Snímek je sledem psychedelických až surrealistických epizod a hudebních čísel, jež si dělají legraci téměř ze všeho. Snímek, spjatý s dobou svého vzniku nejen hudebně ale i výtvarně, se při svém poměrně nešťastně načasovaném uvedení do kin nesetkal s větším ohlasem (měl premiéru dva měsíce po zrušení seriálu The Monkees), ale dnes je zajímavým dobovým artefaktem. (oficiální text distributora)

woody

Perný den?Hippies?Geniální?Divné?Blbé?Nudné?Zhulené?????????? *?**?***?****?*****?odpad!?Opravdu nevím takže dávám takové nějaké?!? Na tohle ani vaše marihuana nestačí! (?) ()

Pohrobek

Co měl člověk od tohoto filmu chtít, to dostal i s přídavkem (poprava z Vietnamu)! Čekal jsem něco na styl pitomého seriálu The Monkees, kde se nesmělo říci ani slovo o ničem, co skutečně hýbalo společností, kde se pouze čtyři okopírovaní paňáci vychloubali svými úspěchy u zfanatizovaných holek. Ale Jack Nicholson s Bobem Rafelsonem nám připravili kupodivu zajímavou, místy vtipnou a především působivou koláž scén, které se podle mého názoru navzájem dobře doplňují a vytvářejí konečný dojem nezávazného, pohodového dílka pro ty, kterým oficiální kulty lezly krkem. ()

betelgeuse

Užitečné jako encyklopedie psychadelické filmařiny, jako zábava to popravdě hodně kulhá, člověk se sotva zasměje. Skoro dvouhodinový režisérský sestřih bych fakt vidět nechtěl a srovnání s beatlesovskými bijáky to rozhodně nesnese. ()

Radko

Séria surreálne pospájaných scénok, počas ktorých sa členovia skupiny Monkees ocitajú v rôznych prostrediach. Uletenosť na spôsob amatérskejšieho Monty Pythonu (opakovaním prostredí, návratom k zobrazeným motívom, postavám, nezmyselným humorom). Zopár scénok pobavilo - automat Coca-coly na púšti; lupiny v hlave, obsah vysávača, vzdanie sa američanovi, no množstvo rozpačitých chvíľ s absenciou čohokoľvek zaujímavého prevažovalo. ()

Javert

Oh my God! Bizarní květinové psycho bez příběhu napumpované nejméně aršíkem LSD. Nepobratelné jak za "střízlivého", tak za "stoned" stavu. V druhém případě určitě zábavnější. (Frank Zappa s mluvící krávou!!!!) ()

fragre

Snímek notně poplatný dobové módní psychedelii, takže barevný a obrazově často luzný, leč vnitřně nesoudržný, spíše jakési přelévání motivů plné hříček a zřejmě i snahy o výpověď o stavu světa. Je možné, že se v tom našinec motá více i z neznalosti dobových reálií. Několik zábavných absurdností připomínajících poetiku Monthy Pythons, a hlavně několik okouzlujících hudebních klipů (zvláště ten s těmi vířícími harémovými tanečnicemi). ()

honajz2

Jako děcko jsem si myslel, že skupinu The Monkeess si vymysleli tvůrci Simpsonových coby parodii na Beatles, ale jinak reálně neexistovala - a nakonec je to tak, že ta skupina skutečně existovala, akorát vznikla ve stejnojmenném seriálu (který vznikl po úspěchu Perného dne, hold Američani to potřebovali nějak zkopírovat, když tenhle úspěch neměli na svědomí oni...) o fiktivní hudební skupině, ze které se později stala skutečná. A ta snaha být jako Beatles je na většině jejich písní zde uvedených znát, ale zůstává to jen u té snahy a s Beatles mají podobné jen melodie. Textem to málokdy dává nějaký smysl (až jsem si vzpomněl na tu úvodní píseň z filmu Frank) a stejně tak i tenhle film je úplně o ničem, jedná se jen o sled surrealistických a psychedelických výjevů, co nikam nevedou, možná jen tak do té smyčky a ani ta nemá logiku. Ne, že bych ji u tohohle vyžadoval, jen konstatuji. Žel, písniček je málo a kromě jedné mě žádná vůbec nezaujala a i přes pár dobrých nápadů (automat na Coca-Colu uprostřed pouště, třeba) mě to nezaujalo ani ničím jiným a většinu času jsem se prostě jenom nudil. Ale tak na svou dobu, kdy byli populární hippies, se existenci tohohle filmu nedivím. Zajímavé to bylo, ale znova už to fakt vidět nemusím. 2* ()

Davej

Paradoxní dílko, ve kterém Američani používají anglický humor, aby si udělali legraci z britské komerce. Seznam nadmíru povedených vtipů bych mohl opsat od Radka. A že se hudba zdá některým nekvalitní? Osobně s tím nesouhlasím, ale všimněte si názvu kapely. Rafelson a Nicholson moc dobře věděli, co dělají. ()

Chajimwitz

Hlava? Tohle žádnou hlavu nemá,a nemá to ani patu ! Na snímku je poznat,jak bylo v šedesátých letech oblíbené LSD,pod jehož vlivem tvůrci vyrobili tenhle nesmysl.Docela mě zamrzelo,že si v něm můj oblíbený herec Victor Mature několikrát štěknul,aby si přivydělal pár USD.Tohle moje HLAVA obravdu nebere. ** za celkem obstojnou muziku. ()

bangee

Já jsem se nadmíru bavil (u takového filmu co víc čekat) a to že víc jak míň. Hudba, jednotlivé příběhy a postavy zdařile a vtipně kolážovitě poskládané do dada - surrealistickýho celku, který bourá dobové zvyklosti a revoltuje. Je to sice psychedelická jízda, ale je z toho cítit atmosféra konce šedesátých let, Vietnamu, Woodstocku, hippies. A že by žádný větší příběh? Ten je podle mě právě v nabourání konvencí středních tříd a šíření chaosu a anarchie. Prostě super zážitek i bez toho jointa. ()

Jonatthan

Děj to nemělo žádný, ale psychadelickou atmosféru konce šedesátých let jsem z filmu cítil. Muzika byla fajn a s jointem v zobáčku by to mohl být i sqělý zážitek... ()

kneekal

Občas mě ČT dokáže velmi překvapit a snímek tohoto ražení bych opravdu nečekal.. no... o čem to vlastně je?? říct o ničem by byla asi urážka filmu... inspirace Beatles-komediemi je zde očividná a vzhledem k typu hudby i ušislyšná... hudba je ale to co drží snímek nad vodou.. pokud máte rádi pop 60ých let, tak budete spokojeni (ovšem deska Head je už z období, kdy byla sláva Monkees na ústupu).. obzvlášt Propoise Song mezi nimi vyniká.... pokud máte rádi psychedelicko-surrealistké grotesky, tak je pro vás Head jasnou volbou.. ale já si radší pustím desku.. takže 2 hvězdy (především za hudbu) a jednu za Jacka :) takže tak ... ()

pp

Očekával jsem něco jako The Rutles, komedii o kapele se spoustou dobré muziky. Tenhle scénář ale musel psát někdo totálně sjetý - jednotlivé střihy spolu vůbec nesouvisí a o alespoň náznacích příběhu si můžete nechat akorát tak zdát. Nic vtipného jsem také nezaznamenal. Jediné, co si nezaslouží úplné odsouzení, je hudba; pár písní se povedlo. Film by se mi možná líbil, kdybych se předtím pořádně zhulil nebo natripoval. ()