer Madness, Reefer Madness, Reefer Madness !" Už dávno som sa takto dobre nepobavil ! Hovadina jak sa patrí okorenená skvelým humorom, v celku vydarenými hudobnými číslami a zaujímavým hereckým obsadením. Kristen Bell sa tu zablysla. Nevhodné pre všetkých puritánov a tých čo nemajú radi muzikály. Ak sa však naladíte na tú správnu nôtu, bude vás toto skromné nenápadné dielo istotne baviť. Miestami je to hotová genialita, ale občas sa zas nájde aj slabšie miesto. Do päť hviezdičiek chýbalo iba málo. ()

killjezor

Šílené! Naprostý výsměch všem odpůrcům měkkých drog, všem Pomádám a bůh ví čemu ještě. Kupodivu je hudba velice chytlavá. Nedoporučuju lidem, kteří se neumí povznést nad problém. ()

Zagros odpad!

Po dlouhé době jsem nedokoukal film. Absolutně jsem nepochopil, jakou motivaci měli tvůrci filmu k jeho vytvoření. Chápu pozadí, vím o původním Reefer Madness a dovedu si představit, proč je film známý. Nicméně film se vůbec nepovedl. Na komedii je to málo zábavné, na parodii stupidní, na muzikál ... já ani nevím, prostě blbé. Nepřijde mi vtipné, když se nechá uhořet na sporáku kojenec apod. Obsazení je nepovedené a herci (i postavy) mi přišli vyloženě nesympatičtí. Na filmu jsem za dvacet minut nenašel jeden jediný důvod to dokoukat. ()

JoVanGogh

Vtipné a trefné. Tento muzikál kope do riti všetko, čo bolo (je?) pre konzervatívnu americkú spoločnosť cenné: náboženstvo, rodinný život, vzdelanie, atď. Vysmieva sa štýlom beatnikov, čo sa mi veľmi rátalo. Navyše som sa pri tom ohromne bavila a ani po stránke choreografickej nieje nijak pozadu. Možno by som vytkla prehnane krvavé scény. Takže, "are you loved by Mary Lane or Mary Jane?" ()

Furmi

Takmer dokonalý počin. Reefer madness bol film po ktorom na konci 30. rokov minulého storočia nasledovalo zilegalizovanie marihuany ktoré trvá až dodnes. No až dnes si začíname uvedomovať aká kravina a propaganda ten film bol. Muzikál to perfektne na jedničku paroduje bavil som sa náramne. Inteligentným spôsobom zosmiešnený film i celková éra kedy bola podpriemerná marihuana považovaná za drogu stvorenú samotným satanom, pod vplyvom ktorej biele ženy túžia po čiernych mužoch, public enemy number 1, no predpísať niekomu v tých rokoch heroín proti kašľu bolo bežné a pokladané za úplne normálne. Pesničky sa mi páčili bavili ma skoro všetky až na pár (hlavne chválim hneď začiatočnú songu spolu so scénami k nej). 1* dole za miestami hluché miesta pri ktorých som sa trošku nudil. P.S : 420 napočítané vo filme 3x keď sa niekomu podarilo toto číslo tam nájsť viac krát nech mi pošle správu :-). 78% ()

lardko

Když bych neměl všech deset oblíbených filmů už obsazených určitě bych si tam přidal tento film. Opravdu nádhera ! ()

luxuska

rozhodně originální a vtipné, místy trochu zdlouhavé, pro člověka, co nesnáší muzikály nejspíš nestravitelné, ale já se většinu času dobře bavila:) ()

Dovlatovka

Musím přiznat, že jsem se docela dobře bavila. Příliš ostentativní protivládní momenty jsou opravdu trochu na škodu a hudební čísla by mohla být kratší. Nicméně se mi líbila ta, která evokují Pomádu, Jesus Christ Superstar nebo Chicago. A hlavně Alan Cumming. Opět si libuje v několika úchlyných rolích a připomíná mi Monty Pythony v nejlepší formě. Jesus Christ Show je naprosto výborná! ()

MilesTeg

Jeden můj kolega, který byl na témže představení, by tomu nedal ani hvězdičku, já čtyři. Šílený muzikál s šílenými gagy a burcujícím podtextem - zvlášť závěrečná píseň. Mí oblíbenci Steven Weber a Neve Cambell, i když ta by si zasloužila větší štěk. ()

Boo

Výborné co jde udělat ze starého dokumentu o tom, jak je tráva nebezpečná na mozek. A naschvál přehrávající herci jsou vynikajícní. Je zjímavé sledovat třicetileté osoby hrajíci patnáctky. Velice povedené písně a obrazové stvárnění. I když děj malilinkalito pokulhává, je to skvělý, občas krvavý jak Kill Bill, muzikál pro téměř každého. Doporučuji ()

DonTommy

Pro každou vládu je nepochybně pohodlné odvádět pozornost od skutečných problémů tím že se minoritní problém nafoukne do absurdních rozměrů, a přesně to taky kritizuje tento film. Ovšem to poselství je tu spíš jako záminka pro rozjetí šílenství jednoho z nejulítlejších muzikálů všech dob (směle bych to postavil na roveň Rocky horror picture show a do party bych přibral Sweeneyho Todda). Byly časy kdy jsem reefer taky dost čudil a ač jsem toho už nechal tak mi tenhle film přijde pořád nehorázně srandovní. Ale chápu že každého to neosloví, v kině nás sedělo šest: já, kamarád a čtyři děcka jaké potkáte na diskotéce.Ti zřejmě přišli s vidinou dalšího "Zahulíme,uvidíme" a opustili sál ještě dlouho před koncem,možná i proto že my dva jsme se tam šklebili jak magoři :) a s chutí se na to kouknu znovu a znovu a soundtrack poslouchám taky často...a poslední nóta: Alan Cumming je bůh! ()

Izz

Zklamání,na jednu geniálně šílenou scénu připadají tři nudné a celkově u mě Tráva nedostála ani za mák své kultovní pověsti,která ji předcházela. ()

Slatibarfast

Film krásne paroduje "náučné" filmy 50tych rokov, v ktorých komunista striehol za každým rohom aby vášmu dieťaťu strčil v nepozorovanej chvíli do vrecka trávu, prípadne ho zjedol. A muzikály ja rád, preto 5s. ()